Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 82 od 82

Tema: (rtg) HSG Informacije

  1. #51
    nellyxy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    katarina~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    visibaba~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  2. #52
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    cure, rekao mi je dr. da prije HSGa popijem jedan apaurin i jedan brufen. jel se to moze dobiti bez recepta u ljekarni?

    btw, nije spominjao nikakve antibiotike; jel bi ga trebala pitati za to? prije HSGa ili mogu i nakon?

  3. #53

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Visibaba ja sam antibiotike dobila nakon HSGa, pisalo na otpusnom pismu. Doksiciklin, 2x1 kroz 10 dana. Apaurin mislim da ne možeš dobiti bez recepta :/
    Ja sama nisam uzimala ništa, u bolnici sam dobila koktelčić u venu i bilo je vrlo učinkovito.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da sve dobro prođe!

  4. #54
    skandy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    412

    Početno

    Citiraj visibaba prvotno napisa
    cure, rekao mi je dr. da prije HSGa popijem jedan apaurin i jedan brufen. jel se to moze dobiti bez recepta u ljekarni?

    btw, nije spominjao nikakve antibiotike; jel bi ga trebala pitati za to? prije HS

    Ga ili mogu i nakon?
    Ako ne možeš bez recept pitaj da ti daju nešto najsličnije tome.Antibiotik će ti oni prepisati nakon hsg-a.Oni ili tvoja doktorica opće prakse.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    281

    Početno

    cure puno puno hvala na dobrim vibrama :D treba nam svima koje se spremamo na hsg.
    ja ću krajem slijedećeg tjedna i odlučila sam da neću popiti ništa za bolove, valjda ću izdržati....nadam se ....a za poslije ćemo vidjeti :?

  6. #56
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    charlie, skandy, hvala na odgovorima. nabavila sam normabele, bit ce valjda ok. apaurin se ne moze dobiti na recept; mislila sam otici kod dr. opce prakse i zicat napamet (jer nemam nikakav papir, sve je dogovoreno tel.), al bi morala i zbog toga izostajati s posla , joj koma!
    hvala svima za vibrice, trebat ce mi

  7. #57
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    evo i ovdje moj izvjestaj nakon hsga-a:

    HSG (rtg) je prosao super, nije nista bolilo (!!!!), nalaz super, sve prohodno vec i pod malo tekucine, a onda i pod punim pritiskom, sve savrseno!!! totalno sam sretna!!!

    naravno da sam zaboravila pitati za antibiotike , a dr. nije nista spominjao.

  8. #58
    skandy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    412

    Početno

    Citiraj visibaba prvotno napisa
    evo i ovdje moj izvjestaj nakon hsga-a:

    HSG (rtg) je prosao super, nije nista bolilo (!!!!), nalaz super, sve prohodno vec i pod malo tekucine, a onda i pod punim pritiskom, sve savrseno!!! totalno sam sretna!!!

    naravno da sam zaboravila pitati za antibiotike , a dr. nije nista spominjao.
    Mislim da bi ti bilo pametno da pitaš svoju doktoricu neki antibiotik,u slučaju nedaj Bože kakve upalice da ti ne bude žao.Ja sam pila klavocin.

  9. #59
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    Citiraj skandy prvotno napisa
    Mislim da bi ti bilo pametno da pitaš svoju doktoricu neki antibiotik
    a koga, dr. opce prakse ili gin?
    nekako sumnjam da bi se itko od njih isao petljati u posao mog MPOovca :?

    btw, u cetv sam opet kod MPO doktora pa cu ga onda pitati (ako opet plavusa ne zaboravi, ccc...)

  10. #60
    skandy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    412

    Početno

    pitaj bilo koga.Meni je prepisao dr.opće prakse.Ja nebi čekala četvrtak,a ti kako hoćeš!

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    281

    Početno

    drage moje evo i mene sa uzv hsg i imam lijepe vijesti da je sve ok.,
    nalaz:nakon početnog otpora jajovodi propuštaju uštrcani kontrast pod vrlo niskim tlakom, koji se ubrzano nakuplja u C.Douglasu.Nalaz je obostrano uredan.

    Boljelo je podosta ali ništa što se ne bi par trenutaka izdržalo.

    Imam jedno pitanjce :? dr. mi je propisao Hiramicin a s obzirom da sam ja alergična na tetracikline popila sam Amoxil, da li je to ok cure?


  12. #62
    skandy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    412

    Početno

    Ako ti je amoxile prepisao doktor,onda ok.Ali ako uzimaš sama na svoju ruku to nije ok.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    visibaba, katarina, super vijesti :D

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    142

    Početno

    dakle, sto me uskoro ocekuje - procitala sam! ali, sto bi trebalo, konkretno , sve napraviti prije hsg, osim preventivnog antibiotika? vec me panika hvata....

  15. #65

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    bak, moraš imati čiste nalaze briseva, inače se HSGom evenutalne bakterije mogu prenijeti "gore" kroz maternicu do jajovoda i jajnika.
    Drugo nema ništa posebno, barem se ja ne sjećam. Treba ti uputnica za bolničko liječenje (ako ne ideš privatno), dođeš na dogovoreni dan, treba ti i spavaćica, šlapice, mekani ulošci (tako je bar meni trebalo na SvDuhu). Sretno!

  16. #66
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj bak prvotno napisa
    dakle, sto me uskoro ocekuje - procitala sam! ali, sto bi trebalo, konkretno , sve napraviti prije hsg, osim preventivnog antibiotika? vec me panika hvata....
    Nema panike...

    Dakle, prvo provjeri briseve.
    Za antibiotik ne brini, doktor će ti reći (ako ti ne kaže specijalist koji će ti raditi RTG HSG, pitaj svoga ginića). Nas nekoliko nismo dobile antibiotik...

    Provjeri hoćeš li dobiti nešto protiv bolova, pa ako nećeš, ti si za svaki slučaj popij nešto. I nemoj se bojati... ovako kad se čita zvuči daleko gore nego što je.

    Sve će biti OK.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    142

    Početno

    hvala cure, sto bi ja bez vas....

  18. #68
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    Citiraj bak prvotno napisa
    dakle, sto me uskoro ocekuje - procitala sam! ali, sto bi trebalo, konkretno , sve napraviti prije hsg, osim preventivnog antibiotika? vec me panika hvata....
    pred tri godine sam radila HSG u Rijeci i trabali su uredni brisevi i sedimentacija. Onda nisu davali antibiotike.
    Tada sam morala prenoćiti u bolnici, navodno sada isti dan možeš kući. Na taj dan sam morala doći natašte

  19. #69

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    399

    Početno

    Imam pitanjce u vezi HSGa... U kojem vremenskom periodu bi se morao ponoviti HSG. Naime, ja sam ga radila još 2000.g. i bio je uredan i sve ok, pa me sad zanima jel se moglo nešta od onda promjeniti, začepiti jajovodi ili sl.???

  20. #70
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    u našem slučaju ništa se nije desilo u godinu i nešto od HSG-a pa su mi predložili Lpsc jer daje bolji uvid

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Naokolo
    Postovi
    88

    Početno Re: (rtg) HSG Informacije

    Upravo čitam sve vezano za ovu temu, jer se po svemu sudeći i meni sprema zloglasni HSG.
    Ispričavam se ako ovo moje pitanje negdje piše, a ja nisam vidjela odgovor, ali koja je razlika između UZV i RTG HSG-a?

  22. #72
    andrejaaa avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    685

    Početno

    RTG hsg daje točnije rezultate od UZVhsg, a također kako je meni moj doc objasnio ubrizgava se gušći kontrast nego kod UZV hsg-a pa je veća mogućnost da će se odstraniti neke male priraslice ako postoje.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Naokolo
    Postovi
    88

    Početno

    Citiraj andrejaaa prvotno napisa
    RTG hsg daje točnije rezultate od UZVhsg, a također kako je meni moj doc objasnio ubrizgava se gušći kontrast nego kod UZV hsg-a pa je veća mogućnost da će se odstraniti neke male priraslice ako postoje.
    A to onda znači da bi RTG mogao više boljeti?
    Makar vidim da je to iskustvo skroz individualno...

  24. #74

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    BiH-RS
    Postovi
    278

    Početno

    cure moje mene zanima koliko dugo ste vi pokusavale bilo prirodno ili sa stimulacijama tipa klomifen i slicno zaceti pa da su vas uputili na UZV HSG, RTG HSG ili na laparoskopiju nakon tih neuspjeha bilo koje vrste?

  25. #75
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    ja sam pokušavala godinu dana i nakon toga se uputila kod mpo liječnika. nakon što sam izvadila hormone, briseve i papu napravili smo hsg, a godinu i pol nakon hsg-a laparo.

  26. #76
    andrejaaa avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    685

    Početno

    Snješka ja mislim da je to individualno. Mene je bilo užasno strah jer sam znala da neću dobiti ništa protiv bolova pa sam popila normabel da im tamo ne bježim sa stola . Moje iskustvo je super, mene više boli moja bolna menga i da moram opet išla bih sutra. E sad, meni nije bilo ništa zaštopano pa je i to valjda bio razlog.Uglavnom, normalno je da te je strah nepoznatog, ali to tako brzo prođe da se stvarno može izdržati. Želim da ti bude što bezbolnije i da rez. bude dobar.
    Ljubica,mene je doc prije prvog aih uputio na propuhivanje ili ti insuflaciju (koja je pokazala prohodnost)i to je bilo nakon cca 1 god. nakon toga smo pokušavali još 1 god pa me uputio na laparaskopiju, ali nisam otišla pa me poslao na rtg hsg.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Naokolo
    Postovi
    88

    Početno

    Po svemu sudeći, najbolje da saznam hoću li dobiti nešto protiv bolova, ako se može saznati.
    Ako ne dobijem, da se sama opskrbim, jer pobjegla sa stola ne bi, ali šalu na stranu, skljokala bi se sa stola 100%... A ne želim da imaju posla sa mnom više nego treba

  28. #78
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    snjeska - meni su dali takvu koktelčinu da se nisam mogla dignuti sa stola.

  29. #79
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj snjeska_ prvotno napisa
    Po svemu sudeći, najbolje da saznam hoću li dobiti nešto protiv bolova, ako se može saznati.
    Ako ne dobijem, da se sama opskrbim, jer pobjegla sa stola ne bi, ali šalu na stranu, skljokala bi se sa stola 100%... A ne želim da imaju posla sa mnom više nego treba
    Na RTG HSG sam išla bez ičega... popila sam jedan Lupocet.
    Nisam pobjegla sa stola, a niti se skljokala; ne brini, nećeš ni ti. Boli, ali vrlo kratko. U stvari, meni je bio bolniji dio pokušaji uvođenja katetera, s čime doktori kod mene redom imaju velikih problema.

    Sretno!

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Naokolo
    Postovi
    88

    Početno

    Mislim da sam negdje pročitala nekih 20-ak cm... Vjerujem da bi to i meni predstavljalo problem...

  31. #81

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    BiH-RS
    Postovi
    278

    Početno

    Hvala cure ljubim vas

  32. #82
    dim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    161

    Početno

    i mene čeka HSG pregled za dva tjedna. Najvjerojatnije ću ga raditi u Merkuru, to mi je preporućio moj soc. ginekolog (njegov je sin tamo na specijalizaciji pa kao imam vezu?!?!). Samo me zanima što trebam ponjeti sa sobom, koliko se ostaje u bolnici, dal je istina da se tekućina za ubrizgavanje mora kupiti o vlastitom trošku? Molim vas da sa mnom podijelite svoja iskustva i sve druge iformacije (pogotovo ako ste bile na Merkuru ). :?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •