Stranica 1 od 17 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 842

Tema: VUR- furadantin, profilaksa, prognoze...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    127

    Početno VUR- furadantin, profilaksa, prognoze...

    moj petar ima reflux II/III stupnja, obostrano. počeli smo s profilaksom furadantina, međutim jako ga je teško prihvaćao, često ga je povratio. sad nam je doktorica rekla da uzimamo dva tjedna ceporex, dva tjedna furadantin naizmjenice. e sad, imam hrpu pitanja.
    1. koje lijekove piju vaša djeca?
    2.zna li se je li neki lijek bolji/djelotvorniji/manje štetan od drugih?
    3. ako su vam djeca uzimala furadantin, kako su ga prihvaćala i da li su se s vremenom navikla na njega?
    4.koju dozu furadantina im dajete? zbunjuju me miligrami i mililitri. rečeno mi je 1,3 ne znam čega (ml ili mg), pa se bojim da mu nisam davala krivu količinu lijeka (petar ima 7.5 kg). kako mjerite doze sirupa?
    5.što je s refluxom i cijepljenjem? pročitala sam (www.drugs. com) o furadantinu da treba biti na oprezu kad se cijepi dtp-om.
    citat:
    Other medicines-Although certain medicines should not be used together at all, in other cases two different medicines may be used together even if an interaction might occur. In these cases, your doctor may want to change the dose, or other precautions may be necessary. When you are taking nitrofurantoin, it is especially important that your health care professional know if you are taking any of the following:
    ...
    Diphtheria, tetanus, and pertussis (DTP) vaccine
    ...

    6.jesu li vam djeca unatoč profilaksi imala urinoinfekte?
    7. tijek VUR-a - koliko je vremena prošlo do izlječenja? ili bar do poboljšanja (smanjenja stupnja)?

    ako vam se da odgovoriti bar na neko pitanje bila bih vam zahvalna.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Mi smo imali VUR istog stupnja dijagnosticiran s 4 mjeseca. Uzimao je furadantin do godinu i pol kada je se vise VUR nije dijagnosticirao.
    A da je bilo problema s furadantinom je...piše u uputama da se ne uzima na prazan želudaca nego najbolje navečer nakon obroka ili nakon furadantina dati malo mlijeka. Iši smo prvo tako i redovito je sve ispovraćao pa bi svijetlili žuto, onda smo promijenili taktiku i davali mu ujutro čim se probudi (špricom isključivo, špricaš polako uz unutarnji dio obraza a nikako ne na jezik, na jeziku stvara neugodan okus a ovako automatski gutaju). Nakon toga bi ga pustili i dali mu papati nakon pola sata. I tako je štimalo.
    Nama je doktorica nakon svake kontrole napisala u povijest bolesti koliko treba uzeti u mililitrima, to provjeri mora ti pisati u otpusnom pismu ili negdje. Ako pisše u miligramima onda traži magistru uljekarni da ti preračuna u mililitre.
    Naajbolja šprica se pokazala ona koja se dobije uz Ferrum sirup, možda ima slična za kupiti (tupa bez vrha).

    Uroinfekti-za jednu temperaturu se posumnjalo na uroinfekt i imao je proteus 10x3 i bezveze dobio antibiotik (dao njegov pedijatar a ne nefrolog), trebali smo to odbiti jer se 10x3 ne liječi nego daje samo puno tekućine.
    Redovito smo išli na kontrole i uvijek su svi nalazi urina i urinokulture bili ok, nakon godinu dana smo krenuli sa velikom obradom (UZV, scintigrafija, mikcija) i pokazalo se da VUR-a više nema. Odmah su nam ukinuli terapiju i pa-pa.

    Nama je doktorica rekla da je furadantin puno bolji od sinersula i da treba nastojati da se to uzima, a teoretski furdantin nije antibiotik nego uroantiseptik pa je možda sretnije rješenje od cefalosporina.

    Nadam se da sam pomogla...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Križ
    Postovi
    72

    Početno

    Moja Luna je isto pila furadantin.S vremenom se navikla na okus mada se često stresla.Davali smo joj 2 ml cijelo vrijeme od 6 mjeseci do 2 godine-to se određuje po kilaži kolko sam skužila,a ona je bila debela beba a vitka djevojčica Nikad nije imala urinarni infekt pod profilasom.Imala je refluks 2.stupnja obostrano.Kontroliramo se kod dr.Cvitković(prvo u Klaićevoj-sada privatno)i za kontrolu refluksa nismo išli ponovno na mikciju-zbog zračenja a ona je curica nego na UZV cistografiju koja je pokazala sa 2 godine refluks 1 stupnja desno i dr.nam je tada ukinula furadantin i rekla da će se on povući ali da svaka 3 mj.još godinu dana kontroliramo urin, UZV za 6 mjeseci.Nikad nismo bili na drugim pretragama.Nije to sve tako strašno mada sam se i ja u početku jako bojala, sretno!

  4. #4
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Jela ima 2b stupanj. Djagnosticiran s 5 mjeseci - Šalata. Od tada je na sinersulu. Prošli tjedan je imala povišene leukocite i bakterije, dobila Zinnat. Jako loše ga je podnosila. Idemo na kontrolu idući tjeda pa ćemo dobiti stvarno stanje (u našem kraju se to nekako ofrlje radi - mikrobiološki nalaz uvijek sterilan :? )
    Velika kontrola u 10 mjesecu.
    PS MM i ja smou fazi razmišljanja odvesti li ju homeoptu ili ne? Ja se liječim kod homeopatkinje, ali dijete je dijete!!!! Ima li netko da je vodio svoje dijete?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    46

    Početno Furadantin

    Moja E. uzima furadantin od prve godine,sad ima tri,isto VUR drugog do trećeg stupnja,zanima me malo više o povezanosti s cijepljenjem pa te molim gdje si našla ovaj članak....

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    puno vam hvala na odgovorima!
    pituljice tvoj slučaj mi je dao nadu da to ne mora trajati godinama. jeste li nešto posebno poduzimali da "tako brzo" prođe?
    i mene zanima jel netko probao što s homeopatijom.
    telmama - na www.drugs.com ili samo u google pretražnik ukucaj furadantin pa ćeš naći. pitala sam doktoricu na šalati o cijepljenju, a ona je rekla da to nema nikakve veze i da ga mogu cijepiti.
    jeluška - a kakav je to 2b stupanj?

  7. #7
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Citiraj blondie xx prvotno napisa
    .
    jeluška - a kakav je to 2b stupanj?
    Tako piše na otpusnom pismu. Doktorica nam ga je objasnila kao nije treći, a ni tipično drugi. Ja sam to shvatila kao 2/3. A zašto su ga tako nazvali nema pojma!

    Gdje se vi inače kontrolirate? Mi smo bili u nedoumici (naša lokacija Slavonski Brod) dijagnosticran refluks na Šalati. Mogli smo birati da li se nastavit kontrolirat i zg ili se vratiti u sb. Odlučili smo se za zg.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    za sad smo sve obavili na šalati kod dr. batinić (scintigrafiju na rebru). za godinu dana moramo opet na sve pretrage pa ću do tada razmisliti da li opet na šalatu ili privatno kod dr.cvjetković (tako nekako) jer ju svi hvale. mjesečne kontrole urina mislim da ću ubuduće raditi ambulantno jer mi je to jednostavnije, pa ću otići na šalatu samo ako nalaz ne bude ok.

  9. #9
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Nas je put odveo u zg, jer smo sumnjali na refluks. kao beba od 2 mjeseca završila u bolnici s jako upalom, s 3 mjeseca opet loš nalaz, pa sa 4 opet, a kako u brodu nitko nije ništa poduzeo nakon svih mojih pustih hodočašćenja, povukli smo veze i vezice da bi na kraju završili na šalati. Ono što hoću reći je da nam je u brodu nalaz s mikrobiološkog bio streilan, a na šalati koma da je morala ostati u bolnici. period uzimanja urina je bio svega par dana!!!! još mi nitko nije objasnio kako je to moguće! ? :?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    stvarno čudno. ja sam mislila, ako ništa drugo, da nalaz ne može biti lažno sterilan.
    nas su nakon prve urinoinfekcije (4mj) uputili na pretrage.

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    76

    Početno

    Paula je sa godinu i pol (9. mjesec prošle godine) imala urinoinfekciju nakon čega nas je pedijatrica odmah uputila na Šalatu. Zadržana je na liječenju i pretragama koje su pokazale da ima reflux 2/3 stupanj, jednostrano.
    Svaku večer pije pola žličice Sinersula, svaka dva mjesecama obavljamo kontrolu urina i krvi i za sada su nalazi bili odlični. Nadam se da će i tako dalje biti a u 10. mjesecu nas čekaju opet "velike" pretrage. I ja razmišljam o tome da kod dr. Cvetković obavimo dio tih pretraga UZV.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Petra ima 4. mjeseca.
    Pije sinersul svaku večer 1 ml i uzima Cranactin kapi - kapi brusnice.
    Sve dobro podnosi, inače nije joj još dijagnosticiran refluks, u poliklinici Helena rekli su nam da je ili refluks ili cista ili divertikl, nakon ultrazvuka.
    Inače dobila je od brata kozice s manje od 3 mjeseca, i nakon toga je imala prvu urinoinfekciju, pila je Cedax 10 dana, ali se e. coli nije povukla, ostala je 10 na 3.
    Nakon toga sam je vodila u polikliniku Helena.
    Prekosutra idemo na UZV cistografiju, dosta košta, ali barem joj neće zračiti jajnike
    :/

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    držim fige preksutra!
    ja sam pitala na šalati za uzv cistografiju i batinićka mi je rekla da to nije dovoljno za prvi put, da mora rengenski, pa eventualno za dalje kontrole da može ultrazvučno :? .

  14. #14
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Držim i ja fige! Nama je promijenjena terapija s obzirom da su nalazi lošiji u odnosu na prije. Dobili smo furadantin. Dans idem kod pedijatrice da mi da recept. Čisto me strah kako će ga podnositi :?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Jelena je preslatka curica !
    Ovo je Petra http://4popovica.blogspot.com/

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Petra ima refluks 2. stupnja, samo s lijeve strane. Mora uzimati još mjesec dana sinersul po 1 ml navečer a kasnije furadantin. Nadam se da će ga dobro podnositi. Brusnicu uzimamo ujutro, na kontrolu treba za 6. mjeseci.
    A cistica joj je na jajniku, i ona se u tjedan dana već smanjila, kaže doktorica i radiolog da je ona od mojih hormona.
    Inače ultrazvučna cistografija je prošla bez ijedne suze, bila je predobra samo se malo trznula kad su joj uveli kateter.
    I tako je to... moglo je biti i nešto gore.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    baš su vam lijepe curice!
    za furadantin - pituljica je lijepo opisala kako ga dati, špricom uz obraz da se izbjegne jezik. nama je tako ipak malo lakše, petar se opire ali već neko vrijeme nije povraćao.
    dinosaur kakvu brusnicu uzimate? cranactin?

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    76

    Početno

    Citiraj Jeluška prvotno napisa
    Nama je promijenjena terapija...
    Kako Jelena podnosi furadantin?
    Inače, mi se poznajemo . Upoznali smo se baš na Šalati kad su Jelena i Paula bile u bolnici zbog urinoinfekcije . Nama je iduća kontrola u 8. mjesecu (i dalje pije Sinersul) a na zadnjoj kontroli smo se morali predbilježiti za MCUG, koju bi trebali obaviti u 11. mjesecu. Jako bih voljela tu kontrolu obaviti UZV samo ne znam kako će reagirati na to tj. hoće li te rezultate "priznati" doktori sa Šalate.
    Citiraj blondie xx prvotno napisa
    ...eventualno za dalje kontrole da može ultrazvučno
    Jeste li to kod dr.Batinić bili privatno?


    P.S Preslatkim curama Jeleni i Petri

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Mi smo bili u poliklinici Helena i ultrazvučnu cistografiju smo platili 1500 kn.
    Skupo je ali ne zrače jajnike i testise.
    Imamo sve snimke i nalaze tako da oni ziher vrijede u bolnicama.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Da, uzimamo cranactin, ne svidja joj se, ali proguta nekako.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    paalmi, bili smo kod dr. batinić na šalati. mcug smo platili (njezina privatna praksa je u istim prostorijama na šalati). mislim da uzv cistografiju na šalati ne rade, a znači ni dr.b., ali nisam sigurna.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    200

    Početno

    Procitajte HOSPITALIZACIJA ZBOG MCUG, pa ce vam biti jasno zasto kod doticne dr Batinic vjerojatno ne vrijede nalazi iz drugih ustanova! Njoj vrijede samo nalazi koje je naplatila od roditelja u šoku koji nisu htjeli ostaviti dijete 7 dana u bolnici radi dve-tri pretrage. Pa gdje toga ima!!! Prestrasno!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Dali se furadantin dobiva na recept?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    ne dobiva se na recept i baš ga nema po ljekarnama pa naruči unaprijed.
    mislim da se jedino mogu sačuvati računi za povrat poreza.

  25. #25
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    vidim da vi cure dosta znate o ovoj temi pa da vas pitam: Lara je bila u bolnici prije mjesec dana zbog upale bubrega, baš na šalati kod dr. Batinić. na otpusnom pismu piše "kontrola za mjesec dana". vi koji ste te kontrole već prošli, gdje točno se treba javiti i treba li se naručiti za tu kontrolu, radi li se samo o pretragama urina i mokraće ili ćemo konačno vidjeti i prof. Batinić pa da nam pojasni nalaze sa rebra.......netko bi pomislio da te takvo iskustvo nauči pameti ali ja sam sad još više zbrkana, ipak je ono prije mjesec dana bilo po hitnom postupku (petak navečer, 3.dan temperatura 40, pedijatar na odmoru, muž na putu, beba koja stalno cica) nadam se NEVER MORE!!!

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    76

    Početno

    Za prvu kontrolu ste se trebali odmah naručiti po izlasku iz bolnice, u ambulanti, na Šalati (kada se uđe u hodnik pa prvi šalter sa lijeve strane).No, ako ih sada nazovete telefonom mislim da će vas ubaciti jer su i nas tako.Malo su "gundjali" ali mjesta su našli. Svaki put se radi pretraga urina, urinokulture i vadi se krv iz prsta (ako dijete pije lijek). Po rezultate se ide 3 dana kasnije i to ih doktori daju. Tad će vam, već prema rezultatima pretraga, reći kada morate opet doći na kontrolu, koji lijek dijete treba dalje piti, tj. mijenja li se terapija ili ne. Kad odete po prve rezultate prva kontrole doktor će vam objasniti i rezultate pretraga sa Rebra. Kad završite razgovor sa doktorom opet se javite sestri na šalteru i ona će vam odrediti datum iduće kontrole tj. naruči vas.

  27. #27
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    thanks Paalmi. i tako u nedogled, jel? a "zaradili" smo i crvenu pišu - dok kaže gljivice kao reakcija na silne ljekove

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    ja sam već par puta bila a da se nisam naručila. nisam ni znala da se trebam naručiti. paalmi imaš broj telefona, da se naručim za sljedeći put?
    jednom sam samo donijela urin koji sam sama uzela doma (nisam htjela opet dijete vući po bolnicama i čekaonicama). sestra je malo gunđala, ali uzela je urin na analizu.

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    76

    Početno

    Telefonom sam naručila termin samo kad smo otišli na prvu kontrolu jer nakon svake iduće, naručivanje sam obavljala "na licu mjesta". Nadjoh ovaj broj telefona, pa pokušajte: 45 52 333 (ovo bi trebala biti centrala i tražite nefrološku ambulantu a to bi trebao biti kućni 318 - ako se nešto nije promijenilo).

  30. #30
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj blondie xx prvotno napisa
    ja sam već par puta bila a da se nisam naručila. nisam ni znala da se trebam naručiti. paalmi imaš broj telefona, da se naručim za sljedeći put?
    jednom sam samo donijela urin koji sam sama uzela doma (nisam htjela opet dijete vući po bolnicama i čekaonicama). sestra je malo gunđala, ali uzela je urin na analizu.
    Tak sam i ja par puta bila i pojma nisam imala da se treba naručiti, pa se sestra izderala na mene da kak ja to ne znam, da kad doktor napiše da je kontrola za mjesec dana, to znači da se treba naručiti (ne kužim iz čega se tu može iščitati da se treba naručiti :? ). Tek sam PETI put kad sam bila gore i to popodne kad smo došli na MCUG vidjela u donjem desnom uglu naljepnicu da se treba naručivati - kad smo dolazili na preglede ujutro uvijek bi gunđali da se ne zadržavamo oko pulta za prijave i sl. pa jednostavno nisam uspjela usnimiti naljepnicu

  31. #31
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Hej curke,

    Paalmi drago mi je što se i ovdje srećemo. Čim sam pročitala tvoj post, sve mi je bilo jasno. Kako je sad cura? Moja super podnosi furadantin, u obliku praha. Čula sam da na Dolcu ima za kupit i sirup. Jel netko zna nešto o tome?

    I mi smo naručeni u 8 mjesecu na kontrolu (28.8.).
    Pitala sam dr. Miloševića za veliku kontrolu i kad se treba naručiti, a on mi reče da je još rano za naručiti se. Kad dođemo u 8 mj. da se onda naručimo. :shock: Jeste vi tako htjeli u 11 mj. ili je to bio raspoloživ termin?

    Dinosaur
    , Petrica je preslatka, a i veliki su če-če.

    Pozdrav svima, koliko god vas ima!!!

  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    76

    Početno

    Jeluška,
    Drago mi je da Jelena dobro podnosi novi lijek i držim fige da se beštije-bakterije više ne pojave. Od jednih prijatelja sam čula da klinci bolje podnose furadantin u obliku praha nego u obliku sirupa.
    Naša cura je ok. I dalje smo na Sinersulu. Zadnji put sam bila kod doktorice Vrljičak po rezultate (ili Vrljiček...ne znam točno) i ona je sama predložila da se odmah prijavim na odjelu za veliku kontrolu. Tamo je prvi slobodni termin bio u 11.mjesecu. No, ako bi mi "dali zeleno svjetlo" s Šalate da kontrolu mogu obaviti UZV odustala bih od MCUG. Inače nova MCUG se ne smije obaviti prije nego sto prodje godinu dana od zadnje MCUG (tako mi je rekla med. sestra).
    Pozdrav!

  33. #33
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    mi smo imali reflux 2/3 dijagnosticiran sa 6mj
    za profilaxu je bio dobio sinersul i furadantin ali furadantin
    nije nikako mogao piti,odnosno popio bi ga i automatski
    povratio(probala sam i sirup i tbl)pa smo onda davali
    1tjedan sinersul 1tjedan klavocin
    naravno ja sam mu uz tu terapiju davala i čaj od brusnice
    i nakon godinu dana je utvrđeno da se reflux povukao :D
    nedavno je bio bolestan i imao jako veliku sedimentaciju i
    leukocite pa smo slali mokraću na analizu i bila je e.coli 10na3
    pa smo za svaki slučaj išli na UZV bubrega i srećom sve je ok
    znači nije strašno samo se držati terapije po mome šta više tekućine
    pogotovo brusnice i proći če

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Sve me više frka kako će Petra podnositi furadantin...kako se daje bebici taj u obliku praha?
    U čaju? Ona nažalost pije jako malo tekućine.

  35. #35
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj dinosaur prvotno napisa
    Sve me više frka kako će Petra podnositi furadantin...kako se daje bebici taj u obliku praha?
    U čaju? Ona nažalost pije jako malo tekućine.
    ako ga ne bude podnosila zašto inzistirati,ja sam gore napisala
    moj ga nije nikako podnosio
    uspjela bi ga ja dati ali on bi ga odma povratio i nako par pokušaja
    nisan mu više ni davala
    na nalazu od urino kulture ima par lijekova koji djeluju izabrali
    smo drugi,kontrolirali urin i sve pet

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    jeluška tako mi je drago da nemate problema sa furadantinom! :D

    furadantin u prahu? a mi cijelo vrijeme forsiramo sirup. morat ću probat i ovaj u prahu, možda nam bude lakše.

    arwen hvala što si se javila i dala nam nadu!
    ja još uvijek forsiram fur. jer je on ipak uroantiseptik, pa je bolji izbor od antibiotika s obzirom da se dugo uzima. ali možda i ja odustanem od njega jer već je i meni zlo kad ga vidim.

    puse svima!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Petra je prekjucer pocela sa furadantinom, sve je super, uopce ga nije povracala niti pljuvala.
    Morali smo poceti ranije i jos ga pije dvaput na dan, jer se e. coli opet javila, postala je brzo rezistentna na sinersul :/

  38. #38
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    dinosaur, drago mi je da dobro podnosite lijek.

    Nama je pedijatrica (stara i vrlo iskusna) preporučila da pijemo naizmjence tri tjedna sinersul, tri tjedna furadantion, jer ona dosad u svojoj praksi nije čula da netko stalno pije jedan lijek, zbog rezistentnosti.

    Šta vi mislite o tome? Jel ima netko da je tako uzimao terapiju.

    Inače, Jeluška je danas zakurila i nervozna je cijeli dan. Prije dva tjedna se vidjela s setrinim malim na 10 sekundi, a on je imao kozice. Realno, mogu li ih i ja očekivati? Po stomaku ima sitne, sitne male točkice. Moja sestra kaže da je osip od vrućine, a M sestra kozice. Ako su kozice onda se temperatura uklapa, a ako nisu onda je vrlo vjerovatno urinoinfekt ili možda nešto treće!
    Sva sam na iglama i puna naboja! Doks e probudi valjda će se već nešta vidjet.

  39. #39
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj Jeluška prvotno napisa
    Nama je pedijatrica (stara i vrlo iskusna) preporučila da pijemo naizmjence tri tjedna sinersul, tri tjedna furadantion, jer ona dosad u svojoj praksi nije čula da netko stalno pije jedan lijek, zbog rezistentnosti.

    Šta vi mislite o tome? Jel ima netko da je tako uzimao terapiju.
    pa mi smo pili 2 lijeka naizmjenice,ne furadantoin jer ga nije podnosio
    nego sinersul 2tjedna/2tjedna klavocin
    i to nam je specijalista tako prepisao
    još sam mu ja i davala čaj od brusnice i e.coli je bila samo na prvom
    nalazu nije se dosada nikako vratila,kuc-kuc da ne urečen

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Jeluška, mislim da sitne male točkice nisu kozice, možda je ipak osip zbog vrućine.
    Mada je Petra od Ivora dobila točno 2 tjedna nakon kaj su njemu izbile, ali njoj je prvi VODENI mjehurić bio na glavi.

    Nadam se da će ovo sad s furadantinom upaliti, ona je inače danas cuclala špricu nakon lijeka
    Na sinersul je postala otporna za malo više od mjesec dana, to je fakat brzo.

  41. #41
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    i ja se javljam opet; Lara je počela piti i furadantin pošto se ne možemo riješiti gljivica koje su izgleda izazvane sinersulom (jel imao netko sličnih problema?). molim da mi netko odgovori jel sam luda što sam i Hanu (4 mjeseca) naručila preventivno na uzv i mikciju samo zbog lošeg iskustva-Lara je doslovno preko noći "zaradila" upalu bubrega pa su otkrili reflux obostrano 2/3 kad je završila u bolnici sa 20 mjeseci. valjda sam sad superosjetljiva na sve slično pa sam dala bebin urin na pregled i eto-esch 10 na 2!!! uzv za rujan a mikcija za prosinac!!! mislite da je bolje to "odraditi" ili ne mučiti bebu? molim savjet vas iskusnih na tom području.

  42. #42
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj maxi prvotno napisa
    i ja se javljam opet; Lara je počela piti i furadantin pošto se ne možemo riješiti gljivica koje su izgleda izazvane sinersulom (jel imao netko sličnih problema?). molim da mi netko odgovori jel sam luda što sam i Hanu (4 mjeseca) naručila preventivno na uzv i mikciju samo zbog lošeg iskustva-Lara je doslovno preko noći "zaradila" upalu bubrega pa su otkrili reflux obostrano 2/3 kad je završila u bolnici sa 20 mjeseci. valjda sam sad superosjetljiva na sve slično pa sam dala bebin urin na pregled i eto-esch 10 na 2!!! uzv za rujan a mikcija za prosinac!!! mislite da je bolje to "odraditi" ili ne mučiti bebu? molim savjet vas iskusnih na tom području.
    koliko ja znam do 10na4 je uredu nalaz,ali ako hočeš biti mirna
    odradi UZV,mikciju ne bi dok se ne vidi na UZV da li uopće ima
    potrebe za njom
    mi smo nedavno išli na UZV privatno jer ja nisan mogla čekati rujan
    i platili smo 350kn

  43. #43
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Društvo, nisu kozice. Imala je dan i pol temperaturu koja je uglavnom sama od sebe pala i na kraju su izašle afte u ustima. Sad je OK. Počela je jesti. Malo je smršavila, ali nadam se da će brzo namirit.

    maxi, nama je uzv pokazao diletaciju nakon čega je slijedila mikcija. Prvo na uzv, pa ovisno o nalazu na mikciju.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    200

    Početno

    maxi, napravi samo uZV i ev ultrazvucnu cistografiju. Nemoj dijete muciti sa teskim pretragama ako bas nije nuzno

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    14

    Početno

    Evo opet mene
    Patrik opet ima u urinu pmirabili 10x4 nikakove druge simptome nema. Prije mjesec dana smo bili na adheziolizi zbog ecoli i sad se moramo kontrolirati.Izgleda zdravo vrlo zivahan sve zgleda OK. Doktorica kaze da je to nekakva asimptomatska infekcija ili je urin kontaminiran. Sad opet moramo dati na analizu a mi smo u strahu da nesto radimo krivo s tim vrecicama za urin. Pa stoga bi htio i nekaj pitat;
    -kak se stavlja ta vrecica
    -Jel potrebno to "pretakat" u epruvetu
    -jel moze sjediti s tom vrecicom i
    -kaj ak iscuri iz vrecice u peleni jel kozemo predat urin koji je ostao u vrecici

  46. #46
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj Tandaramandara prvotno napisa
    -kak se stavlja ta vrecica
    -Jel potrebno to "pretakat" u epruvetu
    -jel moze sjediti s tom vrecicom i
    -kaj ak iscuri iz vrecice u peleni jel kozemo predat urin koji je ostao u vrecici
    -dobro opereš i obrišeš i staviš pišu u vrećicu i zaljepiš
    (meni to nikad nije baš bajno uspjevalo )

    -ne,ne pretačeš nigdje
    -može,ja sam svom stavljala navečer
    -nemaveze,predat češ šta ostane,da sam ja čekala da mi ništa
    ne iscuri ne bi nikad predala urin

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    14

    Početno

    Tenks za odgovore arwen.
    Nije mi to bas neka fora s verecicama. Mislim da cemo u ponedjeljak se ustati ranije ( kao obicno ) ,stavit Patrika u kadu i zamoliti ga :/ da se popiski u posudicu. Pa cemo vidit onda.
    Jel istina da ta mirabili moze doci izvana tj kontaminirati urin?
    Inace Patrik pije sok i caj od brusnice ko lud i jos dobiva kapi CranActin 2x dnevno. Ne bi htio da ga maltretiramo s refluxom a i neznam kako bi izveli scintigrafiju jer bi bio jako nemiran na stolu a znam da treba lezat dosta dugo.

  48. #48
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    sorry ali koliko je star Patrik ja sam svom stavljala vrećice
    jer je to počelo sa 6mj
    ali otkada je skopčao šta je tuta uspjevali smo da se popiški
    u posudicu i naravno puno je lakše
    bitno je dobro oprati pišu i ako čete koristiti posudicu kupite
    u ljekarni one sterilne baš za urin da se ne kontamira

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Petri stavljamo vrecicu od 3 mjeseca, i zasad nam sve dobro ide, samo kaj je cini mi se curicama jos teze uhvatiti urin. Skinem joj pelenu, i stavim, nakon čišćenja fiziološkom, vrećicu, najčešće se popiški odmah nakon jela ujutro, tj. mlijeka.
    Zadnji put smo nosili u Klaićevu, jer mi je na Šalati bilo prestrašno s njom čekati u onoj gužvi.

  50. #50
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Nama lijepljene vrećice super funkcionira. Nakon čišćenja s fiziološkom i brisanja sterilom gazom, nalijepim vrećicu i onda ženska sjedne na nonu i popiški se u roku od par minuta.

Stranica 1 od 17 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •