Stranica 3 od 22 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 1066

Tema: odvikavanje od pelena

  1. #101

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    italy
    Postovi
    49

    Početno

    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    stefania, baš si me nasmijala... tragikomedija...

    pa kako ne voli biti gol pa ljeti mu nije vruće? dajte vi neke loše pelene kupite da ih zamrzi neke koje žuljaju
    Ma samo se ti smej , a ja sam te poslusala i kupila mu pelene za broj manje koje ga zuljaju :D
    Trpi ne odustaje (kako mi ga zao ) cekam .....

  2. #102
    kitty

    Početno savjet

    bok.
    moj mali ima 17 mjeseci.mislila sam ga sad preko ljeta početi odvikavati od pelena budući da na jesen ide u jaslice.
    tko ima slična iskustva, tj,tko mi može reći da li je to prerano.
    čitala sam da prije toga dijete mora ispuniti kao neke faze u razvoju npr:mora već slagati neke riječi, mora se samo znati skinuti i još neke takve stvari.
    moje dijete priča nešto što je za njegovu dob, skoro sve razumije što mu se kaže.zna da je školjka-tuta, da se tamo ide pi-pi i ka-ka.
    što vi mislite????

  3. #103

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    italy
    Postovi
    49

    Početno

    Ako se ja pitam zabranila bih mamama ciji klinci imaju < 2 godine da se javljaju na ovaj topik
    Dojdete nam kao sol na ranu

    Moj "bebac" je danas konacno odlucio obuci gace i onda je hodao po kuci sav ponosan i svaki cas vadio miska van da vidi jel piskio
    pa on ne zna ni kako se to radi

  4. #104

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,143

    Početno

    Naučit će, bez brige, daj mu vremena. Super je to što je sam zatražio gaće. Tako smo i mi krenuli. Trebalo nam je malo duže (i još uvijek nije sve glatko), ali još prije mjesec dana bilo mi je nezamislivo da ćemo se ikad riješiti te pelene...

  5. #105

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    italy
    Postovi
    49

    Početno

    Joj tanja citala sam tvoje muke i cini mi se da su njih dva veoma slicni.
    Daj Boze da do septembra uspemo da ih se resimo jer u suprotnom nema nam u skolu

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno pelene

    javljamo dobre vijesti i u nastavku, iako sam čula da ih je po noći teže odviknuti i dajoš malo pričekam, nakon što je Dominik skinuo pelenu pred tri tjedna, primjetila sam da je i ujutro suh. dakle kod nas je to upalilo paralelno i uopće više nemamo pelene. jupiiii, sretno svima. moj savjet je pričekati bar do dvije godine jer će faza odvikavanja brže proći i bez nezgoda.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj stefania prvotno napisa
    Ako se ja pitam zabranila bih mamama ciji klinci imaju < 2 godine da se javljaju na ovaj topik
    Dojdete nam kao sol na ranu

    Moj "bebac" je danas konacno odlucio obuci gace i onda je hodao po kuci sav ponosan i svaki cas vadio miska van da vidi jel piskio
    pa on ne zna ni kako se to radi
    nisu valjda pomogle pelene koje žuljaju?
    mi imamo 16 mjeseci i moramo čim prije skinuti pelene zbog refluksa,

  8. #108

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    italy
    Postovi
    49

    Početno


    Danas sve po starom!
    Mrzim Pampers , mislim da je on glavni krivac.

  9. #109

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    italy
    Postovi
    49

    Početno

    Evo mene sa lepim vestima!
    Moj sin je danas sa 2godine i bezmalo 8 meseci prvi put u zivotu piskio izvan pelene :D :D :D .
    Ne mogu vam opisati koliko sam srecna!
    Nadam se da je ovo pocetak Pampersovog kraja.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    citam i cestitam svima koji su poceli ne nositi pelene. moj tonci ima 2,5 god i nikako na wc.....ima perioda kad sjedne na wc i sjedi bez da obavi pa sidje,stavimo pelenu i on to odma obavi u nju, nekada se dere ko jarac jer ne zeli sjesti na wc........uf jako sam nesretna jer ne znam kako da krenemo,,,,ne zelim ga na silu stavljati na wc ...no ne znam kako da krenemo. nase tete u vrticu ih ne stavljaju na mali wc osim ako sami ne idu,dok sam cula da u nekima stave sve klince....ovo ljeto cu probati ga skinuti u gace pa da vidim.....ocajna saaaaaaaaaaaam...a slatki je kada smrtno ozbiljan kaze na wc-u---gotovo,skini me....a nista nije napravio...

  11. #111

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    Ja imam drugi tjedan svoj zadnji ispit za odvaliti i onda sam bez obaveza i krećemo s odvikavanjem. Uskoro smo dvije godine pa bumo probali....

  12. #112
    Ejla-S avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    65

    Početno

    Jutro svima.
    Da se malo pohvalimo. Danas nam je šesti dan bez pelene i sinoć smo imali prvu suhu noć. :D
    Inače piški u wc bez problema čak i sam traži a nekad ga ja podsjetim pa se onda ljuti i kaže da pišo ne može piškit i da je umoran.
    Sad nam još preostaje riješiti kakanje jer se ono događa samo u gaćice.
    Njemu je očito isto, pampersica ili gaćice.
    Nadam se da sve ovo nije samo početnička sreća i da je moj dečko ozbiljno shvatio "zadatak".

  13. #113

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Evo mi smo danas skinuli pelenu.
    Jutros smo se ustali i pitala sam :Roko hoćeš piškiti u tutu?
    Kad je rekao DA skoro sam pala s kreveta od šoka jer je dosada odgovor bio :Neeeeeeeećuuuu tutuuuuuu uz cendranje.
    I kad sam čula taj DA brže bolje uzela tutu,djete se sjelo,lijepo popiškio :shock: ,obukli smo prvi put gaće i sad čekamo daljnji ishod. :/

  14. #114
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Drage moje, moja Nina je jučer prvi dan bila bez pelene i ni jednom se nije popiškila u tutu. Kuži ona da se treba popiškit u tutu ali nisam sigurna da kuži da to treba biti ONA Danas je u pelenama jer radim a sutra budem opet probala Ja mislila da će bar skontat odmah, da će biti bar jedno pišanje

  15. #115
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Mi još nismo krenuli u klasično odvikavanje od pelena,već samo u kupovanje potrebnog materijala . Dakle što mi još treba osim ovoga :
    Hrpa gaćica
    I hlačica
    Lonka
    Daska za wc (uzela sam u TL,Bebe comfort,fina mekana,jel ta dobra?)
    Hrpa strpljenja

    Što još???
    Uopće ne znam kako i kada to započeti...
    Za sada vas samo čitam i još nismo ništa započeli i uopće me to ne veseli,uh...da se bar to može za dva dana

  16. #116
    kitty

    Početno

    [quote="stefania"]Ako se ja pitam zabranila bih mamama ciji klinci imaju < 2 godine da se javljaju na ovaj topik
    Dojdete nam kao sol na ranu




    Hvala na savjetu.
    Ovdje na forumu ima dosta mladih mama koje bi bile zahvalne za pokoji korisni savjet, ali i ovdje nas šutiraju.

  17. #117
    Ejla-S avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    65

    Početno

    Dan svima.
    Traktorka, imaš sve potrebno. Moj savjet ti je da po kući uopće ne oblačiš hlačice jer ćeš ih prvih dana mjenjati brzinom munje. Piškit će gdje god stigne jer je dite naviklo na pelene. Puno lakše je prati samo gaćice.

    Anima, mislim da baš nije dobro jedan dan imat pelene a drugi ne. To ih sigurno zbunjuje.

    Kod nas sve po starom. Preko dana sve ok, osim kakanja u gaćice , a noću se popiški već nakon sat-dva sna pa je do jutra suh.

    Idemo dalje.

  18. #118
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    Mi još nismo krenuli u klasično odvikavanje od pelena,već samo u kupovanje potrebnog materijala . Dakle što mi još treba osim ovoga :
    Hrpa gaćica
    I hlačica
    Lonka
    Daska za wc (uzela sam u TL,Bebe comfort,fina mekana,jel ta dobra?)
    Hrpa strpljenja

    Što još???
    Uopće ne znam kako i kada to započeti...
    Za sada vas samo čitam i još nismo ništa započeli i uopće me to ne veseli,uh...da se bar to može za dva dana
    Razlika između Roka i Nine 6 mj. Pretpostavljam da bi vam bilo lakše nego nama. Sve si materijalno nabavila. Samo još trebaš odluku. I naravno, strpljenja. I mi smo kupili u tl i tutu i nastavak bebe comfort, ali mi nismo kupili tu mekanu nego plastičnu i nekaj meni tu ne štima, il su oni to napravili nekak naopačke il je naša školjka naopačke. Kad ju nariktam ono za naslonit ispada naprijed :? Traktorka, preporučam ti da kreneš i da do kraja ljeta s tim završiš. Javljaj se

  19. #119

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Prijavljujem neuspjeh.
    Piški samo ujutro u tutu...i plače za pelenom.
    Očito još nije spreman.
    Probat ćemo na moru.

  20. #120
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...ja pokušavam s Karlom već dva dana..stavim gaćice i ajd' pišanje kreće...-u sobi,u primači,u kuhinji,na terasi...-samo kaže kad već piša/ili obavio pišanje"..mama..uuuujj..voda".ili kad se već popišao" mama..druge gaćeeeeee"...pa je nakon par promjena gaćica zajaukao " mama..stavi peeeeljeeeenuuuu"...... ..na tutu/školjku neće..osim ev. jedanput na dan-ali i tad samo sjedi..-i ništa....---hmmmm...koji su znakovi da nije spreman?...?..?..?-jesu ovi? :? :/

  21. #121

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno


  22. #122
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Dakle,sve imamo samo još treba moja čvrsta odluka :/

    Uskoro ćemo na more pa možda da tamo probamo,ne znam ,nisam pametna ! Stalno vičem danas ćemo,pa sutra i tako prolaze dani.....iako mislim da nema šanse još,ali tko zna možda nas iznenadi...

    Uglavnom ja ću vas i dalje pratiti i probati zapamtiti neki dobar savjet, a kad nešto napravimo,javim vam

  23. #123

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,143

    Početno

    traktorka, od svega nabrojanog, mislim da je ovo najvažnije:

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    Hrpa strpljenja
    A za ostalo ćeš već vidjeti - gaće se uvijek mogu kupiti!
    Sretno

  24. #124

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    T ima 24 mjeseca. Zadnje dane kaka u tutu, ali mi se čini da pišanje uopće ne kuži. Sada joj preko dana stavljam onu pelenu - gaćice (to su nam kao gaće), a preko vikenda idemo na more, pa ću probati i bez.

    Jel može to dovikavanje u 2 faze (prvo kakanje, pa onda piskanje (tako ona kaže) ili mora odjednom???

  25. #125
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    Citiraj LeeLoo prvotno napisa
    ...ja pokušavam s Karlom već dva dana..stavim gaćice i ajd' pišanje kreće...-u sobi,u primači,u kuhinji,na terasi...-samo kaže kad već piša/ili obavio pišanje"..mama..uuuujj..voda".ili kad se već popišao" mama..druge gaćeeeeee"...pa je nakon par promjena gaćica zajaukao " mama..stavi peeeeljeeeenuuuu"...... ..na tutu/školjku neće..osim ev. jedanput na dan-ali i tad samo sjedi..-i ništa....---hmmmm...koji su znakovi da nije spreman?...?..?..?-jesu ovi? :? :/
    ..odbija full i tutu i školjku..kaže "neće tutu..neće koljku..-pokle..juteeeee"..kao "kasnije,sutra"
    :/

  26. #126
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    LeeLoo pusti ga onda nemoj razbijati glavu s tim. Ja sam moju isto pustila. Ide u wc već mjesecima svaki dan 1 ili 2 puta al za pelenu je pupčanom vrpcom vezana, od gaća dobije živčani slom. Pa nek joj je onda.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,143

    Početno

    Mi smo otkrili način kako se popišati u tutu bez stresova i odbijanja.
    Kad vidim da mu je već sila (i da zadržava i stišće) ili zaključim da bi bilo dobro da se popiša (prije odlaska van, npr.), skinem mu hlače i gaće i kažem, kad ti bude sila, tuta ti je ovdje. I odem svojim poslom (po mogućnosti u drugu prostoriju). Redovito nakon kratkog vremena sam sjedne na tutu, popiša se u nju i obavijesti me o rezultatu.
    Čini mi se da se njemu jednostavno ne da skidati. Zasad to možemo tako rješavati, samo što ga, kad smo vani, ipak ne mogu razgolititi nasred ulice

    Kakanje nam malo teže ide, ali bude valjda i to, s vremenom.

  28. #128
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Mi smo na moru i poceli smo s odvikavanjem. Danas je 3. dan i nema rezultata. Uredno se popiski u gacice i onda odmah prijavi. Na tutu nece sjesti samo tako, odnosno idemo van, ja mislim da bi mogla piskiti, ponudim joj tutu, ona nece sjesti i onda se uredno popiski za 5min u gacice. E sad: mozda je problem sto smo dio dana na plazi, kada je mokra i uopce ne kuzi(mo) kada piski. Pa je mozda buni sto doma treba reci, a na plazi ne. Pitam se da li smo pogrijesili sto smo poceli na moru.

    Inace, kod nas je specificna situacija: kaka na tutu od 13mj i sama je trazi. Tada jos nije znala reci "tuta" pa je isla "ammmm" . Imala je samo 4 nezgode od tada i to 3 na pocetku, kada se zaigrala i 1 nedavno, kada je imala tekucu stolicu radi viroze.

  29. #129
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Nina obožava sjediti na wc školjki ali i na tuti, i trudi se ona, kao piški, kaka, ali ništa... redovito van tih dviju spravica

  30. #130
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Mi smo u tri dana naučili da moramo reći mami kad treba piškiti. Sad je vruće, uglavnom je po danu u gačicama. Kad mu se piški, sam ode po kahlicu i čiči na nju. Onda nam svima ponosno pokaže lokvicu i ide ju baciti u Wc. Neki put promaši...
    Kakamo još u pelene i imamo ih po noći. Ali, ja to ne forsam puno jer vidim da Luka voli da sam bude u tome svemu šef.

  31. #131
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Nama ide treći tjedan, sve je polovio u tri dana. Skinuli smo odmah i dnevnu i noćnu. I sve bilo dobro ( osim par kakanja u gaće,i to samo u vrtiću).
    No, zadnje dvije noći se pred jutro popiški u krevet. Ne reagiram , samo ga mirno skinem i vratim dalje spavat al on se ljutiiiii.. ajoj...
    I recimo ja bi stalno imala potrebu pitat ga dal mora piškit, a on mi je stalno vikao nee, reći ću ti, ili nee, sutra, da bi na kraju skužila da jednostavno ima dug period ( tri sata) između mokrenja i da mu je to ok..

  32. #132
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Nama je 4.dan bez pelena uopće,imamo 2 god i 8 mjeseci.
    Nakon silnog odbijanja pomisli na wc,odjednom je sjela na daskicu i skužila, od tada se ni jednom nije upiskila ni ukakila ni po danu ni po noći.
    Sad još da svladamo vrtić i duuugo sjedenje na wc-u.

    Cure mislim da je stvarno štos u dobi kad se pokušava, taman kad sam pomislila da ćemo u školu s pelenama,odjednom preokret i to u jednom danu

  33. #133
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa
    Nama je 4.dan bez pelena uopće,imamo 2 god i 8 mjeseci.
    Nakon silnog odbijanja pomisli na wc,odjednom je sjela na daskicu i skužila, od tada se ni jednom nije upiskila ni ukakila ni po danu ni po noći.
    Sad još da svladamo vrtić i duuugo sjedenje na wc-u.

    Cure mislim da je stvarno štos u dobi kad se pokušava, taman kad sam pomislila da ćemo u školu s pelenama,odjednom preokret i to u jednom danu
    ..heeeh..ovo mi daje nadu-Karlo ima 2 god i 6 mj i neće još ni čuti za tutu ili WC školjku...

  34. #134
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Mi smo na moru i poceli smo s odvikavanjem. Danas je 3. dan i nema rezultata. Uredno se popiski u gacice i onda odmah prijavi. Na tutu nece sjesti samo tako, odnosno idemo van, ja mislim da bi mogla piskiti, ponudim joj tutu, ona nece sjesti i onda se uredno popiski za 5min u gacice. E sad: mozda je problem sto smo dio dana na plazi, kada je mokra i uopce ne kuzi(mo) kada piski. Pa je mozda buni sto doma treba reci, a na plazi ne. Pitam se da li smo pogrijesili sto smo poceli na moru.
    Ovako je nekako i kod nas. Moram priznati da sam joj vratila pelene, pa ih opet skinula, cijela se jadna zbunila... Ali, kod prijatelja smo u kući i jako mi je nezgodno da piški kao konjić gdje god ide... :/

    Ne znam što da radim...

  35. #135
    Ejla-S avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    65

    Početno

    Da se malo pohvalimo.

    Nakon dva tjedna odvikavanja suhi smo po cilu noć, kakamo i pišimo u wc.
    :D
    O svemu sam brine, jedino kad idemo vani zamolim ga da se popiši jer to vani baš i nije zgodno. Najčešće me posluša bez pogovora tako da već danima nema nezgodica.
    Jako sam ponosna na njega i stvarno mislim da treba slušati što ti djete govori i na neki način mu prepustiti odluku kad će skinuti pelenu jer su naši raniji pokušaji samo uzrokovali gomilu nervoze a nisu dali rezultate.

  36. #136
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    I mi smo u fazi skidanja pelena, al mene zbunjuje vrtić...

    Nismo davno počeli, 4-5 dana najviše.
    Kod kuće smo u gaćicama, ali u vrtić ga šaljem sa pelenom, a i spava u peleni, mada se jutros probudio suh! :D

    Malo mi je nezgodno ovako radnim danom,
    ne bih se još usudila da nisam pročitala sve ove postove,
    sad jedva čekam vikend pa da pokušamo bez pelene cijeli dan.

    Doduše, i kad izlazimo vani, ja mu opet oblačim pelenu, griješim li???

    A vrtić me zbunjuje zbog toga što tete nekad vode djecu u wc i sjedaju ih na tute u malim grupama, a nekad ih same šalju (!!!),
    a o pranju ruku čisto sumnjam da ima govora :/

    ...

  37. #137
    Leina mama avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    550

    Početno

    Evo, i mi se prijavljujemo - danas smo prvi puta hodali 2 sata u gaćicama (točnije, u pet pari gaćica, hlačica i čarapica ). Nije nam išlo baš sjajno - popiškila se 5 puta u gaće i 2 puta u tutu (slučajno, jer je baš tada sjedila na njoj :/ ). Moram priznat da sam bila jaaako razočarana, mislila sam da će ići bolje, jer Lea sasvim razgovijetno priča i širok joj je vokabular, i inače jako dobro sve razumije, al mislim da ipak još ne kuži najaviti kad joj se piški.
    Ipak, čitajući ovaj topic, malo sam se smirila, jer sam bila baš tužna. Pokušavat ćemo ovaj tjedan još, ići ćemo kupiti još gaćica, pa ćemo vidjeti.
    Ali, moram priznat da se jedan pomak ipak vidi - nakon što sam joj stavila pelenu, mora da je još 3 puta piškila, jer je 3 puta raširila noge i čekala da joj poteče niz butine - čini mi se da je sad makar malo svjesnija da piški nego što je bila jutros.

    Imam samo jedno pitanje - da li da zarolam i spremim tepih dok prođe ova faza, ili postoji neko učinkovito sredstvo za express uklanjanje mokraće?

  38. #138
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    I mi smo u akciji! Od jutros je u gaćicama, jučer poslijepodne pa do navečeri isto (popiškila se bez najave)-
    Danas smo krenule ujutro bez pelene, kod bake je sjela na tutu i popišala se obučena jer nije dala skinuti gaćice. Odnijele smo skupa tutu do wc-a, izlile i povukle vodu i to joj je bilo zabavno.
    Kupila sam podloge za previjanje u dm-u za autosjedalicu danas, imamo 30 pari gaćica i povratka više nema :D

  39. #139
    Leina mama avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    550

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Mi smo na moru i poceli smo s odvikavanjem. Danas je 3. dan i nema rezultata. Uredno se popiski u gacice i onda odmah prijavi. Na tutu nece sjesti samo tako, odnosno idemo van, ja mislim da bi mogla piskiti, ponudim joj tutu, ona nece sjesti i onda se uredno popiski za 5min u gacice. E sad: mozda je problem sto smo dio dana na plazi, kada je mokra i uopce ne kuzi(mo) kada piski. Pa je mozda buni sto doma treba reci, a na plazi ne. Pitam se da li smo pogrijesili sto smo poceli na moru.
    Ovak je bilo i s nama. Bili smo prije 2 tjedna na moru i mislila sam da ćemo tamo krenuti s odvikavanjem. Ali problem je bio upravo u tome što kad bi se popiškila dok je u kupaćim, ja bih rekla da nema veze, a kad bi se popiškila izvan njih, govorila sam joj da to nije u redu. Dijete me je gledalo skroz zbunjeno (ko da ona zna od čega je more mokro ) i ja sam odustala.

    Sad smo kod kuće, na poznatom terenu, bez opasnosti od kupanja u moru, i sad krećemo ispočetka

  40. #140
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Pa, što se tiće mokrače na tepihu, ako nemaš baštu, zarolaj tepih. I nemoj se obeshrabrivat, moja je piškila u gaće oko 10 dana, ali sam ja bila optimista ćim sam vidjela da napokon konta da se nešto dešava. Sad je po danu suha, nezgoda skoro da nema, i može trpiti i do 4 sata (što meni nije baš drago pa je stavljam da piški i kad ne traži a ja mislim da bi trebala). Samo polako, važno je da skontaju da se nešto dešava, kontrolu će uspostaviti brzo nakon toga.

  41. #141
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Kod nas veliki napredak. 6. dan je 1x sama trazila da ide piskiti, i to nekoliko puta. Cak i u moru. 7. dan je opet svugdje zapisavala. I onda je bila u onim velikim gumenim kucicama i toboganu za skakanje (koji opis). I popiskila se....Bas kod samog "izlaza" pa su svi skuzili.. I nisu nas bas ljepo gledali...Naravno, tamo se djeca valjaju i nikome nije drago da mu se dijete smoci tudjim urinom....Morala sam je izvuci van, plakala je, presvlacenje...Onda sam joj objasnila da mora reci kada ide piskiti, jer da se tamo ne moze piskiti (naravno da sam je htjela staviti prije ulaska da piski, ali nije se dala). I od tada ni jedna nezgoda. Danas je 10. dan bez pelene i zadnja 3 dana uvijek trazi. Mislim da smo uspjeli..pljuc pljuc pljuc da se ne ureknem.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Evo i mi se prijavljujemo.
    Petra ima 17 mjeseci, zadnjih sam tjedana primjetila da je počela dobro kužiti kad će se pokakati, skrivala se, smijuljila, bježala...i krenuli mi u skidanje pelena.
    Njezin je braco skinuo sa godinu i 4 mjeseca, ali evo sad smo malo ranje pokušali.
    Uglavnom par smo dana bez pelene, ona još ne traži, jer još baš ne komunicira, ali ja je promatram, zapisujem vrijeme piškenja i stavljam je na tutu otprilike svakih sat vremena.
    Često piški, otprilike 10 puta na dan.
    Danas joj je 3 puta pobjeglo u gaće, a barem 6 puta je piškila na tutu. Kakala je par puta na tutu, par puta na pod ili u gaćice
    Najvažnije mi je da ne plače za pelenom, voli gaćice s medvjedićima, sva je važna kad je se pohvali, sama nosi tutu da bi bacila mokraću u WC.
    Idemo i van bez pelene, a van nosimo i tutu.
    Što vi mislite dali su to dobri znakovi (obzirom da se radi o tako maloj bebici) ?
    Hvala

  43. #143

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Inače Petra ima refluks, pa bi bilo super da skine pelenu što ranije - to je bio jedan od najvećih razloga kretanja u ranu akciju

  44. #144
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Samo hrabro :D

  45. #145

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    322

    Početno

    Mi smo od ponedeljka krenuli u akciju odvajanja, ali nama je problem sto odbija da sedne na tutu (i na wc solju).
    Svaki put kad se popiski u gacice prijavi, tj dodje kod mene i zaplace. Primetila sam da je dosta nervozan bas od ponedeljka i mislim da ovo sto nam se danas desilo ima veze sa tim. Juce smo bili celi dan napolju (sa pelenom) i sve je bilo ok. Ali danas.......:/

    Jutros sam mu skinula pelenu i problem je nastao kad je hteo da piski. Popiskio je odecu ali samo malo, dotrcao do mene i poceo da place. Nije hteo na tutu i ok, obukla sam mu druge gacice i pantalone, kad ono on opet za 10 minuta ispustio 5 kapi i place.Imamo neke slikovnice sa zekom koji vise ne piski u pelenu vec ide na tutu i krenem to da mu pokazujem i pricam dok sam ga presvlacila. I gleda on to gleda, ali kad spomenem da i on ako hoce moze isto kao i zeka da ide na tutu, pocne da place. Nista, kazem mu da ne mora, vec samo ako hoce. Presvucem ga ponovo, i opet za 10 minuta ista prica. Ali tad vise nije mogao da se smiri, gurao me je, nije hteo ni pelenu, niti je davao da mu skinem te mokre stvari vec je vukao pantalone da mu ih vratim i odjednom uskocio u krilo i krenuo da sisa.(inace u poslednja 2 meseca je sisao samo pred popodnevno spavanje i uvece a od pre neki dan mislim da bi sisao po ceo dan pa sve mislim da mu ipak nje ovo sa odvikavanjem od pelena mozda nekakav stres) Na kraju se popiskio dok sam ga drzala u krilu, pa je i zaspao. Sad ne znam da li da nastavimo sa odvikavanjem, il da opet uskocimo u pelene i pricekamo malo.
    Nekako mi je glupo da prekinemo jer je ovo prakticno tek 3 dan pravog pokusavanja, pa bih da vidim jos nekih 7 dana kako ce ici. A opet, zao mi je da ga dovodim u takvo stanje kad stvarno place kao da je u nekom transu.

    Neki predlog, savet?

  46. #146
    Leina mama avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    550

    Početno

    Ja ću pokušat još sutra, a onda (ako se ne desi čudo) - odustajemo, na neko vrijeme

    Naime, Lea se uopće u ovih 4-5 dana nije pomaknula s mrtve točke - i dalje ničim ne pokazuje da joj se piški, a danas čak više nemam osjećaj ni da joj smeta to što se popišala u gaće - mirno je gledala što radi i još mirnije u mene kad sam primijetila. Počela je kencati tek kad se popišala po n-ti put i to vjerojatno jer se bojala moje reakcije, jer sam bila već lagano iznervirana.

    Ako i sutra bude isto, prekidamo. Imate li savjet, koliko da čekam prije nego opet pokušam?

  47. #147

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Petri ide sasvim ok, ujutro kad se probudi skinem joj pelenu i jedva čeka da zajedno odemo piškiti, ja na WC a ona na tutu.
    Sama baca mokraću u WC i sva je sretna i ponosna kad se popiški. Piški jako često i posebno kod kuće ide bez problema na tutu kad joj ponudim.
    S kakanjem ima više problema, najčešće se trčeći po stanu pokaka u gaće i onda mi dođe s facom i govori "bak"=bljak, fuj
    Van nosimo uredno tutu i hrpu rezervne robice, svi nam se u parku smiju
    Jučer je naprimjer samo 2 puta piškila u gaćice, sve ostalo sam je "natempirala" da obavi u tutu.
    Ok je i to što trošimo samo 1 pelenu dnevno (za noć i za podnevno spavanje istu, jer dok popodne spava ne popiški se).
    Imamo volje a to je najvažnije.

  48. #148
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    I mi se prijavljujemo.

    Danas 1. dan skinuli pelenu.
    Piški u prosjeku svakih 20-ak minuta. Prvih nekoliko puta popiškio se u gaćice i rakao mama piškio sam, ili ne bi ništa rekao, dok ja ne bih skužila.
    Kroz jutro nije htio ni na tutu.
    Na moru se pokakio vani, na mul, a nakon povratka s kupanja "stvari" su krenule nabolje.
    Kad ga pitam (svakih 15-20 min) kaže da mu se ne piški, al ja onda predložim da se ipak ide popiškiti u tutu...ode i popiški se...stojećki, baci mokraću u wc, potegne vodu, sav ponosan.
    Popodne se popiškio u gaćice samo jednom (od 8-9 piškenja)

    Inače, baka nam ometa planove, jer nedajbože da se popiški na kauč, stolicu, perzijaner, cvijeće...al ja to sve ignoriram i prijetim povratkom u Split

  49. #149

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Mi imamo nepunih 19 mj. i još ne znamo ništa reći osim mama i tata, njam njam i slično.

    Nakon proteklih 5-6 dana nenošenja pelena postigli slijedeće - svakih pola sata sam je nosila na wc a između toga je bilo piškanja i kakanja gdje se stigne, a sada već traži sama, a pošto ne priča, cvili i poteže me za ruku a ponekad i sama otpelja na wc i uvijek se tamo popiški. Već 2 dana imamao suhe gaće! :D

    Problem je kakanje. Neće. Kao da se boji stisnuti i pustiti. Danas je počela kakati navečer u kadi a kad sam je brzo premjestila na wc počela je panično plakati. Vratila sam je u kadu i tamo je obavila uz vrištanje, jedva sam je smirila. Inače je do sad u pelenu kakala 2-3 puta na dan a sad jedva jednom.

    Kaj da radim? Ne bi htjela da joj poremetim potrebe... ??

  50. #150

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Kod Petre je sa kakanjem isto, ne plače panično, ali ne voli to obavljati na tutu ili na miru sjedeći. voli trčati po kući dok kaka

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •