Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Bolovanje za bebu dok je mama na porodiljnom.

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Početno Bolovanje za bebu dok je mama na porodiljnom.

    :? Imam sina od 2 mjeseca, i na pregledu je utvrđeno da ima nekih problema te smo supruga(trenutno je na porodiljnom dopustu) i ja dobili par uputnica za preglede koje treba obaviti. Ja sam službenik MUP-a, te sam morao otvoriti bolovanje na šifru njega djeteta, jer su svi pregledi daleko od mjesta stanovanja a supruga nema položen vozački ispit. Prilikom zaključivanja bolovanja za kraj mjeseca, gospođa u MUP-u mi je zatražila potvrdu od Dr.moje supruge da je supruga u vrijeme moga bolovanja bila nesposobna skrbiti za bebu(gripa, temperatura i sl.), kao da to traže gospoda iz HZZO-a. Zvao sam pravnu službu u HZZO, te su mi rekli da oni to ne traže, te da je ta gospođa koja traži potvrdu najvjerojatnije neiživljena ili ima privatnih problema pa nezna šta hoće. Da ipak upitam Dr. za potvrdu, a ako mi neda da im se javim. Zanima me dali je itko imao sličan slučaj i kako je to rješio. Dajte mi savjet, šta da radim.

  2. #2
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Ovo bi bilo bolje da je postavljeno na pravnim savjetima.

    Ali eto da odgovorim, moj suprug je bio na bolovanju nekoliko dana nakon što sam ja rodila (rana mi se zagnojila i nisam mogla ustati iz kreveta). U firmu je nosio samo doznaku, nitko nije ništa pitao za bilo kakvu potvrdu od mog doktora.

  3. #3
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    saljem na pravne savjete.

  4. #4
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Karlo Zemunik,

    isti topic imaš i OVDJE .

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    4

    Početno Post podrske

    Slažem se da treba nešto mijenjati i podržavam vašu inicijativu jer sam imao situaciju gdje sam nekoliko dana nakon što je supruga došla iz rodilišta trebao voziti starije dijete na kontrolu kod neuropedijatra. Ostao sam šokiran kad mi je moj liječnik rekao da nemam pravo na bolovanje. Srećom radim u firmi gdje rukovodeći kadar ima razumijevanje za ovakve stvari i uspio sam dobiti slobodan dan. A da nisam, ne smijem ni pomisliti što bi se dogodilo. Surpuga bi s tjedan dana starom bebom vodila starije dijete u bolnicu ili bi morali otkazati pregled koji ionako čekamo nekoliko mjeseci jer je teško doći na red.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •