Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 277

Tema: klasicna i klinicka homeopatija

  1. #51
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj MaxB prvotno napisa
    Citiraj Mony prvotno napisa
    Vjerojatno si bio njezin pobornik, no iskustvo (iako samo jedno, al priznajem ne bas lijepo) ti je dalo povoda da zakljucis kako homeopatija ne valja. Sada trazis dodatna objasnjenje i moguce uvjeravanje da probas jos jednom.
    Ja toga (jednog jedinog) iskustva s homeopatijom nisam bio ni svjestan - ja sam na to bio zaboravio, sad sam se bio prisjetio. Skeptik sam u pogledu svjetonazora - to bi ti trebalo dovoljno govoriti o tome koliko imam namjeru "probati jos jednom".
    Podsvijest cuda cini

    Citiraj MaxB prvotno napisa
    Citiraj Mony prvotno napisa
    Sto se svodjenja ucinaka h. na placebo efekt tice, ima i tu istine, al imam dosta primjera od svog malog, kojemu placebo efekt definitivno nije bio trigger za poboljsanje nekog akutnog problema.
    Ajde izlozi ih pa da vidimo.
    Evo samo jedan od prije tjedan dana -
    noc je, mali nesto prehladjen, nista specijalno, no oko ponoci pocinje kasljat ko foka - sprema se neki laringitis. Podignem ga (ne budim), stavim mu dvije kuglice u usta i polegnem natrag u krevet.
    Vec kroz sat vremena ne kaslje ko lav, iako se i dalje cuje zvuk, al ne ko oko ponoci, ujutro jos dvije kuglice - popodne ko nov. Iskasljava taj dan. Sutradan prestaje kasljat.



    Da se razumijemo (ovo upucujem i a zakaj) - ja ne ulazim u raspravu o znanstvenoj utemeljenosti homeopatije, u to kako je njezini "podanici" vole svrstavati medju znanost, jer nisam dovoljno strucna u tomu, pa se ni ne mogu osjetiti pozvanom da na tom nivou raspravljam.
    Ne znam tko jest na ovom topicu - ne prozivam ili insinuiram da nitko nije, nego se doista pitam.
    Pa tako o tom aspektu tesko mozemo diksutirati.
    Mozemo iznositi vlastita iskustva, vlastita laicka misljenja.
    Pa se zato i slazem s ovim sto wewa govori:
    niko, zaboga miloga, nema prislonjen pistolj uz sljepocnicu da bi ga se natjeralo da koristi homeopatiju. hoces, neces, ne moras

  2. #52
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    pa ne govore sve isto zato sam te i tražila da odabereš jednu.

    meni ovaj članak ne govori o neučinkovitosti homeopatije. ono što ja iz njega "čitam" jest da ga je izdao lancet najpoznatiji časopis klasične medicine, potom da su ga pisali MD zaposleni u piše kojim institucijam a i odjelima (čini se nitko od njih nije homeopat) i da su primjenjivali metode istraživanja i zaključivanja pogodne za klasičnu medicinu.

    a to bi po meni bile kruške i jabuke.

    i bez obzira na to na kraju i sami zaključuju da je besmisleno istraživati povezanost između placebo hipoteze i načina na koji djeluje homeopatija nego da istraživanja treba usmjeriti na to da homeopatija nađe svoje mjesto u zdravstvenom sustavu.

  3. #53
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ovo nejde tebe mony nego MaxuB

  4. #54

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj wewa prvotno napisa
    sto se tice drugog pasusa - ja bih bila opreznija u koristenju svaki/svaka/svako, nikad se ne zna sta cuci iza narednog klika na link. a opet se vracam na koristenje jednog seta mjerila za nesto sto pociva na sasvim drugim principima: tesko da ce klasicna medicina ikad prihvatiti postojanje razlicitih konstitucija na kojima je zasnovana homeopatija, pa je onda i nemoguce ocekivati da ce jedan preparat biti upotrijebljen samo u skupini ljudi dovoljno slicne konstitucije da bi se pokazao efikasnim.
    Homeopatija je zasnovana na izmisljotinama - nema nikakvo uporiste u znanosti ni u cemu drugom.

    Ucinkovitost je ucinkovitost - nema tu neke mudrosti - pitanje je je hoce li neka osoba prije ozdraviti ako koristi homeopatski preparat umjesto da koristi placebo za koji mislim da je homeopatski preparat. Odgovor je - nece. To su pokazala istrazivanja. Sad tu neke "konstitucije", ovo ono, sve su to samo izmotavanja da se ne prihvate cinjenice - homeopatija ne funkcionira.

    Iznesi principe o kojima pricas - o "konstitucijama" i sl. BTW bas malo citam ta istrazivanja i vidim da su u njih ukljucivali ljude koji su se lijecili kod homeopata - znaci, te "konstitucije" o kojima pricas su postivane. I opet homeopatija nija imala nikakvu prednost pred placebom. Sto cemo sad? Dokle ce trajati ovo izmotavanje, umjesto da se prihvate cinjenice?

  5. #55
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Da se razumijemo (ovo upucujem i a zakaj) - ja ne ulazim u raspravu o znanstvenoj utemeljenosti homeopatije, u to kako je njezini "podanici" vole svrstavati medju znanost, jer nisam dovoljno strucna u tomu, pa se ni ne mogu osjetiti pozvanom da na tom nivou raspravljam.
    Ne znam tko jest na ovom topicu - ne prozivam ili insinuiram da nitko nije, nego se doista pitam.
    Pa tako o tom aspektu tesko mozemo diksutirati.
    Mozemo iznositi vlastita iskustva, vlastita laicka misljenja.
    gle, ja sam u raspravu usla prvenstveno isprovocirana tvojim pitanjem, na koje sam ti odgovorila. nemam potrebu nikog preobracati niti uvjeravati, ali ono sto si napisala mi je zasmetalo.

    sto se tice rasprave o h. i o tome tko je tu dovoljno strucan a tko nije - ja sam ta koja mora donijeti odluke o tome kako ce se lijeciti moja obitelj, pa se prema tome trudim informirati i razmisliti. prema svemu sto sam cula, meni osnovne postavke homeopatije, kako sam ih ja razumjela, ne drze vodu, i ne bih povjeravala zdravlje svoje djece u ruke homeopata. Nemam povjerenja ni u mnoge dr. klasicne medicine, ali to je vec druga ( i drukcija) prica.

    No hard feelings, mony, ti si inace forumasica koju cijenim.

  6. #56
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj wewa prvotno napisa
    mislim da se zapravo radi o onoj temeljnoj razlici izmedju iskljucivo naucnog pristupa zivotu (pa i zdravlju, gdje se priznaje samo klasicna medicina) i otvorenosti ka drugim opcijama (tzv. alternativi).
    :? mislim da to nema veze s onim o čemu sam ja pričala a ja sam se referirala na pogrešnu terminologiju. nevermind, preskočila si korak i sad napisala ovo gore, pa mi molim te objasni što time želiš reći ?

    zasto bi morao iznijeti sve pojedinosti o svom zivotu/stanju da bi potkrijepio svoje tvrdnje? jer tvrdnja glasi: smatram da homeopatija pomaze jer je meni pomogla.
    zato jer možda nije bila ni homeopatija ta koja je pomogla, nego recimo si (pogađam) u isto vrijeme kad si počela koristiti homeopatiju promjenila i svoje prehrambene navike, nešto učinila čega nisi bila ni svjesna (promjenila mjesto stanovanja itd), a što je u stvari pomoglo iscijeljivanju, a ne homeopatija. kao što još uvijek ne smijemo zanemariti taj placebo efekt. ako vjerujete u homeopatiju, zašto ne vjerujete u placebo efekt ?

    jer tvrdnja glasi: smatram da homeopatija pomaze jer je meni pomogla.
    pa i ta tvrdnja bi se dala pobiti... na kraju krajeva i ja bih mogla trvditi da meni ništa nije pomoglo (nikakvi medikamenti) dok nisam počela koristiti svetu vodicu. smatram da je učinkovitija i od homeopatskih pripravaka, a da ne velim koliko je jeftinija. a pomaaažeeeee...

    nije receno: smatram da je homeopatija djelotvornija pa bi njome trebalo zamijeniti klasicnu medicinu.
    pa znam da nije. al ja i ne uspoređujem klasičnu medicinu i alternativnu. nego ti. ja sam skoncentrirana na (ne)učinkovitosti alternativne.

    svako ima pravo na (informisan) izbor, a u slucaju medicine cini se da zagovornici klasicnog oblika imaju prednost - osiguranje (vecinom) pokriva troskove takvog lijecenja. alternativu finansiramo sami, ako to zelimo.
    da, i ?
    čudo jedno da se ne kuži koja industrija i koji profit leže u zagovaranju alternativnih oblika medicine, a stalno se drvi po lječnicima i farmaceutima klasične medicine.

  7. #57
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj MaxB prvotno napisa
    Citiraj wewa prvotno napisa
    sto se tice drugog pasusa - ja bih bila opreznija u koristenju svaki/svaka/svako, nikad se ne zna sta cuci iza narednog klika na link. a opet se vracam na koristenje jednog seta mjerila za nesto sto pociva na sasvim drugim principima: tesko da ce klasicna medicina ikad prihvatiti postojanje razlicitih konstitucija na kojima je zasnovana homeopatija, pa je onda i nemoguce ocekivati da ce jedan preparat biti upotrijebljen samo u skupini ljudi dovoljno slicne konstitucije da bi se pokazao efikasnim.
    Homeopatija je zasnovana na izmisljotinama - nema nikakvo uporiste u znanosti ni u cemu drugom.

    Ucinkovitost je ucinkovitost - nema tu neke mudrosti - pitanje je je hoce li neka osoba prije ozdraviti ako koristi homeopatski preparat umjesto da koristi placebo za koji mislim da je homeopatski preparat. Odgovor je - nece. To su pokazala istrazivanja. Sad tu neke "konstitucije", ovo ono, sve su to samo izmotavanja da se ne prihvate cinjenice - homeopatija ne funkcionira.

    Iznesi principe o kojima pricas - o "konstitucijama" i sl. BTW bas malo citam ta istrazivanja i vidim da su u njih ukljucivali ljude koji su se lijecili kod homeopata - znaci, te "konstitucije" o kojima pricas su postivane. I opet homeopatija nija imala nikakvu prednost pred placebom. Sto cemo sad? Dokle ce trajati ovo izmotavanje, umjesto da se prihvate cinjenice?
    koje cinjenice? mislis na tvoje tvrdnje?
    ne mogu prihvatiti tvoju tvrdnju da je homeopatija neucinkovita jer iz iskustva ZNAM da jeste.
    a iz ovog tvog citiranog posta naslucujem koliko malo zapravo poznajes principe homeopatije, pa me jos vise cudi gorljivost s kojom je kudis - isto kao kad bih ja kudila, nemampojma, motorno ulje modrica u motornim pilama, a o materiji znam close to nothing.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Evo samo jedan od prije tjedan dana -
    noc je, mali nesto prehladjen, nista specijalno, no oko ponoci pocinje kasljat ko foka - sprema se neki laringitis. Podignem ga (ne budim), stavim mu dvije kuglice u usta i polegnem natrag u krevet.
    Vec kroz sat vremena ne kaslje ko lav, iako se i dalje cuje zvuk, al ne ko oko ponoci, ujutro jos dvije kuglice - popodne ko nov. Iskasljava taj dan. Sutradan prestaje kasljat.
    Da vidimo sto o laringitisu kaze konvencionalna medicina: Laryngitis is categorized as acute if it lasts less than a few days.
    Hm... Dodje covjeku da se zamisli... Fantasticna je ta homeopatija.

    BTW kad mene lovi prehlada, ja si radije zabrijem da ce me izlijeciti tablete vitamina C. Vjeruj mi, ucinkovitije je od bilo kakvog homeopatskog pripravka.

  9. #59
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    čudo jedno da se ne kuži koja industrija i koji profit leže u zagovaranju alternativnih oblika medicine, a stalno se drvi po lječnicima i farmaceutima klasične medicine.
    pa, ovo mozda nije valjani argument u raspravi o ucinkovitosti homeopatije, ali je definitivno zanimljivo za primijetiti!

  10. #60
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Vjeruj mi, ucinkovitije je od bilo kakvog homeopatskog pripravka
    a i jeftinije

  11. #61
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    Vjeruj mi, ucinkovitije je od bilo kakvog homeopatskog pripravka
    a i jeftinije
    ne bih rekla da je jedna tableta vitamina C jeftinija od jedne homeopatske kuglice

  12. #62

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj wewa prvotno napisa
    koje cinjenice? mislis na tvoje tvrdnje?
    Moje tvrdnje? Samo sam prenio ono sto znanost tvrdi.

    Citiraj wewa prvotno napisa
    ne mogu prihvatiti tvoju tvrdnju da je homeopatija neucinkovita jer iz iskustva ZNAM da jeste.
    Da se ponovim: Moje tvrdnje? Samo sam prenio ono sto znanost tvrdi.

    Ne znas da jest - zbog spleta okolnosti vjerujes da jest, ali to ne mozes dokazati. Da mozes dokazati, istog treba dobila bi milijun dolara od Jamesa Randija. Evo ti adresa: www.randi.org - idi, prijavi se i osvoji milju.

  13. #63
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    Citiraj mama courage prvotno napisa
    čudo jedno da se ne kuži koja industrija i koji profit leže u zagovaranju alternativnih oblika medicine, a stalno se drvi po lječnicima i farmaceutima klasične medicine.
    pa, ovo mozda nije valjani argument u raspravi o ucinkovitosti homeopatije, ali je definitivno zanimljivo za primijetiti!
    da nema veze s učinkovitosti homeopatija
    al ima nešto i u apartmanima na moru

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    [ne bih rekla da je jedna tableta vitamina C jeftinija od jedne homeopatske kuglice
    ali glavica luka definitivno je jeftinija
    preporučam svima - evo ja sam živući primjer, još nisam ni zakašljala ove zime

  15. #65
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Imao je pet godina kad je dobio homeopatski preparat? Mislim da je bio dovoljno star da bude podlozan placebo efektu (jel i on isao homeopatu?). Takodjer, koliki je razmak izmedju uzimanja zadnjih alopatskih lijekova i homeopatskog preparata? Koliko vremenski prije uzimanja homeopatskog preparata je IG provjeren? Jesu li s zivotu djeteta napravljene i neke druge promjene? Jel je utvrdjeno koji je uzrok laringitisa?
    Ne kada je prvi puta primio hom. imao je je dvije i pol godine, što znači da je bio premali da bi bilo placebo efekta. Razmak je preko 6 mjeseci. On se i preporuča jer bilo koji alopatski lijek umanjuje djelotvornost hom.
    IG je napravljen prije hom. i poslije upravo zato da bi se vidjelo jel ima ikakva rezultata (šogorica je medicinska sestra koja voli sve imati crno na bijelo). Ne nisu se napravile nikakve promjene koje bi mogle utjecati na naglo pobošljanje.

    Jos nisam cuo da je ista od toga proslo od homeopatskih pripravaka.
    E vidiš ja jesam jer sam radila kod homeopata par godina pa sam se i sama uvjerila u neke stvari. U sve sam ušla skeptično ali upravo medicinski nalazi pooboljšanja su me uvjerili da djeluje.

    ja npr. vjerujem u stosta vise od fizickog, vidljivog i opipljivog, ali u homeopatiju ne.
    Ti nemaš što vjerovati ili ne vjerovati...lijek kao i svaki drugi samo što nije toksićan...

    I opet - ne postoji ni jedno znanstveno istrazivanje koje bi potvrdilo tu tezu
    Jesi li se ikada zaljubio? Ili osjetio bol? Kako znaš da ljubav postoji kada se ona ne može znanstveno dokazati? Kako znaš da bol postoji kada se niti ona ne može dokazati, a osjetiš ju...

    Jos kad sam bio kod nje, prica ona meni malo o homeopatiji, o tome kak se u Hrvatskoj time mogu svi baviti, kak nije nist izregulirano, kak bude s drugim homeopatima osnovala udrugu itd.
    Danas i svi mogu biti pjevači,a to ne znači da i znaju pjevati.
    Homeopatije se uči i studira i kada se ide kod nekoga onda valja provjeriti njegovo znanje i stručnost te tražiti diplomu da je on/ona školovani homeopat.

    BTW ja osobno napadam homeopatiju i homeopate, ne osobe koje govore da im je homeopatija pomogla. Od njih pokusavam doznati pravo i potpuno cinjenicno stanje i pokusavam ih informirati.
    Svatko tko ulazi u nešto bi se trebao sam informirati. Ako ti imaš negativno iskustvo to ne znači da je to činjenično stanje. Primio si se za par informacija s neta kao pijan plota i ne puštaš...vjerojatno si i ateista...i po tebi onda niti kvantna mehanika i fizika ne postoje jer se još uvijek znanstveno nisu uspjele dokazati...hmm

  16. #66

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    meni ovaj članak ne govori o neučinkovitosti homeopatije. ono što ja iz njega "čitam" jest da ga je izdao lancet najpoznatiji časopis klasične medicine, potom da su ga pisali MD zaposleni u piše kojim institucijam a i odjelima (čini se nitko od njih nije homeopat) i da su primjenjivali metode istraživanja i zaključivanja pogodne za klasičnu medicinu.
    LOL! Koje su to metode istrazivanja i zakljucivanja pogodne za klasicnu medicinu!? Ucinkovitost je mjerljiva velicina. Koliko ja iscitavam iz tog clanka, usporedili su slucajeve iz homeopatije i alopatije koji su lijecili iste bolesti, homeopatija svojim metodama (dakle, lijecili su ih homeopati), a alopatija placebom (cak ne lijekovima, nego placebom!) - rezultati su bili podjednaki.

    O cemu mi sad tu dalje imamo uopce raspravljati?
    1) homeopatija pociva na izmisljenim principima, koji su besmisleni i neznanstveni
    2) sva istrazivanja pokazuju da je homeopatija podjednako ucinkovita kao i placebo
    3) ne postoji ni jedno jedino znanstveno istrazivanje (osim nekoliko falsificiranih koja nikad nisu uspjela biti ponovljena) koje potvrdjuje ucinkovitost homeopatije
    4) nitko jos nije pokupio milijun dolara dokazavsi da je homeopatija ucinkovita

    Case closed. Stvar bi trebala biti jasna i slijepcu. A to sto se nekim cini da im homeopatija pomaze, to je njihova osobna stvar. Tu je utjecaj placeba, tu su promjene u zivotnom stilu, tu je nepoznavanje tijeka bolesti koja se lijeci, tu je nepoznavanje o kojoj tocno bolesti odnosno uzroku bolesti se radi itd.

  17. #67
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    Citiraj wewa prvotno napisa
    mislim da se zapravo radi o onoj temeljnoj razlici izmedju iskljucivo naucnog pristupa zivotu (pa i zdravlju, gdje se priznaje samo klasicna medicina) i otvorenosti ka drugim opcijama (tzv. alternativi).
    :? mislim da to nema veze s onim o čemu sam ja pričala a ja sam se referirala na pogrešnu terminologiju. nevermind, preskočila si korak i sad napisala ovo gore, pa mi molim te objasni što time želiš reći ?

    zasto bi morao iznijeti sve pojedinosti o svom zivotu/stanju da bi potkrijepio svoje tvrdnje? jer tvrdnja glasi: smatram da homeopatija pomaze jer je meni pomogla.
    zato jer možda nije bila ni homeopatija ta koja je pomogla, nego recimo si (pogađam) u isto vrijeme kad si počela koristiti homeopatiju promjenila i svoje prehrambene navike, nešto učinila čega nisi bila ni svjesna (promjenila mjesto stanovanja itd), a što je u stvari pomoglo iscijeljivanju, a ne homeopatija. kao što još uvijek ne smijemo zanemariti taj placebo efekt. ako vjerujete u homeopatiju, zašto ne vjerujete u placebo efekt ?

    jer tvrdnja glasi: smatram da homeopatija pomaze jer je meni pomogla.
    pa i ta tvrdnja bi se dala pobiti... na kraju krajeva i ja bih mogla trvditi da meni ništa nije pomoglo (nikakvi medikamenti) dok nisam počela koristiti svetu vodicu. smatram da je učinkovitija i od homeopatskih pripravaka, a da ne velim koliko je jeftinija. a pomaaažeeeee...

    nije receno: smatram da je homeopatija djelotvornija pa bi njome trebalo zamijeniti klasicnu medicinu.
    pa znam da nije. al ja i ne uspoređujem klasičnu medicinu i alternativnu. nego ti. ja sam skoncentrirana na (ne)učinkovitosti alternativne.

    svako ima pravo na (informisan) izbor, a u slucaju medicine cini se da zagovornici klasicnog oblika imaju prednost - osiguranje (vecinom) pokriva troskove takvog lijecenja. alternativu finansiramo sami, ako to zelimo.
    da, i ?
    čudo jedno da se ne kuži koja industrija i koji profit leže u zagovaranju alternativnih oblika medicine, a stalno se drvi po lječnicima i farmaceutima klasične medicine.
    Pod otvorenosti prema alternativi podrazumijem prihvatanje i onih dokaza koji nisu numericki iskazani, kako je uobicajeno u konvencionalnom, naucnom pristupu. Otud poredjenje sa vjerom i odsustvom iste. Za nekog ko prihvata princip: bakterija + dovoljno antibiotika = izljecenje, dokazano na nekih 100 slucajeva bolesti uzrokovano tom bakterijom, za ocekivati je da tesko prihvata svjedocenja o izljecenju uzrokovanom homeopatijom.

    drugo, uopste ne odricem placebo efekt - sigurno je da je on moguc u nekim slucajevima. no, tu se javlja i ono sto klasicnu medicinu ne zanima: lijecenje osobe, a ne simptoma, holisticki pristup zdravlju. to je ujedno i razlog zasto se uspjeh homeopatije ne moze dokazati konvencionalnim metodama - kako ces dokazati da je nekome konacno nestala kakva kozna infekcija jer je na psiholoskom planu djelovao homeopatski pripravak, ili da se djetetu povukla psorijaza kad su roditelji po savjetu homeopate prestali psorijazu tretirati?

    vrlo se zgodno nadovezuje i prica o svetoj vodici, ili bilo cemu drugom sto je tebi apsurdno kao lijek - upravo o tome i pricam! meni je homeopatija savrseno logicna i objasnjiva, a mogu prihvatiti i da nekome sveta vodica ili abuzemze spasi zivot. to nikako ne znaci da cu ih preporucivati kad jedini ispravan lijek - svako moze da bira.

    ako si koncentrisana na (ne)ucinkovitost alternative - cime je dokazujes? time da nikome nije pomogla, ili time da nekim studijama nije dokazano da pomaze?

    i na koncu - mislim da se slabo sta toliko reklamira, promice i namece kao klasicna medicina i proizvodi farmaceutske industrije. iza svega stoji nekakav biznis, pitanje je sta kome pomogne u kojem trenu zivota. a koliko se da primijetiti, drvlje i kamenje se baca po svima, nije cak ni proporcionalno brojnosti praktikanata...

  18. #68
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    Citiraj Mamita prvotno napisa
    [ne bih rekla da je jedna tableta vitamina C jeftinija od jedne homeopatske kuglice
    ali glavica luka definitivno je jeftinija
    preporučam svima - evo ja sam živući primjer, još nisam ni zakašljala ove zime
    ne uspijes se ni zaraziti, jer ti nitko nece ni blizu
    salim se, naravno.

  19. #69
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Citiraj wewa prvotno napisa
    Pod otvorenosti prema alternativi podrazumijem prihvatanje i onih dokaza koji nisu numericki iskazani, kako je uobicajeno u konvencionalnom, naucnom pristupu. Otud poredjenje sa vjerom i odsustvom iste. Za nekog ko prihvata princip: bakterija + dovoljno antibiotika = izljecenje, dokazano na nekih 100 slucajeva bolesti uzrokovano tom bakterijom, za ocekivati je da tesko prihvata svjedocenja o izljecenju uzrokovanom homeopatijom.

    drugo, uopste ne odricem placebo efekt - sigurno je da je on moguc u nekim slucajevima. no, tu se javlja i ono sto klasicnu medicinu ne zanima: lijecenje osobe, a ne simptoma, holisticki pristup zdravlju. to je ujedno i razlog zasto se uspjeh homeopatije ne moze dokazati konvencionalnim metodama - kako ces dokazati da je nekome konacno nestala kakva kozna infekcija jer je na psiholoskom planu djelovao homeopatski pripravak, ili da se djetetu povukla psorijaza kad su roditelji po savjetu homeopate prestali psorijazu tretirati?

    vrlo se zgodno nadovezuje i prica o svetoj vodici, ili bilo cemu drugom sto je tebi apsurdno kao lijek - upravo o tome i pricam! meni je homeopatija savrseno logicna i objasnjiva, a mogu prihvatiti i da nekome sveta vodica ili abuzemze spasi zivot. to nikako ne znaci da cu ih preporucivati kad jedini ispravan lijek - svako moze da bira.

    ako si koncentrisana na (ne)ucinkovitost alternative - cime je dokazujes? time da nikome nije pomogla, ili time da nekim studijama nije dokazano da pomaze?

    i na koncu - mislim da se slabo sta toliko reklamira, promice i namece kao klasicna medicina i proizvodi farmaceutske industrije. iza svega stoji nekakav biznis, pitanje je sta kome pomogne u kojem trenu zivota. a koliko se da primijetiti, drvlje i kamenje se baca po svima, nije cak ni proporcionalno brojnosti praktikanata...
    X

  20. #70
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    MaxB - ne isplati se raspravljati jer ti se ponudilo preko nekoliko primjera da ipak djeluje koje ti uporno odbacuješ kao da pričamo priče za malu djecu. Ne želiš vidjeti da ima mnogo, mnogo primjera gdje homeopatija pomogla, a klasična medicina nije.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    ne uspijes se ni zaraziti, jer ti nitko nece ni blizu
    koji god da je princip na kojem djeluje - učinkovito je 8)

  22. #72
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Case closed. Stvar bi trebala biti jasna i slijepcu.
    a ono što slijepac vidi neki ne vide.


    LOL! Koje su to metode istrazivanja i zakljucivanja pogodne za klasicnu medicinu!?
    očito nemaš baš veze s tim kako se provode istraživanja i da nije isto provesti istraživanje za lijekove i za banane.
    i nije sve mjerljivo na način koji je tebi prihvatljiv.

    a pištolj u sljepoočnicu nitko ne gura tebi, kao što mony reče, al bogme ga ti nama stavljaš na čelo. al dobro sreća pa svatko ima pravo na svoje mišljenje.

  23. #73
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj MaxB prvotno napisa
    Citiraj Mony prvotno napisa
    Evo samo jedan od prije tjedan dana -
    noc je, mali nesto prehladjen, nista specijalno, no oko ponoci pocinje kasljat ko foka - sprema se neki laringitis. Podignem ga (ne budim), stavim mu dvije kuglice u usta i polegnem natrag u krevet.
    Vec kroz sat vremena ne kaslje ko lav, iako se i dalje cuje zvuk, al ne ko oko ponoci, ujutro jos dvije kuglice - popodne ko nov. Iskasljava taj dan. Sutradan prestaje kasljat.
    Da vidimo sto o laringitisu kaze konvencionalna medicina: Laryngitis is categorized as acute if it lasts less than a few days.
    Hm... Dodje covjeku da se zamisli... Fantasticna je ta homeopatija.

    BTW kad mene lovi prehlada, ja si radije zabrijem da ce me izlijeciti tablete vitamina C. Vjeruj mi, ucinkovitije je od bilo kakvog homeopatskog pripravka.

    Kod nas je bilo: less than few hours...
    Bas dodje covjeku da se zamisli...

    A o usporedbi s vitaminom C - ne da mi se - too lame...



    A zakaj - no hard feelings

  24. #74

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Citiraj MaxB prvotno napisa
    Citiraj Mony prvotno napisa
    Evo samo jedan od prije tjedan dana -
    noc je, mali nesto prehladjen, nista specijalno, no oko ponoci pocinje kasljat ko foka - sprema se neki laringitis. Podignem ga (ne budim), stavim mu dvije kuglice u usta i polegnem natrag u krevet.
    Vec kroz sat vremena ne kaslje ko lav, iako se i dalje cuje zvuk, al ne ko oko ponoci, ujutro jos dvije kuglice - popodne ko nov. Iskasljava taj dan. Sutradan prestaje kasljat.
    Da vidimo sto o laringitisu kaze konvencionalna medicina: Laryngitis is categorized as acute if it lasts less than a few days.
    Hm... Dodje covjeku da se zamisli... Fantasticna je ta homeopatija.

    BTW kad mene lovi prehlada, ja si radije zabrijem da ce me izlijeciti tablete vitamina C. Vjeruj mi, ucinkovitije je od bilo kakvog homeopatskog pripravka.

    Kod nas je bilo: less than few hours...
    Bas dodje covjeku da se zamisli...
    Znaci, nije bila rijec cak ni o laringitisu. Mislim, primjer ti je naprosto smijesan.

    Dat cu ja tebi jedan - legnuo sam na ledja i za desetak minuta sam poceo kasljucati (sjetio sam se da mi se slicno dogodilo i dan prije). Nije mi bilo jasno zbog cega. Ustao sam, jos sam neko vrijeme malo kasljucao i onda je prestalo. Znas kako sam izlijecio kasljucanje? Nelezeci na ledjima.

  25. #75
    njumi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    njumilend
    Postovi
    337

    Početno

    Vidim da se ovdje debelo raspravlja, a ja došla samo reći: preporučam svima. Homeopatiju, dakako. Kod provjerenog homeopata, dakako.

    Nemam namjeru ulaziti u raspravu ili iznositi neke dokaze zašto mi je (i u čemu konkretno) pomogla, al ako bih je preporučila sestri, zašto ne bih i forumašicama.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    očito nemaš baš veze s tim kako se provode istraživanja i da nije isto provesti istraživanje za lijekove i za banane.
    i nije sve mjerljivo na način koji je tebi prihvatljiv.
    Znaci, priznajes da znanstvena istrazivanja (ne govorim o "istrazivanjima za lijekove", govorim o istrazivanjima koja se rade prema znanstvenoj metodi) ne mogu dokazati ucinkovitost homeopatije?

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj MaxB prvotno napisa
    Bilo tko tko dokaze da homeopatija funkcionira od Randija ce dobiti MILIJUN DOLARA. Je li cudno sto jos nitko nije pokupio milju ako je toliko ocita ucinkovitost homeopatije?
    Ne bih o homeopatiji jer ne znam gotovo ništa o tome, ali ovo mi je jaaako zgodno. Vidi:

    http://www.spontaneouscreation.org/S...ccineOffer.htm

    Tvojom analgijom - zašto niti jedan medicinar nije popio sastojke cjepiva i pokupio lovu ako cjepiva nisu štetna za dječicu?

    Ne zamjerite, morala sam.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Citiraj MaxB prvotno napisa
    Bilo tko tko dokaze da homeopatija funkcionira od Randija ce dobiti MILIJUN DOLARA. Je li cudno sto jos nitko nije pokupio milju ako je toliko ocita ucinkovitost homeopatije?
    Ne bih o homeopatiji jer ne znam gotovo ništa o tome, ali ovo mi je jaaako zgodno. Vidi:

    http://www.spontaneouscreation.org/S...ccineOffer.htm

    Tvojom analgijom - zašto niti jedan medicinar nije popio sastojke cjepiva i pokupio lovu ako cjepiva nisu štetna za dječicu?

    Ne zamjerite, morala sam.
    Vau! Nisam znao da to postoji! A eto, objavljeno je bilo i na Mercola.com-u, koji redovito vec godinama pratim. Al eto - to nema veze s "mojom logikom". Osim toga, smatram da bi sve ljude koji tvrde da cijepiva nisu opasna trebalo natjerati da popiju doticnu mjesavinu.

    BTW James Randi je popio dvije bocice homeopatskog lijeka protiv prehlade (ako se ne varam), na kojem je pisalo maksimalno tri tablete dnevno, u slucaju predoziranja javite se lijecniku. I prezivio je! :D

  29. #79
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    Citiraj mama courage prvotno napisa
    Vjeruj mi, ucinkovitije je od bilo kakvog homeopatskog pripravka
    a i jeftinije
    ne bih rekla da je jedna tableta vitamina C jeftinija od jedne homeopatske kuglice
    Homeopatski pripravci (osobito potencije koje se mogu nabaviti u slobodnoj prodaji) sasvim sigurno nisu skuplji od klasicnih lijekova i dodataka prehrani.
    Takodjer, posjet homeopatu je jeftiniji od posjeta lijecniku, samo sto posjet lijecniku ne brojimo jer ga placamo iz place (tko radi i placa doprinose i poreze).

    Nase je iskustvo jako dobro.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Homeopatski pripravci (osobito potencije koje se mogu nabaviti u slobodnoj prodaji) sasvim sigurno nisu skuplji od klasicnih lijekova i dodataka prehrani.
    A koliko te stvari uopce kostaju?

    BTW s obzirom da u homeopatskom pripravku nema zapravo nista, mislim da ih je bolje usporedjivati s uzimanjem "niceg", nego s uzimanjem klasicnih lijekova i dodataka prehrani.

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Takodjer, posjet homeopatu je jeftiniji od posjeta lijecniku, samo sto posjet lijecniku ne brojimo jer ga placamo iz place (tko radi i placa doprinose i poreze).
    Skuplji je za pojedinca, jednako je skup za drzavu.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj MaxB prvotno napisa
    Osim toga, smatram da bi sve ljude koji tvrde da cijepiva nisu opasna trebalo natjerati da popiju doticnu mjesavinu.
    Onda dobro.

    Ispričavam se na off topicu i kidam ulijevo.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj wewa prvotno napisa
    drugo, uopste ne odricem placebo efekt - sigurno je da je on moguc u nekim slucajevima. no, tu se javlja i ono sto klasicnu medicinu ne zanima: lijecenje osobe, a ne simptoma, holisticki pristup zdravlju. to je ujedno i razlog zasto se uspjeh homeopatije ne moze dokazati konvencionalnim metodama - kako ces dokazati da je nekome konacno nestala kakva kozna infekcija jer je na psiholoskom planu djelovao homeopatski pripravak, ili da se djetetu povukla psorijaza kad su roditelji po savjetu homeopate prestali psorijazu tretirati?
    Nije istina to sto tvrdis, da se konvencionalnim metodama ne bi mogla dokazati ucinkovitost homeopatije (kad bi ista bila ucinkovita). Uzmimo primjer koji si napisala: uzmes sto ljudi koji su koznu infekcijju lijecili kod homeopata i uzmes sto ljudi koji su koznu infekciju lijecili kod homeopata ali su dobili placebo ili su se lijecili na neki drugi nacin pri cemu je primijenjen placebe efekt. I usporedis ucinkovitost. Ako to nije konvencionalna metoda, ne znam sto jest. Mozes li time usporediti ucinkovitost homeopatije i placeba? Mozes, kako ne bi mogla!? U cem je onda problem? Osim, za tebe, u tome sto SVAKO istrazivanje pokazuje da homeopatija nije ucinkovita?

  33. #83
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj MaxB prvotno napisa
    A koliko te stvari uopce kostaju?
    Homeopatski kuferic za prvu pomoc sadrzi 36 pripravaka i kosta oko 400kn, sto ce reci da 1 bocica pripravka kosta malo vise od 10kn, a sadrzi izmedju 30 i 40 kuglica.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj MaxB prvotno napisa
    A koliko te stvari uopce kostaju?
    Homeopatski kuferic za prvu pomoc sadrzi 36 pripravaka i kosta oko 400kn, sto ce reci da 1 bocica pripravka kosta malo vise od 10kn, a sadrzi izmedju 30 i 40 kuglica.
    Meni sad tu nije jasna jedna stvar. Neki ovdje tvrde da je razlog zbog kojeg ne bi trebali uzimati znanstvena istrazivanja za ozbiljno to sto homeopat mora individualno odrediti tko mora sto uzimati (ako sam ja dobro shvatio). Prema tome ispada da je kupovanje takvog kufercica cisto bacanje novca jer ne mozes znati hoce li ijedan od tih preparata bas tebi ili nekome u tvojoj obitelji pomoci. To je malo kontradiktorno. Zasto se onda prodaju takvi preprarati (koji su dokazano neucinkoviti), ako bi za sve trebalo posjecivati homeopate (cije metode su takodjer znanstveno dokazano neucinkovite)?

  35. #85
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zelim jos dodati, ako znas sta radis, onda ti po bolesti treba jedno 4-5 kuglica, a ako ne znas sto radis, onda mozes odmah pojest sve umjesto cedevita bombona i svrsilo kino...

  36. #86
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj MaxB prvotno napisa
    Citiraj Mony prvotno napisa
    Citiraj MaxB prvotno napisa
    Citiraj Mony prvotno napisa
    Evo samo jedan od prije tjedan dana -
    noc je, mali nesto prehladjen, nista specijalno, no oko ponoci pocinje kasljat ko foka - sprema se neki laringitis. Podignem ga (ne budim), stavim mu dvije kuglice u usta i polegnem natrag u krevet.
    Vec kroz sat vremena ne kaslje ko lav, iako se i dalje cuje zvuk, al ne ko oko ponoci, ujutro jos dvije kuglice - popodne ko nov. Iskasljava taj dan. Sutradan prestaje kasljat.
    Da vidimo sto o laringitisu kaze konvencionalna medicina: Laryngitis is categorized as acute if it lasts less than a few days.
    Hm... Dodje covjeku da se zamisli... Fantasticna je ta homeopatija.

    BTW kad mene lovi prehlada, ja si radije zabrijem da ce me izlijeciti tablete vitamina C. Vjeruj mi, ucinkovitije je od bilo kakvog homeopatskog pripravka.

    Kod nas je bilo: less than few hours...
    Bas dodje covjeku da se zamisli...
    Znaci, nije bila rijec cak ni o laringitisu. Mislim, primjer ti je naprosto smijesan.

    Dat cu ja tebi jedan - legnuo sam na ledja i za desetak minuta sam poceo kasljucati (sjetio sam se da mi se slicno dogodilo i dan prije). Nije mi bilo jasno zbog cega. Ustao sam, jos sam neko vrijeme malo kasljucao i onda je prestalo. Znas kako sam izlijecio kasljucanje? Nelezeci na ledjima.


    Toliko sam umorna da me ne mozes isprovocirat, a ne da mi se dalje.

    No, ipak gore sam podvukla sto sam rekla - sprema se ima drukcije znacenje od ima.

    Zelim ti srecu ako se ponovno odlucis za homeopatski tretman.
    Samo pitaj onda za preporuku

  37. #87
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Znas li cemu sluzi Lupocet?

  38. #88
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    ne uspijes se ni zaraziti, jer ti nitko nece ni blizu
    koji god da je princip na kojem djeluje - učinkovito je 8)
    a sigurno je i djelotvorno kontracepcijsko sredstvo

    al bogme ga ti nama stavljaš na čelo
    po čemu ? samo zato jer je dao različito mišljenje koje vama ne odgovara.

    Pod otvorenosti prema alternativi podrazumijem prihvatanje i onih dokaza koji nisu numericki iskazani, kako je uobicajeno u konvencionalnom, naucnom pristupu.
    ponavljam pitanje, otkud (ti) ideja da netko tko vjeruje u klas. medicinu nije otvoren alternativnoj medicini ? i jel "otvorenost" alternativnoj medicni znači da svaki alternativni bullshit moram prihvati kao "bogom dan" il imam pravo proipitkivati i zaključit da je nešto ne učinkovito. ... i možda čak biti u pravu s tom konstatacijom. zar je sve što nudi alternativna medicina vrijedno korištenja ?

    no, tu se javlja i ono sto klasicnu medicinu ne zanima: lijecenje osobe, a ne simptoma, holisticki pristup zdravlju.
    floskula.

    to je ujedno i razlog zasto se uspjeh homeopatije ne moze dokazati konvencionalnim metodama - kako ces dokazati da je nekome konacno nestala kakva kozna infekcija jer je na psiholoskom planu djelovao homeopatski pripravak, ili da se djetetu povukla psorijaza kad su roditelji po savjetu homeopate prestali psorijazu tretirati?
    bingo! pa upravo je sve u psihi, a ne u lijeku. znači umjesto homeopatskih pripravaka uspjela bi i sveta vodica. il jednostavna molitva. ako osoba u to vjeruje.

    svako moze da bira.
    možeš ti birati pa umjesto da liječiš rak kemoterapijom, pokušaj homeopatskim pripravcima, bioenergetičarima, raznoraznim iscjeljiteljima... il otiđi do dr. hamera u austriju, on tek ima super pristup toj tematici.

    time da nekim studijama nije dokazano da pomaze?
    ovim.

    a koliko se da primijetiti, drvlje i kamenje se baca po svima, nije cak ni proporcionalno brojnosti praktikanata...
    nije bit u tome da se drvi po svima, nego da oni koji drve po farmaceutima zbog jelte ogavnog, fuj-bljak profita, uredno i sa velikom marljivošću kupujući poprilično skupe homeopatske pripravke također financiraju jednu industriju. al tu ne vide ništa sporno. samo me to čudi.

  39. #89
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Evo cu za MC malo quotati samu sebe:

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj MaxB prvotno napisa
    A koliko te stvari uopce kostaju?
    Homeopatski kuferic za prvu pomoc sadrzi 36 pripravaka i kosta oko 400kn, sto ce reci da 1 bocica pripravka kosta malo vise od 10kn, a sadrzi izmedju 30 i 40 kuglica.
    Citiraj marta prvotno napisa
    Zelim jos dodati, ako znas sta radis, onda ti po bolesti treba jedno 4-5 kuglica, a ako ne znas sto radis, onda mozes odmah pojest sve umjesto cedevita bombona i svrsilo kino...

  40. #90

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj Ora prvotno napisa
    Ne kada je prvi puta primio hom. imao je je dvije i pol godine, što znači da je bio premali da bi bilo placebo efekta. Razmak je preko 6 mjeseci. On se i preporuča jer bilo koji alopatski lijek umanjuje djelotvornost hom. IG je napravljen prije hom. i poslije upravo zato da bi se vidjelo jel ima ikakva rezultata (šogorica je medicinska sestra koja voli sve imati crno na bijelo). Ne nisu se napravile nikakve promjene koje bi mogle utjecati na naglo pobošljanje.
    Meni je tu previse rupa i predugo vremensko razdoblje. Ako je klinac i patio od bakterijskog ili virusnog laringitisa, tko moze garantirati da ga se sam nije rijesio? Pogotovo kad uzmemo u obzir da se djeca odmalena mnogo cijepe (dakle, ubacuju im se razni otrovi) sto moze imati utjecaj na imunosni sustav?

    Citiraj Ora prvotno napisa
    Jos nisam cuo da je ista od toga proslo od homeopatskih pripravaka.
    E vidiš ja jesam jer sam radila kod homeopata par godina pa sam se i sama uvjerila u neke stvari. U sve sam ušla skeptično ali upravo medicinski nalazi pooboljšanja su me uvjerili da djeluje.
    Povjerovao bih ti kad bi dokazala da se iste bolesti ne bi poboljsale bez da se ista radilo ili da su se lijecile placebom. Ovako sve visi u zraku.

    Citiraj Ora prvotno napisa
    ja npr. vjerujem u stosta vise od fizickog, vidljivog i opipljivog, ali u homeopatiju ne.
    Ti nemaš što vjerovati ili ne vjerovati...lijek kao i svaki drugi samo što nije toksićan...
    Homeopatski pripravci nisu lijekovi. Zato se ni ne nazivaju lijekovima. A nisu toksicni zato jer u njime nema nista.

    Citiraj Ora prvotno napisa
    I opet - ne postoji ni jedno znanstveno istrazivanje koje bi potvrdilo tu tezu
    Jesi li se ikada zaljubio? Ili osjetio bol? Kako znaš da ljubav postoji kada se ona ne može znanstveno dokazati? Kako znaš da bol postoji kada se niti ona ne može dokazati, a osjetiš ju...
    Nevjerojatno! Jesi li ti isla u osnovnu skolu? Jesi kad cula za zivce? Za mozak? Za zivcane impulse? Sad ces jos tvrdit da znanost ne potvrdjuje "tezu" da postoji misao? Misaoni proces?

  41. #91
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kao sto postoje lijekovi koji se izdaju na recept koji moras dobiti od lijecnika i lijekovi koji se mogu kupiti u slobodnoj prodaji, jer ti za njih ne treba doktor da bi ih mogao sam doma uzimati, tako postoje i homeo pripravci koje daje homeopat, kao i oni drugi u manjem razrjedjenju koje mozes koristiti i sam.

    Kao sto u Lupocetu il Plicetu stoje uputstva za upotrebu koja ukljucuju popis simptoma il bolesti za koje se isti koriste, tako postoje i upute za koristenje homeopatskih pripravaka, odnosno lista simptoma, tjelesnih i psihickih vezanih uz odredjeni pripravak.

  42. #92
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj MaxB prvotno napisa
    Citiraj wewa prvotno napisa
    drugo, uopste ne odricem placebo efekt - sigurno je da je on moguc u nekim slucajevima. no, tu se javlja i ono sto klasicnu medicinu ne zanima: lijecenje osobe, a ne simptoma, holisticki pristup zdravlju. to je ujedno i razlog zasto se uspjeh homeopatije ne moze dokazati konvencionalnim metodama - kako ces dokazati da je nekome konacno nestala kakva kozna infekcija jer je na psiholoskom planu djelovao homeopatski pripravak, ili da se djetetu povukla psorijaza kad su roditelji po savjetu homeopate prestali psorijazu tretirati?
    Nije istina to sto tvrdis, da se konvencionalnim metodama ne bi mogla dokazati ucinkovitost homeopatije (kad bi ista bila ucinkovita). Uzmimo primjer koji si napisala: uzmes sto ljudi koji su koznu infekcijju lijecili kod homeopata i uzmes sto ljudi koji su koznu infekciju lijecili kod homeopata ali su dobili placebo ili su se lijecili na neki drugi nacin pri cemu je primijenjen placebe efekt. I usporedis ucinkovitost. Ako to nije konvencionalna metoda, ne znam sto jest. Mozes li time usporediti ucinkovitost homeopatije i placeba? Mozes, kako ne bi mogla!? U cem je onda problem? Osim, za tebe, u tome sto SVAKO istrazivanje pokazuje da homeopatija nije ucinkovita?


    Uh, ne dam si ja mira

    Placebo efekt moze opovrgnuti djelovanje i bilo kojeg kemijskog lijeka.

    Bit homeopatije i jest da djeluje na nas kao osobe, a ne nuzno na akutni problem. A to onda ukljucuje i placebo.
    Kad je stav negativni kao tvoj - apriori, ne vidim osnovu za ocekivanje poboljsanja, kako kod homeopatskih pripravaka, pa usudila bih se reci, i kod lijekova standardne medicine.

    Sad i ja kidam nalijevo

  43. #93

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    167

    Početno

    [quote="Mony"]
    Citiraj MaxB prvotno napisa
    Uh, ne dam si ja mira

    Placebo efekt moze opovrgnuti djelovanje i bilo kojeg kemijskog lijeka.
    Nacin na koji si to napisala implicira nesto sto nije istina. Placebo efekt zasigurno nece opovrgnut djelovanje paracetamola ili acetilsalicilne kiseline na snizavanje temperature. Mozda ce se pokazat da je dio ucinkovitosti u placebu, ali navedene tvari zaista djeluju na snizavanje tjelesne temperature.

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Bit homeopatije i jest da djeluje na nas kao osobe, a ne nuzno na akutni problem. A to onda ukljucuje i placebo.
    Homeopatija ne ukljucuje placebo - ona jest placebo. Lazni, prijetvorni placebo. Ali ipak placebo.

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Kad je stav negativni kao tvoj - apriori, ne vidim osnovu za ocekivanje poboljsanja, kako kod homeopatskih pripravaka, pa usudila bih se reci, i kod lijekova standardne medicine.
    Zanimljivo kako mi onda andol snizi temperaturu ili kako me prestane boljeti glava od plivadona... BTW imam negavitni stav prema homeopatiji jer se prema njoj odnosi s razumom. Ako se vec hocete zafrkavat s takvim nekakvim stvarima, radije se pocnite baviti jogom - tu mozete vjerovati u cakre i sve te jogijske filozofije pa ce vam biti bolje, ili ne morate vjerovati u nista od toga pa ce vam svejedno biti bolje - jer cete se kretati, istezati, opustati - a to pozitivno djeluje i na tijelo i na psihu. Ili se idite downhillajte po zemljanim puticima na biciklu sa Sljemena - to lijeci sve boli (osim onih kad padnete s bicikla ili se zaletite u drvo), sve lose osjecaje - ja se nakon toga osjecam fantasticno. Zasto? Priroda, kretanje, svjez zdrav i ogromna doza adrenalina cine svoje. A ne preparati u kojima nema niceg!

  44. #94

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Kao sto postoje lijekovi koji se izdaju na recept koji moras dobiti od lijecnika i lijekovi koji se mogu kupiti u slobodnoj prodaji, jer ti za njih ne treba doktor da bi ih mogao sam doma uzimati, tako postoje i homeo pripravci koje daje homeopat, kao i oni drugi u manjem razrjedjenju koje mozes koristiti i sam.
    Onda znaci da su ispravna sva ova istrazivanja glede tih lijekova koji se mogu naci u slobodnoj prodaju, a to je da su ti lijekovi posve neucinkoviti. Jer kod takvih lijekova, prema tebi, nije potrebna komponenta homeopata.

  45. #95
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Evo cu za MC malo quotati samu sebe:

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj MaxB prvotno napisa
    A koliko te stvari uopce kostaju?
    Homeopatski kuferic za prvu pomoc sadrzi 36 pripravaka i kosta oko 400kn, sto ce reci da 1 bocica pripravka kosta malo vise od 10kn, a sadrzi izmedju 30 i 40 kuglica.
    Citiraj marta prvotno napisa
    Zelim jos dodati, ako znas sta radis, onda ti po bolesti treba jedno 4-5 kuglica, a ako ne znas sto radis, onda mozes odmah pojest sve umjesto cedevita bombona i svrsilo kino...
    marta, od čega se sastoje tih 30 i 40 kuglica tj. ta jedna kuglica ? od neke molekule (jel uopće molekula?) te kao tvari, a ostatak je što ? koju potenciju ono zagovaraju homeopati ? što ostane uopće od te tvari ?

    što god da je.... preskupo se naplaćuje (i da krenemo od premise da je ta "mikromolekula" učinkovita)

  46. #96

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj MaxB prvotno napisa
    Citiraj marta prvotno napisa
    Kao sto postoje lijekovi koji se izdaju na recept koji moras dobiti od lijecnika i lijekovi koji se mogu kupiti u slobodnoj prodaji, jer ti za njih ne treba doktor da bi ih mogao sam doma uzimati, tako postoje i homeo pripravci koje daje homeopat, kao i oni drugi u manjem razrjedjenju koje mozes koristiti i sam.
    Onda znaci da su ispravna sva ova istrazivanja glede tih lijekova koji se mogu naci u slobodnoj prodaju, a to je da su ti lijekovi posve neucinkoviti. Jer kod takvih lijekova, prema tebi, nije potrebna komponenta homeopata.
    Kazem "lijekovi", mislio sam naravno na homeopatske pripravke.

  47. #97
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj MaxB prvotno napisa
    BTW s obzirom da u homeopatskom pripravku nema zapravo nista, mislim da ih je bolje usporedjivati s uzimanjem "niceg", nego s uzimanjem klasicnih lijekova i dodataka prehrani.
    ..
    Skuplji je za pojedinca, jednako je skup za drzavu.
    Ovisi vjerujes li u to da unutra nema nicega. Ja vjeurjem da se pojedinac moze i treba lijeciti i na energetskoj razini, a na toj razini itekako ima necega u homeopatskom pripravku.

    Drugu kvotanu recenicu niti kuzim niti znam na sto se odnosi. Tko je skuplji za pojedinca?

  48. #98

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Citiraj MaxB prvotno napisa
    BTW s obzirom da u homeopatskom pripravku nema zapravo nista, mislim da ih je bolje usporedjivati s uzimanjem "niceg", nego s uzimanjem klasicnih lijekova i dodataka prehrani.
    ..
    Skuplji je za pojedinca, jednako je skup za drzavu.
    Ovisi vjerujes li u to da unutra nema nicega. Ja vjeurjem da se pojedinac moze i treba lijeciti i na energetskoj razini, a na toj razini itekako ima necega u homeopatskom pripravku.
    Cega? Nekakve energije koja proizlazi iz toga sto voda pamti "oblike"? Ne, toga nema - to su Benvenisteovi istrazivaci falsificirali istrazivanje - njegova istrazivanja nikad nitko nije uspio ponoviti (naravno, kad su lazirana). James Randi je osobno promatrao ta istrazivanja i vidio kako istrazivaci falsificiraju rezultate (kad se pojavio "neocekivani" rezultat, istrazivac je to ignorirao i na papir napisao ono sto su oni ocekivali).

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Drugu kvotanu recenicu niti kuzim niti znam na sto se odnosi. Tko je skuplji za pojedinca?
    Homeopat/ija - zdravstveno osiguranje iovako ionako placas. Sad dal ces ti ici homeopatu i trosit novce ili ne ic nikamo nego koristiti "bakin lijek" - o tome ti ovise troskovi. Koji ce, razumljivo, biti veci ako ides homeopatskom linijom.

  49. #99
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    tako postoje i homeo pripravci koje daje homeopat
    malo smo zanemarili edukaciju u homeopata. ne znam kako je u hr, al u švicarskoj to još uvijek nije zaštićen pojam, što znači da svatko s 4 osnovne koji posjeti neki seminar može se nazivati homeopatom.

    proguglala sam

    Škola klasične homeopatije organizirana je kao dvogodišnji studij tokom kojeg se usvajaju znanja iz područja klasične, Hahnemannove, homeopatije (povijest, filozofija, Materia Medica = opis oko 150 osnovnih ljekovitih pripravaka, različite metode propisivanja pripravaka) i vještine u radu s pacijentom (uzimanje povijesti bolesti i analiza slučaja) te rad sa stručnim priručnicima.
    uuu... kad naučimo povijest, onda prelazimo na vještinu u radu s pacijentom... a može li malo osnovnog medicinskog znanja ?

    barem nešto s prve godine faksa:
    Anatomija
    Fizika i biofizika
    Medicinska biologija
    Medicinski engleski
    Medicinska kemija i biokemija I
    Uvod u medicinu i povijest medicine
    Socijalna medicina
    Psihološka medicina
    Prva pomoć

  50. #100

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    tako postoje i homeo pripravci koje daje homeopat
    malo smo zanemarili edukaciju u homeopata. ne znam kako je u hr, al u švicarskoj to još uvijek nije zaštićen pojam, što znači da svatko s 4 osnovne koji posjeti neki seminar može se nazivati homeopatom.

    proguglala sam

    Škola klasične homeopatije organizirana je kao dvogodišnji studij tokom kojeg se usvajaju znanja iz područja klasične, Hahnemannove, homeopatije (povijest, filozofija, Materia Medica = opis oko 150 osnovnih ljekovitih pripravaka, različite metode propisivanja pripravaka) i vještine u radu s pacijentom (uzimanje povijesti bolesti i analiza slučaja) te rad sa stručnim priručnicima.
    uuu... kad naučimo povijest, onda prelazimo na vještinu u radu s pacijentom... a može li malo osnovnog medicinskog znanja ?
    Vise medicinskog znanja na tecaju dobi osoba koja pohadja tecaj aromaterapije/aromamaserstva.

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •