Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 150

Tema: odore u školama

  1. #1
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno odore u školama

    http://www.vecernji.hr/vijesti/djeca...-clanak-391836

    Pročitavši ovaj tekst pitam se da li da predložim svoje dubokoumno znaje Ministarstvu obrazovanja jer ne mogu vjerovati da se nitko nije sjetio da bi se odore umjesto sakoa i ostalih ugl. neudobnih i zastarjelih odjevnih predmeta mogle sastojati od nečeg djeci poznatog i prepoznatljivog. Ne znam ... traperica i obične bijele majce, dugih ili kratkih rukava.

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Ja bih to rado i mislim da je ok, ali većina roditelja nije baš oduševljena. Djeca bi se prilagodila.

    Meni bi to bila izvrsna antirecesijska mjera - umjesto hrpe obleke imaš 3 uniforme koje stalno mijenjaš. A u razredima se ne tak jako vidjele socijalne razlike, goli pupak i slično.

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja sam totalno protiv, nadam se da to neće zaživjeti dok školujem dijete.

  4. #4
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    podržavam uniforme u školama kave god, samo da klinci budu obavezni nositi jednako. da bar tako nešto zaživi u njemačkoj, ali za sada ni glasa o tome. bilo je pokušaja pa je propalo jer su se klinci opet počeli oblačiti po svom, jedino koliko znam ima tako nešto u Hamburgu u osnovnoj još uvijek. ali to je samo jedan grad, šteta.

  5. #5
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Ja sam za.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Apsolutno sam za odoru/uniformu u skolama, upisali smo nasu curu u osnovnu skolu gdje se svaki dan i bez iznimke nose.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Maxime prvotno napisa Vidi poruku
    Apsolutno sam za odoru/uniformu u skolama, upisali smo nasu curu u osnovnu skolu gdje se svaki dan i bez iznimke nose.
    I ja sam za unoformu, samo ne znam kakvu. Zabavljaju me ideje ljudi o uniformama. Netko spomene trošak izrade uniforme, a onda se drugi sjeti sponzorstva, prikeljiš na uniformu oznaku K Plus ili Dm i nema troška

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja sam za uniforme, ali i da deca mogu birat, malo je bedasto ak cura ( ko ja nekad i sad) neće šos, mora ga nosit za školu,
    izbor ili kuta.

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam za uniforme, ali i da deca mogu birat, malo je bedasto ak cura ( ko ja nekad i sad) neće šos, mora ga nosit za školu,
    izbor ili kuta.
    Pa ta mogućnost postoji - uniforme dolaze u raznim varijantama, štajaznam jeans hlače i suknja, pa dečkima kupiš 2 para dugih + 1 tričetvrt hlače, a curama 1+1+1

  10. #10
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ja bih bila za uniformu da nije upitno kakvi bi to bili materijali i izvedba. Ja sam za spropise o odijevanju koji izgledaju kao modni katalog. Neke privatne škole vani imaju vrlo humane i normalne pravilnike od hijegjene, nepoderanog, dužina itsl do zabrane skupocjene odjeće, satova, nakita, mobitela ili imaskerada. Znači pristojna školska odjeća kako god želiš.

  11. #11

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Maxime prvotno napisa Vidi poruku
    Apsolutno sam za odoru/uniformu u skolama, upisali smo nasu curu u osnovnu skolu gdje se svaki dan i bez iznimke nose.
    ona ide negdje van u školu?

  13. #13
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    nije idealan primjer ali recimo :
    http://www.mpusd.k12.ca.us/bayviewel...school/parents

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    jelena.O: da, trenutno zivimo vani.
    ja sam isto vani odrasla i nosili smo skolske uniforme, nismo smjeli nositi sminku, nositi upadljiv nakit itd. i nemam traume zbog toga

  15. #15
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    I ja sam za uniforme. Ali ne one gadne kute nego, kao što je netko spomenuo, npr traperice i majice određene boje. To bi bilo fora

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj Maxime prvotno napisa Vidi poruku
    jelena.O: da, trenutno zivimo vani.
    ja sam isto vani odrasla i nosili smo skolske uniforme, nismo smjeli nositi sminku, nositi upadljiv nakit itd. i nemam traume zbog toga
    podržavam uniforme, asociraju me na red, poštovanje, usredotočenost
    na bitno,
    i drago mi je da je Maxime ovo napisala, jer mi se nekako čini da je pravo
    na odabir odjeće danas stavljeno među najvažnija prava djeteta i da mu se
    daje preveliki značaj

  17. #17
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    meni se ovo sviđa

  18. #18
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    krojachica, pa zar nije ok. da recimo moje dijete od 8 godina ima pravo odlučiti hoćemo kupiti plavu ili žutu majicu?
    zašto joj ne bi ispoštovala tu želju?
    ne znam, razmišljam da meni netko kaže da ne smijem sivu koja je moja omiljena boja kako bih bila nezadovoljna i isfrustirana.

    naravno ne može ići u nekim nepristojnim kombinacijama ili odjeći koja nje primjerena godišnjem dobu, to me ne ferma.
    ali u nekim meni prihvatljivim okvirima puštam jeda donosi odluke što će obući. i to mi je ok. jer neke odluke mora sama donositi,
    a na ovaj način se osjećala uvažavanom od malih nogu.
    e sad, to što neki ljudi svarno nemaju granice pa pod parolom poštivanja djetetove osobnosti i integrireta dopuštaju i stvari koje po meni nemaju previše veze s rečenim, već sa nebuloznim ispunjavanjem svakog djetetovog prohtjeva, to je drugi par opanaka.

    iako je moj stav dakle da djetetu treba dozvoliti određeno sudjelovanje u tome što će odjenuti ipak mi se sviđa i ideja o uniformama, ne plavim, socijalnim, ružnim kutama u kojima smo mi izgledali ko radnici tvornice obuće iz osamdeset i neke...
    neka uniforma od prirodnog materijala, jednostavna, kombinacije majica i trapke ili šos za cure koje ga vole,nešto full jednostavno.
    pa imaš tri za čitavu godinu, dugi i kratki rukav, po mogućnosti što reče nena sponzoriranu .
    čisto da olakša nama roditeljima, ali i iz drugih razloga. makar, nisam sigurna koliko bi to i da li bi uopće utjecalo na amortiziranje klasnih razlika i priče tko ima koje tenisice i čije su skuplje...
    ja bih to uvela i zbog nepoštivanja ustanove od strane raznih djevojčica i njihovih roditelja koji im dozvoljavaju odlazak u školu u obleki koja je skroz neprimjerena, od provirivanja tangi ispod preniskih trapki, dekoltea i pušapova, pa šminke na licu itd.itd.
    to mi je onako baš perverzno i za zgroziti se. govorim o djeci u osnovnoj školi i nitko nek me ne uvjerava da je to faza, da je to istraživanje, da je to otkrivanje identiteta i blablabla, nek se otkrivaju i pronalaze na neke druge načine i na drugim mjestima al ja tome ne bih dala u školu.
    ako im roditelji dopuste u slobodno, privatno vrijeme ok. poštujem. njihovo dijete i njihova stvar. ali propagirati to kao neki standard i mjerilo i podržavati na način da se čudiš što se jel ti zatucani profesori bune, kad je to tako cool i super, e nemere!

  19. #19
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    makar, nisam sigurna koliko bi to i da li bi uopće utjecalo na amortiziranje klasnih razlika i priče tko ima koje tenisice i čije su skuplje...
    da, to dolazi prije svega od kuće, kako i kakve su djetetu usađene vrijednosti i prioriteti.

    no, ukoliko se obaveza uniformiranog oblaćenja uvede od prvog razreda OŠ itekako sama ta situacija koja tada očigledno proizlazi iz društva i okoline i od autoriteta, a za djecu je to prije svega svijet odraslih, utječe na dječju psihu i na to kako će gledati svoje kolege i prijatelje u školskim klupama.
    socijalna klima bi se sigurno promjenila i prije svega nametnula djeci pogled na školskog kolegu kao osobu, a ne prvenstveno na ono što nosi na sebi.

    djeca ne bi kupovala markiranu odjeću da je prije svega ne kupuju roditelji, pogotovo ne djeca od 6 ili 7 godina. to dolazi tek kasnije, a do tog uzrasta u djecu se da mnogo lijepih i zdravijih ideja usaditi.
    Posljednje uređivanje od moia : 29.03.2012. at 18:11

  20. #20
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Ja sam nadasve za slobodu izbora općenito, ali zaista mislim da bi to bilo praktičnije (s gledišta tempa života) i jeftinije rješenje, a socijalni element mi se također sviđa.
    Istina, sve dolazi od odgoja, ali i djeca koja nisu odgojena u luksuzu ako im se stalno šeće pod nosom naravno da donekle pate i žele što i drugi; mislim da bi se time i od strane durštva i škole slala poruka da se tamo izražavaju svojim znanjem , karakterom , talentima i sl., a ne onim što imaju na sebi.
    Moja djeca još nisu u školi, ali već i u vrtiću postoje prevelike, na prvi pogled očite razlike, ali mislim da su djeca u biti toga svjesnija kako odrastaju tj. u školi.

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja ne mislim da bi bilo jeftinije niti jednostavnije, potpuno mi je nejasna koncepcija prema kojoj dijete ima dvoje hlače ili dvije majice za školu.
    Moje se dijete svaki dan nakon škole presvuče od glave do pete i ta roba ide u pranje. Kako bi to funkcioniralo sa uniformom, potpuno mi je nejasno. Isto tako mi nije jasno da se ista uniforma nosi kroz cijelu godinu, odnosno da eventualno postoji ljetna i zimska verzija.
    Moje dijete ovaj tjedan ne nosi u školu istu robu koju je nosilo po zimi, niti je ovaj tjedan još vrijeme za ljetnu varijantu.
    Što se pak tiče socijalnog elementa, djeca osim odjeće u školu nose svašta - jakne, cipele, tenisice, satove, nakit, telefone, torbe, tako da bi prostora za socijalno raslojavanje itekako i dalje bilo. Osim toga, netko bi imao ganc novu, a netko iznošenu uniformu. Tako je bilo i sa kutama.

  22. #22
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    prošvrljala sam malo linkove, da nema toga tko će svima ugodit, ali koliko vidim ipak je dosta ljudi za uniforme. sistem u engleskoj mi je super, da, škola bi prije svega trebala organizirati nabavku, svi isto od glave do pete, zabrana nakita, satova i slično. da svatko za sebe nabavlja nije baš dobra ideja. i da njihove uniforme su mi baš dobre, obično, pamućno, ugodno - u školu se ne ide slikati, već učiti.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    a zamislite tek da se kute uvedu i u srednjoj školi
    možda bi se napokon više razgovaralo o lektiri...

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Ja sam za uniforme, nešto jednostavno i pamučno, ne baš sakoe, kravate... Meni je npr. bio baš užitak nositi bijelu kutu u farmaceutskoj srednjoj školi. Svi smo nosili kute cijeli dan, na svim satovima, u učionicama, ne samo u laboratorijima. Profesori su također nosili kute i baš mi je bila lijepa slika kad je profesor u bijeloj kuti predavao matematiku učenicima u kutama. Svi smo bili jednaki i izgledali nekako ozbiljnije. Napeglali se jesmo tih kuta, ali meni su ostale u lijepom sjećanju. Također, nisam osjećala razlike u materijalnom statusu, dok moja sestra u gimnaziji je i znala je nekad i plakati zbog toga.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    I jest da je to bilo u pradavna vremena, upisala sam srednju 1988, ali mi smo nosili i papuče

  26. #26
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Kute nisam voljela, a morala sam ih nositi cijelu OŠ. Nisu skrivale klasne razlike jer je bilo skupljih i jeftiniji, šminkerskih i manje šminkerskih, barem u moje vrijeme.
    Frustrirajuće je kad nešto MORAŠ. Zato sam protiv.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    U školi koju pohađaju moji dečki obavezne su uniforme.

    Jedino je petak dan bez uniformi.Tad nose što žele.

    Uniforma se sastoji od gornjeg i donjeg dijela trenirke.Trenirka je jarkoplave boje(otprilike nešto kao boja Dinamovog dresa),gornji dio se zatvara cifom, s prednje strane izvezen je logo škole.Iznad loga dali smo također izvesti ime i prezime tako da nema zabune,zamjene i slično.

    Puno su mi olakšale život,ne moram se misliti što da obuku za školu.A i sva djeca su isto obučena, što je sasvim u redu zbog smanjivanja vidljivosti socijalnih razlika među klincima.Navikli su se svi.
    Posebno mi je lijepo vidjeti klince tako u uniformama kad je školska priredba(zovemo ih štrumpfovi)

  28. #28
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Definitivno sam za! Razloga za to imam napretek.
    Posljednje uređivanje od Smajlich : 29.03.2012. at 21:32

  29. #29
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Meni se sviđa ideja uniforme, ali, što se tiče varijante traperice i majica, tu bi taj socijalni element totalno zakazao-jer postoje traperice "s placa", kao i Dieselove ili Replayeve za tisuću i više kuna.
    Sviđa mi se kako je to riješeno u jednoj privatnoj osnovnoj školi
    Učenici u školi obvezno nose školske majice i trenirke........
    Dakle, zašto ne tako nešto? Da dio uniforme bude majica sa školskim logom, obična pamučna?

  30. #30
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Aha,, vidim da je ronin napisala konkretno iskustvo koje se slaže s mojim teoretiziranjem

  31. #31
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Uniforma se sastoji od gornjeg i donjeg dijela trenirke.Trenirka je jarkoplave boje(otprilike nešto kao boja Dinamovog dresa),gornji dio se zatvara cifom, s prednje strane izvezen je logo škole.Iznad loga dali smo također izvesti ime i prezime tako da nema zabune,zamjene i slično.
    Ja bih mrzila da moram nositi jarkoplavu boju, bas je ne volim. Jeedva bih cekala petak.

    Ronin vole li djeca tu uniformu ili jedva cekaju petak?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    vole.praktična im je.
    Posljednje uređivanje od ronin : 29.03.2012. at 21:44

  33. #33
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Koliko komada vam treba?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Dobili smo dva donja dijela plus jedan gornji.I svi popravci su besplatni.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Otprilike nam je ovakav ritam:pon uto jedan donji dio, sri čet drugi.
    a gornji se ionako ne nosi cijelo vrijeme.

    sad planiram kod krojačice uzeti kratke majice s logom

  36. #36
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam totalno protiv, nadam se da to neće zaživjeti dok školujem dijete.
    potpis kao kuća.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    da,i cijena ovog jednog seta je 175 kuna (uračunato i izvezeno ime)

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    ne znam, po ničemu ne osjećam da im se guši individualnost.
    ionako su mi dosta individualni sami po sebi.

  39. #39
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj EvaMONA prvotno napisa Vidi poruku
    Moja djeca još nisu u školi, ali već i u vrtiću postoje prevelike, na prvi pogled očite razlike, ali mislim da su djeca u biti toga svjesnija kako odrastaju tj. u školi.
    Sad si mi dala misliti. Ja nevvidim razlike u vrticu, u stvari ih ne dozivljavam. Neka djeca npr imaju skupe tenisice, neka ne, to vidim na polici ali nije mi palo na pamet da ih klasificiram po tome. Ni mojoj curki to nije bitno. Ne smeta ju nositi odjecu koja nije nova i nije joj vazno sto ce drugi misliti.
    Da je meni bitno koje markice odjece nose moji prijatelji, i mom djetetu bi bilo.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam, po ničemu ne osjećam da im se guši individualnost.
    ionako su mi dosta individualni sami po sebi.
    pa naravno, istraživanje individualnosti kroz odjeću samo guši druge
    vidove istraživanja i zapravo je vrlo površno.
    btw gledajući otprilike statistiku, čini mi se da nas je dosta ovdje pro uniformnih
    pa zašto onda to ne zaživi, možda bi trebalo pokrenutu nešto na nivou škole?

  41. #41
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    da klara ali ne radi se o tebi i tvojoj djevojčici, ovakav kut gledanja mi se uopće ne sviđa kada govorimo o društvu kao cijelini i njegovom odgoju/preodgoju.
    radi se tu o more i more školaraca i isto toliko roditelja. klasne razlike jesu vidljive prije svega po garderobi, zatim aksesoaru i djeca se htjeli mi to priznati ili ne ravnaju prije svega prema tome, posebno u današnje vrijeme, a održati lekciju o materijalnim vrijednostima odnosno nevrijednostima nije moguće svakom roditelju posebno, osim toga što bi se time postiglo, ništa, oni koji nežele vijdet ne žele, koji ne žele čuti ne žele itd... zbog toga uniforme u školskim klupama osim mnogih drugih stvari, rješavaju i to.

  42. #42
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    ja sam protiv uniformi.
    kao što je netko rekao, prostora za socijalno raslojavanje i tek kako ima.

    oni kojima je bitno će skužiti kakve tko ima tenisice, mobitel, gdje živi, što mu roditelji voze...

    kad bi bar bilo tako lako.

  43. #43
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Meni se ne sviđa uopće ideja uniformi u školi, čini mi se to kao jedan korak nazad. Ne vjerujem da bi uniforme rješile pitanje klasne razlike i dalje bi postojale takve podjele, a to što netko cijeni nekoga po cijeni odjeće ili stanja na računu i tome čiji tata vozi koji auto ovisi o odgoju u kući i uniforma to neće riješiti. Uniforme su mi kao linija manjeg otpora, ne znamo kako riješiti klasne razlike i podjele, ruganja, ne znamo riješiti odlazak u školu u neprimjerenoj odjeći pa ajmo ih uniformirati.
    Što se tiče praktičnosti čini mi se da bi mi to bilo manje praktično, ako imam npr. 2 komada uniforme i moram paziti da mi je uvijek jedna čista i speglana.
    Definitivno mislim da neka pravila moraju postojati i da se u školu ne može bilo kako obučen već pristojno i sukladno godinama. Ne znam imaju li škole pravila ali imam nećakinju u osmom razredu i vidim da djeca idu u školu kao na modnu pistu, nalakiranih noktiju i potpuno našminkane kao da su se spremile za večernji izlazak. To mi nije prihvatljivo.

  44. #44
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    uopce mi se ne svida ideja o uniformama. prakticnost ne vidim. neutraliziranje klasnih razlika...ne zamaram se time.
    kao ni eventualnom nedolicnoscu.

  45. #45
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja potpuno potpisujem mimu i sve ostale koji idu u tom smjeru

    ja se sjecam kuta, nosili smo ih u moje doba - i, uopce se ne sjecam da je ta kuta bilo sto neutralizirala, sjecam se i tko je bio bogatiji a tko ne, kome je to bilo vazno a kome ne.

    mome bi djetetu sigurno trebale troje hlace i 4-5 majica, a mora nesto i privatno nositi - ja ne vidim ni sto je tu prakticno niti jeftino.

  46. #46
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i ja sam protiv. ježim se od uniformiranosti općenito. mislim, meni je užasno kad su npr. djeca u dječjim zborovima isto obučena, a kamoli ovo LOL

  47. #47
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    pa i timovi i klubovi imaju iste dresove što označava da pripadaju istoj ekipi, imaju iste ciljeve, a cilj u školi nije izgradnja individulanosti kroz odjeću, već izgradnja indvidualnosti kroz usvajanje novih znanja i vještina u svakom pogledu pa i onom socijalnom, a taj cilj bi trebao u školi svima biti isti.

    kute i jednaka uniforma od glave do pete se znanto razlikuju i u samom odjevnom predmetu i u ideji koju nose sa sobom.

    ali u biti bilo bi zanimljivo čuti što klinci misle o tome, a ne roditelji tamo gdje su takvi projekti pokrenuti i gdje su se održali, kako se osjećaju i kako vide svoje kolege, da li se socijalna klima ipak promjenila.
    Posljednje uređivanje od moia : 30.03.2012. at 08:17

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Ne bih imala ništa protiv uvođenja uniformi. Pogotovo ovakvog sistema kakav ronin opisuje - to mi zvuči baš ok i prilagođeno djeci.
    Ne mislim pritom na klasne razlike, jer kako su već napisali, djeca nose svašta u školu po čemu je moguće raslojavanje, nije to samo odjeća. Ali nekako mi se sviđa ideja da postoji odjeća za školu, i da je kod svih manje-više slična. Individualnost se može itekako izražavati i na druge načine, zašto bi to morlo biti odijevanje.
    O praktičnim aspektima moglo bi se raspravljati... recimo, da kod dečki budu hlače s trostrukim ojačanjem na koljenima

    I nemojte se zavaravati da djetetu od 7 godina ništa ne znači ime marke ako njegovi roditelji ne obraćaju pažnju na to. I ja sam tako mislila... dok mi dijete nije išlo u školu.

    Što se tiče kuta, spadam u generaciju koja je kute nosila negdje do 6. razreda. I bilo mi je krivo kad je nastupio trend da se kute više ne nose. Ugodnije sam se osjećala u kuti, nego bez nje. Valjda je to sindrom "čovjeka u futroli"

  49. #49
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj moia prvotno napisa Vidi poruku
    pa i timovi i klubovi imaju iste dresove što označava da pripadaju istoj ekipi, imaju iste ciljeve, a cilj u školi nije izgradnja individulanosti kroz odjeću, već izgradnja indvidualnosti kroz usvajanje novih znanja i vještina u svakom pogledu pa i onom socijalnom, a taj cilj bi trebao u školi svima biti isti.

    kute i jednaka uniforma od glave do pete se znanto razlikuju i u samom odjevnom predmetu i u ideji koju nose sa sobom.

    ali u biti bilo bi zanimljivo čuti što klinci misle o tome, a ne roditelji tamo gdje su takvi projekti pokrenuti i gdje su se održali, kako se osjećaju i kako vide svoje kolege, da li se socijalna klima ipak promjenila.
    Pitala ja svoje dečke, starijem se sviđa (ne mora misliti što da obuče) a mlađem isto nije mrsko, pogotovo ako bi se ljeti mogle nositi bermude ili trifrtaljke.

    A nakon škole ionako se često presvlače u odjeću za igru.

  50. #50
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Nisam za uniforme. Kad sam bila dijete nisam voljela uniformiranost kute, pa mi je razumljivo da ni moja djeca ne vole tu uniformiranost. Puno toga djeca moraju i u većini slučajeva se radi o zahtjevima odraslih, pa neka, u granicama urednog i pristojnog, imaju slobodu odijevanja u školi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •