Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 68 od 68

Tema: veliki nuhalni nabor-biopsija korionskih resica molim iskustva

  1. #51
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    A ja bih dodala nesto sto nisam znala u principu dok nisam dosla ovamo - izgleda da kod nas nuhalni nabor mjeri svatko tko ima ultrazvuk, a ovdje to iskljucivo rade certificirani doktori kojih, zapravo, ima jako, jako malo.
    tako bi i kod nas trebalo biti, ali se certifikat skupo plaća i svatko misli da zna dovoljno dobro, i da svatko sve može
    otprilike kao i kad IT dječarac priča o nutricionizmu

  2. #52
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Doći ovdije i pročitati priče sa happy endom puuno znaći nama trudnicama, hvala mame na vašim postovima

  3. #53
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    certificirani doktori za što? UZV?

  4. #54
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Za mjerenje nuhalnog, izmedju ostalog. U Americi to sluzbeno rade samo odredjeni. Redovni ginekolozi naravno znaju sto je nuhalni nabor, kako se mjeri itakoto, ali njihovi nalazi se ne smatraju sluzbenim i mjerodavnim.

    Znaci moj redovni ginic je izmjerio nuhalni i u principu dobio vrlo slican rezultat onome sto je izmjereno kod certificiranog UZV strucnjaka. No taj isti ginekolog nije mogao odraditi PAPP-a i freeBHCG i usporediti jedno s drugim, te onda izdati sluzbeni nalaz.

  5. #55
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Jucer, na 11+6 dr je bebi izmjerila nuhalni 2,9-3 mm... Kaze da je vrijednost granicna i jako me zabrinula... Tim vise sto je ona upravo strucnjak na ovom polju... Izvadila sam krv za skrining, od jucer googlam i nalazim na mnogo stranica gdje se spominje da je sve ispod 3 ok, ali i onih gdje pise da je iznad 2 visoko...
    Sa starijim djetetom u ovom tt sam ultazvuk radila vani i nisu mi ni mjerili nn...
    Lijepo je procitati pozitivna iskustva...

  6. #56
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Nalazi nisu bas dobri... T21 1:305, ali T13/18 je 1:181...
    Znam da je to statistika, ali tesko je ostati miran. Vidjecu da odem mozda na jos jedan uzv kod nekog drugog dr...

  7. #57
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    draga alef nadam se da ce na kraju sve biti o.k....svakako potrazi i drugo misljenje...

  8. #58
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Evo bila kod drugog specijaliste... Hvala Bogu po danasnjem mjerenju nn je 1,29 Pao mi je kamen sa srca. I svi drugi parametri su uredu. Jos jedan dokaz da ne treba unaprijed dizati paniku.

  9. #59
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    alef

  10. #60
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Alef,
    sretno!

    Kakvo je objašnjenje za tolike razlike u debljini nuhalnog nabora?

  11. #61
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Iskreno, ja sam otisla drugoj dr bez da sam uopce spominjala da sam vec bila na pregledu. Htjela sam novi "obicni" pregled, ako me razumijete. Bez neke prethodne povijesti bolesti. Plus, lijecnici znaju biti sujetni, pa bas ne vole pacijente koji idu po drugo misljenje, a ne vole ni da su oni drugi izbor, a svi se oni znaju i medjusobni komentiraju slucajeve...

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    alef, ja bih rekla da je onda netko fulao u procjeni - a pitanje je tko. Opet, ovisi i što bi ti dalje napravila u slučaju loših nalaza. Ja bih osobno išla i po treće mišljenje i daljnje pretrage, jer ne bih bila mirna.

  13. #63
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    nuhalni nabor zapravo nije lako točno izmjeriti. liječnici se posebno educiraju za to.

    uh... da sam u poziciji da sam dobila dva tako različita rezultata mjerenja nuhalnog nabora, baš kao i martinaP, otišla bih i na treće mjerenje.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2024
    Postovi
    3

    Početno

    Zdravo cure!
    Trebaju mi vaša iskustva, izmjeren mi je nuhalnim nabor u 11+3 4mm, u 12+1 2,7 (s tim da je ovaj prvi pregled obavila dr koja ima certifikat). Uglavnom, panika grozna, poslana sam na CVS i Bogu dragom hvala, nalaz uredan.
    Mene sad brine, budući da je 4mm dosta povećano, sto ako su neke srčane mane, mišićne.. ili je većinom kromosomski problem

  15. #65

    Datum pristupanja
    Feb 2024
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav!Trebam savjet svih mama koje su prosle isto-imam 37 godina i trudna sam 10 tjedana i na zadnjem uzv izmjeren mi je NN 4mm.Doktor je dosta skeptican i naravno salje me ne dodatne kontrole.U utorak sam narucena kod dr. Ujevic nakon cega bi trebala na CVS kod dr.Hafnera.Ne moram vam objasnjavati koja doza straha i neizvjesnosti vlada

  16. #66
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Jana2105 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!Trebam savjet svih mama koje su prosle isto-imam 37 godina i trudna sam 10 tjedana i na zadnjem uzv izmjeren mi je NN 4mm.Doktor je dosta skeptican i naravno salje me ne dodatne kontrole.U utorak sam narucena kod dr. Ujevic nakon cega bi trebala na CVS kod dr.Hafnera.Ne moram vam objasnjavati koja doza straha i neizvjesnosti vlada
    Dobrodošla na forum!
    Ja sam imala sličnu situaciju prije puuuuno godina i slali su me na amniocentezu oba puta zbog godina i ostalih indikacija (prva trudnoća u 38. godini). Najteže mi je bilo dočekati nalaze, ali srećom, sve je bilo ok. Dr. Hafner je porodio mog mlađeg sina. Ekipa sa SD je odlična i u dobrim si rukama. Velika je vjerojatnost da će nalazi biti dobri.

    Pogledaj stare postove na forumu:

    https://forum.roda.hr/threads/38660-...5%A1a-iskustva

    https://forum.roda.hr/threads/52285-...t=#post1529548

  17. #67

    Datum pristupanja
    Mar 2024
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav ženice
    Jučer sam imala pregled kod ginekologa,gdje mi je izmjerio nuhalni nabor 3.3 mm i kaže da je to na granici.Ni on nije siguran može ne biti ništa,a možda i može.Ostalo je sve uredu što se tiče djeteta,otkucaji i morfologija.Inače u 11 sam tjednu trudnoće.Mnogo me je to potreslo,čitam po forumima sve i svašta.Pa me zanima da li je neka mama imala ovakvu situaciju, i da je na kraju sve bilo uredu sa bebom.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Mar 2024
    Postovi
    2

    Početno

    Nadam se da ti je sad sve uredu sa bebom,u istoj sam situaciji gdje mi je izmjeren,nuhalni nabor od 3.3 mm kažu da sam na granici,i oni nisu sigurni,moze biti sve uredu sa bebom.Rekli su da uradimo Nifty test,čekam nalaze krvi za dupli hormon.Previse sam se zabrinula.Čitam po forumima sve i svašta.Zanima me kako je prošlo kod tebe na kraju sve.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •