Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 89

Tema: Pašticada

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno Pašticada

    Dakle, planiram se iskazati za blagdane i napraviti pašticadu (prvi put u životu)
    Našla sam recept koji mi se čini dobar, u njemu piše da se goveđa ruža treba prvo ispeći na tavi, a onda ubaciti u pećnicu na lagano pečenje/kuhanje u umaku oko 3 sata.
    Mogu li presjeći ta 3 sata tako da ubacim umak i ispečenu ružu u ekspres lonac, i onda kasnije samo završim?
    Nemojte se smijati ako sam postavila glupo pitanje, totalna sam neznalica kad su ovakve delikatese u pitanju Nekako mislim da ću sa ekspresom dobiti savršenu mekanu teksturu, a skratit ću si muke s dugotrajnim pečenjem. Tnx !

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja pašticadu ne pečem u pećnici, nego dinstam na vatrici.
    Prvo se zapeče da ne pusti sokove, i onda se lagano podlijeva i dinsta.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Da, i u receptu piše da može na dinstanje na vatri ili u pećnici. Ali, zapravo me zanima uklapa li se u cijelu priču ekspres lonac ?

  4. #4
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ne

  5. #5
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ne znam, obzirom da je to jelo koje radim za blagdane kad si mogu priuštiti da ručak kuham 3-4 sata, nisam koristila ekspres lonac.

  6. #6
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja sam je neki dan prvi put radila i ispala mi je super bas sam bila ponosna na sebe ja sam dan prije je spikovala i ostavila u kvasini. Sutra sam 2 velike kapule na sitno narezala i cijeli komad mesa dinstala dok kapula ne potamni,zatim sam dodala ostale sastojke mrkvu,selen... (neznam napamet sve Šta ide jer pišem s moba nije recept kraj mene ) kuhala sat vremena, na ko 1 sata sam meso izrezala na fete i kuhala još nekih pola sata. To je onako ukratko ako te zanimaju detalji reci pa ću ti napisat.
    Posljednje uređivanje od željkica : 04.12.2014. at 22:00

  7. #7
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Po kojem receptu radiš? Meni po receptu ide i povrće u pećnicu, pa nisam nikad razmišljala o ekspres loncu, baš me zanima ako je netko radio tako!
    Ja za pašticadu moram uzeti slobodan dan, ajme koji rituali , a još i njoke ako radim, jaoooo, gladna sam!

  8. #8
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Sumnjam da bi ekspres lonac tu bio dobar, jer je poanta tih dugokuhajućih toćeva da se povrće, meso i sokovi lagano ukuhavaju i sljubljuju, a ekspres ne ispušta višak tekućine i ne reducira se u njemu.
    Bojim se da bi dobila malo finiju juhu.

    Ako nemaš vremena i volje, radije posegni za nekim kraće trajajućim, a finim receptom jer ubrzavanjem dugokuhajuće delikatese se nećeš baš iskazati.

  9. #9
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    ne možeš pašticadu ubrzati. Ja za posebne prigode radim po receptu crochefa (Almo Čatlak), kuham još i duže zbog lažnog bifteka , poduplam količinu šljiva i meda, a povećam i vino (prošek), ajme, mljac.

  10. #10
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    takoe, maca papucarica, skroz dobro zboriš!

    kad bolje razmislim, pašticada je puno više od jela , to je zapravo filozofija, nije se s tim za igrati...

  11. #11
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    rastu mi zazubice i hvata tuga nevidjena.
    ja nisam pojela pravu pasticadu otkad mi je baba umrla. njezina sestra radi neku ajme varijantu, a mojoj materi nikad ne ispadne ka babina.
    ako krenem sad eksperimentirati, mozda do 70. naucim.
    bez ekspres lonca

  12. #12
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Božesačuvaj i promislit na expres lonac, kamoli ga spomenit!

    Postoji gomila točeva ala pašticada, ali zna nepce prepoznati lažove...

    Rijetko je radim, možda jednom u godini, ali tad si priuštim svo vrijeme ovog svijeta.

  13. #13
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Božesačuvaj i promislit na expres lonac, kamoli ga spomenit!


    Upravo tako.

  14. #14
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pa to čak i ja ex vegic znam.

    Pratim...

  15. #15
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Našpikati ju povrćem, možeš i pancetom ako ti je to gušt, ali nikako je ne kuhaj u ekspres loncu.
    Pašticada se dva dana priprema da bude ukusna i mekana baš kako treba.

  16. #16
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Ja svojima spremam lažnu pašticadu iz expresa, svima je fina..naravno da nije kao orginal.

  17. #17
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Ja meso pacam bar 24 sata prije, a kuha sepol dana nema na brzinu dobre pasticade

  18. #18
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    ne možeš pašticadu ubrzati. Ja za posebne prigode radim po receptu crochefa (Almo Čatlak), kuham još i duže zbog lažnog bifteka , poduplam količinu šljiva i meda, a povećam i vino (prošek), ajme, mljac.
    Ovo je najbolji komad mesa za pašticadu...Šljive i prošek, da da da!

  19. #19
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    pa šta još nitko nije napisao na koji način se radi pašticada, šta se sve stavlja u nju?
    sve čekam, pa čekam... može se pročitati na kulinarici, ali nije to to.
    ja sam je radila jednom prije par godina, vertex mi je pomogla, ali jedino što sam ziher zapamtila da se komad mesa za pašticadu zove frikando
    a inače skoro uz svako mesno jelo radim neki umak od pasiranog povrća pa mi se čini da često radim pašticadu, ali baš i nije.

    čini mi se da s vinom koje se stavlja nema kompromisa, baš mora biti prošek? ja sam bila stavila kakvo sam imala u kući.

  20. #20
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Mislim da baš i nema jedinstvenog recepta za pašticadu. Ja stavljam obično crno vino. (da imam prošeka kao što nemam sigurno ga ne bih trošila za kuhanje)

    Ja radim po receptu iz knjige "Jela od mesa" koju su napisale one tetice iz Podravkine kuhinje. Radim sa lažnim biftekom, špikam ga pancetom i češnjakom, prepečem, dodam puno povrća - mrkvu, luk, celer i pirjam, u nekom trenu se dodaje vino i suhe šljive i onda se povrće pasira a meso reže na šnite i prokuhava u umaku.
    Moje prijateljice Dalmatinke se šprdaju iz moje pašticade i zovu je "kontinentalna pašticada", njihove su pašticade puno drugačije, umak je rjeđi, stavljaju luk špikan klinčićima, a koriste i neke druge komade mesa.

  21. #21
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    a prije toga dan, dva stoji u kvasini, je li tako?

  22. #22
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Moja ne, moja stoji našpikana i premazana uljem i senfom. Da, glavna razlika između moje kontinentalne i dalmatinske pašticade je to nestajanje u kvasini - njihove su pašticade kiselkaste i bacaju na kvasinu, a meni to baš i nije fino.

  23. #23
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja je držim u kvasini (razblaženoj). Špikam i klinčićima, uz češnjak i pancetu.
    Dodajem i vino i prošek.

  24. #24
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Frikando obavezno, u pacu preko noći, namažem senfom i špikujem mrkvom i pancetom, prepečem pa u peć sa povrćem. Poslije to povrće dinstam u padeli, a meso narežem i uvalim da se kuha još sigurno dva sata.
    Osim suhih šljiva naribam i jabuku, ali bez celera mi to nije to (sad će me znalci popljuvati ). Nekad žlicu meda, nekad crno vino, ovisi šta imam doma...

  25. #25
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ja je držim u kvasini (razblaženoj). Špikam i klinčićima, uz češnjak i pancetu.
    Dodajem i vino i prošek.
    uf, klinčići mi nekako ne pašu
    po preuzetom receptu moje none, nema klinčića.
    noć u razblaženoj kvasini, a dalje kao mima.
    prepečem, dodam puno povrća - mrkvu, luk, celer i pirjam, u nekom trenu se dodaje vino i suhe šljive i onda se povrće pasira a meso reže na šnite i prokuhava u umaku.

  26. #26
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ma pašu, pašu :D
    Vidiš da Mimi kvasina ne paše...uvijek je jelo i stvar ukusa.

  27. #27
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nisam nikad pravila... jela ju zadnji put pred na jednom rođendanu 1990. ali mi je netko preporučio ovaj recept:
    http://gastrodiva.bloger.index.hr/po...a/1026539.aspx

  28. #28
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    tu u našim mesnicama je uglavnom junetina. govedinu je teško nabaviti.
    a šta vam je taj lažni biftek?
    da, mi stavimo i malo konzerve od pomidora. i lovorov list. u umak, nakon što se propasira (ili zmiksa sa štapnim).

  29. #29
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Komad junećeg buta koji izgleda kao biftek, ali je veći i nije biftek. Ne znam kako se to još zove, možda je to frikando, ne kužim se u mesarske pojmove.

  30. #30
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    mmm, sad mi je došao gušt na pašticadu. to će biti moj božićni ručak. samo, ne znam raditi njoke. odnosno nikad ih ne radim jer ih radi moja mama, a njeni su NAJNAJbolji jednom sam samo probala, ni blizu. treba prakse. nek ih ona napravi. sama sa sobom pričam

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Sad ste me navukle, bit će za nedjeljni ručak. Njoke sama radim, baka je predaleko, ali nije to to.

  32. #32
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj ribice prvotno napisa Vidi poruku
    Ja svojima spremam lažnu pašticadu iz expresa, svima je fina..naravno da nije kao orginal.
    Isto.

    I to ne od komada mesa nego narežem šnicle, po mogućnosti teleće ili juneće. Potpis pod boldano, ali ne pada mi na kraj pameti raditi pravu jer kod mene doma još uvijek ova lažna bolje prolazi.

  33. #33
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Isto.

    I to ne od komada mesa nego narežem šnicle, po mogućnosti teleće ili juneće. Potpis pod boldano, ali ne pada mi na kraj pameti raditi pravu jer kod mene doma još uvijek ova lažna bolje prolazi.
    To nije pasticada.
    Junetina a la wild ili nesto slicno.

    Za pasticadu ima varijacija na temu paca i toca mali milijon, ali zajednicko svim receptima je da je rijec o spikovanom komadu mesa koji se nakon duzeg kuhanja izreze na tanje snite. Tu nema kompromisa.
    Posljednje uređivanje od maca papucarica : 05.12.2014. at 11:26

  34. #34
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ok, a kad se nareže meso na šnite i propasira umak, nije li umak pregust za još 2 sata dinstanja mesa u toču?
    meni se čini i da tog toča ima malo za tu svrhu. podlijeva li se još nekom juhom ili vodom?

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    To nije pasticada.
    Junetina a la wild ili nesto slicno.

    Za pasticadu ima varijacija na temu paca i toca mali milijon, ali zajednicko svim receptima je da je rijec o spikovanom komadu mesa koji se nakon duzeg kuhanja izreze na tanje snite. Tu nema kompromisa.
    Draga, ovaj recept potječe od južnodalmatinske grane obitelji mm-a i sigurno nije prošao kontinentalnu doradu. Nastao je tako što neki nisu imali za veliki komad mesa koji se špika, pa su se snalazili s malim komadićima. Nema luka u ovom umaku, što je mnogima dobrodošlo. Naravno da to nije prava nego LAŽNA pašticada. Junetina a la wild je s lukom i mrkvom je drugo - radim i to (zapravo češće, jer ja sam Koprivničanka i gravitiram austrougarskoj kuhinji), ali nije ovdje tema. Evo mog recepta za lažnu pašticadu - vrlo je jednostavan.

    1/2 -3/4 kg šnicla (telećih ili junećih, mogu biti deblji) prepržim na masnoći u otvorenom ekspres loncu da uhvate koricu s obje strane da zadrže sočnost, pa zalijem umakom od pasirane rajčice, žličice senfa, malo soli i prošeka (ne preslatkog). Dodam papar, nekoliko suhih šljiva, klinčića, komadić lovorovog lista, eventualno dolijem malo temeljca ako je premalo tekućine i ako imam viška juhe, zatvorim ekspres lonac i za pol sata stvar je gotova.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.12.2014. at 11:45

  36. #36
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Imam ja recept za lažnu pašticadu koji se radi samo od - suhih šljiva :D
    AM, i meni je taj toć slaba točka. Bude jako dobar, ali uvijek bi da ga je više. Ja podlijem i vodom, a i vina ide nemalo.

  37. #37
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Imam ja recept za lažnu pašticadu koji se radi samo od - suhih šljiva :D
    Ništa mesa?
    Daj recept, imamo novopečenog vegana u familiji...
    Posljednje uređivanje od Mojca : 05.12.2014. at 12:13

  38. #38
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Mojca, to je samo naziv za umak od suhih šljiva, to ti je jasno? Ali ima začine a la pašticada i bude jednako taman. Ide zaprška, ali to se uvijek može prilagoditi ukusu. Ne znam napamet, prepisat ću ti večeras.

  39. #39
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Poanta pašticade je da se pogodi idealan odnos slatko-slano-kiselo, ako išta od toga prevlada ne valja. Mislim, pojedem ja sve, ali ova pogođena je raj nebeski.

    Moj trik za pašticadu: karamelizirani šećer i kuhanje bez kapi vode, samo prošek i vino.

    Jedino više nigdjene nalazim govedinu, junetina mi se prebrzo skuha i nije to to.

  40. #40
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Na velikom pazaru mesnica Madunić ima govedinu.
    trampolina, onda vinom zalijevaš koliko god treba? Ili jednostavno ima manje toća, ali je kvalitetniji? Meni njoki traže puno. I svi tražimo puno njoka, možda je tu problem
    Posljednje uređivanje od vertex : 05.12.2014. at 12:29

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ništa mesa?
    Daj recept, imamo novopečenog vegana u familiji...
    Pa imali smo topic o tome.... evo ga: http://forum.roda.hr/threads/39443-p...icada-bez-mesa

    Umjesto kocke - povrtni temeljac.

    Moji klinci su to obožavali dok su bili sasvim mali. Sad bi ipak radije s mesom.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.12.2014. at 12:30

  42. #42
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca, to je samo naziv za umak od suhih šljiva, to ti je jasno? Ali ima začine a la pašticada i bude jednako taman. Ide zaprška, ali to se uvijek može prilagoditi ukusu. Ne znam napamet, prepisat ću ti večeras.
    Ma jasno...
    Ali, nemoj se mučiti... sigurno se ne budem s zezala samo zbog štosa. Prošla me volja...

  43. #43
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa imali smo topic o tome.... evo ga: http://forum.roda.hr/threads/39443-p...icada-bez-mesa

    Umjesto kocke - povrtni temeljac.

    Moji klinci su to obožavali dok su bili sasvim mali. Sad bi ipak radije s mesom.
    Eto ti ga na...

    Sad moram.

  44. #44
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    I ja sam ovo radila dok nisam jela meso, a znala sam u to ubaciti i šnicle od seitana.

  45. #45
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ok, a kad se nareže meso na šnite i propasira umak, nije li umak pregust za još 2 sata dinstanja mesa u toču?
    meni se čini i da tog toča ima malo za tu svrhu. podlijeva li se još nekom juhom ili vodom?
    Ne znam za druge ali ja podlijevam, ili temeljcem ili vodom, u sredini negdje ubacim vino. I u toj fazi kuhanja mi nije ploča na najjače, onako, tek toliko da krčka.
    Posljednje uređivanje od innu : 05.12.2014. at 13:08

  46. #46
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Sjetila sam se ovog starog topica - ima negdje unutra i recept za pašticadu, ali vrijedi iščitati sve:

    http://forum.roda.hr/threads/34886-%...matinska-spiza
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.12.2014. at 14:35

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Sad ste me dodatno zbunile s ovim varijacijama.
    Moja mama je uvijek pravila onu kiselkastu pašticadu, mislim da joj je stajala u vinskom octu.
    Ali, sad ste me zaintrigirali sa ovim senfom. Rado bih to probala. Samo, može li senf dati mesu tu mekoću kao tekućina (ulje, ocat, vino...) ?

  48. #48
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Sjetila sam se ovog starog topica - ima negdje unutra i recept za pašticadu, ali vrijedi iščitati sve:

    http://forum.roda.hr/threads/34886-%...matinska-spiza
    joj, štrigica , baš mi je žao što je više nema na forumu...

  49. #49
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Vertex, u moju ne ide ni kap vode, samo prošek (cca 2 dcl-škrta sam) i vina koliko popije (max. litra do litra i po).

    E da, ako mi fali kiselosti dodam malo one tekućine u kojoj se močilo meso (pola kvasina pola vino). Najčešće fali, jer nakrcam suhih šljiva).

    A rajčice ne stavljam.

    Mmmm, sve mi sline cure, ali nemam je kad kuhati do Nove godine sigurno.

  50. #50
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Sad ste me dodatno zbunile s ovim varijacijama.
    Moja mama je uvijek pravila onu kiselkastu pašticadu, mislim da joj je stajala u vinskom octu.
    Ali, sad ste me zaintrigirali sa ovim senfom. Rado bih to probala. Samo, može li senf dati mesu tu mekoću kao tekućina (ulje, ocat, vino...) ?
    Može. Probaj. U senfu ima octa. Zapravo, to mu je jedan od glavnih sastojaka: mljeveno sjeme gorušice, voda, ulje, ocat i sol = senf

    Osim ovoga, ja koristim senf za marinade za roštilj - garantirano omekšava. I ajvar isto. Ali sad smo već previše otišli u širinu i odmakli se od pašticade. Ček malo da se vratimo: za klasičnu pašticadu koristi se salamura (pac) voda - crno vino- vinski ocat u omjerima 1:1:1, u tome meso prenoći.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •