Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: krvarenje iz nosa

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8

    Početno krvarenje iz nosa

    Imamo problema sa krvarenjem iz nosa (uvijek kad se prehladi ili kad je ljeto i visoka temperatura Paoli procuri krv iz nosa, sve traje nekih pet minuta dok zaustavimo, jedino je problem što je obilno pa su se tete u vrtiću u zadnja dva navrata prestrašile) prošle godine nam se to desilo nekih sedam puta, otišla sam doktorici i dala mi je uputinicu za Klaićevu da odemo "spaliti žilice" i sada me zanima da li ima netko iskustva sa time, kako to izgleda, prednosti i mane tog zahvata.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    20

    Početno

    Nisi napisala koliko ste stari.Naš Sandro je u dobi od 4-6 god . jako često krvario na nos.Otorinac na Sv.Duhu je rekao da je to normalna pojava u toj dobi i da mu dajemo tri puta dnevno po 50 mg C vitamina.
    Bio je u pravu,nestalo kao rukom odnešeno.
    Probaj,nemože škoditi! SRETNO !!!!!!!!!!!

  3. #3
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=210&Show=1341

    Ovdje možeš pročitati dosta o tome.

  4. #4
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Podižem temu, HELP.. zvučko ako si još tu, šta znači često? Nama se u zadnje vrijeme, nekih 10 puta, dešava svakih 7-10 dana.
    Molim mame koje su to prošle da mi kažu kako su izašli na kraj s tim, npr. Irena27 jeste spalili žilice?
    Počinjem s C - vitaminom, 3 put dnevno, hvala.

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem temu, HELP.. zvučko ako si još tu, šta znači često? Nama se u zadnje vrijeme, nekih 10 puta, dešava svakih 7-10 dana.
    Molim mame koje su to prošle da mi kažu kako su izašli na kraj s tim, npr. Irena27 jeste spalili žilice?
    Počinjem s C - vitaminom, 3 put dnevno, hvala.
    Kate, ja sam imala takav problem u djetinjstvu, nikad nisu našli razlog.
    Vrlo sam obino krvarila godinam, već sam znala i proceduru da uzmem lavor ispred sebe kad počne, krv se otvarala često u noći bez ikakvog povoda, često sam završavala na tamponadama u bolnici...
    Uglavnom, u dobi od nepunih sedam otišla sam sa roditeljima na more u Dubrovnik, cijelu prvu noć sam nekoliko puta obilo krvarila iz nosa...
    To je bilo to. Nikad više nakon toga dana nisam krvarila iz nosa (ok. ako ne brojimo onih par puta kad me lopta pogodila) .
    Moja jedan prijateljica išla je u kasnijoj bobi na spaljivanje tih žilica, ali ona je po malo krvarila i nakon toga.
    Nisam ti puno pomogla, ali možda ima nešto u promjeni klime.

  6. #6
    priscila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    kate, ako ne upali s vitaminom C, svakako se javite ORL specijalistu. Sretno!

  7. #7
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    i kod nas je noću ili u uzbuđenju. Hvala!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj Irena27 prvotno napisa Vidi poruku
    Imamo problema sa krvarenjem iz nosa (uvijek kad se prehladi ili kad je ljeto i visoka temperatura Paoli procuri krv iz nosa, sve traje nekih pet minuta dok zaustavimo, jedino je problem što je obilno pa su se tete u vrtiću u zadnja dva navrata prestrašile) prošle godine nam se to desilo nekih sedam puta, otišla sam doktorici i dala mi je uputinicu za Klaićevu da odemo "spaliti žilice" i sada me zanima da li ima netko iskustva sa time, kako to izgleda, prednosti i mane tog zahvata.
    ja to imala kao mala. savjet: ne paničarite! samo puno limunade, pogotovo kad su vručine. meni prošlo tek u pubertetu. ali poslije pazite na gubitke svijesti, to zna bit traumatično: sve čuješ, a ništa ne vidiš...

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    vjerovatno i ljetovanje u Dubrovniku pomaže, pa C-vitamin, pa pravac u DB.
    I meni se često dešavalo u mladosti, ali valjda prošlo s godinama. Ali u zadnjoj trudnoći me par puta strefilo

  10. #10
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj ciplica prvotno napisa Vidi poruku
    ja to imala kao mala. savjet: ne paničarite! samo puno limunade, pogotovo kad su vručine. meni prošlo tek u pubertetu. ali poslije pazite na gubitke svijesti, to zna bit traumatično: sve čuješ, a ništa ne vidiš...
    Zar je ovo dvoje povezano? I ja godinama imam problema s krvarenjem iz nosa, a u pubertetu mi se počelo događati baš ovo - sve čuješ, ništa ne vidiš. Ja sam i palila te žilice u nosu, trajno je riješena samo jedna nosnica, druga i dan danas krvari. Što se postupka tiče, ne znam je li se sofisticirao u zadnjih 15-ak godina, ali moram priznat da je meni bilo traumatično iskustvo

  11. #11
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Vidim da je bilo pisanja o ovome i prije, i sumarno se savjetuje:

    - davati C vitamin 3x dnevno (po 50mg)
    - ispirati nosnice fiziološkom 2x dnevno
    - krema Nisita prije spavanja u nosnice da ih ovlaži

    Ako ima još nešto, please javite..

  12. #12

  13. #13
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    eci, pale, argenta, tinnaZ.... kako je sada?

    vidim nekog su i operil kapi spasile

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    53

    Početno

    Eto, mom klincu (28 mjeseci) ovu noć isto krv iz nosa, nije bilo obilno i trajalo nekih 2min, ali sam se jako uplašila! malo je prehlađen, šmrkavi i danas sam vidjela da su mu dva prstica krvava i ispod nokta, tak da se nadam da je od kopanja u nosu, a ne nešto strašnije! moj brat i ja smo imali probleme sa krvarenjem iz nosa od nekih 4-5 god do kraja puberteta,bili kod doktora i pnudili spaljivanje kapilara ali je mama odbila, i prošlo samo od sebe neznam da odem doktoru s klincom ili da pričekam ako se ponovi pa onda...

  15. #15
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da je bilo pisanja o ovome i prije, i sumarno se savjetuje:

    - davati C vitamin 3x dnevno (po 50mg)
    - ispirati nosnice fiziološkom 2x dnevno
    - krema Nisita prije spavanja u nosnice da ih ovlaži

    Ako ima još nešto, please javite..
    ovo definitivno pomaže, samo nam se jednom još dogodilo, kad se prehladila

  16. #16
    priscila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Citiraj mary lu prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, mom klincu (28 mjeseci) ovu noć isto krv iz nosa, nije bilo obilno i trajalo nekih 2min, ali sam se jako uplašila! malo je prehlađen, šmrkavi i danas sam vidjela da su mu dva prstica krvava i ispod nokta, tak da se nadam da je od kopanja u nosu, a ne nešto strašnije! moj brat i ja smo imali probleme sa krvarenjem iz nosa od nekih 4-5 god do kraja puberteta,bili kod doktora i pnudili spaljivanje kapilara ali je mama odbila, i prošlo samo od sebe neznam da odem doktoru s klincom ili da pričekam ako se ponovi pa onda...
    Ja bih išla tek ako se nekoliko puta ponovi. To nije ništa zabrinjavajuće i vrlo je često u dječjoj dobi.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    53

    Početno

    Hvala priscila! nismo išli doktorici, isto sam odlučila da ću ići ako se ponovi, za sad se nije

  18. #18
    minji otrok avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    u snovima
    Postovi
    191

    Početno

    Ne bih te zeljela uplasiti, ali ne bi bilo lose provjeriti trombocite. Epistakse su ceste kod niskih trombocita (trombocitopenija), narocito ako se krvarenje tesko zaustavlja.
    Posljednje uređivanje od minji otrok : 15.05.2011. at 09:40

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    12

    Početno

    I moj deckic ima isti problem i mogu reci da vit.c stvarno djeluje! Na spaljivanje zilica osobno nebi isla ni dala da mi to djetetu rade!

  20. #20
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Podižem temu! Kod nas malo malo jače krvarenje, doktor kaže ništa zabrinjavajuće, ali je jako neugodno.

    Preko ljeta je krv curila 3 dana (1 u danu) po 20tak minuta nikako zaustaviti i mene već panika uhvatila pa smo išli u Klaićevu. Svi nalazi su ok, kažu malo su osjetljivije kapilarice...

    Nismo uvodili C vit ali ćemo morati probati. Jer bila je neka pauza od ljeta i sad već 2.put u tjedan dana...uh..

    Kako vaši? Kako njegujete nosiće?

  21. #21
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Špricam sprej Propol-aid za nos - to je fiziološka s propolisom. Uvedem ga čim počnem korisitii operil i ima već sad par godina da nije krvario iz nosa. Kažu da su dobre i kremice za nos, ali nije bilo šanse da to njemu namažem iznutra kad jedva podnosi mazanje lica i ruku.

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Krema za nos: NISITA - ovo: https://www.mojaljekarna.hr/nos-i-di...sita-mast.html

    To ovlažuje sluznicu i sadrži sol, pa djeluje i kao fiziološka otopina.

    * * *
    Mašnice, stavi na grijaća tijela vodu ili mokre ručnike, a to isto reci i odgajateljima u vrtiću. Suh je zrak i to je osnovni problem + razlika temperature unutra / vani.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 08.12.2017. at 11:11

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •