Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: Novo rodilište Split

  1. #1
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno Novo rodilište Split

    Kao nova clanica foruma prvo sve pohvale forumasima i vasim savjetima koje sam redovito tijekom trudnoce citala...a sad je vrime da i ja otvorim temu.
    U 39. sam tjednu, tocnije jos 10 dana do termina iako mi je ginekolog jucer reka da se bebi mogu i koji dan ranije nadati.
    Sobzirom da je makarsko rodiliste zatvoreno prisiljena sam na porod u splitu.
    A za staro splitsko rodiliste sam samo sokantne price cula....kakva su vasa iskustva u NOVOM rodilistu...da znam sta me ceka za koji dan.
    Thanks

  2. #2
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Imaš ovdje temu http://forum.roda.hr/threads/38417-Splitsko-rodilište
    Ja sam rodila u novome,pa pitaj šta te zanima.

  3. #3
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    Ta tema je vezana za staro rodiliste...a mene prvenstveno zanima osoblje novog rodilista:
    babice, doktori, medicinske sestre i njihov pristup nama rodiljama

  4. #4
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    osoblje je isto kao i u starome,dakle nema promjena,sve je isto.
    zavisi na koju ekipu naletiš...meni je bilo ok...
    nemoj puno slušat druge...to je opet sve individualno...
    malo prosurfaj onaj link,na zadnjim stranicama ima o novome rodilištu koja riječ...

    sretno!

  5. #5
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    Nadam se onda da ce me dopast neka dobra ekipa...puno fala

  6. #6
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    i javi nam svoje dojmove o rodilištu.

  7. #7
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    i ja rodila u starome i novome
    moja iskustva su pozitivna ...
    problem novog je bio u tome što je manjak kadra pa su razapeti (ali kako je beba bila sa mnom meni stvarno nitko nije trebao)
    dobre strane : rooming in, prekrasno čisto, uredno, rađaonice su odlične, u sobi je WC s tušem,samo dva kreveta, ma meni je bilo kao u hotelu

  8. #8
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    eto javim i ja svoje dojmove za koji dan....nadam se pozitivnome iskustvu :D

  9. #9
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    eto ja jos nisam rodila...malome lipo pa nece vanka.
    nego da vas pitam...ako primjerice rodim navecer oko 19-20h ili cak kasnije...zar mi zbilja nesmi muz doc vidit mene i dite prije sutrasnjih posjeta, bar na 10minuti.
    nije valjda da ga priko mobitela moram kontaktirati o tome kako je beba i kako sam ja?!
    to mi je strasno, i nadam se da sam samo krivu informaciju o tome dobila.

  10. #10
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    redovne posjete su od 1630-1730.Izvan tog vremena nema posjeta.
    znači,nema šanse da ti muž dodje.

    baš sam došla na forum,čitam temu,kontam da si rodila već.

  11. #11
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    a nisam jos...nista od procjene mog ginekologa...koji mi to vec 2tjedna nagovjestava

  12. #12
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    muž ti može doći u vrijeme posjeta, pa to je sasvim normalno... bila bi inače totaln anarhija...

    ako si ga odmah htjela , nek ti bude na porodu s tobom...

  13. #13
    SAntonela

    Početno

    pozdrav svima! Kako bi i ja trebala roditi u splitskom rodilištu krajem 8. mjeseca...zanima me dopuštaju li da se ponesu vlastite spavačice?

  14. #14
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Ne smiješ imat svoju spavaćicu,isključivo njihovu.
    Mada sam ja ponila svoju,jer mi je bilo vruće u njihovoj.
    Ponesi i ti,valjda ti neće niko ništa reć.Meni nisu.
    Navečer bi spavala u njoj,ujutro prije vizite obučeš bolničku.

  15. #15
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    I ja isto tako, prije vizite obukla njihovu, a preporučam si d si uzmeš spavsčicu tips potkušulje, što laganiju, jer je pakleno vruće

  16. #16
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    Pa evo da vam napokon javim svoje dojmove sta se tice novog splitskog rodilista.
    Rodila sam ima tjedan dana...7dana nakon termina, iako je moj ginekolog bija uvjeren kako ce beba 2 tjedna uraniti, al eto malo se oduzilo_bas kako i boravak u bolnici jer je bebac dobija zuticu.
    Ukratko: osoblje koje me je primilo = jako arogantno i bezobrazno
    babice = divne, suosjecajne i pune potpore ( prosto sam se iznenadila )
    medicinske sestre = neke vise, neke manje ljubazne...al sve u svemu zadovoljile su moja ocekivanja cak i vise, neke su bile tako brizne, da smo moja cimerica i ja ostale sokirane.
    ginekolozi = prica za sebe...pogled za metar udaljenosti i komentar sve je ok....i tako svaki dan, a mene iz dana u dan sve vise bolilo...
    cistacice = bar ova nasa na 3.katu...starija zena, deblja sta se gega sa noge na nogu je sporkulja teska.
    bila sam tamo 5dana i u tih 5dana ni jednom nije takla wc-skoljku a kamoli tus kabinu_uzas! pod bi pobrisala krpom natoljenom vodom, a lavandin papirnatim ubrusima. santitarne tekucine za
    dezinfekciju su za nju nepoznanica. ma da je bija domestos u wc-u ja bi to svaki dan detaljno oribala...a ovako nisam mogla od gadosti.
    a sta se tice tih spavacica_horor!!! frotirne, debele, zimske spavacice do poda i dugih rikava....nemos disat u njima.

    sve u svemu moram priznat da sam isla u rodiliste sa najgorim ocekivanjima i da sam se naprosto pozitivno iznenadila, zanemarimo li cistocu i spavacice

  17. #17
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    onavi čestitam!
    šta se tiče ginekologa i njihovih pregleda,ja san stala tri dana u bolnici,a jedanput me dr.pogledao...
    doktorica me nije tila gledat drugi dan jer kao sutra idem kući

  18. #18
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Prije svega, čestitam na mladunčetu !
    Hvala ti što si svoje dojmove podijelila s nama i što je sve prošlo kako triba, nadam se da nisi imala težak porod. Uživaj u majčinstvu!

  19. #19
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    fala lipa na cestitkama!
    a sta se tice poroda...kratko al bolno...sve bi bilo lakse da nisam padalka u nesvist cilo vrime...valjda me tolika panika obuzdala da sam povremeno nestajala, tresla se, nisam osjecala ruke ni noge, nisam mogla tiskati...stanje ka u nekog epilepticara_strasno! babice nisu mogle virovati sta se dogada i kako se gubim u toku samog truda i tiskanja...pa se tako porod malkice i oduzija za uru ipo, inace su mi rekli kad sam usla u boks 9cm otvorena da sam mogla roditi u sama tri tiskanja.
    ovako je od puknuca vodenjaka do pogleda mog malog andela trajalo malo manje od 5h, sta isto nije dugo kad slusam price drugih poroda.

  20. #20
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    onavi, cestitam ti na bebacu!!!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    19

    Početno

    Treba li nositi pelene,gaze,vl.maramice,sterilne komprese,wc papir u rodilište...molim odgovor rodilje iz 2011,budući da uskoro stižem...

  22. #22
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    ja sam rodila prije 7miseci....i sumnjam da se u tom pitanju ista prominilo.
    tribas nositi SVE....pelene, vlazne maramice, kremice, sapun, wc-papir.
    sta ti god padne na pamet sve ponesi.
    pogotovo ako te zapadne 3.kat ka mene....u 5dana koje sam provela tamo cimerica i ja smo samo jedan wc papir dobile, a da ti ne govorim koliko nam je tribalo s obzirom na krvarenje.
    samo nemoj nositi svoju spavacicu, jer moras nositi njihovu dugu, xxxl, frotirnu spavacicu....ok za ovo godisnje doba, al usrid lita je upravo ta spavacica veeeeliki problem

  23. #23
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    jedno mi samo nije jasno čitajući ovaj topic,a to je kako vas netko može prisilit da nosiš njihovu spavaćicu?
    mislim šta ako baš nećeš njihovu već svoju!
    šta ti mogu?

    mislim meni su pasale njihove na SD jer sam mogla uzet i presvuć novu kad god sam htjela,
    a i bolje prljat njihove nego svoje, i još mi je bio plus jer se puno raskopčaju pa je lakše bilo dojit.

    totalno mi je to glupo, i još čitam da morate nosit svoj wc-papir. pa jednostavno pozvoniš na zvono ili kad vidiš čistačicu tražiš da donese novu rolu.
    ako ne donese (šta joj je posao) onda je zovneš opet, pa ljudi moji imamo mi neka osnovna prava, nije to konc-logor da nesmiš pisnit.

    ja sam 3 mj. ležala na SD i stavrno nisam imala problema,
    kad bih vidila da nema wc papira u wc izašla bih na hodnik i rekla čistačici da moram na wc i da nema papira, žena bi isti tren ispred mene otišla i stavila.

    najviše me nerviralo ujutro dizanje da sestre naprave krevet jer će vizita, a ja spavam bez mrdanja i stvarno mi je krevet uvik kao napravljen,
    i u ostalom šta briga vizitu kakav je krevet, njih trebaju brinut pacijenti i kako se oni osjećaju.

  24. #24
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    annemary ja bi bila u njihovoj spavacici kroz jutro dok bi prosla vizita, onda bi se preskvukla u svoju. bila sam u bolnici 6 dana i u tih 6 dana sam dobila sam 2 spavacice njihove. kad pitas da ti daju, jednostavno kazu da nemaju, i mozes se slikati. tako da sam ja ponila svoju, i kad bi mi muz dolazio u posjet, cistu bi mi donio a "sporku" odnio doma.
    a sta se tice wc-papira, mozes ti zvat koga god hoces i pitat, al nema ti od toga koristi. mislim da je jednostavnije ponit svoj i mirna si. sta ih vise pitas to te manje obadavju. zalosno, al istinito!!!

  25. #25
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    e i jos, sta se tice spremanja kreveta, i mi bi morale ga pospremit dok dode vizita. ni meni to nije bilo jasno, al eto. u koliko nismo mogle samo ( ja sam rodila na CR9, prva dva dana nam je dolazila sestra namistit, a ostale dane smo morale same. a ona vizita samo prozuji kroz sobu... ma ne da ne vidi krevet dali je namisten ja mislim da ne vidu ni nas kako triba!

  26. #26
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ajde pišite, molim vas, sve na istom topicu da se ne dupla.
    danas postoji samo jedno splitsko rodilište, a to je novo splitsko rodilište.

    evo link na veću temu, pa da nastavimo tamo, da bude sve na jednom mjestu

    http://forum.roda.hr/threads/38417-S...%C5%A1te/page5

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    19

    Početno

    23.02.2011.sam rodila curicu u relativno kratkom porodu cca.4 sata i moram vam reći da imam sve pohvale za čitavo osoblje od rađaone pa do sestara i čistačica s odjela.Mijenjali su mi redovito posteljinu,davali nove spavačice,WC papira i papirnatih ručnika je bilo sasvim dovoljno,iako sam se služila svojim.Cimerica u sobi je dnevno imala samo jednu osobu u posjeti kao i ja,što mi je u potpunosti odgovaralo,da nema nekog nepotrebnog šušura i izlaganja bakcilima kako za bebače tako i za nas rodilje.Jednom riječju sve pohvale,te takvo iskustvo želim i vama.I...što je najvažnije izašle 3-ći dan,tako da nam je tog "bolničkog komoda" bilo sasvim dostatno.

  28. #28
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    bebiana mora da te je "posralo" sta se tice cistoce...zna se zalomiti, sve ovisi od cistacice do cistacice...koa sta sam rekla_meni je svih 5dana bila ista cistacica koja NISta nije radila...onako lagano s noge na nogu. dok je za isto to vrime cura koju poznajem bila kat nize, kojoj je sve bilo blistavo cisto i uredno...naravno posa je tih dana dolje obavljala druga cistacica.
    a sta se tice radaone, imam i ja sve pohvale za njih.

  29. #29
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    friške informacije: kupatila čiste 2 puta dnevno, u ormaru imaju nekoliko spavaćica na vješalicama. pri porodu masiraju međicu i trude se ne rezat jer se sada majke moraju više aktivirat oko djece - prijateljica je tako rekla, i nisu je rezali, kao ni jednu prije nje. krevet je na daljinski, to mi je super jer sam ja mala, pa sam se jedva penjala na onaj drugi.
    skupljam informacije a još nisam ni trudna )) kažu da je malo drugačije nego u prvom, bar je oku ljepše...

  30. #30
    denimala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Makarska
    Postovi
    1

    Početno

    Evo,ja sam nova ali imam potrebu da kažem dvi riči na temu novog rodilišta u Splitu. Prije nego sam otišla rodit čitala sam malo forume i bila sam zabrinuta više zbog osoblja koje će me tamo dočekat nego zbog samog rodilišta jer naravno sve je novo i lipo.
    02.09.2000 rodila sam svoju princezu u starom rodilištu i bez obzira što je bilo sve staro i ležalo se na pomoćnim krevetima ja nisam ta tri dana doživila ništa ružno,naprotiv sestre su bile jako pažljive prema meni a nisam imala apsolutno nikakvu vezu.Jedino mi se nisu sviđali zajednički wc i kupatilo koji su bili stari i svi smo morali čekat red.
    23.11.2011 rodila sam svog princa u novom rodilištu i ljudi moji bila sam oduševljena kako je sređeno ali najviše od svega su me oduševile sestre i doktorice pa čak i čistačica.
    Prvo u rađaoni sam imala tako dobru i pažljivu sestru i doktoricu a na trećem katu tj."babnjače II" gdje sam provela četri dana i u ta četri dana su se izmjenile sve smjene sestara,imam samo riječi hvale za sve,pa čak i čistačicu koja nas je barem dva puta dnevno nasmijavala. Hrana je bila odlićna, wc se čisti dva puta dnevno,sestre sam mogla pitat sve što sam tribala i uvik su bile ljubazne i ništa im nije bilo teško. Bila sam u sobi broj tri odmah preko puta pulta gdje su sestre i čula sam svaki put kad bi im se oglasio alarm iz nečije sobe i moram priznat te žene imaju konjsko strpljenje.

  31. #31
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    Molim vas link ili popis stvari za mamu i novorođenče u splitskom rodilištu

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj KLARA31 prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas link ili popis stvari za mamu i novorođenče u splitskom rodilištu
    Ja bih rekla da ovaj popis vrijedi za mamu i bebu u bilo kojem rodilištu :

    Pribor za osobnu higijenu
    Jednokratne mrežaste gaćice, ili pamučne bez rubova
    Papuče
    Grudnjaci za dojenje
    Pamučni ulošci
    Pelene
    Vlažne maramice
    Tetra pelene
    Izdajalica
    Šeširići
    Purelan mast

    Zašto ovo zadnje četvero ? Iako ti ne moraju zatrebati, možeš se naći u situaciji da ti zašteka dojenje, a onda će ti nešto od toga biti prijeko potrebno. Ja sam uz taj materijal uspjela spasiti dojenje u bolnici kad mali nije htio čuti za sisu, a sestre ni za mene, ni za malca, ni za moje upaljene sise i dojenje. Čak su i druge žene posuđivale ponešto od mene, jer se nisu sjetile ponijeti to sa sobom (npr. jednoj ženi je trebala izdajalica da izdaja mlijeko za jednog blizanca kojeg su prebacili na neonatologiju, dok je ona ostala u rodilištu s drugim, drugoj ženi su trebale tetra pelene za tople obloge da mlijeko brže teče, itd.). Ako sam nešto preskočila, neka drugi napišu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •