Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 112

Tema: 8. kat - tema porod kod kuće

  1. #1
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno 8. kat - tema porod kod kuće

    danas (ponedjeljak) u 17,45 emisija 8. kat na HTV1 biti će o porodima kod kuće.

    ako vam je zanimljva tema, pogledajte priče nekoliko žena o svom iskustvu

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    jedva čekam

  3. #3
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    jedva čekam
    kaj ti gostuješ?

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    haha ne

  5. #5
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    haha ne
    šteta, baš te dugo nisam vidjela- otkada ste odselili a mi izašli iz vrtića

  6. #6
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Za one koji su propustili emisiju (kao ja ) repriza ima u 20:10 na HRT Plus-u

  7. #7
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    za one koji su propustili evo link


    http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews
    [cat]=384&cHash=a97927e085

  8. #8
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    želim čestitai curama, majkama i očevima
    dirnuli ste me u srce
    rasplakala sam se na svaku priču....
    hvala vam što ovim putem činite nešto tako toplo za majke, i bebe, koje bi htjele dočekati svoje dijete u toplini svoga doma

  9. #9
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    bit će dostupno (ako već nije) na HRT na zahtjev na njihovim stranicama (sve emisije 8. kata su tamo dostupne po datumu i temi)

  10. #10
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Odlična emisija, samo što su mi stalno suze curile! Meni je bilo jako emotivno i dirljivo!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,728

    Početno

    Bas je bilo lijepo

  12. #12
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Jako lijepo!

  13. #13
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    da, jako lijepo. i ja sam htjela tako ali me bilo strah birokracije, groznija mi je bila pomisao da me izmuci drzava poslije poroda nego da se prepustim njihovim pravilima. to je kukavičluk.
    u duhu tog mog straha koji i dalje imam imam pitanje za one koji mozda znaju vise:
    kako neke obitelji produ bolje kod drzave (npr ona jedna mama je rekla da su otisli kod privatnog doktora poslije poroda, pregledao je bebu i najnormalnije bez ikakvih zavrzlama su izvadili dokumente i ostalu papirologiju) a neki se muce sa raznim sluzbama koje ih optuzuju za nemar i bog zna sto sve ne...
    da li to ima veze sa srećom, gradom, pripremom? cim?
    zaista bih zeljela, kad opet budem spremna na dijete, roditi doma (kao sto sam zeljela i prvi put), ali i dalje nisam nasla potpune odgovore na konkretna pitanja, sve je nekako "sivo", kako valjda i treba biti kada kp nije reguliran, nego je u sivoj zoni

  14. #14
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    ja sam stekla dojam da je do sredine....da je u manjem gradu to nekako jednostavnije odraditi jel...pregled, prijave i sve što slijedi nakon pkk...

  15. #15
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    vjerojatno je do sredine, a ima i jos ponesto

    privatni pedijatar kod kojeg je isla mama iz emisije je meni na telefon rekao da vise ne pregledava kucerodence

    pa smo se mi snalazili na drugi nacin, nama su cure iz maticnog ureda zvale podrucni dom zdravlja da nas najave, jer smo rekli da imamo problema s pregledima posto se u zadnje vrijeme nesto kuhalo

    ako se planira pkk, najbolje se sa svima dogovoriti unaprijed, ginekologom, pedijatrom

    tako da kasnije ne bude nisam znao

  16. #16
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    inace emisija je bila bas zanimljiva i emotivna, malo sam cmoljila malo se smijala

  17. #17
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Meni je emisija bila baš prekrasna . Tako jednostavno i toplo.
    Zamislila sam se oko logistike koju ipak treba imati. Bravo mame (i tate) bili ste odlični!

  18. #18
    Canaj avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    618

    Početno

    gledala sam dvaput.....
    malo se smijala i isto zacmoljila na rubu sebe

  19. #19
    Anais avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb / Croatia
    Postovi
    63

    Početno

    Predivno i emotivno. Uživala sam u svakoj priči.

  20. #20
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Zrina prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je emisija bila baš prekrasna . Tako jednostavno i toplo.
    Zamislila sam se oko logistike koju ipak treba imati. Bravo mame (i tate) bili ste odlični!
    najiskrenije : logistike je trebalo puno manje za kućni porod nego za one u rodilištima, bar u našem slučaju

  21. #21
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    emisija je bila super

    kakve logistike? ako mislis na materijale, treba vrlo malo toga, i vjerojatno ce ostati neiskoristeno. ako mislis na ljude, ne treba nitko osim primalje (ni muz ni doula nisu neophodni

    mala-vila, to je zato sto je ovaj par prvi probio led s kucnim porodom prije vise od 5 godina. tad je bilo jednostavnije, bila je dovoljna potvrda pedijatra i nitko nije vise pitao. ja sam isla u taj isti maticni ured 4 godine kasnije i vec su me trazili papir vise; susjeda je pak u taj isti ured isla ljetos i bio joj je potreban jos jedan papir vise od mene... kompliciraju sto vise kucerodjenaca im se prijavljuje, a bez ikakvih pravnih podloga za to.

  22. #22
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa Vidi poruku
    emisija je bila super

    kakve logistike? ako mislis na materijale, treba vrlo malo toga, i vjerojatno ce ostati neiskoristeno. ako mislis na ljude, ne treba nitko osim primalje (ni muz ni doula nisu neophodni
    Mislila sam na onu priču u kojoj su ipak odlučili da kućni porod bude preko puta bolnice. Mislim da se i vani spominje ta neka maksimalna udaljenost stana/kuće od rodilišta/bolnice za slučaj da nešto ne ide kako treba.
    A i pribaviti primalju u RH južnije od Karlovca vjerujem da nije tako jednostavno.
    Uglavnom, jako mi je žao što ta opcija nije kod nas zakonski regulirana.

  23. #23
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Citiraj Zrina prvotno napisa Vidi poruku
    Mislila sam na onu priču u kojoj su ipak odlučili da kućni porod bude preko puta bolnice. Mislim da se i vani spominje ta neka maksimalna udaljenost stana/kuće od rodilišta/bolnice za slučaj da nešto ne ide kako treba.
    kako gdje, ugl u sjevernoj europi to nema veze, više ima veze ono sa čime su žena i primalja ok, odnosno što im je prihvatljvo.

    ali, pazi dupli standard obzirom na mala rodilišta koja su se zatvorila (neka se ponovno otvorila, ali poanta je da ih godinu dana nije bilo), i koliko su žene bile udaljene od bilo koje stručne pomoći. u tom slučaju nitko iz ministarstva nije skakao nego se prihvatila odluka kakva je.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    ali, pazi dupli standard obzirom na mala rodilišta koja su se zatvorila (neka se ponovno otvorila, ali poanta je da ih godinu dana nije bilo), i koliko su žene bile udaljene od bilo koje stručne pomoći. u tom slučaju nitko iz ministarstva nije skakao nego se prihvatila odluka kakva je.
    Potpisujem! Gledala i ja i to u neko gluho doba noći reprizu, cmoljila sam čitavo vrijeme, zakoniti se probudio sav u čudu što se događa.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    13

    Početno Nije sve baš tako

    Niti jedan opisani porod kod kuće nije bio prvi porod.Sve je lijepo kada prođe dobro, ali ako se desi nešto nepredviđeno i ako ste vi u tom malom postotku imate za cijeli život traumu.Radeći u bolnici i poznavajući temu mođe se imati i lijepi porod u bolnici.Sve je više rodilišta gdje je otac na porodu, i gdje je odvojenost beba od majki minimalna.

  26. #26
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj lili2511 prvotno napisa Vidi poruku
    ako ste vi u tom malom postotku imate za cijeli život traumu
    Ovo sto pises vrijedi i za porod u bolnici i nema nikakve veze sa mjestom porod.

  27. #27
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj lili2511 prvotno napisa Vidi poruku
    Niti jedan opisani porod kod kuće nije bio prvi porod.Sve je lijepo kada prođe dobro, ali ako se desi nešto nepredviđeno i ako ste vi u tom malom postotku imate za cijeli život traumu.
    Pa zato su ove sve žene se odlučile na kućni porod s drugim/trećim djetetom, jer su uvidjele da su šanse za "nepredviđeno" veće u bolnici nakon što su iskusile bolnicu i educirale se poslije.

    Teško da se prvorotka odluči jer nema iskustvo bolnice i svega što se tamo dešava (iako ima i prvorotki koje su rodile doma). Prvorotke će se vjerojatno na to masovno odlučivati tek kada to sve bude pravno posloženo u RH i bude jedna realna opcija. Do tada će to vjerojatno ostati na majkama koje su imale iskustvo bolnice pa poželjele bolje i sigurnije sljedeći put.

  28. #28
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj lili2511 prvotno napisa Vidi poruku
    Radeći u bolnici i poznavajući temu mođe se imati i lijepi porod u bolnici.Sve je više rodilišta gdje je otac na porodu, i gdje je odvojenost beba od majki minimalna.
    eh, kad bi kriterij za 'lijepi porod' bio prisustvo oca i neodvojenost od djeteta - gdje bi bio kraj sreći

    mm je bio sa mnom na porodu u bolnici (pardon, na izgonu jer nitko ne može biti s rodiljnom u predrađaonici)
    i dijete nije bilo odvojeno od mene

    pa sam opet imala sve samo ne lijep porod

  29. #29
    Canaj avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    618

    Početno

    lili2511 prvotno napisa
    ako ste vi u tom malom postotku imate za cijeli život traumu

    Citiraj srecica prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo sto pises vrijedi i za porod u bolnici i nema nikakve veze sa mjestom porod.

    X

  30. #30
    Canaj avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    618

    Početno

    kaže moj prijatelj Wagner otprilike ovako (citiram "polu-precizno"): bolničeko okruženje, tj stručna liječnička skrb ne znači (ne jamči) 100 postotnu sigurnost u porodu".

    "nažalost" - imam takvo isksutvo na vlastitoj koži.....jel je netko nešto poduzeo i kad u mom slučaju, odnosno - nije poduzeo....pitanje......ostaje....

  31. #31
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj lili2511 prvotno napisa Vidi poruku
    Niti jedan opisani porod kod kuće nije bio prvi porod.Sve je lijepo kada prođe dobro, ali ako se desi nešto nepredviđeno i ako ste vi u tom malom postotku imate za cijeli život traumu.Radeći u bolnici i poznavajući temu mođe se imati i lijepi porod u bolnici.Sve je više rodilišta gdje je otac na porodu, i gdje je odvojenost beba od majki minimalna.
    a ako smo u malom postotku u rodilištu gdje se desilo nešto nepredviđeno, onda nam je trauma manjeg opsega?

  32. #32
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    Citiraj blackberry prvotno napisa Vidi poruku
    a ako smo u malom postotku u rodilištu gdje se desilo nešto nepredviđeno, onda nam je trauma manjeg opsega?
    potpis ko kuća.


    on topic: žao mi je da nisam gledala.
    ja ozbiljno razmišljam o porodu doma sa drugim iako to drugo nije u planu.

  33. #33
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Gledala sam, bilo je baš lijepo i opušteno. Nadam se da će pridonijeti promjeni stava prema pkk u RH... svaka čast ženama koje su sudjelovale.

  34. #34
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj pčelica_maja_23 prvotno napisa Vidi poruku


    on topic: žao mi je da nisam gledala.
    pa pogledaj online

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    13

    Početno Još malo o temi

    Ne želim provocirati sa temom i ulaziti u rasprave samo ne mogu a da ne kažem i na drugu medalju poroda kod kuce.
    Mogu reči da sam bila prisutna na najmanje 5 tisuća poroda i mislim da sam kompetentna za komentar i određeni stav. Sve je lijepo dok je lijepo,ali kada pođe po zlu to je već druga priča.Zašto su se porodi u kući kako su rađale naše bake preselile u bolnice. Koliko je tada bilo smrtnosti djece i majki..Svaka majka želi zdravo dijete..Danas ima jako puno prekrivenih koagulopatija koje se prvi puta otkrivaju u porodu, što kada počne nepredviđeno krvarenje..tada vam babica ne može pomoći , a bome niti suprug..Drago mi je da sve više majki je spremno preuzeti odgovornost za sebe i svoje dijete, inače se često traži drugi krivac i kad treba i kad ne treba.Da, jako je lijepo imati prirodan porod ali velika većina ljudi ne živi prirodno , ne hrani se zravo , ima sjedalački posao , sve to doprinosi tome da niti porod nije onako kako zamišljamo. Ne mali put sam se susrela sa ženom koja je došla u Rađaonicu sa popisom svega onog što ne želi, i udovoljilo se zahtijevu koliko se moglo , da bi žena kada su počeli pravi trudovi počela vikati da želi epiduralnu ili carski rez..Nisu liječnici i babice u Rodilištu da bi naštetili ženi i da bi joj bili neprijatelji..Ali ako žena dođe na porod sa več negativnim stavom o svakom postupku , onda to uglavnom nije dobro. Svaki postupak u porodništvu ima svoj razlog, ženama se ionako svaki postupak unaprijed objasni, zašto je potreban.
    O ovoj temi bi se dalo raspravljati..samo sam htjela da se čuje i glas onih koji ne zagovaraju porod kod kuće..jer ne želim da se stvori jedna idealna slika poroda kod kuće,naspram poroda u bolnici.Porod i u bolnici i u kući može biti jednako traumatičan ili lijep.

  36. #36
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,408

    Početno

    lili2511, da li si ti ikada vidjela prirodan porod bez intervencija? vjeruješ li da je uopće moguće roditi bez intervencija ili ti se to čini kao nemoguće? po tvom komentaru mi se čini da ti se porod bez intervencija čini kao priče za malu djecu.

  37. #37
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    lili2511, super post, u potpunosti se slažem! A dodala bih još toga na ovu temu da mi to dopušta beba koju džim u rukama a koja je rođena u idealnim bolničkim uvjetima

  38. #38
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj lili2511 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne želim provocirati sa temom i ulaziti u rasprave samo ne mogu a da ne kažem i na drugu medalju poroda kod kuce.
    Mogu reči da sam bila prisutna na najmanje 5 tisuća poroda i mislim da sam kompetentna za komentar i određeni stav. Sve je lijepo dok je lijepo,ali kada pođe po zlu to je već druga priča.Zašto su se porodi u kući kako su rađale naše bake preselile u bolnice. Koliko je tada bilo smrtnosti djece i majki..Svaka majka želi zdravo dijete..Danas ima jako puno prekrivenih koagulopatija koje se prvi puta otkrivaju u porodu, što kada počne nepredviđeno krvarenje..tada vam babica ne može pomoći , a bome niti suprug..Drago mi je da sve više majki je spremno preuzeti odgovornost za sebe i svoje dijete, inače se često traži drugi krivac i kad treba i kad ne treba.Da, jako je lijepo imati prirodan porod ali velika većina ljudi ne živi prirodno , ne hrani se zravo , ima sjedalački posao , sve to doprinosi tome da niti porod nije onako kako zamišljamo. Ne mali put sam se susrela sa ženom koja je došla u Rađaonicu sa popisom svega onog što ne želi, i udovoljilo se zahtijevu koliko se moglo , da bi žena kada su počeli pravi trudovi počela vikati da želi epiduralnu ili carski rez..Nisu liječnici i babice u Rodilištu da bi naštetili ženi i da bi joj bili neprijatelji..Ali ako žena dođe na porod sa več negativnim stavom o svakom postupku , onda to uglavnom nije dobro. Svaki postupak u porodništvu ima svoj razlog, ženama se ionako svaki postupak unaprijed objasni, zašto je potreban.
    O ovoj temi bi se dalo raspravljati..samo sam htjela da se čuje i glas onih koji ne zagovaraju porod kod kuće..jer ne želim da se stvori jedna idealna slika poroda kod kuće,naspram poroda u bolnici.Porod i u bolnici i u kući može biti jednako traumatičan ili lijep.
    ja se samo, iskreno, od srca, nadam da nisi primalja

  39. #39
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,408

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    lili2511, super post, u potpunosti se slažem! A dodala bih još toga na ovu temu da mi to dopušta beba koju džim u rukama a koja je rođena u idealnim bolničkim uvjetima
    draga, idealnim za tebe. Drago mi je da si dobila što si htjela, ali nisu nam svima želje jedanke.

  40. #40
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Svaki postupak u porodništvu ima svoj razlog
    Je da, u očima struke.. a u realnosti je vrlo moguće da je nepotreban.

    Lili jesi pogledala možda dokumentarac "business of being born" sjajno opisuje sve te "razloge" o kojima ti pričaš i što je to u stvari problematično s porodima u bolnici.

  41. #41
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj lili2511 prvotno napisa Vidi poruku
    Svaki postupak u porodništvu ima svoj razlog, ženama se ionako svaki postupak unaprijed objasni, zašto je potreban.
    Ne bih se baš složila.. 2 puta sam rodila, niti jednom mi nisu ništa niti objasnili, a još manje pitali smiju li napraviti.. od klistiranja pa nadalje..

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj lili2511 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne želim provocirati sa temom i ulaziti u rasprave samo ne mogu a da ne kažem i na drugu medalju poroda kod kuce.
    Mogu reči da sam bila prisutna na najmanje 5 tisuća poroda i mislim da sam kompetentna za komentar i određeni stav. Sve je lijepo dok je lijepo,ali kada pođe po zlu to je već druga priča.Zašto su se porodi u kući kako su rađale naše bake preselile u bolnice. Koliko je tada bilo smrtnosti djece i majki..Svaka majka želi zdravo dijete..Danas ima jako puno prekrivenih koagulopatija koje se prvi puta otkrivaju u porodu, što kada počne nepredviđeno krvarenje..tada vam babica ne može pomoći , a bome niti suprug..Drago mi je da sve više majki je spremno preuzeti odgovornost za sebe i svoje dijete, inače se često traži drugi krivac i kad treba i kad ne treba.Da, jako je lijepo imati prirodan porod ali velika većina ljudi ne živi prirodno , ne hrani se zravo , ima sjedalački posao , sve to doprinosi tome da niti porod nije onako kako zamišljamo. Ne mali put sam se susrela sa ženom koja je došla u Rađaonicu sa popisom svega onog što ne želi, i udovoljilo se zahtijevu koliko se moglo , da bi žena kada su počeli pravi trudovi počela vikati da želi epiduralnu ili carski rez..Nisu liječnici i babice u Rodilištu da bi naštetili ženi i da bi joj bili neprijatelji..Ali ako žena dođe na porod sa več negativnim stavom o svakom postupku , onda to uglavnom nije dobro. Svaki postupak u porodništvu ima svoj razlog, ženama se ionako svaki postupak unaprijed objasni, zašto je potreban.
    O ovoj temi bi se dalo raspravljati..samo sam htjela da se čuje i glas onih koji ne zagovaraju porod kod kuće..jer ne želim da se stvori jedna idealna slika poroda kod kuće,naspram poroda u bolnici.Porod i u bolnici i u kući može biti jednako traumatičan ili lijep.
    Potpisujem

  43. #43
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Možda se ponegdje objasni, ali u puno rodilišta sigurno ne.
    Pa čak i na mom zadnjem porodu, u sinjskom rodilištu koje uvijek hvalim, doktor (za kojeg također imam puno hvale) je krenuo probušiti vodenjak bez najave i bez prave potrebe. Trebalo je da ja to prepoznam i odbijem, a da nisam, ta bi intervencija bila napravljena. Iz običaja, ne iz potrebe. Kakva je to potreba koja mine kad rodilja kaže: radije ne, hvala?

  44. #44
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    . Kakva je to potreba koja mine kad rodilja kaže: radije ne, hvala?

  45. #45
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Čini se da lili2511 do sada nije čitala rodin forum

  46. #46
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj lili2511 prvotno napisa Vidi poruku
    O ovoj temi bi se dalo raspravljati..samo sam htjela da se čuje i glas onih koji ne zagovaraju porod kod kuće..jer ne želim da se stvori jedna idealna slika poroda kod kuće,naspram poroda u bolnici.Porod i u bolnici i u kući može biti jednako traumatičan ili lijep.
    samo za tebe, brzinski izbor
    http://forum.roda.hr/threads/68532-porod-u-hrvatskoj?highlight=porod+u+hrvatskoj
    http://forum.roda.hr/threads/52475-Porod-sigurna-ili-nesigurna-rabota?highlight=intervencije
    http://forum.roda.hr/threads/219-Porod-kod-kuće?highlight=porod+kod+kuće
    http://forum.roda.hr/threads/12835-Neasistirani-porod-kod-kuće-4.-dio?highlight=porod+kod+kuće
    http://forum.roda.hr/threads/59738-Opasnosti-poroda-kod-kuće?highlight=intervencije
    http://forum.roda.hr/threads/37048-Zašto-im-ne-mogu-oprostiti?highlight=zašto+im+ne+mogu+oprostiti
    b
    aci oko, pa ako nađeš nešto o čemu bi se još moglo raspravljati, ili ako i dalje budeš imala potrebu, samo naprijed

  47. #47

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,728

    Početno

    Meni se ppk čini predivan sa emiocionalne strane...baš lijepo i ugodno za majku i dijete....a kad se sjetim one krvi i svega ostalog...drago mi je da to nisu moje plahte

  48. #48
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Koje krvi? ja ni u bolničkom porodu nisam imala nikakve krvi na porodu.. imaš ako te režu, mene nisu. Dijete izašlo bijelo.. krv je krenula naravno s posteljicom

  49. #49
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Baš u emisiji žene govore kako i nije bilo nešto puno krvi i kako su se uglavnom uzalud mučili prije poroda oko zaštite najlonima svega i svačega.

  50. #50
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Zato umjesto plahta crveni ručnik
    Šalu na stranu, emisija je bila odlična, a gošće tako divne da ako sam i nekada mislila da se za PKK odlučuju samo članice neke sekte na kojima se pripadnost sekti može iz aviona vidjeti ove gospođe su me totalno razuvjerile.
    Ne samo to, nego su pokazale da su poduzele SVE da bi sebi i svojoj bebi pružile najbolju skrb, pa i najbrži mogući transport u rodilište ako bude potrebno
    Pokazale su da je PKK stvarnost koja je tu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •