Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: što kada dijete odbija voće i povrće?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    25

    Početno što kada dijete odbija voće i povrće?

    šta kad dijete odbija voce i povrće u bilo kojem obliku ? unaprijed hvala

    frida editirala naslov

  2. #2
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    kamikaza,

    koliko je staro to dijete, kad ste započeli s dohranom? Šta je sve probalo do sada?...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    25

    Početno

    Sad če 6 mj. Jeo je kašicu od jabuke,mrkvu i bananu. To je jeo jako ljepo. Onda smo bili u bolnici desetak dana,a tamo mu nisu davali kašice več samo u boci rižolino , keksolino... Pa sada neče ni piti sokić niti jesti na žlicu nego samo boca i keksolino, rižolino, grisolino i frutolino. Neče niti frape od banane na bocu.

  4. #4
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Ne znam šta da ti kažem, valjda će se javiti netko iskusniji. Ja mu jednostavno ne bih davala taj junk food nego bih nudila stalno neke zdravije namirnice.
    Pomalo, mala je to još beba, prerano ste krenuli s dohranom. Sa šest mjeseci bebe tek počinju s isprobavanjem namirnica, mlijeko im treba bitii glavna hrana do godine dana.
    MI kad smo kretali s dohranom nakon šestog mjeseca počeli smo s povrćem i to tako da bih ja skuhala npr tikvicu on bi pojeo pola žličice. Drugi dan opet tikvica, pojeo bi žličicu. Treći dan tikvica pomješana s palentom. I tako, step by step. Mali je to želudac, osjetljiv probavni sistem..

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    25

    Početno

    Pošto sam ga ja jako malo dojila(3 dana) ostalo je na adaptiranom mljeku i puno u bolnici , doktorica mu je več sa 1,5 mj u bolnici prepisala rižolino. Tako da on sve to šta jede jede jer su ga tako tamo naučili. Inače ja sam protiv dohrane prije navršenog 6 mjeeca.

  6. #6
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Žao mi je kamikaza zbog bolnice i svega i moram reći da mi nije baš jasna ta doktorica koja prepisuje bebi od mjesec i pol rižolino :shock:
    No šta je tu je, ne daj se obeshrabriti, nudi zdravu dohranu u različitim periodima dana, pokušaj malo po malo izbacivati te lino proizvode a nuditi više ono što sama skuhaš (barem znaš da ti djete ne dobiva konzervanse, razne E-ove i druge nepoterbne dodatke..

  7. #7
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    pisala sam vec na puno topica da nam dohrana jako slabo ide,sad sa deset mjeseci smo na jednom i pol-dva obroka dnevno.

    taj prvi je vocni i tu u obzir dolazi bilo koje voce,a problem je povrce.kuhala sam mu mrkvu,tikvice,karfiol,krumpir,brokulu...u raznim kombinacijama,pojedinacno,pa na rijetko skoro kao juha...ali on nece.

    sad me zanima kako bi bilo da mu u neku vocnu npr. banana/nektarina ubacim malo npr.karfiola i tako mu na neki nacin podvalim ono sto ne zeli?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    56

    Početno

    Rayana, u povrtnu mu ubaci malo voća tako jelo dobije "prihvatljiviji" okus. Ja Petru skuham mrkvu, tikvicu i palentu, a u to dodam malo naribane svježe kruške ili jabuke. Ili npr. piletina, rižine pahuljice i kuhana jabuka. Sad je upravo pojeo jednu takvu kombinaciju:

  9. #9
    Fairy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    262

    Početno

    Imamo sličan problem. Često kuham rižu na mlijeku, pa ubacim petit kesks i dosta mrkvice (ponekad malo krumpira ili cvjetače) i pali.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Ja isto dodajem bananu u sve sto jede. Medjutim, danas je pojeo blitvu s grizom bez trikova! Dakle, treba vremena.
    Fairy, ti keksi su puni sredstava za rahljenje i sl. nezdravoca. Cini mise bolje to ne davati bebi. :/

  11. #11
    Fairy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj sbuczkow prvotno napisa
    Fairy, ti keksi su puni sredstava za rahljenje i sl. nezdravoca. Cini mise bolje to ne davati bebi. :/
    Nemoj zezat! :? Pa nisam to znala... što ću sad umjesto toga?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj Fairy prvotno napisa
    Nemoj zezat! :? Pa nisam to znala... što ću sad umjesto toga?
    Bas pogledaj na kutiji. Skoro pa sam uvjerena da ces naci barem par tih sredstava za rahljenje, kao i E ovaj, E onaj. Nisu bas prezdravi. Ja sam alergicar i cesto dobijem neku reakciju na njih.
    A umjesto toga?...Hm...da napravis mozda sama neke trajne cajne keksice ili slicno... Drugo mi ne pada na pamet. A ako padne tebi, obavezno javi.

  13. #13
    Nives avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    584

    Početno

    ja imam slican problem, maleni odbija skoro sve. ne jede ni voce ni povrce.

    ima 11mj. i do pre mjesec dana je imao 3 obroka i uzinu, sve jako lijepo jeo, imao apetit.

    od prije mj. izbacuje jedan po jedan obrok, sada skoro nista ne jede osim mlijeka.

    ima li ko savjet, iskustvo? trebam li ici doktoru?

    ponasa se normalno, izgleda zdravo, nema problema sa spavanjem preko dana, a nocu se budi 2-3 puta.

    ponekada malo povrati (ako ga nateramo da pojede par zlica neceg).

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Nemoj tjerati dijete da jede. Imaš topic o odbijačima dohrane malo niže:

    http://forum.roda.hr/threads/24962-O...-se!!!!/page13

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •