Stranica 288 od 288 PrviPrvi ... 188238278286287288
Pokazuje rezultate 14,351 do 14,374 od 14374

Tema: MPO trudnoća nakon svega...(II. dio)

  1. #14351
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja sam uzimala utriće 3x2 i prestala sam postepeno, svaki dan jedan manje.
    Folacin sam odjednom zamijenila Elevitom

  2. #14352
    fijolica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Pored mora
    Postovi
    107

    Početno

    Sybylle, nadam se da je liječnik potvrdio da je sve u redu!

    Ja se također nadam prestati postepeno s progesteronom. Sviđa mi se ova kombinacija s duphastonom dalje kroz trudnoću. Gela mi je već lagano dosta (iako je mama u usporedbi s utrićima), a duphaston bi mi, ako ništa drugo, dao psihološki i duševni mir

    Željkice, jesi zadovoljna sa Solgarom? Mislim, je li krvna slika uredna? I ja svoju folnu oko 12. - 13. tjedna planiram zamijeniti njime.

  3. #14353
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    fijolica,meni je solgar super stvarno baš bi me vratija u život kad bi bila bez snage, a krvna slika savršena nisam nikakve dodatne preparatne nisam morala pit tipa željezo,jako sam zadovoljna s njim.

  4. #14354
    nov@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    164

    Početno

    I ja prekinula utrogestane preko noći, bez postepenog smanjivanja. A folacin sam doslovno žicala (i živcirala) svoju gin za recept prva 3 mjeseca, jer to njoj više nije praksa prepisivati trudnicama... mislim ko da me zanima njena praksa

    A kaj se tiče muka sa nejavljanjem naše curke, nakon tjedan dana totalne lijenosti, vratila se u formu i evo lupka kroz cijeli dan opet, nemoram se truditi osluškivati već je čujem kolko se razbacuje....napokoooooon!!!

  5. #14355
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Leptirice di si nam?ako nisi rodila od sutra dijelimo prvo mjesto!!!!!!!!!!!

  6. #14356
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    dan! ja sam bila na utricima do 18 tt. na pocetku 3x2 , zatim 2x2 , nakon toga 2x1.Imali novosti o lepirku jer rodila?

  7. #14357

    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    351

    Početno

    Drage jel netko imao ureaplasmu od vas u trudnoci? Mi smo danas 11+2 i stigao nalaz briseva ureaplasma 10/4 dobili smo sumamed. Bas me je strah

  8. #14358

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Citiraj saan prvotno napisa Vidi poruku
    Drage jel netko imao ureaplasmu od vas u trudnoci? Mi smo danas 11+2 i stigao nalaz briseva ureaplasma 10/4 dobili smo sumamed. Bas me je strah
    Da, čitam da dosta trudnica ima problema s njom. I ja se dalje borim s njom, na žalost. Čitam da je jako česta u trudnoći, treba je držati pod antibioticima. Meni prva otkrivena u 12tt, pa nakon sumameda kontrolni brisevi, nije nestala. Opet tura antibiotika i sad trebam opet vadit kontrolne briseve. Dr ne izgleda prezabrinuto pa i meni malo lakše.

  9. #14359

    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    351

    Početno

    Perla5 i meni su rekli da se nebrinem ali toliki antibiotici, a da je bestija jos prisutna jojjjjj grozim se i same pomisli. Drzim fige da di brisevi budu ok . Jel pijes neke probiotike u to jer ja cu sigurno dobiti gljivice poslije ture antibiotika

  10. #14360
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    A kada se inače rade brisevi? Ja u 17. tj. - nitko ne spominje...

  11. #14361

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Citiraj saan prvotno napisa Vidi poruku
    Perla5 i meni su rekli da se nebrinem ali toliki antibiotici, a da je bestija jos prisutna jojjjjj grozim se i same pomisli. Drzim fige da di brisevi budu ok . Jel pijes neke probiotike u to jer ja cu sigurno dobiti gljivice poslije ture antibiotika
    Ne, muči me zgaravica od kiselih pripravaka (jogurti i sl.) pa nisam ništa pojačavala.Pijem i jedem više citrusnog voća jer mene obično lovi prehlada nakon antibiotika. Za sad se čini sve pod kontrolom. Inače, pijem samo Mg i Prenatal od pripravaka.

  12. #14362

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    A kada se inače rade brisevi? Ja u 17. tj. - nitko ne spominje...
    Meni na "prepad" izvadila briseve u 12tt Nisam ni ja znala da treba.

  13. #14363

    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    351

    Početno

    Konfuzija meni su napravili briseve u bolnici nakon sto sam dosla u bolovima pa su me ostavili i napravili sve zive pretrage ... Otktili da me boli od jajnika koji su nakon stimulacije povecani nista strasno ali... I onda su otkrili i ureaplasmu !
    mislim da je to individualno kad kome rade briseve

  14. #14364

    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    351

    Početno

    Perla i ja pijem prenatal i folnu

  15. #14365

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Citiraj saan prvotno napisa Vidi poruku
    Perla i ja pijem prenatal i folnu
    Da, to standardno svi piju. Meni je Mg uveden nakon što sam imala krvarenje u 8tt, pa se ponovilo u 16tt. Prestrašila sam se, nisam micala iz stana. Sad se sve smirilo pa brojim dane Inače, meni trenutno najviše muči što sam se već 10kg udebljala, a tek sam 24tt iako sam kao mršava zatrudnila. Ali svejedno, ima još hoda do kraja...

  16. #14366
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Gdje nam je butterfly da nije rodila?

  17. #14367
    butterfly101 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,040

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    Leptirice di si nam?ako nisi rodila od sutra dijelimo prvo mjesto!!!!!!!!!!!
    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje nam je butterfly da nije rodila?


    Ma nisam !!!

    A neznam sta da vam javim kad nema baš nikakve novosti, jednostavno ono što sam na zadnjem pregledu definitivno utvrdila je da ću rodit, ali kad? Valjda kad mali šef odlući.
    željkice hm, nedam se tako lako ...

  18. #14368
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj butterfly101 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nisam !!!

    A neznam sta da vam javim kad nema baš nikakve novosti, jednostavno ono što sam na zadnjem pregledu definitivno utvrdila je da ću rodit, ali kad? Valjda kad mali šef odlući.
    željkice hm, nedam se tako lako ...
    ma samo nam se javi ja sam bila uvjerena da rađaš,uf!
    znači sutra počinje borba ko će prije ja ili ti!

  19. #14369
    analoneta avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    194

    Početno

    evo da i tu javim... mi jucer bili na pregledu 5+5 smo imamo otkucaje ALI ima još jedan plod koji nije u funkciji on je nesto manji on je 1.9mm a ovaj sto kuca je 2.3 nije velika razlika i sad idem u iduci tjedan opet da vidimo hoce li i tu biti otkucaja a dok. je rekla da ako ovaj plod odustane da cu prokrvarit da malo onda mirujem i da nemoram praviti veliku paniku... znaci vracena mi je jedan jajna stanica a ako profukcijonira i ovo drugo stizu jednojajcani...

  20. #14370

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    analoneta nadam se da ce i drugo prokucati pa da ce biti zurka u stomaku
    jel ima sybille sta se desava sa njom zna li iko jel ok?

  21. #14371

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    Citiraj analoneta prvotno napisa Vidi poruku
    evo da i tu javim... mi jucer bili na pregledu 5+5 smo imamo otkucaje ALI ima još jedan plod koji nije u funkciji on je nesto manji on je 1.9mm a ovaj sto kuca je 2.3 nije velika razlika i sad idem u iduci tjedan opet da vidimo hoce li i tu biti otkucaja a dok. je rekla da ako ovaj plod odustane da cu prokrvarit da malo onda mirujem i da nemoram praviti veliku paniku... znaci vracena mi je jedan jajna stanica a ako profukcijonira i ovo drugo stizu jednojajcani...
    sličan scenariji je bija i kod mene, osim šta su meni vraćene dvi js. na prvom uzv se čulo jedno srce ali smo vidili dva ploda. ovaj drugi je bija sitniji ali se izborija za svoje misto već do sljedećeg tjedna i dostiga je veličinu od ovog većeg. neka i u tebe tako bude!

  22. #14372

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    željkice danas je dan D. taj tvoj mali neće vanka.

  23. #14373
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj jojo prvotno napisa Vidi poruku
    željkice danas je dan D. taj tvoj mali neće vanka.
    neće još imam feeling da bi za vikend moga.

  24. #14374
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Obzirom da je ovaj topic izrazito aktivan, ali isključivo izrazito chatarski i nema već odavno nikakve veze sa (uglavnom početnim) specifičnostima MPO trudnoća...i jedini tog tipa na cijelom forumu, jer su se na trudničkim pdf-ovima takvi topici odavno ukinuli, obavještavam vas da će se i ovaj uskoro ključati, sukladno čišćenju, uređenju i reorganizaciji ovog podforuma. Pokušat ćemo još jednom otvoriti novi prema ovim starim smjernicama s početka ove teme:

    Molim vas ponovo da ne pišete o stvarima o kojima možete raspravljati sa svim trudnicama (ii općenito ostalim korisnicama i korisnicima foruma) na drugim topicima i pdf-ovima...
    Ovo je zamišljeno kao mjesto gdje ćete govoriti o specifičnostima koje vas muče, plaše ili vesele...vas, kao MPO trudnice...i da izbjegnete chatanje...

    Ovo je uputa sa stare teme...

    Shvaćamo i da su vaše/naše trudnoće specifične u odnosu na druge i da ovdje možete opuštenije i realnije izmjenjivati iskustva nego na trudničkim pdf-ovima. Trudnoće su specifične s psihološkog aspekta - zbog načina začeće i teškoća prilikom ostvarivanja, kao i zbog 'tehničkih', pitanja i problema - već samom činjenicom da od prvog dana do 12 tjedna koristite utrogestan, neke koriste heparin, neke u trudnoću ulaze s cističnim jajnicima i iz hiperstimulacija, neke su i dalje po liječničkom pashom jer troše lijekove za neka druga stanja i bolesti…

    Iako nemamo ništa protiv da otvarate slavljeničke topice, odnosno topice sa svojim sretnim pričama svaka za sebe, a gdje onda možete pisati i o tijeku svoje trudnoće te, iako je naše mišljenje kao osoblja foruma, da na tudničkim pdf-ovima možete naći/dobiti/razmijeniti puno više informacije o samoj trudnoći kad jednom poprimi normalni tijek, shvaćamo vašu potrebu za razmjenom mpo iskustava, otvaramo vam ovaj topic i stikamo ga gore…nadamo se da ćete ga koristiti kako bismo raskrčili topice klinika i kako biste razmjenili baš iskustva o stanjima koje su posljedica MPO-a.
    Pozivamo vas da pitanja koja imate baš u vezi trudnoće izvan konteksta MPO-a ne postavljate ovdje, već baš na trudničkim pdf-ovima jer je tamo koncentrirano iskustvo i osoblja i korisnica i korisnika, a ovdje zasigurno nećete moći dobiti adekvatne i kvalitetne odgovore.

    Dakle, ovdje možete postavljati pitanja i iznositi iskustva o specifičnostima i drugim aspektima vaših MPO trudnoća te vas molimo da više o tome ne pišete na drugim topicima.

    Možete si raditi aktualnu listu MPO trudnica, ako će se netko primiti toga i ako vas to veseli
    NO. ukoliko ne uspijemo održati novu temu bez chata... i razgovora o svemu i svačemu, od odjeće do svakodnevnih prijavaka, jedenja bureka, nazdravljanja, zaključat ćemo je.
    Ostavljamo vam još koji dan prijelaznog razdoblja, a nakon toga ću vas zamoliti da se na novoj temi pridružite i usključite s konstruktivnom razmjenom informacij
    Ne vidim pomak na temi. Ključam dok ne vidimo kako dalje tj. do otvaranja nove u skladu sa gore navedenim.

    NOVA TEMA
    Posljednje uređivanje od BHany : 13.12.2013. at 12:49

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •