Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Liječenje u Rijeci

  1. #1
    Angelina Bell avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    240

    Početno Liječenje u Rijeci

    Veliki pozdrav svima. Eto, javljam se prvi put. Provela sam sigurno 2 sata čitajući vaše radosti i tuge i vidim da nisam sama. Ima nas puno koje isto želimo i borimo se s istim problemom.
    Želim se posebno obratiti ženama/curama koje se liječe u Rijeci kod dr. Vlastelića. (Vidila sam da Vas dosta ima iz Pule i Rijeke, a iz Zagreba također). Da li ste zadovoljne i koliko dugo ste čekale da vas se naruči za HSG? Ja od 1. mjeseca nikako da uhvatim mjesto.
    Pozdrav, čujemo se.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    184

    Početno

    dobro dosla, i jos prije otisla na novi potforum.
    ne znam kakbva je sad situacija, ali ja sam na HSG otisal relativno brzo....vlajda odmah nakom ciklusa, ali moras imati krivulju bazalne tenmperature....mislim tri ciklusa, moras vaditi krv i provjeriti sedimentaciju i doci kada ti je, cini mi se, osmi deveti dan...ali nista ti od ovoga ne smije faliti.
    i ja sam kod vlastelica i mislim da je predan lijecnik i jedan od najljjubaznijih koje znam

  3. #3
    Angelina Bell avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    240

    Početno

    Ja sam svoje liječenje započela prije godinu dana u Puli i vjerujte mi, presjelo mi je. Uspjeli smo ja i MM obaviti samo razgovor s doktoricom. Prvi korak bio je HSG. Međutim, za njega, rekla je, moram pripremiti nalaze, mjeriti bazalnu temp., što sam i učinila i tako su prošla prva 3 mjeseca, obavila sam pregled, papu itd.
    Kad sam imala sve spremno, zovem.. i iduća 3-4 mjeseca nije bilo mjesta, da bi mi u posljednjem pokušaju rekla:“Nemamo dozimetara, nazovite sljedeći mjesec.“ Dok sam ja govorila „Savjetujte mi onda nekog drugog, vrijeme ide.“, začula sam samo trasak slušalice. Poklopila mi je slušalicu!! Nazvala sam ponovo, isfrustrirana, i kroz jecaje pokušala im izreći sav svoj gnjev. Da li je gužva bila razlog te reakcije, ne znam, ali rekla sam im da bi trebali, s obzirom da rade s ljudima koje muči takav problemom, ponašati se sa malo više ljudskosti.
    Ne znam za vas, ali ja se već sama po sebi osjećam tužno, bez potrebe da me itko još više baca u bed.
    Stoga, savjet novim pacijenticama: PULA NE!!

    Od drugog mjeseca sam u Rijeci kod dr. Vlastelića, međutim do sada, ni tamo nisam bila sretne ruke. Ili nema mjesta ili je dr. na godišnjem. Svaki mjesec vadim krv, za sedimentaciju, a kad nazovem…, ništa, idući mjesec.
    Valjda će to biti uskoro. Činjenica je da se bliži šesta godišnjica braka, a od moje bebice još ni traga.
    Zato me veseli kad čitam da su bar neke uspjele ostvariti svoj san.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    184

    Početno

    vlastelic se ili vratio ili traba doci 3.7.
    a ako je nesto zapelo u rijeci, mislim da HSG mozes obaviti u postojni, netko je isao tamo nakon hrvatskog dugog cekanja. sigurno ce ti netko dati broj telefona. sretno.

  5. #5
    LO avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    341

    Početno

    Halo Angelina Bell, dobro nam došla. Kada čitam tvoje doživljaje iz Pule odmah se sjetim i sebe. Ja sam bila jako nezadovoljna Pulom, bila sam kod njih godinu dana i u 11. mjesecu 2005. prešla u Rijeku kod Vlastelića. On ti je super. Uvijek u nekoj žurbi ali mislim da ćeš biti zadovoljna s njim kao ja mislim i mi ostale.
    E da Vlastelić dolazi 03. u ponedjeljak.

  6. #6
    iva9 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    218

    Početno

    Ma sta ste ljecile u Puli.Ja sam iz Pule i nakon 8 mjeseci ciljanih odnosa odmah sam krenula u Rijeku.Pa u Puli ne rade inseminacije i IVF.Sto se tice HSG-a i laparoskopije obavila sam ih u Puli i bila sam zadovoljna.Za HSG mi nije trebalo nista od nalaza i mjerenja bazalne.Dosla sam 5 dc(meni menstruacije traju jako kratko) i u za sat vremena bila gotova.O dr.Vlastelicu same pohvale.

  7. #7
    LO avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    341

    Početno

    Iva9, pa šta pričaš, u Puli definitivno rade inseminacije, pa tri sam ih prošla tamo i to sve prošle godine. Problem u Puli je što nemaju kvalitetan aparat za ono pročišćavanje sjemena ( nemam pojma kako se zove ), tako da sva tri puta od sjemena mog muža nisam dobila onaj maximum.
    A ono šta će još biti novo u Puli je da će ubrzo ( al neznam kada točno ) tamo vršiti i sve pripreme za IVF, a na punkciju i transfer će se samo odlazit u Rijeku.
    Kako znam provjereno ?? Doktoricu iz Pule sam par puta vidjela na odjelu u Rijeci ( i to ista ona koja mi je radila IUI u Puli), također je bila na mojoj punkciji sad prije dvadesetak dana. I kako je znam malo smo popričale. U Rijeku dolazi na tzv. " usavršavanje " svega što se tiče IVF i rekla mi je o planovima za Pulu tj. sve ono što sam gore napisala.

  8. #8
    Angelina Bell avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    240

    Početno

    Hy cure.
    Drago mi je kad mi o dr.Vlasteliću govorite dobro, znači da sam taj put pala u dobre ruke.
    Bio je prejak! Kad sam mu prepričala događaj sa dr.B.(znate na koga mislim, ali biti ću fina pa neću javno prozivati), rekla sam mu kako sam se nakon takvog ponašanja osjećala jadno i bespomoćno.
    A on je rekao "Mislim da će se i dr.B. osjećati upravo tako kad vas bude vidjela ovdje."
    Hvala ti Asja. U slučaju dugog čekanja, usmjerit ću se na Sloveniju, ali bih ipak još koji puta pokušala ovdje. Znaš, lakše mi je i bliže do Rijeke.
    Moja se prijateljica liječila u Italiji, bila je super zadovoljna i dobila dvije prekrasne curice.
    Jao!! ova me vrućina ubija. Bok

  9. #9
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Angelina dobrodošla!
    Pridružijem se pohvalama za dr Vlastelića. I želim ti da što prije obaviš HSG i da ostaneš trudna prije nego stigneš do ostalih pretraga i postupaka

  10. #10
    Angelina Bell avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    240

    Početno

    Ajme Klara kako lijepe riječi.
    Hvala ti!

    Baš lijepo što vas imam.

  11. #11
    iva9 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    218

    Početno

    Ma nisam imala pojma. Kada sam ja bila rijesavalja HSG i laparoskopiju prije 2 god nisu imali apsolutno nista.Nas su iz bolnice cak slali napraviti spermiogram u Rijeku jer su oni sami rekli da nemaju kvalitetnu tehnologiju za napraviti uopce spermiogram.Nisam znala da su poceli sa time.Kada sam bila u 2 mjesecu u rađaoni doktor mi je govorio da im je zelja da i oni rade potpomognute oplodnje u Puli da mi nebi trebale putovati izvan Pule.Stvarno mi je zao na ovom mom neinformiranom upadu,ali sve informacije koje su mi rekli navodile su na to da u Puli nista od toga ne rade. :?

  12. #12
    LO avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    341

    Početno

    Da li su u Puli počeli prošle godine s IUI ili prije neznam. Prvi sam imala u 2. mjecesu.
    Od IVF kako sam rekla raditi će samo pripreme i stimulacije jer je dr. B
    rekla da je preskupo opremanje laboratorija i svega što je potrebno ( jednostavno za to nemaju novaca ).
    Inače ja sam u Puli obavila sve pretrage od HSG do nalaza krvi...sestre i svi su mi bili super, nezadovoljna sam opremom blago rečeno.
    Zbog nekvalitetne sprave za spermiogram smo izgubili godinu dana, MM je dijagnosticirana theratospermia, a u Rijeci smo shvatili da je MM extrasuper, a ja sam ona problematična.
    Evo vidite šta se dešava zbog nekvalitetne opreme !!! Samo gubimo vrijeme !!!
    Dr. B. kad je vidjela mog muža u Rijeci predmalo mu se čak izvinjavala i objašnjavala kako joj je krivo zbog one krive dijagnoze.

  13. #13
    Angelina Bell avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    240

    Početno

    Draga LO.
    Znam kako je čekati i gubiti vrijeme.
    Prošlo je već 2 godine otkad sam bila na kontroli kod ginića koji mi je rekao da je kod mene sve ok i koji me tom vješću malo umirio. MM je tada napravio prvi spermiogram. Bio je izrazito loš. Međutim drugi i treći su bili znatno bolji što me navelo da mislim da sam ja "veći krivac". <<No, to nikako da saznam.>>
    Jer HSG je je među prvim pregledima koji se obavljaju, a ja sam već tu zapela!! Najprije Pula, sad Rijeka....
    Sve cure pričaju/pričate o IUI, IVF, laparoskopiji, beti, utrićima i dr. pojmovima koji su za mene jošuvijek strani.
    Ako idem tim tempom..., ne znam.....
    Inače iz Pule, jedina koju ja i MM možemo pohvaliti 100% je sr. Marija, jako draga žena i puna razumijevanja. 8) [/img]

  14. #14
    LO avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    341

    Početno

    A da sestra Marija je definitivno najbolja.
    Moj savjet ti je da učiniš kako su ti cure rekle. Ako ima problema sa HSG u Rijeci napravi u Postojni. Ja sam imala sreće u Puli jer sam samo zvala i drugi dan sam odmah došla na HSG. Inače bi vjerojatno ludila kao i ti.
    Prije nego što kreneš u bilo kakav postupak, trebati će ti HSG, nalazi hormona ( probrbaj malo po postovima sve ti piše ) i preporučam PCT test ako već nisi radila ( ja štekam ovdje ).
    Što god bude morati ćete se pomiriti s time, ...ali ne čekaj vrijeme stvarno ide, prođe godina a shvatiš da nisi ništa napravio.
    Puno sreće

  15. #15
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Malo podižem temu.
    Naime, bila sam na razgovoru kod dr. Vlastelića. MM ima oligoasthenozoospermiu (dosta loš nalaz, 6 milijuna, 4%progresivnih, 3% pokretnih, 93% statičnih- ugrubo) po nalazu iz 4. mjeseca. U 5. mjesecu ja nekim čudom ostajem trudna, ali trudnoća završava spontanim u 7-8.tjednu. Nakon spontanog, evo nas 5 ciklusa pokušavamo "doma". Ne ide. Odlazim dr. Vlasteliću, preporuka ponoviti spermiogram (MM je prestao pušiti i pio je kojekakve vitamine, spiruline, čajeve...), a ja provjeriti progesteron. Kaže da nema potrebe za HSG jer sam trudnoćom dokazano prohodna. Ukoliko se nalaz nije bitno promijenio, idemo u IVF postupak.
    E sad, mene zanima, koliko dugo bismo mi morali čekati da krenemo?

  16. #16
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Provjeriš sve hormone/neznam zasto samo preogesteron ja moram sve/,briseve ako ti doc preporuči i kreneš .Ako je O. ok možeš i u prirodni IVF.Ili sačekaj da prođu naredni blagdani pa u veljači polako.
    Pusa i sretno

  17. #17
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Briseve sam radila u 8.mjesecu- UREDNI. Sad sam ih ponovila, čekam nalaze. Ovulacije redovite. Sa mnom uglavnom sve ok. U 2. mjesecu? Pa to bi bilo super. Bilo me strah da se dulje čeka?
    Ti si sigurna za tu informaciju?

  18. #18
    LO avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    341

    Početno

    Ne sekiraj se Sandrij, brzo će on tebe u postupak. Ja sam svoj prvi IVF u lipnju čekala, sad se nasmij, ni više ni manje nego 15 dana. Došla sa svim nalazima na dogovor " kad ćemo krenuti" i za par dana počela sa inekcijama. Kako nije uspjelo, rekao je dođi mi u 11 mjesecu i za par dana opet počela s inekcijama. Nažalost rekao je ponovo, dođi mi u 3.
    Al da ne duljim, ako imaš sve što mu treba uzet ćete brzo.

  19. #19
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Hvala LO na tim informacijama. Puno mi znače. Nadam se da ćemo krajem ovog mjeseca imati sve potrebne nalaze, pa onda u 1. mjesecu možda uletjeti u postupak. To bi bilo divno.
    A tebi od želim da vam je postupak u 3. mjesecu posljednji (barem što se tiče prve bebe )

  20. #20
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Opet podižem temu, da ne otvaram novu...
    Naime, ipak moram na taj HSG (brrrrrrrrr), kod dr.V pa ako mi može koja cura iz Rijeke reći kako to ide.
    Znam da moram izvaditi krv radi sedimentacije, briseve sam radila u 12.mj., ok su, a HSG neću raditi prije 2.mjeseca jer navodno im ne radi aparat, pa ne znam da li moram ponavljati te briseve (btw, bili su uredni i u 8.mj).
    E sad, zanima me da li se moram još nešto posebno pripremiti, moram li uzeti sa sobom npr. ogrtač :? ? Kad ću biti gotova? Kad ću doma? Mogu li raditi sljedeći dan?
    Svaka info mi je dobrodošla... Hvala!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,728

    Početno

    sandrij2, pa stvarno mi nije jasno zakajsad moraš na hsg? Tko ti je to sad rekao? Ne bi se trebala mučiti bezveze, ako tako i tako ideš na IVF zbog muževog nalaza. Prohodnost jajovoda je totalno nebitna kod IVF ili su ti preporučili inseminaciju? Inače, kod nas je ista situacija....

  22. #22
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Joj, andiko, i ja sam mislila da mi taj HSG ne treba. Stvarno sam bila razočarana kad mi je dr rekao neka to ipak napravim. Valjda on zna šta govori, a ja ću napraviti šta god treba, jer to je valjda put do .

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,728

    Početno

    sandrij2 - moje iskustvo.... Samo zeli dobit na vremenu, tj. odgađa te ako mu je guzva za IVF. Izgubit ces sa HSG-om nekih dva mjeseca, a nikakve koristi. Jesi iz Zagreba?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,728

    Početno

    sad sam smotanka vidjela naslov posta.. To znači da si iz Rijeke? Ma htjela sam ti samo reć da ti je bolje krenut sa prirodnim postupcima, ako si u gradu i nije ti frka putovat do bolnice, jer su ti ciklusi ok (znam ja, pratim ja tebe.. 8) )

  25. #25
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa
    sad sam smotanka vidjela naslov posta.. To znači da si iz Rijeke? Ma htjela sam ti samo reć da ti je bolje krenut sa prirodnim postupcima, ako si u gradu i nije ti frka putovat do bolnice, jer su ti ciklusi ok (znam ja, pratim ja tebe.. 8) )
    Jeste, iz Rijeke sam. A pratimo se međusobno... 8)
    Da, i ja bih krenula sad, odmah s prirodnjakom, ali ne mogu ja sama sebe staviti na spisak ili doći i reći: Eh, ja želim IVF u prirodnom ciklusu. I želim krenuti odmah sa sljedećim ciklusom. Moram ipak poštovati njihova pravila, kakva god da su i šta god ona značila, samo odugovlačenje ili ipak potrebu za svim nalazima. Za sada sam poslušna i radim kako mi kažu. A ionako se u međuvremenu nadam čudu!!! (Ne mogu si pomoći)
    Ni ja ne bih voljela da mi netko (izvan moje struke) dođe pričati kako se radi... Malo smo otišle od teme, no tako stvari stoje.
    Ja i dalje čekam nečije iskustvo i priču iz prve ruke...

  26. #26
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    Citiraj Sandrij2 prvotno napisa
    E sad, zanima me da li se moram još nešto posebno pripremiti, moram li uzeti sa sobom npr. ogrtač :? ? Kad ću biti gotova? Kad ću doma? Mogu li raditi sljedeći dan?
    Svaka info mi je dobrodošla... Hvala!
    Na RTG HSG sam bila pred dvije godine i to je onda izgledalo ovako:
    sa sobom sam donesla sve nalaze (moji su bili friški pa ne znam jel ti moraš svoje ponavljati), bila sam natašte i imala sam sve potrebno za prenoćiti.
    Javila sam se sestri Miri, mislim negdje oko 7 i 30. Dala mi je neki papir i išla sam se prijaviti na ulaz u prijemni. Nakon toga su me smjestili u sobu. Nakon što su završili s folikulometrijama i sl. izvršili su klasični ginekološki pregled. Zatim sam se vratila u sobu i čekala dosta dugo. Znam da su mi već donesli i ručak u sobu (koji nisam smjela jesti) kad sam tek odvedena (odšetala) na RTG. Samo snimanje trajalo je kratko 10-tak min (barem se meni tako činilo). Meni je bolilo onako malo jače ali kratko kao da sam vadila zub. Nakon postupka sam uz pomoć sestre Mire odšetala natrag do sobe. Popila sam jedan analgetik i odspavala jedno dva sata (bol je bila kao da imam M).
    Sutradan nakon vizite su me pustili kući.
    Ja nisam išla raditi sutradan jer je bio petak tako da sam spojila s vikendom. Malo izležavanja mi je dobro došlo iako nije bilo i nužno.
    Ne znam jel važno, meni je HSG radila docentica S.

    I još nešto, savjetovali su me ako nemam redovitu stolicu da bi bilo dobro da kupim čepiće za pražnjenje crijeva i da to obavim ujutro prije nego što dođem u bolnicu.

  27. #27
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Tia , puno ti hvala na ovom detaljnom opisu. Jer inače, ja bih otišla kao da idem izvaditi krv! Sad bar znam šta bih trebala pitati kad se budem naručivala.
    Ne znam ni ja je li bitno, ali meni će RTG HSG raditi dr.V.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    65

    Početno

    Ja sam napravila HSG prije 6mj i sve je bilo kao kod Tie jedino što bih ti imala dodati je da sam čula nedavno od jedne cure da je nakon HSG-a nisu zadržali u bolnici nego su je odmah pustili doma. Njoj je pozlilo a bila je sama, pa zato ako puštaju odmah doma neka te netko obvezno čeka (za svaki slučaj).
    Inače i ja sam kod dr.V. ( koji je divan) i mislim da on uvijek obvezno radi taj pregled bez obzira na sve nalaze koje imaš od prije, a nakon HSG-a ti sve ide dosta brzo.
    Sretno!

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    178

    Početno

    Htjela bi se pridružiti priči oko Vlastelića, HSG,..

    I ja sam iz Ri i mislim da cu uskoro na pregled kod dr.Vlastelića, na molbu svoje ginekol.da mi odmah napravi laparoskopiju, bez HSG, jer kaze da nema smisla da me muce, jer ionako moram na histeroskopiju-imam neki polip na maternici i vjerojatnost začepljenja jajovoda 99%-po njenoj procjeni, budući da sam imala kompl.operaciju slijepog crijeva!

    Kakav je dr?Ugodan za razgovor?Za sada sam cula samo dobre riječi o njemu

  30. #30
    jkruk1

    Početno

    pridužujem se svim pohvalama o dr. Vlasteliću. jedan od rijeko tako ugodnih i dragih doktora. nije baš brbljav, ali na svako pitanje ćeš dobiti opširan odgovor.izuzetno predan i pedantan.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    178

    Početno

    Nadam se da ce njega predanost bilti od koristi!Nekako jedva cekam da odem kod njega na pregled, jer iamm osjecaj da stalno tapkam na mjestu kod svoje ginek, za koju ne mogu reci da se ne trudi!Ali ti mjeseci tako brzo produ, a nista se ne desava, samo promatranje UTZ, pukla cista ili nije, malo krvarenja, pa sada novo vidjela polip na metrnici, znaci jos jedna otegotna okolnost,...mislim da nista ne ide na bolje,...danas moram opet na UTZ da vidimo sto je sa cistom od 3cm, a i obilno krvarim od 10.-tog dana ciklusa a uz dabroston uopce nije prestalo!malo se bojim svega toga, pogotovo kada krvarim,..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •