Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 107 od 107

Tema: pohranjivanje matičnih stanica

  1. #101
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    Citiraj mina30 prvotno napisa Vidi poruku
    To je bačen novac, ne trbas navodnike. Jer ako trebas za brata i sestru, mozeš im izvaditi iz krvi drugog djeteta ili roditelja. Smrznute stanice gube vijabilnost, tj krepaju nakon 5-10 godina, a oni ti ih čuvaju 18 godina zato jer su ti naplatili 2000eura. Osim toga kad pohranjuješ u privatnu "banku" negdje vani, svi uzorci valjaju, zato da ti mogu uzeti pare. Jer ako tvoj uzorak ne valja, nista od para. A da se razumijemo njih nije briga za dobrobit tvoga djeteta nego samo za zaradu. I da medicina napreduje, biste li vi za vaše dijete koristili nešto staro 10 godina ili bi htjeli nešto novo najnovije od ove godine?
    To je zapravo pljačka. Uostalom bebi je ta krv potrebna i ako je negdje treba spremiti, treba je spremiti u bebu i pustiti pupčanu vrpcu da otpulsira.
    mina, thnx na ovako lijepom info-u, definitivno sam odlučila slijediti tvoju zadnju rečenicu i "pohraniti" krv mojoj curici

  2. #102

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj twin prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje si rodila?
    Oprosti twin nisam vidjela post I tvoje pitanje.
    Rodila sam u Dbk bolnici

  3. #103

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Drage mame i tate, htjela bih ponovno pokrenuti temu vezano za pohranu matičnih stanica u Cryo save-u preko BiH. Molim vas da napišete ako ste imali bilo kakvih iskustava ili imate svježih informacija. Prema ovome što smo mi dosad doznali jest da je pohrana moguća - preko Zagreba ide logistika i paket, a preko Bosne i Family Plus sve ostalo. Naravno, stanice se dostavljaju direktno u Belgiju i kurirska služba nije problem. Ono što se ispriječilo na put je Milinovićev dekret iz 2009 prema kojem bolnice ne smiju vaditi stanice ukoliko nisu za privatnu (Rebro) ili javnu pohranu (Ana Rukavina) u Hrvatskoj. Navodno ima slučajeva da uzimanje matičnih nije bio problem (nemam informaciju da li se moralo nešto dodatno platiti ili ne), ali je problematično i stavlja vas u situaciju da riskirate već uplaćeni depozit u privatnoj inozemnoj banci i što je još važnije same stanice. Dekret iz 2009 je malo modificiran i prilagođen EU 29.6. ove godine, ali agencija još ne može obavljati sve sama direktno s CS-om. Trenutno su u fazi ishodovanja svih dozvola, ali nisu sigurni da li će to biti riješeno do kraja ove godine ili ne. Svaka info je dobrodošla.. Mi ćemo svoja iskustva rado podijeliti, jer vjerujem da je ovo mnogima zanimljiva tema i nešto s čime su se susreli tijekom trudnoće. Pozdrav

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Ja sam rodila 19.6. i pohranila stanice u Krio Madjarska. Pitali su me zasto ne u Rukavinu, rekla sam da su i ovi registrirani u Hr, platila sam vadjenje i to je to. Bitno je da doktor i sestra nisu morali potpisati ako nisu htjeli.
    Kurir je preuzeo paket od muza kod kuce, certifikat sam dobila nakon 7 tj. Prezadovoljna sam s njima, jednostavni, nista nisam platila prije poroda i placam u ratama.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    3

    Početno

    twin, rodila si u Petrovoj? za koliko je kurir stigao, tj. kad ste ga nazvali - poslije poroda ili kad ste krenuli u bolnicu? thanks
    u međuvremenu sam dobila info da na sv.Duhu ne rade problem oko uzimanja stanica ali da je potrebno doći s uplatnicom od 1.000kn na porod da bi sve bilo ok.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Da, u Petrovoj. Javili smo u 8h da sam u radjaoni, kurir je dosao u 14:30 kod nas doma (rodila sam u 10:30). Tak je najvise pasalo mom muzu. Mi odusevljeni s njima. Profesionalni, jednostavni, brzi.

  7. #107
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ima netko tko je nedavno pohranio na Rebro u privatnu zakladu?Da napise detalje?

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •