sincic mi ima 4 godine i jos ne prica.hodamo u Suvag od5mj prosle godine(i hvala svim mamama koje su mi preporucile,jer da nisam pitala svoju pedijatricu,uopce me nebi poslala)uglavnom,muci me to sto dosad mi nitko nije rekao nista konkretno nikakvu dijagnozu...iskljucen je autizam,autisticno ponasanje i hdad hvala bogu,cuje savrseno na oba uha,a ponekad mi se cini da me svejedno ne razumije sto mu govorim.nije da ne govori apsolutno nista,pokusava,ali to je samo nekoliko rijeci koje razumijemo...on u biti jako puno prica,ali na svojem jeziku...pa se pitam dali mozda koja mama ima iskustva s takvim djetetom i dali mi tko moze pomoci makar savjetom sto bi mogla raditi da ga barem smirim,jer je jako emocionalno osjetljiv i cak crtice emocionalno prozivljava(svaki put makar zna napamet sto ce biti).koliko vidim mame tu pisu da se nakon dijagnostike u suvagu ceka po godinu dana,a ni moj sin ne mozemo toliko dugo cekati,a ni mi.svi smo vec psihicki frustrirani i iscrpljeni.sad trazim defektologa/logopeda u nasem gradu koji bi radio s njim privatno i upisala sam ga u vrtic gdje je cijeli tim defektologa,barem dok ne dodemo "na red u suvagu".mislila sam ga upisat na zbor,jer cujem da djeca lakse progovore u pjesmu,ali opet problem je kako njega zadrzat na jednom mjestu,kad mu ne mogu nista objasnit.zato nisam sigurna dali me uopce razumije ponekad...(npr.kad mu govorim "jednostavne"stvari koje mu pasu,kao npr.idemo papa,odmah skoci i uzme kaputic,kapu i cizmice)ali ja to shvacam kao "rutinu"koja mu je poznata,jer kad mu npr.u ducanu pokusavam isprobati cipelice i hlace neda pod milim bogom,vristi,place,a kad dodemo doma i vidi da je to njegovo,obuce bez problema.hocu reci,kao da se"boji"novih stvari,koje su mu nepoznate,mada mu ja sve govorim..neznam vise sta da kazem,psihicki sam vec unistena,jer neznam kako pomoci svom djetetu,a ni bliza okolina nije bas od previse pomoci,jer ga gledaju kao "divljaka,neodgojenog s komentarima to je zato jer ga ne pljusnes itd..a meni se srce slama.nikad ga nisam udarila i ne mislim.help,plz