Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 85 od 85

Tema: Za djelatnike u prosvjeti!

  1. #51
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Samo da napišem svoje iskustvo s regresom. Bila sam sigurna da ga neću dobiti, jer sam na komplikacijama od drugog mjeseca i nisam ih prekidala. No, regres sam dobila kad i ostale moje kolege, 1250kn.
    E sad, s čim to ima veze- nemam pojma.

    Također sam zvala u školu i pitala za naknadu za novorođeno dijete. Nisu me odmah otpilili, rekli su: Provjerićemo. Provjerili i kažu ništa od toga jer to nije u novom kolektivnom ugovoru.

    Tonina, hajde molim te izvjesti nas ako tvoja kolegica dobije tu naknadu, te nas prosvijetli akko da i mi dođemo do iste.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    Trebam pomoc oko ove naknade, i ja i suprug smo zaposleni na fakultetu , sto je isto ministarstvo kao i skolstvo, pa me zanima imamo li i mi pravo na tu pomoc i ako da dali samo majka ili i otac.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    A sad sam procita sve sto ste pisale, a ocito od te neknade nist a ja se bas poradovala.

  4. #54
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Kako je onda tonina napisala da je njena kolegica dobila tu naknadu?

  5. #55
    Lucky2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    skoro s obje noge na zemlji
    Postovi
    277

    Početno

    Znači još se ne "bacamo" na drugo dijete
    A već sam se ponadala

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa
    Kako je onda tonina napisala da je njena kolegica dobila tu naknadu?
    nije napisala da ju je DOBILA

  7. #57
    zrinka19 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    265

    Početno

    ima li sta od ovoga?

  8. #58

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    13

    Početno

    nije direktno vezano uz topic ali vidim da ima cura koje su kontaktirale ministarstvo pa mi treba informacija...
    naime muz je prošao pedagoško psihološku izobrazbu i sad čeka povrat te love...
    ALI... njegova je računovotkinja toliko "ažurna" da sam ja odlučila uzeti stvar u svoje ruke... najradje bi se otišla s njom posvadjati ali ipak nije u redu zbog muža...
    zanima me koga treba u ministarstvu tražiti i koga pitati u vezi love, pretpostavljam da to rješava ista teta kao i ovu lovu za porodiljni...
    eto ako netko ima odgovor ili nešto zna molila bih...
    nije mala lova u pitanju, ja ne radim, beba samo što nije...
    ...da se i ovako trudna moram nervirati radi nekoga tko ne radi svoj posao...

  9. #59
    Provincijalkaa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    174

    Početno

    Slučajno sam nabasala na ovu temu pa me zanima ima li tko svježih informacija ili iskustva s navedenim (novčanim poklonom za bebu) i je li netko ipak dobio regres poput Sandrij2 iako je na komplikacijama pa nije koristio GO?

  10. #60
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    ja nisam dobila nikakav poklon od nikoga... a regres sam dobila na komplikacijama sam bila od 14.9.2009., rodila 24.5.2010., godisnji za 2010. cu koristit nakon isteka porodiljnog sljedece godine

  11. #61
    Jaja23

    Početno

    Ja nisam dobila regres, a na komplikacijama sam. Računovotkinja mi je rekla sa nemam pravo jer nisam koristila GO. Sad ništa više ne kužim
    Molim nekoga da mi objasni....

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj Jaja23 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam dobila regres, a na komplikacijama sam. Računovotkinja mi je rekla sa nemam pravo jer nisam koristila GO. Sad ništa više ne kužim
    Molim nekoga da mi objasni....
    ja cu taman biti na pocetku porodiljnog kad se bude dobivao regres (prije nego odu na GO) sto znaci da ni regres necu dobiti??
    vec sam luda.

    a hocu dobiti regres NAKON porodiljnog, ako se vratim za vrijeme kol. godisnjeg? (da, planim biti na porodiljnom minimalan borj dana)

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    8

    Početno

    Zna li neka mama imaju li uciteljice pravo na godisnji odmor van djecijih praznika? Htjela bih nakon roditeljskog dopusta u veljaci koristiti godisnji iz 2010 godine u cijelosti.Medjutim cula sam da je kolegica koja se vratila ovih dana dobila objasnjenje da prosvjetari ne mogu na godisnji odmor tijekom nastave.Je li to tocno? Ako nije na koji clanak zakona ili na sto vec se mogu pozvati? Ako netko ima iskustvo moze li mi objasniti sto sve trebam napraviti da bih ostvarila to pravo ako ga imam?

  14. #64
    mara68 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    217

    Početno

    Evo jedno svježe iskustvo! Porodiljni mi završava 24.11. ove godine i planirala sam biti na godišnjem do kraja polugodišta pa početi raditi u drugom. Tajnica i ravnatelj su razgovarali s ministarstvom koje preporučuje da se godišnji odrađuje za vrijeme praznika da ne bi u isto vrijeme plaćali i učitelja na g.o. i zamjenu. Unatoč preporuci uprava moje škole poslala je ministarstvu rješenje po kojem sam na g.o. od 24.11. '10. do 5.1. '11. i odobreno je. Uglavnom, imaš svakako pravo na g.o. samo je pitanje dobre volje tvoje škole hoće li ti ga dati u vrijeme kada tebi odgovara ili će se držati naputka ministarstva koji nije obvezujući, nego samo preporuka.

  15. #65
    anđeo sa neba avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    135

    Početno

    Imate pravo koristiti godišnji odmor na osnovi Zakona o radu. Kada se u resorno Ministarstvo pošalje tablica (tajništvo škole) u kojoj je sve lijepo i uredno napisano, te dopis s obrazloženjem oni to i isplate.
    Naknadu za novorođeno dijete nećete dobiti, pošto to materijalno pravo nije utvrđeno TKU i GKU, već se samo uvodi kao neoporezivo. Dakle, kada uđe (ako ikada uđe) u bilo koji od navedenih kolektivnih ugovora, to će se isplaćivati.
    Naknadu za bolovanje duže od 90 dana imate ako ste npr. na komplikacijama, ali ne i ako ste na redovnom porodiljnom ili rodiljnom dopustu.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    8

    Početno

    Hvala vam na odgovoru.
    Citam dalje i vidim da sam imala pravo na naknadu za komplikacije u trudnoci. Ni to nisam dobila. Pa sta je ovo? Morat cu pravo upisati.
    Samo da dobijem taj godisnji eto im i regres i naknada.
    Hvala jos jednom.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    266

    Početno

    Interesira me koliko iznosi plaća u vrijeme godišnjeg koji se koristi nakon rodiljnog dopusta?

  18. #68
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj krema prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li neka mama imaju li uciteljice pravo na godisnji odmor van djecijih praznika? Htjela bih nakon roditeljskog dopusta u veljaci koristiti godisnji iz 2010 godine u cijelosti.Medjutim cula sam da je kolegica koja se vratila ovih dana dobila objasnjenje da prosvjetari ne mogu na godisnji odmor tijekom nastave.Je li to tocno? Ako nije na koji clanak zakona ili na sto vec se mogu pozvati? Ako netko ima iskustvo moze li mi objasniti sto sve trebam napraviti da bih ostvarila to pravo ako ga imam?
    io kod nas učiteljica od malog rodila početkom 11 mjeseca, vraća se u drugom polugodištu nakon svojeg godišnjeg

  19. #69
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj lukab prvotno napisa Vidi poruku
    ja nisam dobila nikakav poklon od nikoga... a regres sam dobila na komplikacijama sam bila od 14.9.2009., rodila 24.5.2010., godisnji za 2010. cu koristit nakon isteka porodiljnog sljedece godine
    jesi sigurna da imaš pravo na go za 2010. godinu ako u toj godini nisi odradila niti jedan dan?

  20. #70
    mara68 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    jesi sigurna da imaš pravo na go za 2010. godinu ako u toj godini nisi odradila niti jedan dan?
    1oo% provjereno, ja sam od danas na godišnjem za 2010, a na bolovanju/porodiljnom sam od 9.mj.2009.

  21. #71
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj mara68 prvotno napisa Vidi poruku
    1oo% provjereno, ja sam od danas na godišnjem za 2010, a na bolovanju/porodiljnom sam od 9.mj.2009.
    pa da, ali sad je još 2010. godina

    da si godišnji uzela kad ti istekne roditeljski dopust, tj. u 2011., nisam sigurna da bi imala pravo na njega

  22. #72
    Sunshine Shoot avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    249

    Početno

    Super, znači da zasad mogu računati i na godišnji...
    dmagi10, ne znam, ali pretpostavljam da je to tvoja normalna plaća (bez prijevoza i toga)??

  23. #73
    Sunshine Shoot avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    249

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    da si godišnji uzela kad ti istekne roditeljski dopust, tj. u 2011., nisam sigurna da bi imala pravo na njega
    računa li se kalendarska ili školska godina?
    Ne, ozbiljno, meni je termin za Božić, naravno, to se može malo i oduljiti, a planiram ostati godinu dana doma s bebom. Znači li to da nemam pravo na GO? Tko bi to mogao znati? Možda pravnik u sindikatu, da napokon imam koristi od toga što im svakoga mjeseca dajem novce (i što je najgore u bušti točno piše iznos koji sam im do sada dala pa mi je slabo svaki put.. sorry na offtopic )

  24. #74
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    potražila sam malo i izgleda, na svu sreću, da sam u krivu

    http://forum.roda.hr/threads/57198-p...5%A1nji-odmor?

  25. #75
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    ako se vratiš nakon 1.'7.imaš pravo na godišnji ako je prije nemaš,,,,tako su meni objasnili kad sam se 20.04.morala vratiti

  26. #76
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    imate u sindikatu pravnicu koja će vam sve objasniti u vezi godišnjeg. pozz

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    266

    Početno

    Evo, ja sam na bolovanju od kraja siječnja ove godine. Rodila sam 16.9., a u sljedećoj godini mogu koristiti 2 godišnja: prvi do 30.6., a drugi u vrijeme ljetnih praznika. Provjereno kod pravnice u SHU.

  28. #78
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    jesi sigurna da imaš pravo na go za 2010. godinu ako u toj godini nisi odradila niti jedan dan?
    da, prema zakonu o radu kada si na porodiljnom imas pravo na taj godisnji bez obzira ako nisi odradila niti jedan dan... negdje sam vec citirala taj clanak zakona nemrem sad nac di mi je to...

  29. #79
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Članak 63.
    (1) Neiskorišteni dio godišnjeg odmora u trajanju dužem od dijela godišnjeg odmora
    iz članka 62. stavka 2. ovoga Zakona, radnik može prenijeti i iskoristiti najkasnije
    do 30. lipnja iduće godine.
    (2) Radnik ne može prenijeti u sljedeću kalendarsku godinu dio godišnjeg odmora
    iz članka 62. stavka 2. ovoga Zakona, ako mu je bilo omogućeno korištenje toga
    odmora.
    (3) Iznimno od odredbe stavka 2. ovoga članka, godišnji odmor, odnosno dio
    godišnjeg odmora koji je prekinut ili nije korišten u kalendarskoj godini u kojoj je
    stečen, zbog bolesti ili korištenja prava na rodiljni, roditeljski i posvojiteljski
    dopust, radnik ima pravo iskoristiti do 30. lipnja iduće godine.

  30. #80
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Podižem temu. Je li se što promijenilo u međuvremenu (nova sam), koriste li se ovi godišnji u vašim školama?
    Imam pitanje-radim na pola satnice, dakle, primam negdje oko 2500 kn. Hoću li toliko dobivati na čuvanju i prvih 6 mjeseci? Što s drugih 6 mjeseci, padam na 1600 ili?
    Još važnije-s obzirom da radim na pola radnog vremena, računa li se 12 mjeseci kao cijela godina potrebna za ostvarivanje prava naknade kao zaposlena osoba ili su potrebne dvije godine ?
    Što sa stručnim ispitom, zamrzava li mi se ta godina tijekom koje trebam polagati isti? Imam li pravo izaći dok sam na porodiljnom (pretpostavljam da ne ukoliko se zamrzava)?
    Kakva prava uopće imamo-regres, božićnica nula bodova, jel nam ostalo što za dijete?

  31. #81
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    odgovorit cu ti ono sto znam:

    da, koriste se stari godisnji, do 30.6. tekuce godine za proslu godinu ili nakon 30.6. za tekucu godinu

    u prvih 6 mjeseci ces dobivati svoj prosjek zadnjih 6 mjeseci kad si radila - dakle tih oko 2500kn
    nakon toga padas vjerojatno na 1600 (nemoj me uzet za rijec, ja sam na punoj satnici pa ti to ne znam)

    sto se tice kolicine godisnjeg - ti svaki mjesec koji si radila (odnosno koji si bila na porodiljnom/bolovanju ali se racuna kao da si radila) ostvarujes odredeni srazmjerni dio godisnjeg odmora... to ti ne znam - na mjesec dana ispadne mozda par dana ili tako nesto... u svakom slucaju imas pravo na neki godisnji samo moras pitati u tajnistvu koliko je to dana

    za strucni ti ne znam ali pitaj svakako u tajnistvu, mislim da bi mogla izaci na njega s obzirom da znam slucajeve gdje su ljudi radili na odredeno, krenuli na strucni, dobili otkaz, ali strucni svejedno odradili do kraja bez obzira sto su nezaposleni...

    regres i bozicnicu i dar za dijete za sad zaboravi - to je trenutno najvjerojatnije totalna iluzija za sve, ne samo za tebe... inace prije smo sve to dobivali i na porodiljnom...

    nadam se da sam bar donekle pomogla

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Mislim da se staz koji se broji za strucni zamrzava za vrijeme koristenja porodiljnog. Nezaposleni mogu sigurno izaci na strucni, osobno sam imala takvu situaciju, skupila sam staza, skola me prijavila za strucni, ostala sam bez posla jer je istekla zamjena i polagala sam strucni o svom trosku.
    Mislim da postoji pravilnik o polaganju strucnog ispita u kojem sve pise.
    Za ostalo ne znam jer nemam djece.

  33. #83
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Citiraj lukab prvotno napisa Vidi poruku
    o
    u prvih 6 mjeseci ces dobivati svoj prosjek zadnjih 6 mjeseci kad si radila - dakle tih oko 2500kn
    nakon toga padas vjerojatno na 1600 (nemoj me uzet za rijec, ja sam na punoj satnici pa ti to ne znam)

    Ako odem na bolovanje (čuvanje trudnoće-to očekujem), je li iznos isti, ako nije, što ulazi u prosjek (recimo da je posljednjih 6 mjeseci bolovanja)? Regres, božićnicu sam otpisala, NARAVNO...Što se tiče stručnog, ja bih staž imala odrađen, taman, pitam za onu godinu iza tijekom koje moramo položiti taj stručni.
    Tnx na odgovorima

  34. #84
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    prosjek ti je zadnjih 6 mjeseci kad si dobivala plaću, a ne naknadu za bolovanje.
    kad otvaraš komplikacije u trudnoći (dakle čuvanje trudnoće) traže te prosjek plaće iz škole - zadnjih 6 mjeseci, te ti na osnovu toga računaju naknadu za vrijeme komplikacija (ne znam koliko će ti to bit, mislim da je neki max 4 i nešto tisuće kn, ali to samo ako imaš prosjek plaće preko toga...)
    kad nakon toga otvoriš rodiljni dopust (prvih 6 mjeseci) ne traže te nikakav novi prosjek nego uzimaju ono što si već donijela i isplaćuju taj prosjek sa liste - dakle tvoju prosjecnu plaću dok si radila
    naknadu za vrijeme komplikacija, rodiljnu i roditeljsku naknadu dobivaš preko HZZO-a negdje oko 20.-tog u mjesecu za prošli mjesec

    nadam se da si me skužila, pišem nabrzinu...

    za stručni stvarno ne znam...

  35. #85
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Jesam, hvala lukab!

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •