Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 215

Tema: Hard rock i bebe/mala djeca

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno Hard rock i bebe/mala djeca

    Zna/ima li netko kakav link na neku studiju ili barem argumentirani tekst o utjecaju hard rocka/heavy metala na djecu (konkretno dvo i trogodišnjake)?

    Pitanje se odnosi i na glazbu i na tekstove...

    Dobro bi došao i neki o štetnosti glasnog slušanja iste...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    sorry ak je neumjesno, al mi je prva asocijacija na tvoje pitanje ćaća koji pušta klincu preglasnu muziku, pa ti prigovaraš, a fale argumenti..

    naime, MM u autu kad vozi malu muči je s preglasnim Jesus Lizard i sličnima..i meni bi dobro došla neka takva studija

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    kriva asocijacija, ali nije tako daleko.

    u pitanju je 3-godišnjak koji pjeva 'popit ću tablete, spavat ću k'o dijete' ...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    I mi volimo glasno u autu raspaliti muziku. Najčešće je to Black Crows.

    Ne vidim razloga zašto bi ta ili slična vrsta muzike utjecala lošije od recimo
    sladunjavog popa ili nedajtibože turbo-folka?

    Štoviše, nadam se da ćemo djeci udariti neke temelje u pogledu dobre i kvalitetne glazbe.

    Naravno, ne puštati tako jako glasno da je bolno za uši ili da djetetu smeta.
    Mojima ne smeta,nego suprotno, baš vole!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    kriva asocijacija, ali nije tako daleko.

    u pitanju je 3-godišnjak koji pjeva 'popit ću tablete, spavat ću k'o dijete' ...
    Pa to su riječi pjesme, ne znači da će mali odmah biti đanki.
    Bolje to nego da pjeva Gas, gas!

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj maxovamama prvotno napisa
    Štoviše, nadam se da ćemo djeci udariti neke temelje u pogledu dobre i kvalitetne glazbe.
    sorry, ali tekstovi poput 'skidanje s tebe ''na suho'' ne ide' ili poput gore navedenih '0tableta' mi se ne uklapa u dobru glazbu. taman da je tekstove i sam mozart uglazbio

    i ovo 'bolje to nego da pjeva gas,gas' mi je u rangu onog 'pa bolje cola nego piva' (ili obrnuto)...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    Pa ne možeš filtrirati sve što serviraš pred djecu.

    Onda najbolje da ništa ne gleda niti ne sluša, jer stvarno ne znam koju vrstu glazbe možeš sa sigurnošću za djetetovo zdravlje pušati.

    Uostalom, ja sam drugačije shvatila tvoje pitanje koje je glasilo Hard.rock glazba ili nešto slično, a ne glazba sa neprikladnim riječima.

    Ni ja ne puštam klincima one stvari gdje se baš jako psuje ili se govori o drogama u pozitivnom smislu.

    Ali itekako smatram da se ne bi usrećili sa raznoraznim pjesmuljcima gdje ona za njim pati,reže žile i umire od ljubavi, a on čaše lomi, ruke mu krvave.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    a što fali dječjim pjesmicama? jacquesu houdeku, klincima s ribnjaka, zg.mališanima i sličnima?

    ima tri godine i da, mogu i moram filtrirati sve što pred njega dolazi jer želim da izraste u zdravu i normalnu osobu. kad to postignem, neka radi/sluša što hoće - pobogu ima samo 3 godine i inzistiranje na tim vrištanjima/mlaćenju glave/solažama/bubnjanjima po mozgu i tekstovima u rangu gore navedenih nije mi normalno, a da ne kažem da je krajnje neodgovorno.

    o licemjerstvu da ne govorim - s jedne strane buniti se protiv nasilja u crtićima i u pričama za djecu, a s druge strane servirati isključivo glazbu tipa ac/dc, živog blata i sl.

  9. #9
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj maxovamama prvotno napisa
    Ali itekako smatram da se ne bi usrećili sa raznoraznim pjesmuljcima gdje ona za njim pati,reže žile i umire od ljubavi, a on čaše lomi, ruke mu krvave.

    slažem se s tobom

    ja slušam rock svih vrsta, ponekad glasno, nikad preglasno (ako je M. sa mnom). Slušala sam i kad sam bila trudna tako da je M. već velika rokerica, čim krene muzika ona pleše i maše glavom

    Nadam se da nikad neće slušati turbofolk-narodno-smećastu glazbu

    a to koliko je to štetno za nju?! hmmm pogotovo glede teksta...ne bih rekla da je štetno, sigurno ne više od malog zeca koji umire od gladi i žeđi jer se smrznuo potočić.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    joj nemoj mi zeku, od te mi se uvijek plakalo ko klinki

  11. #11
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    [quote="miha"]a što fali dječjim pjesmicama? jacquesu houdeku, klincima s ribnjaka, zg.mališanima i sličnima?

    apsolutno im ništa ne fali, bile na koncertima. Ali G (2,4 god) kaže ja bi Jinxe, i pjeva, zna sve riječi. Dobro par puta je malo nezgodno ispalo njeno pjevanje : " na čemu si ti?"
    Nije hard rock, ali htjedoh reči da zna šta joj se više sviđa. Dječije pjesmice poželi jako rijetko.

  12. #12
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    sjetila se
    Vanna je u jednom intervjuu rekla da njena kćer (valjda se dobro sjećam) hoda po kući i pjeva: you tried to make me go to rehab but I said no no no

  13. #13
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    moja djeca znaju 80% pjesama amy winehouse napamet

    ja se zbog toga uopće ne zabrinjavam, za razliku od, npr. crtića koje gledaju - Munjeviti Jurić je zakon jer se tamo prevrću auti pa sad nit jedna igra s autićima ne može proći bez suuuudaaaajaaa!

    a da ne pričam o princezama i inim praznoglavkama koje baš ničem ne uče djecu, osim da budu lijepe. i da imaju najljepšu odjeću

  14. #14
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Metallica, Crowbar, Pantera itd. slušamo i volimo. Sva sreća ne zna engleski
    No šalu na stranu, miha, mislim da je tebi problem jer ti takvu muziku ne voliš, pa smeta više tebi nego djetetu. Samo ću te ostaviti sa rječima pjesme od Metallice:

    Trust I seek and I find in you
    Every day for us something new
    Open mind for a different view
    And nothing else matters

    Valjda znaš engleski. Dobro, zar ne. Nije li bolje od gas, gas, pa nešto, pa mašina, pa ulje, pa cesta i ostale nebuloze. A i kada klinci pjevaju pjesmice tipa kako se zaljubila u njega na plaži i sl. (a takvih je nažalost cca 90%) mi je :shock: Ipak su to klinci.
    Super su mi one dječje pjesmice iz Poštujte naše znakove.

  15. #15
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj elin prvotno napisa
    Super su mi one dječje pjesmice iz Poštujte naše znakove.
    zar ne pjeva jednu od tih psihomodopop? :?

  16. #16
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    Citiraj elin prvotno napisa
    Super su mi one dječje pjesmice iz Poštujte naše znakove.
    zar ne pjeva jednu od tih psihomodopop? :?
    valjda, ne znam. Ja ih vidim na Dječjoj televiziji i tada su crtani likovi A u čemu je značenje toga što jednu od tih pjesmica pjeva Psihomodo?

  17. #17
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ma nikakvo posebno značenje. samo mi je palo na pamet
    Imam tu neku dječju na njihovom cd-u pa se uvijek iznenadim hihi

  18. #18
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj sofke prvotno napisa
    joj nemoj mi zeku, od te mi se uvijek plakalo ko klinki
    onda te upozoravam da ne odeš na ovaj link jer bi ti svašta moglo pasti na pamet

  19. #19
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    a što fali dječjim pjesmicama? jacquesu houdeku, klincima s ribnjaka, zg.mališanima i sličnima?

    ima tri godine i da, mogu i moram filtrirati sve što pred njega dolazi jer želim da izraste u zdravu i normalnu osobu. kad to postignem, neka radi/sluša što hoće - pobogu ima samo 3 godine i inzistiranje na tim vrištanjima/mlaćenju glave/solažama/bubnjanjima po mozgu i tekstovima u rangu gore navedenih nije mi normalno, a da ne kažem da je krajnje neodgovorno.

    o licemjerstvu da ne govorim - s jedne strane buniti se protiv nasilja u crtićima i u pričama za djecu, a s druge strane servirati isključivo glazbu tipa ac/dc, živog blata i sl.
    Ne znam uopće što bih rekla na ovo poboldano osim
    Samo ću komentirati stavljanje Ac dc i živog blata u isti koš-za ime svega, daj pazi što pišeš!
    Evo, prvi put na ovom forumu da mi se dignuo tlak toliko da napišem ovakav post!
    Oprosti na uvredi, ali to mi je stvarno loše sjelo!

  20. #20
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    ajme, kakvog li glazbenog purizma.
    Vrlo važno je li acdc ili živo blato. Važno da je muzika preglasna što mislim da nije dobro za dijete, i da se inzistira na nekakvom hard rocku (dobro, vuco je tu vrlo upitan ). Mislim da nije dobro, ali isto ne znam kako to možeš riješiti. (pretpostavljam s bivšim suprugom, ako nije, ispričavam se)

  21. #21
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    vec duze vrijeme razmisljam da otvorim topic skoro identicnog naziva :shock:

    samo sto je moja strana price malo naklonjenija hard rocku jos srecom nemamo problema s tekstovima (slusamo samo englesku i njemacku glazbu), ali zestina i vrsta muzike je vec nesto o cemu bi se dalo diskutirati.

    mm i ja volimo slusati neslusljivu , da ne velim eksperimentalnu muziku i obicno ju slusamo u autu - to je jedino vrijeme kad mozemo zajedno komentirati ili pricati o muzici. obicno stavimo malo tise, po slobodnoj procjeni koliko bi djetetu smetalo (granica se vremenom falabogu pomice), a cesto ugasimo straznje zvucnike u autu i slusamo samo s prednjih. jagor obicno cupka u ritmu, lupka nogicom ili ponavlja jednostavnije refrene. navikao se na muziku kakvu slusamo (od noisea, alternative, hard rocka, (pop)rocka 80-tih, electro, metala, do instrumentalne muzike).

    donedavno sam imala kasetofon u autu pa sam preslusavala svoje stare kasete iz srednjoskolskih dana do iznemoglosti. rezultat je da dijete voli sisterse, i nedobog da prebacim na radio usred temple of love odmah vice: vracaj dobru muziku! necu ovu (zapravo, slicno je reagirao na severinu - svojedobno sam pustila 'gas, gas' cisto da cujemo what's all the fuss about - kad je uletio u sobu i poceo vikati da to gasimo 8) )

    vidim da mu pase zesca glazba i da ga ne uznemirava. cak je jednom pogledao dio rammsteinovog koncerta sa mnom (vrlo stisanog, smrc) i svidjela mu se kolicina pirotehnike

    ali i dalje mislim da neka vrsta muzike nije za dvoipolgodisnjaka, npr od sonic youtha poslusamo prvi dio goo-a, ali drugi, kad zabriju u cisti nepatvoreni noise, jos ne. nine inch nailse obozavam, ali nece tako skoro doci dan kad cu ih slusati pred/s njim (cini mi se, bar jos desetak godina :/ ). predepresivno, predestruktivno (a tako dooooobro....).

    pitanje za hard core roditelje do koje granice idete, sto im pustate u odredjenoj dobi, a sto mislite da nije jos prikladno (i zasto)?

    recimo, meni se cini da je stetnija nagla, noise i destruktivna muzika nejednolicnog ritma, nego samo glasna muzika neprimjerenog teksta.

  22. #22
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    [quote="Svimbalo"]
    Citiraj miha prvotno napisa
    a što fali dječjim pjesmicama? jacquesu houdeku, klincima s ribnjaka, zg.mališanima i sličnima?
    otprilike to da ih ne mogu smisliti grozni su mi. mm ima isto misljenje.
    ponekad se prisilim pa ih pustim, ali ne mogu dugo. tjesim se da ih slusa u vrticu.

  23. #23
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    sto me podsjetilo na jos jedno pitanje.

    da li je muzika tipa
    dječjim pjesmicama? jacquesu houdeku, klincima s ribnjaka, zg.mališanima i sličnima?
    zaista neophodna za normalan djetetov rast i razvoj?

    mislim, slusala sam malo te rijeci, te refrene, neki tekstovi su majko mila a ritam najgori hopa-cupa-folk.

    ali i da stavimo takve uzase na stranu, opet ostaje pitanje hoce li biti nesto jako zakinut ako ne bude slusao zg malisane u kuci, nego samo u vrticu? :?

  24. #24
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    I moji slusaju Ramonese i "Now I want to sniff some glue" ili kako se vec stvar zove. Al posto jos ne razumiju, ne zabrinjavam se. Ma i da razumiju, opet je to samo pjesma...

  25. #25
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    Evo, glazbeni puritanac se ohladio
    Ja stvarno ne vidim ništa loše u gore spomenutoj glazbi, možda iz perspektive mame šesnaestomjesečnog djeteta koje još ne kuži tekstove (koji su ionako engleski) ni nemam što vidjeti, ali dajte mi molim vas objasnite po čemu bi gitarski solo ili dionica na činelama bila štetna za dijete????
    Svaka je glazba glasna ako se glasno sluša!
    I voli slušati Metallicu u autu, bar se nije dosad bunio
    Ali slušamo ju tiho, iživljavam se kad sam sama u autu-ali ni to toliko da uopće ne čujem motor

  26. #26
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Moja dva klipana (MM i malisa) u autu slusaju Children of Bodom - finski metal band. Ja rijetko koju stvar podnesem (vise volim ACDC, Metallicu, Alice Coopera, Iron Maiden od ajmorec zescih) ali on je, jos dok nije govorio, plakao kad bih MMu ja rekla da ugasi tu glazbu. Kad bi je ponovo upalili, tresao je i rucicama i nogicama u ritmu Sad vice i 'jaaako, jaaako!', ali uvijek pazimo da nije preglasno.

    Slusa sve sto i mi (vecinom VH1 repertoar, stvarno svasta, ponesto domacih, Azru, TBF, Edu M., pokoje klapske), katkad uziva u djecjim pjesmicama, ali rjedje - voli kad mu ih ja pjevam, Tomicu, Malog pauka, Bubamarca i slicno. Najcesce se zakaci na jednu pjesmu pa smo danima slusali du-du-du (Smak svita), pa Prikaze, pa Graciju, pa Aj ca - volin te, What goes around comes around,...

    I ja se izivljavam sama u autu (mislim da sam samo takav prizor) i slusam MP3 dok hodam na posao pa plesem na semaforu

  27. #27
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    mislim da treba apsultno ograniciti vrijeme slusanja glazbe a narocito glasne. ne vidim nista lose ako se jedna ili dvije rock zestice puste pred djetetom (mrzim turbofolk i od njega mi se povraca i to ne vrijedi za sund tipa gas, gas - u nasoj kuci se gasi momentalno).

    Buka opcenito umara.

  28. #28
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Mi smo vise orijentrirani na alternativnu glazbu.
    Tekstovi su na engleskom pa klinci ne kuze (jos!).

    Cijelo ljeto u autu je tamburao Nikica Cave (uz pomoc Azre i Hladnog piva, pa red Jezurke Jezica), a mama redovito svoju djecu od trbuha navikava na Depeche Mode.
    I onda dijete trazi da joj kupim Antoniju Solu. (jer to svi u vrticu slusaju)

    Jest da HP ima psovki (..... i tebe i tvoj bioloski sat), kuzi ona da je prosto, ali suti (no zato MM i ja pjevamo da nas glasnice bole, a kvragu, dok se vozimo najveci nam je gust pjevati na sav glas).
    Te proste rijeci u tekstovima prebojeli smo s Gibonnijem. Ima u onoj pjesmi Evo me doma s Mladenom iz TBF-a, svaki put ju je komentirala i iscudjavala se, dok nije prestala. I iako zna pjevati tu pjesmu, prostu rijec uvijek preskoci.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    U našoj kući najžešći rock/metal voli upravo Filip. U autu nas davi svojim izborima. Npr. slušamo novog Jovanotija, hrpa laganih pjesama, ful emocije, a Filip se iza dere: "Pusti onog glasnog Đovanotija, kad pjeva BABY!". Ja slušam Skunk Anansie, ali od cijelog albuma njemu je najbolja najčvšća pjesma na albumu (i opet gnjavi). Već s 2 godine je imitirao Jack Blacka, a neki dan je po prvi put pristao obući košulju na rođendan kad sam mu rekla da samo košulju može naglo otvoriti ko Jack Black u spotu od "Tribute".
    Od mog i mm-ovog glazbenog ukusa koji uključuje žestice, ali je i puno širi (svako na svoju stranu) Filip je najviše nakačen na hard rock i metal.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Domaćice rijetko slušamo u autu, ne pjevam na sav glas kad je još netko u autu, zadnji zvučnici su nam isključeni itd. Ne brine me kakve će tekstove Filip naučiti, više me brine koliko ja cenzuriram svoj govor pred njim (a ne cenzuriram baš).
    Žak Hudek-fala lijepa, on mi je dovoljno ogavan ko pojava, ne bih ga još i kupovala. Imamo nešto dječijih pjesmica, ponekad i slušamo, najčešće pjesme iz "Knjige o džungli" jer su ove domaće tako katastrofalno aranžirane (bar ove koje mi imamo u autu), a i neki tekstovi su mi malo :?

  31. #31
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Felix, muci me slicno pitanje granice kao i tebe, tim vise sto slusamo i slicnu muziku - zasad doduse vise teoretski jer malac ima tek 3,5 mjeseca. Mislim, sistersi, bauhausi i slicno iz danasnje perspektive zvuce mi prilicno "pitomo", ali slazem se s tobom da je NIN predepresivan i predestruktivan. A tu je jos i problem spotova, mi ih imamo prilican broj i navikli smo ih cesto pustati, onako u pozadini, umjesto CD-a - a osim NIN-a ja jako volim i M. Mansona, zamisli da dijete pocnem plasiti s njegovim spotovima!

    Djecja muzika mi je isto , osim mozda nekih pjesmica iz mojeg djetinjstva, ali pretpostavljam da je to vise stvar toga sto su mi prisilno usle u uho nego stvar bas svidjanja. Ali Tresnjevacki malisani i slicni pjesmuljci su mi oduvijek bili dno dna. Pretpostavljam da ce nam nasi klinci kad-tad doma poceti donositi muziku na koju cemo vise ili manje kolutati ocima (kao sto Matildina kci trazi Antoniju Solu), ali nekako bih htjela (bar dok jos mogu na to utjecati) pustati muziku za koju smatram da nije sund a da mu ipak nije "too much".

    Nedavno sam procitala da nije dobro da klinci slusaju neartikuliranu muziku, bez cvrsce strukture, jer to navodno lose utjece na razvoj mozga :/ . E sad, gdje je granica artikuliranosti? Neki tu trpaju i kompletan rock, sto mi je ipak preveliko generaliziranje. Postoji i slican zakljucak za gledanje TV-a djece mladje od 2-3 god. - navodno da isto lose utjece na razvoj mozga, zbog jednosmjerne komunikacije, pa bi do djetetova 3. rodjendana trebalo gasiti TV u njegovoj blizini :/

  32. #32
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Dok sam bila u ludom uverenju da moji tada šestomesečni klinci ne obraćaju mnogo pažnje na ono što se vrti na TV-u skapirala sma da otkidaju na Sistem of a Down i njihove Arials i Toxicity 8)

    Sad slušaju normalnu dečju muziku 8)

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    ima super dječjih pjesmica, totalnih klasika, kaj vam je, ne omalovažavati...moj apsolutni klasik je Lutka i medo, a od žestica Laboratorija zvuka i Poletarac...doduše, to je sve iz moje mladosti, ali ima i par novih dobrih...da su recimo u drugačijem aranžmanu i da nema sint zvuka, par ih je zbilja super

    mi sad slušamo dječji zbor Abrakadabrići, nema sinta, gosti su Tedi Spalato, Arsen Dedić, Gibonni...prva liga

    zašto mislite da je dječja muzika samo kuruza?

  34. #34
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    moja pjeva "They tried to make me go to rehab but I said 'no, no, no' "

    lastane ?!

  35. #35
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    nije sva djecja muzika kuruza, ali velika vecina - jest :/

    pulski djecji zbor - zaro - muzika, aranzmani i tekstovi koji obaraju s nogu (dok su nam bili aktualni, znala sam se cuditi kako se gospoda i gospodje s nase "estrade" uopce usude izaci na binu s tri stiha i refrenom i to uporno ponavljat dvije i pol minute, a ovamo djeca pjevaju pjesme s pocetkom, sredinom i krajem i traju i traju i uzivancija su prava...)


    nego natrag na glasno...

    ma sto put sam vec napisala, vec mi dosadilo

    ida u stomaku slusala whiskey in the jar od metallice, to joj bila uspavanka do trece godine - sto je glasnije bilo - to je prije zaspala

    noa je bio na zuccheru, programiram pet-sest i stavim repeat i udri...

    onda su usli u jovanotti fazu, ombelico del mondo cim glasnije i cim cesce, ludnica s bubnjevima, al su se oni odusevljavali...

    to je trajalo do lea, on se naravno prikljucio pa su u troje vikali da pustim tumbale tumbale i to naravno - najglasnije moguce


    idina prva smislena rijec (osim mama tata), u stvari mala recenica, bila je - pali bukaču! to je bilo - pali muziku, stavi zucchera i pojacaj do daske jednom smo ujutro upalili radio, na radiju mislim da je bio clapton i neka laganica, mm i ja utonuli u jastuke da cemo poslusat a ova pocela skakat po nama i vikat: gasi to, pali pravu bukaču!!!!

    zadnje sto su se palili su bijelo dugme, noa se zakacio na sefa tamne strane mjeseca i hodao okolo (po rodjendanima se djevojcicama predstavljao sa: moje je ime sef tamne strane mjeseca ) pjevajuci na sav glas (dobro, mm i ja smo se trudili da ne cuju ono "kurvi" pa smo to pjevali "murvi" )

  36. #36
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Mi smo na 'I wanna be sedated'', to je neprikosnoveni hit, a uz to može bilo što od Clash, Pistolsa i sl. Drugi hit nam je Pretender od Foo Fightersa mada mi se baš ne sviđa ideja da gleda spot :/

    Mislim da nema štete u tome da sluša rock i sl., gora mi je solucija cajke i sl. (mada ja ne volim niti domaću zabavnu jer mi nije nimalo zabavna, a ne volim niti narodnu).

    Jedno vrijeme se nakačio kod dede na 'Lepe cajte' i meni je trebalo duuugih tjedan dana da uspijem istolerirati tu kuruzu do te mjere da mi se ne povraća kad čujem... npr. glavni hit 'Regge za zagorske brege'', a zatim i 'Zagorec na moru nemre bit kad s demižonke nemre vino pit'' (ne mogu se više sjetiti niti jednog primjera ) tak da mi je rock mila majka naspram ovog, pogotovu stvari na eng. koje ionak još ne razumije što znače. Jedino što ne preferiramo jako glasno slušanje (doduše, MMu je svaka stvar na koju se mišonja i ja nakačimo preglasna ).

  37. #37
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja bi bila sretna da moja djeca kad odrastu slušaju rock, pogotovo onaj iz 60-ih i 70-ih. Kod nas se uvijek nešto vrti, ja sam velika obožavateljica Claptona pa kad on zasvira Cocain...
    Ma to je samo pjesma, Vi stvarno mislite da ćete pjesmom spriječiti dijete da ode u krive vode? Jel to ozbiljno ili nekom noge smrde?

  38. #38
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    Jedno vrijeme se nakačio kod dede na 'Lepe cajte' i meni je trebalo duuugih tjedan dana da uspijem istolerirati tu kuruzu do te mjere da mi se ne povraća kad čujem... npr. glavni hit 'Regge za zagorske brege'', a zatim i 'Zagorec na moru nemre bit kad s demižonke nemre vino pit'' (ne mogu se više sjetiti niti jednog primjera )

  39. #39
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    Evo još jedan topic koji se može nazvati Onaj

  40. #40

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Mi smo slušači raznovrsne glazbe.

    Možda ipak prevladava rock, ali nije slučajnost i poslušati malo jazza i klasike.
    Mislim da je bitno da muzika nije preglasna, bar kada su djeca prisutna.

    O vrsti muzike bi se dalo raspravljati.Ne volim folk nipošto i toplo se nadam da moja djeca neće zaglibiti u toj vrsti glazbe, ali ne mogu im ja to diktirati.
    Sada slušaju sve što slušamo i mi + neizostavne dječje pjesmice.

  41. #41
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ja se sjećam kako sam kao mala zapjevala onu staru "mi smo dečki, kaj pijemo stojećki" i kako ono ide dalje "če je dobra klapa more i ležećki"
    pa mi se baka šokirala i priprijetila ozbiljno da ne bih to pjevala pred mamom i tatom pa da kažu da me to ona naučila

    a meni je tebalo jako, jako, jaaako puno godina da shvatim što je u toj pjesmi sporno i zašto je loše piti stojećki. I svako toliko bih se sjetila te epizode pa bih isponova vrtila u glavi zašto je ta pjesma nepoželjna.

    Tako da što se tiče riječi ja se nekako ne brinem puno, premda su do danas moderni stihoklepci dobro napredovali. Ali za ritam i jačinu glazbe nisam sigurna kako i koliko to može utjecati. Znate ona istraživanja s biljkama itd. Pokušavam ipak to smanjiti ili bar stišati ton.

    Rekla bih ipak da ako odgojite djecu u sretne ljude, neće zbog slušanja Amy u mladim danima završiti na igli.

  42. #42
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    Rekla bih ipak da ako odgojite djecu u sretne ljude, neće zbog slušanja Amy u mladim danima završiti na igli.
    Pametno zboriš, draga, kao i obično
    Iako će se neminovno netko sjetiti (evo, ja sad podsjećam ) one dvojice klinaca iz Columbine-a koje je kakti inspirirao Marilyn Manson

  43. #43
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa
    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    Rekla bih ipak da ako odgojite djecu u sretne ljude, neće zbog slušanja Amy u mladim danima završiti na igli.
    Pametno zboriš, draga, kao i obično
    Iako će se neminovno netko sjetiti (evo, ja sad podsjećam ) one dvojice klinaca iz Columbine-a koje je kakti inspirirao Marilyn Manson
    to je moglo biti inspiracija, ali ne i pravi uzrok...
    inače pojavio se i on u Moorovom dokumentarcu o tom slučaju, Bowling for Columbine, i iznenadila sam se kako tip normalno razgovara

  44. #44
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    ja se sjećam kako sam kao mala zapjevala onu staru "mi smo dečki, kaj pijemo stojećki" i kako ono ide dalje "če je dobra klapa more i ležećki"
    pa mi se baka šokirala i priprijetila ozbiljno da ne bih to pjevala pred mamom i tatom pa da kažu da me to ona naučila

    a meni je tebalo jako, jako, jaaako puno godina da shvatim što je u toj pjesmi sporno i zašto je loše piti stojećki. I svako toliko bih se sjetila te epizode pa bih isponova vrtila u glavi zašto je ta pjesma nepoželjna.
    pa da, to je kao ona dvojba valjda sve djece o izgorenim ptičicama koje se spuštaju na more

    juraj isto voli brzo i žestoko a najbolji je kad izjavi - uuu, ovo je baš dobra stvar. trenutno pjevuši HP (ne smijem reći koju pjesmu ), a do nedavno mu je Edo bio glavni hit.
    paše mu taj ritam, a oko riječi se ionako previše ne uzbuđuje. pazimo da nije preglasno.
    od dječjih, ujutro prije škole svi zajedno pjevamo "...svatko ima ulogu. tešku ili laganu, upoznajte ih sada sve - male vlakove..."

  45. #45
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    inače pojavio se i on u Moorovom dokumentarcu o tom slučaju, Bowling for Columbine, i iznenadila sam se kako tip normalno razgovara
    Moram priznati da sam se i ja iznenadila, iako me sram što sam ga procijenjivala na temelju izgleda
    a i ona situacija s koncertom kod nas, baš je fino odreagirao-za ateistični topic i naslađivanje

  46. #46
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    trenutno pjevuši HP (ne smijem reći koju pjesmu
    E sad me baš zanima.
    I moje cure ih vole.

    Lana obožava onu: Obeć'o sam ti bio brda i doline...

  47. #47
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    imaš pp

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    33

    Početno

    i ja volim tu i tamo poslušati neki hard rock (pogotovo u autu, kad sam sama) ali mislim da nikako nije prikladna za puštanje maloj djeci .

    netko je spomenuo eksperiment s biljkama

    i na stranu roditeljski afiniteti i ukusi, ali kao što svome djetetu još neko vrijeme neću gurati pod nos transformerse neću mu ni takvu vrstu glazbe jer heavy metal i hard rock (koliko god mi bili dragi) su mi za glazbeni žanr ono što su mi transformersi za animirani…

  49. #49
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Sve je to lijepo ako mislite da djeca dijele vaš glazbeni ukus, ali ne mislite li da je to velikim dijelom uvjetovano vašim vlastitim reakcijama? Mislim, ak dijete vidi da lamatate glavom na Queenovce ko ona dvojica kosmatih u "Wayne's Worldu" naravno da će i samo to raditi. Sigurna sam da i ljubitelji "pola vino pola voda" pjesmuljaka pričaju kak im dijete uživa vrteć kukovima i razbijajuć imaginarne čaše.

    Šalu na stranu, voljela bih da moje buduće dijete može shvatiti ljepotu Dave Brubecka, Elle Fitzgerald, dixielanda (koji mi je eto savršen primjer vesele instrumentalne glazbice baš za klince), ali ako samo nađe svoj stil, još i bolje.

  50. #50
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ma nije riječ o stilu nego o mogućim štetnim posljedicama. Lako za stil.

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •