Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 287 od 287

Tema: Kako "natjerati" vodenjak da pukne :-))))

  1. #251
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    a svugdje sam čitala da porod sljedi nakon izlaza čepa

    pa i slijedi.
    znaš li ikog tko nije rodio nakon izlaza čepa?

  2. #252
    Becky avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ...gdje je srce, tu je dom...
    Postovi
    358

    Početno

    Konačno sam uhvatila malo vremena da vam se javim.
    Za početak, čestitke svim rodilicama (posebna za Anu.M- trebaš nas vidjeti kak smo zgodni u tvojim kreacijama :D ) i želim vam svima što ljepše, toplije i bezbrižnije majčinstvo !

    A što se tiče poroda... kad se sjetim i trudnoće i poroda, odmah mi se plače. Fali mi trudnoća i moj trbuh, mislim da se nikad nisam osjećala ispunjenije, sretnije, i sama sebi ljepšom. A porod... koliko god da možda boli, koliko god da nije ugodan u masi trenutaka, ostao mi je u sjećanju kao možda i najljepši dan u mom životu. Svaki trud, svaka bol, svaki tren kad bi najrađe svima zavrnula vratom... bio je toliko svečan, toliko pun nečeg neizvjesnog lijepog, toliko sam uživala da bi ga najrađe sad odmah ponovila!
    Bila sam u bolnici, u 6 ujutro je puknuo vodenjak (kapalo). Nakon pregleda i potrebnih predradnji otišla u rađaonu oko 9 sati. Trudovi su krenuli oko 10, sasvim podnošljivi, ali je CTG rekao da su već dosta jaki i u pravilnim razmacima. Vodenjak prokinut. Onda su mi dali epiduralnu (analgeziju- ona samo smanji osjećaj boli, i to je zapravo super- osjećaš trud, znaš kad treba disati, u fazi izgona sudjeluješ potpuno), uz drip, i dalje je sve išlo svojim tijekom... Nisam osjećala ni glad, ni žeđ, čak i bolovi su mi, koliko god bili jaki, bili ugodni, i nekako sam uživala u njima. Nisam bila ni nervozna, samo sam se prepustila tom blaženom osjećaju da ja- RAĐAM NOVI ŽIVOT... Muž je stigao pred kraj, i onda smo zajedno dočekali naše malo zlato. Oko 19 h se rodila naša Jana, preslatka, ružičasta, glasna mala plačljivica od 4000 g i 53 cm! Uzaludno je uopće pokušati pisati o emocijama koje su nas preplavile!
    I sad smo kod kuće već par dana, uhodavamo se i upoznajemo, uživamo u maloj bucki, a ona uživa zezati starce i poremetiti im sav ritam života kojeg imaju. I da, jučer nam je otpao pupak!!!
    A sad moram juriti, jer me mala gladna usta zovu!
    Pusa svima od nas dvije

  3. #253
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Becky draga pa čestitam ti na curici!!!

    Nisi nam se javila na potpomognutu s lijepim vijestima, ali baš mi je drago da je sve tako lijepo započelo u životu tvoje curice

    Uživajte.

  4. #254
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Becky . Drago mi je da ti je porod bio lijep...

    Ja sam nakon ovog drugog rekla da nikad više neću roditi.
    Moram priznati da će mi faliti euforija oko pravljenja bebe, iščekivanja plusića na testu, sve radosti koje trudnoća donosi, pokazivanja trbuščića, iščekivanja novog člana obietelji, ali stvarno mislim, bar sada, da je dosta! Mislim da ne bih podnjela još jedan ovakav porod.

  5. #255
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Becky-čestitke od

    Ana.m-hoće biti priča s poroda?

  6. #256
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    Ana.m-hoće biti priča s poroda?
    Bude, kad se posložim sama sa sobom...Treba to i napisati uz dvoje pilića

  7. #257
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    a svugdje sam čitala da porod sljedi nakon izlaza čepa

    pa i slijedi.
    znaš li ikog tko nije rodio nakon izlaza čepa?
    mislim da je marta s 3. sinekom rodila tek mjesec dana nakon odlaska čepa.

  8. #258
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    a svugdje sam čitala da porod sljedi nakon izlaza čepa

    pa i slijedi.
    znaš li ikog tko nije rodio nakon izlaza čepa?
    mislim da je marta s 3. sinekom rodila tek mjesec dana nakon odlaska čepa.
    Nisam. Odnosno ono sto je curkalo mjesec dana prije porodjaja ili nije bio cep, ili je bio dio cepa, jer uglavnom kad je porod krenuo ispao je pozamasan komad koji je definitivno BIO cep. valjda sam bila jasna...

  9. #259
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    jesi

  10. #260
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    zeljka znatizeljka pita:

    Ja sam mislila da sam imala prirodan porod, ali buduci da su mi probusili vodenjak, ocito da i nije bas prirodan.
    Al opet je prirodniji od neprirodnijih s dripom i epiduralnom.

    Ja sam u rađaonu stigla s jakim trudovima s malim razmakom i mnogo otvorena, ali vodenjak nije pukao.
    Doktor ga je probusio.
    Zanima me sto bi bilo da mu nisam dopustila da ga buši, jer drugi put to definitivno necu dopustit.
    Kad bi on puknuo? Mozda glupo zvuci, dali je moguce da ne pukne, a da osjecam potrebu za tiskanjem i izgonom?
    Posljednje uređivanje od S2000 : 23.11.2010. at 22:18

  11. #261
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Koliko znam, ima djece koja su rođena u vodenjaku http://www.youtube.com/watch?v=3npxG...eature=related .
    Mislim da je Saradadevii rodila tako http://forum.roda.hr/threads/22488-S...=mamina+ljubav

  12. #262
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    suuuper!
    A sto mislite bi li dopustili u nasim bolnicama porod s čitavim vodenjakom ili je to rezervirano samo za kucne porode?

  13. #263
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Ja sam rodila vodenjak, nije puknuo

  14. #264
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam nakon ovog drugog rekla da nikad više neću roditi.
    Moram priznati da će mi faliti euforija oko pravljenja bebe, iščekivanja plusića na testu, sve radosti koje trudnoća donosi, pokazivanja trbuščića, iščekivanja novog člana obietelji, ali stvarno mislim, bar sada, da je dosta! Mislim da ne bih podnjela još jedan ovakav porod.

    .
    .
    .

  15. #265
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Ih...umjesto idi na napredno stisnula sam brzi odgovor.
    Htjela sam još napisati da mi je doktor nekoliko puta nudio bušenje, ali nisam htjela i pustio me. Za vrijeme izgona sam mislila da će se raspršiti, ali nije.
    Bilo mi je to prekrasno iskustvo i super jer sam imala osjećaj da mi je bebica skroz zaštićena...i manje su me boljeli trudovi

  16. #266

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    zeljka znatizeljka pita:

    Ja sam mislila da sam imala prirodan porod, ali buduci da su mi probusili vodenjak, ocito da i nije bas prirodan.
    Al opet je prirodniji od neprirodnijih s dripom i epiduralnom.

    Ja sam u rađaonu stigla s jakim trudovima s malim razmakom i mnogo otvorena, ali vodenjak nije pukao.
    Doktor ga je probusio.
    Zanima me sto bi bilo da mu nisam dopustila da ga buši, jer drugi put to definitivno necu dopustit.
    Kad bi on puknuo? Mozda glupo zvuci, dali je moguce da ne pukne, a da osjecam potrebu za tiskanjem i izgonom?
    Meni je oba puta vodenjak puknuo na 7 cm i oba puta sam se u roku od par minuta nakon toga otvorila dovoljno da mogu tiskati.
    Čudno, ali nitko mi nije niti pokušao prokinuti vodenjak ranije. Čak nisu niti spominjali

  17. #267
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Super, znaci moze se u bolnici odbiti pucanje vodenjaka. Vjerojatno treba potpis da se odbija umjetno pucanje vodenjaka, isto kao i za drip pretpostavljam.

  18. #268
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Ja sam rodila u Vž, nisu me tražili potpis ni za što...a odbila sam i drip i bušenje nekoliko puta...to vjerojatno ovisi od doktora do doktora i od bolnice do bolnice. Na prva dva poroda su mi ga probušili bez prethodne obavijesti...grrrr.... i time su mi prvi porod do maksimuma otežali, nisu mi niš pomogli...

  19. #269
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku

    .
    .
    .
    Baš i ja čitam i smijuljim se ana.m!!! Mrak!

  20. #270
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    jel ima neko ovdje tko nije uopce osjetio pucanje vodenjaka? mislim imali ste trudove, ali niste osjetili nikakvo curenje?

  21. #271
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Jel krenulo?

    Imaš trudove? Misliš da ti je pukao vodenjak? Ne kužim baš što pitaš.

  22. #272
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa Vidi poruku
    jel ima neko ovdje tko nije uopce osjetio pucanje vodenjaka? mislim imali ste trudove, ali niste osjetili nikakvo curenje?
    Ako ništa ne curi , onda ništa nije niti puklo (još).

  23. #273
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Možda misliš na visoko puknuće bez znakova curenja?

  24. #274
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    ma ne. mislim u prvoj trudnoci nisam nista osjetila, dr me je u rodilistu pitao a kad vam je pukao vodenjak?!!, reko nemam pojma da mi je ista puklo....i danas danas mi je to ostalo zagonetno...!

  25. #275
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku

    .
    .
    .
    Ti potvrdujes onu "nikad ne reci nikad"

    I ja citam tu svoje stare postove kako sam bila u brizi zbog visokog prsnuca koje mi se nakraju i dogodilo, doduse skoro 20 dana nakon sto sam pisala...al eto, najveci strah mi se ostvario...

  26. #276
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    O koksy moja, ja ne znam jesam li ikad poslije toga rekla "nikad više" .
    Mogu jedino reći da nikad više neću reći nikad više...

  27. #277
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Probala sexom, probala ciscenjem stana, setnjama koliko mi to bolovi u zdjelici dozvoljavaju, sluzni cep otisao prije 4 tjedna i nista...NI-STA!
    Sta ono da jedem? Jos mi samo ta opcija preostaje...

  28. #278
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ananas

  29. #279
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    dugo (ne trčanje ali brzo) hodanje može pomoći da se dijete spusti malo više i vrši pritisak na cerviks i na taj način poticati trudove.

    Ali, beba je ta koja zna točno kad se treba roditi, a ne zna čitati kalendar

  30. #280
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Eh kad bi ja mogla brzo hodat, gegam se uzasno, zdjelica i stidna kost me jako bole vec mjesecima. Za relaciju za koju mi je prije trebalo 5 min normalnog hoda sad mi treba 15 min uz bolove. Trbuh je nisko vec 3 tjedna, bas vidno visi, a i beba isto tako, na pregledu pipaju glavicu i 2-3 prsta sam otvorena.
    Sa Svenom mi je bilo puuuno lakse iako je bio velika beba, al sam do zadnjeg dana mogla skoro sve radit. A sad mi treba sat vremena da usisem kuhinju i dnevni i operem pod jer moram svako malo stat i odmorit....

    Znam ja da ce on doc kad bude spreman, jadam se malo, vruce mi je, nestrpljiva sam...Ma znate kako je

  31. #281
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    po ovoj vručini, sve mi je jasno

    doći će, doći, samo pomalo, uživaj u trbuščiću jer nestat će u trenu, fotkaj se, kupaj u mirisnim kupkama, opuštaj i ponajprije, naspavaj

  32. #282
    lorra81 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    22

    Početno

    Ja sam bila potpuno zatvorena kad su mi probušili vodenjak, u rađaoni. Do tad sam imala srednje jake trudove ali se nisam otvarala. Nakon bušenja vodenjaka krenuli su oni pravi trudovi. Mislim da to rade svim ženama koje dođu sa vodenjakom. Jer da se čekalo da pukne sam od sebe mislim da bi trajalo još satima. Uglavnom nije bolno i posve rutinski se izvodi. Ono što je meni bilo puno gore od probijanja vodenjaka je klistriranje. Toliko ružan osjećaj i ktomu su me napunili tekučinom da sam jedva uspjela doći do wc-a. Da stvar bude gora nisu me "punili" u predrađaoni već u ambulanti na odjelu pa sam imala dosta pješačiti do wc-a i kada sam došla konačno do njega svi su bili zauzeti pa sam se jedva suzdržavala od nužde. Cure su pušile u wc-u i očito me nisu ozbiljno shvatile. Trčala sam do drugog wc-a i jedva stigla na vrijeme. Gađala sam sa metra. I sad mi je to klistriranje najveće opterečenje od svih rutinskih postupaka pred porod.

  33. #283
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    nisu te "punili" u predrađaoni već u ambulanti na odjelu, kazes?
    pa kak to? mislis tamo dolje na prijemu?
    ja bi se do onda vec 30 puta ...jel

  34. #284
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj lorra81 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bila potpuno zatvorena kad su mi probušili vodenjak, u rađaoni. Do tad sam imala srednje jake trudove ali se nisam otvarala. Nakon bušenja vodenjaka krenuli su oni pravi trudovi. Mislim da to rade svim ženama koje dođu sa vodenjakom. Jer da se čekalo da pukne sam od sebe mislim da bi trajalo još satima. Uglavnom nije bolno i posve rutinski se izvodi. Ono što je meni bilo puno gore od probijanja vodenjaka je klistriranje. Toliko ružan osjećaj i ktomu su me napunili tekučinom da sam jedva uspjela doći do wc-a. Da stvar bude gora nisu me "punili" u predrađaoni već u ambulanti na odjelu pa sam imala dosta pješačiti do wc-a i kada sam došla konačno do njega svi su bili zauzeti pa sam se jedva suzdržavala od nužde. Cure su pušile u wc-u i očito me nisu ozbiljno shvatile. Trčala sam do drugog wc-a i jedva stigla na vrijeme. Gađala sam sa metra. I sad mi je to klistriranje najveće opterečenje od svih rutinskih postupaka pred porod.
    Moram te demantirati u ovome...meni su da ubrzaju porod u 8,00 ujutro prokinuli vodenjak - time su samo pojačali agoniju meni i mojem djetetu - pomogli nisu nimalo...rodila sam tek u 15,05
    U zadnjem porodu nisam dala dirat vodenjak i rodila sam lako i ni dijete ni ja nismo patili
    Da ne pričam o pupčanim vrpcama zavezanima i jednom i drugom oko vrata - prvo dijete je patilo, padali otkucaji...muka, a malena u vodenjaku nije ni znala što se događa, sve bilo savršeno do kraja...

  35. #285
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Ajoj...htjela sam reći da prokidanje vodenjaka ne znači ubrzanje poroda

  36. #286
    lorra81 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    22

    Početno

    U vinogradskoj sam rodila. A tamo na odjelu rađaona dođe posve na kraju hodnika i ima na sredini odjela jedna kao ambulanta gdje sestre vrše primopredaju i prematanja, odakle dijele terapiju i sl. Nije predviđena za klistriranje ali kad nema mjesta u predrađaoni i nju koriste. E sad od te sobe za preglede do wc-a imaš nekih par metara i tu su dva wc-a, ali kako su oba bila zauzeta do sljedećih sa tušem ima oko 10-15 metara, a ne možeš puno potrčat već, žurno gmižeš i držiš se za sve rupe u tijelu koje možeš pokrit. E to ti je sad moja fobija, stići ili ne stići do wc-a. Btw još sam u komadu iako je danas termin.
    A što se tiće vodenjaka i prokidanja dobila sam dojam da te nitko ništa ne pita, ti si prestrašena i ne usudiš se prozboriri ni riječ i još k tomu ako si prvorotka osjećaš se kao da si iz posve druge galaksije. Tako da sam ispratila u boksu dosta žena jer je moj porod trajao više od 12h i čula da su svima koje su došle sa cijelim vodenjakom, prokidali. Čak sam čula i konstataciju da u svega 15% žena sam pukne vodenjak.

  37. #287
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    zaista malen broj djece se rode u vodenjaku (engl in the caul), što bi značilo da svima drugima samo pukne ako se pusti na miru, no prakse u našim rodilištima su takve kakve jesu.

    Evo zanimljivih tekstova o vodenjaku
    http://midwifethinking.com/2010/08/2...-amniotic-sac/
    http://www.gentlebirth.org/archives/safearom.html

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •