Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Nece u sling?!

  1. #1
    abeja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno Nece u sling?!

    Beba ima 2 mjeseca i nekoliko puta sam ga pokusala staviti u sling u "tummy to tummy" polozaj, ali bezuspjesno. Jednom je samo zaspao i izdrzao je oko sat vremena u slingu. Inace se ne voli nositi u toj pozi da je okrenut prema meni, vise voli da gleda prema vani pa mozda je u tome problem ili ga treba naviknuti? Neznam sta da radim. Da li postoji neki polozaj za tako male bebe, a da je beba prema van?

  2. #2
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    da te utješim, mo B. se uopće nije volio nositi u slingu.
    u početku je bilo krivo to što ga nisam dobro stavljala u položaj.
    pogledaj si filmiće na youtubeu, ja sam čak išla na besplatnu školu u pixiekid-u ali ni nakon toga se nije htio nosati.
    eto, moj B. se zato obožava voziti u kolicima.

  3. #3
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    http://zolowear.com/WearingKangaroo.aspx

    ali to je tek od cca. trećeg mjeseca. mi smo krenuli s tom pozom i malo pomalo je zavolio sling, kasnije smo stalno bili u njemu. pokušavala sam s 5 minuta na dan, pa 10 i tako se naučio.

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ni moja kćer nije voljela sling, nije voljela AS - nije voljela ništa što je previše steže i priljepljuje za nešto drugo (još je bilo i ljeto, vrućina itd.). Kolica su joj bila OK, pogotovo položaj na trbuhu.... I dan danas voli maženje, ali on her own terms - kad je njoj po volji. Ne voli se puno ni nosati, osim opet - kad ona želi i kako ona želi. Ima takve djece...

  5. #5
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ako se dijete inače voli nositi (na rukama), vjerojatno se treba samo priviknuti na nosiljku. a možda osjeća maminu nervozu jer je neiskusna s nošenjem, ili nešto treće... pogledaj ovaj topic, bit će ti zanimljiv: http://forum.roda.hr/threads/34719-P...%C4%87e+nositi

    ako se želi nositi samo prema van, snađite se s malim buddhom dok ne pristane i na druge položaje.

  6. #6
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Ne znam gdje da postavim pitanje , pa mozda moze ovdje :

    Dobili smo sling na poklon, materijal je malo krut ,kao traper npr, a prstenovi plasticni. Bebac ima 5 mjeseci, do sada smo se nosili u mt, bez problema, ali sad u slingu negoduje. Ni ja nisam vjesta sa slingom, ne znam izvuci krajeve kroz prstenove-jako tesko prolaze i kad razdvojim prstenove, sva se spetljam, pa i on to osjeti valjda i pocinje nervoza.
    Stalno mi je na rukama, pa bih bas voljela uspjeti se ovim slingom .
    Moje pitanje je -da li je to mozda do materijala, plasticnih prstenova ili samo moje nevjestine? (filmica sam pogledala mali milion)
    Hvala unaprijed!

  7. #7
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Može biti sve što si nabrojala. Materijal je kod svakog novog slinga tvrd (ja sam sebi sašila laneni i poludila sam dok se nije razradio). Možda da se više igraš i vučeš na prazno dok se ne opusti. Onda bi i ostali koraci trebali bolje krenuti.

  8. #8
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    kljucic , hvala ti, znaci ima nade...pomislila sam da nije do prstenova, vidim da su uglavnom metalni ,a ovi su plasticni. To je bas ovakva marama.

  9. #9
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    a da, i našem je trebalo dugo dok je "naišao"
    stoput sam ga provlačila i isprobavala, mislim da nam je trebalo nekih mjesec dana dok se nisam naučila i opustila

  10. #10
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    bijelko, a ja se razocarala sto nam ne ide , a tek drugi dan pokusavamo ma naucicemo onda sigurno,vremenom,nadam se

  11. #11
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    treba tu malo vježbe. s vremenom ćete nosiljku postavljati automatski, u par sekundi...

    možda je stvar i u plastičnim prstenovima... ja s pixiekidom nisam imala nikakvih problema od prvog nošenja.

  12. #12
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Sunčici se marama nije sviđala prvih mjesec dana korištenja (imala je oko 2 mjeseca), dok se ja nisam uhodala s vezanjem i nošenjem i dok se ona nije navikla... a onda smo se navikle i sljedeće 2 godine smo prešle puno, puno šetnji u marami, i nas dvije i tata i ona.

  13. #13
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Ni nama nije išlo od prve pa smo u početku bili u marami. Onda sam se ja zainatila i uspjelo nam je.

  14. #14
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Super, lakse je kad vidim da i drugima nije islo bas od prve. MT nam je "sjeo" odmah pa sam ocekivala isto i sa slingom, ali vjezbacemo mi, bas volim da nosim svog bebana

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj abeja prvotno napisa Vidi poruku
    Beba ima 2 mjeseca i nekoliko puta sam ga pokusala staviti u sling u "tummy to tummy" polozaj, ali bezuspjesno. Jednom je samo zaspao i izdrzao je oko sat vremena u slingu. Inace se ne voli nositi u toj pozi da je okrenut prema meni, vise voli da gleda prema vani pa mozda je u tome problem ili ga treba naviknuti? Neznam sta da radim. Da li postoji neki polozaj za tako male bebe, a da je beba prema van?
    Možda mu samo treba vremena da se privikne.
    Moja je isto malo negodovala na početku, ali bi zaspala za 5-10 min.
    Puno smo se nosili u tom uzrastu i to u kolijevka položaju.
    Moja se je smirila čim bi ja počela hodati tj. kad bi osjetila ljuljanje

  16. #16
    abeja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Sad sam dobila motivaciju pa cemo vjezbati

  17. #17
    abeja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Danas smo uspjeli se slingati sat i po... malo je spavao malo zujao, ali ledja su me dosta bolila, neznam kako vas, ali ja nisam izdrzala duze od sat i po.

  18. #18
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    I mene su u početku boljeli mišići, ali se navikneš. To ti je kao bildanje. Malo po malo i možeš dić 100 kg iz izbačaja

  19. #19
    abeja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    ma mislim da mene vise boli to sta mi tezina nije ravnomjerno rasporedjena pa me samo na jednu stranu bole ledja... bo?!

  20. #20
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Po mom iskustvu, a nosila sam i u marami i slingu i mei taiju, kod svake nosiljke rade neki mišići. Nema bezbolnog nošenja, barem ne na početku (barem je kod mene bilo tako, ovisi u kakvoj si formi, ja inače nisam bila u nekoj formi i nisam vježbač/sportaš). Jedino boli više ako se nosimo više nego inače (jer mišići nisu navikli) ili po noći dulje spava pa se mišići ohlade (onda ujutro jedva ustanem iz kreveta). A zna to i od krivo namještene nosiljke (kod slinga je bitno dobro raširiti tkaninu preko cijelih leđa). Meni je bilo ful lakše kad sam počela nosit u slingu od debljeg lana (prije sam imala neki tanki pa se nije dao dobro raširit).

  21. #21
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    drage cure, imam pitanje za vas koje imate vise iskustva u nosenju:

    ja imam jednog misa od skoro dva mjeseca i htjela bih da se puno vise nosimo ali mi do sada to nije bas poslo za rukom.
    naime, moj sin ima priliicnu fiksaciju na grudi i nema sanse da ga naprijed ni duze od par minuta nosim na rukama, a kamoli u marami.

    mog sina svako dovodjenje u kontakt sa mnom asocira na hranu, i samo se baca u potragu za bradavicama, nema sanse da se smiri i uziva u nosenju, cak ni kada je sit

    imam finu maramu, od tvrdjeg lana (4,60) kao i baby-carry (onako, kao kifla izgleda, jednodijelno i prakticno) i on hoce u obe nosiljke rado, ali samo pod uslovom da je prikljucen na cicu...sto ja naravno ne mogu da izdrzim vise od par sati dnevno...
    kako da ga nagovorim?
    sta da probam?
    hvala

  22. #22
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    samo da javim da smo rijesili problem. uglavnom.
    uzeli smo privatne casove, i teta nam je profesionalno pokazala tri glavne pozicije za nosenje, pa smo dosta vjezbali i popravili samouvjerenost.
    sad se nosimo svaki dan po kuci, sve duze i duze i radujemo se da dodje proljece i napokon idemo u marami na ulicu. yeah.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    moj ima skoro mjesec dana i kad ga stavim u sling ne buni se (kolijevka polozaj za novorodjencad) ali meni se cini da mu je glavica previse priljubljena uz prsa, tj. nekako mu neprirodno stoji ta glavica, pa me zanima kako je vama. tj. kako namjestite glavicu, jel ona mora biti tako priljubljena uz prsa ili ne?
    ako netko ima koju slikcu gdje je polozaj kolijevke za tako male bebe....

    hvala

  24. #24
    abeja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Nama je sling u medjuvremenu postao pretezak za nosit (8kg), a taman smo se bili naucili Sad smo presli na mei-tai i neusporedivo je lakse za nositi.

  25. #25
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Citiraj abeja prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je sling u medjuvremenu postao pretezak za nosit (8kg), a taman smo se bili naucili Sad smo presli na mei-tai i neusporedivo je lakse za nositi.
    Bude sling super opet kasnije kada prohoda .-) Pa malo nosi, pa malo trčkara okolo, pa opet nosi...

  26. #26
    a.k. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    moj ima skoro mjesec dana i kad ga stavim u sling ne buni se (kolijevka polozaj za novorodjencad) ali meni se cini da mu je glavica previse priljubljena uz prsa, tj. nekako mu neprirodno stoji ta glavica, pa me zanima kako je vama. tj. kako namjestite glavicu, jel ona mora biti tako priljubljena uz prsa ili ne?
    ako netko ima koju slikcu gdje je polozaj kolijevke za tako male bebe....

    hvala
    Mojoj je isto glava bila prema prsima, citala sam, a i bila sam na onoj skolici i tamo su nam rekli da beba treba biti malo savijena, nesto kao kifla, u biti, trebala bi biti u fetus polozaju, tako nekako otprilike.

  27. #27
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj abeja prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je sling u medjuvremenu postao pretezak za nosit (8kg), a taman smo se bili naucili Sad smo presli na mei-tai i neusporedivo je lakse za nositi.
    8 kila ti ne bi trebalo biti preteško, očito ti sling nije dobro zategnut.
    ja sam u slingu nosila i više od 15 kila. a nisam neka krupna i jaka žena

  28. #28
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Potipsujem Lutonjicu...Kad mi je malena postala brzo teška ili me negdje nešto zatezalo - to je uvijek bio samo znak da sam krivo namjestila sling.
    Sad smo na 11 kila i nije mi teška kad ju nosim u slingu Mei tai nažalost nikad nije prihvatila, a sling i sad s 2 godine obožava

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •