Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 160 od 160

Tema: Dali moram ponovno na carski?

  1. #151
    ninočka189 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    72

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    čestitam ninočka! kako je prošlo? koliko je dijete imalo kg kad se rodilo, jel procjena bila točna?

    razlog zašto se radi planirani CR u 37.tt ili 38.tt je najčešće da je manja šansa da trudovi počnu spontano prije planiranog CRa. (ali to ti nitko ne kaže, premda je to prepoznato u stručnim časopisima)
    Bebica je na kraju imala 3620g. Carski je prošao super, prva dva dana je malo bolilo ali znatno manje nego nakon prvog carskog i prije sam se i znatno lakše se oporavila. Carski je napravljen u 40 tjednu trudnoće jer se doktorica nadala da će ipak krenuti prirodan porod ali s obzirom da nije i da sam bila zatvorena nije htjela čekati da se sve odugovlači upravo zbog toga što se bojala da će beba biti prevelika i da će to biti prerizično za prirodni porod

  2. #152
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Drago mi je da ste čekali do 40.tt to puno znači. Uživajte

  3. #153
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    idealno bi bilo da ste dogovorili da će biti carski, ali da ćete ga raditi kad se jave trudovi. to je onda siguran znak da je beba spremna

  4. #154
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Tema o abrupciji posteljice bacila me u razmišljanje(to je bio razlog prvog carskog)...
    Ja znam šta hoću i sl.,ali veliko ali mi visi nad glavom jer kod nas sa lekarima iz porodilišta prvi kontakt je na samom porodjaju.Trudnoća se vodi u savetovalištu,u devetom se dobije uput za porodilište gde ideš kad sve krene.Ili ako ne kreće i dalje te prate u savetovalištu preko ctg-a,pa onda tek kad dovoljno preneseš šalju u porodilište.Ono što je Anemona na početku teme rekla i što je savršeno logično: Pred kraj trudnoće dr. će vidjeti stanje reza, položaj i veličinu bebe i odlučiti ,ne znam kako baš funkcioniše u ovakvoj organizaciji osim koliko imaš sreće-to je najgori deo.
    U stvari ima jedan kontakt s lekarima iz porodilišta-dopler u osmom mesecu koji se radi kao na traci.Tih par minuta iskoristila sam da proverim stav o VABc-u i dr reče da posle pet godina ako krene krene,ako ne krene ne indukuju već se radi operacija posle termina-što meni i odgovara.
    I onda se vraćamo na sreću i ekipu na koju ću da naletim...Već počinjem da razmišljam da ću ko papagaj morati da ih podsećam stalno na detalje i na šta će to sve da izgleda...
    Pa deo s tim da li sme da se indukuje ili ne,pa naleganje na stomak-sve to je baš neizvesno izgleda od bolnice do bolnice.Da li postoji neko vremensko ograničenje trajanja porodjaja zbog eventualnog popuštanja reza,da li se stanje reza uopšte prati na samom porodjaju?
    Meni u stvari trebaju konkretne informacije šta sme,a šta ne prilikom VABC da mogu da znam šta da očekujem,a na šta da reagujem ako treba...

  5. #155

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    71

    Početno

    Citiraj lovely___love; prvotno napisa
    da li postoji neko vremensko ograničenje trajanja porodjaja zbog eventualnog popuštanja reza,da li se stanje reza uopšte prati na samom porodjaju?
    meni je rečeno da porod ne bi smio trajati duže od 12 h, sve poslije toga završava ponovo na carskom
    ja sam imala sam indukciju ricinusovim uljem koje mi nije potaklo trudove, bila sam skroz zatvorena pa sam išla direktno na carski
    dobra stvar u svemu tome da su mi bebice dočekale 40 tt

  6. #156
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Da,mene taj deo teši jer znam da neće da mi zakazuju porodjaj dve nedelje ranije kako je kod nas praksa kod planiranog carskog

  7. #157

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    71

    Početno

    vidiš meni nitko nije gledao u kojem je stanju rez, ja sam za njih bila dobar kandidat za rađaonu jer mi je beba bila 3100
    mislim da sve iznad 3 i pol ili 4 kg šalju na CR, neka me netko ispravi ako sam u krivu
    a zašto si ti uopće završila na prvom carskom?

  8. #158
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Prenela,indukovali gelom,stigla do pola,počeli da padaju srčani tonovi,hitan carski-na kraju se ispostavilo da je posteljica počela da se odlubljuje.
    Mada je i ta težina relativna- dan pred porodjaj na dopleru su cenili malu na 38oo,a ona se rodila s 345o g

    Mene u stvari najviše brine ta nekomunikacija izmedju savetovališta i porodilišta,mada možda me i prijatno iznenade na kraju

  9. #159

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    9

    Početno

    Mene zanimaju iskustva vaginalnog nakon carskog s malim razmakom. Najme kod mene razmak ce biti 19 mj i stvarno bi htjela vbac (vinogradska, sv duh) ako ima koga ili zna nekoga da mi malo isprica kako mu je uspijelo, koja bolnica, doktor...

  10. #160

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •