Stranica 5 od 51 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 2501

Tema: Potpomognuta na VUK VRHOVCU

  1. #201
    zdravka82 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    257

    Početno

    Nisam znala da se i subotom moze doci. Jesi ti prikupila nalaze? Mene je strajk izludio, cekala sam na hsg 3 mjeseca.. Zadnji put bila na vv u 9 mj.. Nadam se da nece opet poceti..

  2. #202

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Subotom rade normalno, nedjeljom ne. Za cca 2 tjedna bih trebala imati sve nalaze, ali vjerojatno me ceka jos i histeroskopija. Ne vjerujem da ce opet u strajk.

  3. #203
    Mala28 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    181

    Početno

    Cure gdje ste vi radile hsg?
    trebala bi na vv sad u 1 mj ali dobiti ću M za par dana pa neću stići vaditi hormone i šećer

    tako da čekam 2 mj.
    na prošlom pregledu me je dr A. samo pitao dali sam radila hsg, od ostalih nalaza imam sve, sljedeći tjedan vadimo markere u petrovoj

  4. #204

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Laboratorij na VV radi normalno, mozes vaditi hormone.

  5. #205
    Mala28 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    181

    Početno

    sigurno?
    jer mi na nalazu piše nakon 11.1.
    Trebam vaditi 3-5 dc testesteron slobodni i ukupni, shbg, guh i inzulin natašte, mm ponavlja spermio i pričekat nalaze da kod dr.A
    ali ako možemo ovo obaviti lako dođem neki dan samo kod dr na pregled, ili?
    M očekujem do srijede

  6. #206

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ja bih na tvom mjestu 1dc nazvala lab i rekla da sam pacijentica dr alebica i da moram vadit hormone. Jucer sam bila na VV vadit homocistein i najnormalnije vade spolne, stitnjacu, secer, a cak sam vidjela i jedan par na sgramu (valjda u sklopu androloske obrade) - tehnicarka je tamo. Nazovi i provjeri svakako.

  7. #207
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Da,i ja sam bila 27.12.gore, bilo je zena na vadenju hormona. Sve radilo normalno u labu

  8. #208
    Mala28 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    181

    Početno

    hvala vam cure, zvati ću 1 dc

    može li mi tko odgovoriti za hsg? gdje ste ga radile?

  9. #209

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ja ga nisam radila, al dok jos nismo znali da zbog sgrama nema smisla ici na hsg, planirala sam na merkur.

  10. #210
    Mala28 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    181

    Početno

    aha, mi imamo 3 spermiograma ali nisu sa vv pa ih nisu priznali.
    prošli mjesec kada smo bili na prvom pregledu mm je radio spermio kod njih, ali je dr napisao da i za mjesec dana kada ja vadim hormone mm ponovno radi sprermio
    spermiogrami su mu bili astheno, normo pa oligo

  11. #211

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ocito zeli vidjeti koliko vam varira, obzirom na prosle nalaze. Ako imas jos kakvih pitanja, a da nisu direktno vezana za vv, slobodno posaljes pp, da nejdemo offtopic.

  12. #212
    Mala28 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    181

    Početno

    hvala na pomoci
    dali je tocno da se nalazi kad se rade na vv ne mogu dobiti?
    kako cu recimo znati kakav je muzrv spermio..kakvi su hormoni?

  13. #213

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ne znam za sgram, ali nalaze hormona mozes dobiti, trazi ih na salteru laboratorija. Vjerujem i da sgram mozes moc dobiti, samo treba pitati.

  14. #214
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Jel zna netko koliko se sada ceka u labaratoriju za amh kad je ukinuta radna obveza?

  15. #215
    Zodijak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    44

    Početno

    Ja sam hsg radila privatno kod dr. Miric Tesanic, i zaista jedno jako pozitivno iskustvo. Nista me nije bolilo, malo neugoda kao kad mengu dobijes, i nalazi su mi uredni. Mislim da kosta 1000 kn.
    Citiraj Mala28 prvotno napisa Vidi poruku
    hvala vam cure, zvati ću 1 dc

    može li mi tko odgovoriti za hsg? gdje ste ga radile?

  16. #216
    Zodijak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    44

    Početno

    I mi smo sve obavili, nalazi hormona su kod njih, i isto pise da dodjemo na pregled sa uputnicom i svim nalazima 14. 3dan ciklusa, na dogovor oko postupka. Meni ce tada biti 16 dan ciklusa, pa mislim nazvati 13. i pitati ih da se javim u sljedecm ciklusu da ne idem dva puta bez veze i izostajem s posla.
    Citiraj zdravka82 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav curke!
    Evo i ja sam napokon prikupila sve potrebne nalaze(hsg, krvna grupa,markeri na hepatitis) i čekam 1 dan ciklusa. Na nalazu mi piše da trebam doći 3 dan sa uputnicom za pregled. Znaći li to da sad krećemo u postupak? Nalazi su svi uredni, jedino ne znam za hormone, njih su mi vadili kad sam bila na zadnjem pregledu i čekaju me tamo. I još nešto, brisevi su mi stariji od 6 mjeseci, trebam li raditi nove? da mi nebi zbog njih odgodili postupak..

  17. #217
    kleopatra avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    209

    Početno

    pozdrav cure! mi smo odlučili ipak preći na VV .... telefonski sam se čula dr.Alebićem , rekao je da se dođem iza 11.1 prvi dc na prvi pregled ...imam sve svoje nalaze .... dali da i mm napravi spermiogram ?

  18. #218
    philipa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    156

    Početno

    Ja sam došla s uputnicom za pregled,a MM s uputnicom A3 za spermiogram jer priznaju smo svoje nalaze,pa dok si ti na pregledu TM daje uzorak...dakle ne raditi spermiogram dok ne dođete tamo..

  19. #219
    lberc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,145

    Početno

    Citiraj kleopatra prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav cure! mi smo odlučili ipak preći na VV .... telefonski sam se čula dr.Alebićem , rekao je da se dođem iza 11.1 prvi dc na prvi pregled ...imam sve svoje nalaze .... dali da i mm napravi spermiogram ?
    nek ti promjena klinike donese sreću ko i meni

  20. #220
    Mala28 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    181

    Početno

    danas mi je 1 dc i zvala sam vv da se narucim za hormone,secer i inzulin.
    mm ne moze na spermio jer mu prekosutra na moj 3dc nece biti 5 dana apstinencije.
    posto dr.A ne radi do.pon a trebali smo.isti dan ja izvaditi hormone, mm spermio i pregled da dodjem u pon i cekam pregled a mm spermio ili da zovem u pon da mi daju termin?
    a treba i mm nastimati da mu bude tih 5 dana apstinencije to kad idemo gore

  21. #221

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    mm je uvijek sprmiogram radio sa 3 dana apstinencije nemora nužno biti 5 dana.

  22. #222
    philipa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    156

    Početno

    Mi smo imali i malo manje od 3 dana(u satima) .72 sata traje spermiogeneza pa je to kao neki minimum-ispod toga ih ima lažno manji broj..pa ako se tu uklapate odite sve obaviti...

  23. #223

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Osječk-baranjska županija
    Postovi
    383

    Početno

    jel je neko gore 14.1.

  24. #224
    Mala28 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    181

    Početno

    nije ni 3 dana..jucer je bilo akcije, znaci u cetvrtak bi to bilo 2 dana?
    dali da riskiram i izvlacim ga sa posla da ide gore pod upitnikom jel ce ga uopce primiti i uzet mu spermio sa samo 2 dana, ili da probam u pon doci pa da moli da naprvi to i da vidim jel ce me dr. A primiti na pregled?
    jer nemam se kada naruciti, a da bu d sto ranije u ciklusu zbog hsg-a

  25. #225

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    to je 2 i pol dana, ak je jucer navecer bila akcija.
    na tvom mjestu bih otisla gore s muzem u cetvrtak. jer ak ne upali, mozes probat opciju B - pojavit se u ponedjeljak. ak upali, super.

  26. #226
    philipa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    156

    Početno

    Možda ti je pametno nazvati ih i provjeriti da li je 2,5 dana dovoljno?Onda bi sve napravili odjednom,osim toga ja sam za sljedeći pregled opet naručena s MM radi spermiograma,dakle dva puta zaredom ,pa se to može dogoditi i vama...

  27. #227
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    zdravka vv pocinje s radom 13.1. na 1dc. zoves kako bi se narucila. ako je sve u redu s nalazima i na uzv (pregledat ce te 3dc), krenut cete u postupak (naknadno ces im donijeti uputnicu). briseve i papa vrijede godinu dana, ako su bili uredni.
    Malo kasno sam ovo registrirala ali više ne vrijedi ovo boldano. Po novom (info iz 11 mj) ne može se u postupak bez ispravne uputnice a naknadno može obratno: donijeti uputnicu za pregled ako se ipak ne ide u postupak. Ja sam došla s obje za svaki slučaj (imam OK gina haj se tiče uputnica)!

  28. #228

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    72

    Početno

    Citiraj piki prvotno napisa Vidi poruku
    Malo kasno sam ovo registrirala ali više ne vrijedi ovo boldano. Po novom (info iz 11 mj) ne može se u postupak bez ispravne uputnice a naknadno može obratno: donijeti uputnicu za pregled ako se ipak ne ide u postupak. Ja sam došla s obje za svaki slučaj (imam OK gina haj se tiče uputnica)!
    Molim za pomoć!
    Da li na uputnici mojoj za prvi pregled treba biti kakva posebna oznaka ili slično, odnosno šta triba pisati na upunici za prvi pregled za mene i mm za spermiogram, da me ne vrate zbog uputnice jer smo 300 km od Zg.?
    Zahvaljujem

  29. #229
    philipa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    156

    Početno

    Za prvi pregled trebaš A1 uputnicu s naznakom za pregled(iznad ti dr.napiše uputnu dijagnozu),ništa posebno..a TM A3 za spermiogram .Neće te vratiti,ja sam za MM naknadno slala poštom jer je dr.krivo napisao šifru.Ti dobivaš uputnicu od ginekologa,a TM od liječnika opće....A bolnica je KB Merkur-humana reprodukcija ne VV..takvu sam ja uputnicu imala i sve ok..poz

  30. #230

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    81

    Početno

    Trebam sljedeci tjedan vadit hormone, i jos neke pretrage mislim inzulin, pa me zanima do kad se to moze napraviti s tim da putujem 4 sata do Zagreba.

  31. #231
    kleopatra avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    209

    Početno

    hvala ! Iberc nadam se ... ti se čuvaj i uživaj

  32. #232

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    97

    Početno

    Cure molim pomoć

    Danas mi je prvi dan ciklusa i u ponedjeljak bi trebala kod Alebića, zovem cijeli dan i nigdje se nitko ne javlja.
    Jel on možda na GO? Do kad? Jel počinje radit u ponedjeljak? Da dođem i da čekam?

    Help

  33. #233

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Na vv su na GO do ponedjeljka, samo se u ponedjeljak pojavi gore.

  34. #234

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Na vv su na GO do ponedjeljka, samo se u ponedjeljak pojavi gore.

    Hvala bubekica

  35. #235

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    S uputnicom naravno. Kako to fa ides gore 5dc? Vadis hormone?

  36. #236

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    194

    Početno

    Danas mi je 1DC cijelo sam jutro zvala ali bez uspijeha. Budući da nisam i zg, neznam da li da dođem u ponedjeljak 5DC s uputnicom za pregled i uputnicom za vađenje hormona 3-5DC + suprug treba napraviti spermiogram. Bojim se da me neće primiti. Neznam što da radim. Mislila sam ipak doći ali nisam pametna.
    I pitanje još jednom da li mogu dobiti bolovanje za taj dan i tko mi daje bolovanje dr.opće prakse ili moj ginekolog?
    Hvala

  37. #237
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Citiraj mari80 prvotno napisa Vidi poruku
    Trebam sljedeci tjedan vadit hormone, i jos neke pretrage mislim inzulin, pa me zanima do kad se to moze napraviti s tim da putujem 4 sata do Zagreba.
    Misliš do koliko sati to možeš obaviti? Ja sam to radila oko 8h, ali je dosta cura bilo nakon mene. Nisam sigurna do kad primaju uzorke, možda da nazoveš i objasniš situaciju (velika udaljenost)!?

  38. #238
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Citiraj NINA30 prvotno napisa Vidi poruku
    Danas mi je 1DC cijelo sam jutro zvala ali bez uspijeha. Budući da nisam i zg, neznam da li da dođem u ponedjeljak 5DC s uputnicom za pregled i uputnicom za vađenje hormona 3-5DC + suprug treba napraviti spermiogram. Bojim se da me neće primiti. Neznam što da radim. Mislila sam ipak doći ali nisam pametna.
    I pitanje još jednom da li mogu dobiti bolovanje za taj dan i tko mi daje bolovanje dr.opće prakse ili moj ginekolog?
    Hvala
    Naravno da će te primiti, reći ćeš da si zvala i da se nitko nije javio. Nije to neki veliki problem, već mi se to desilo nekoliko puta pa nitko nije prigovarao. Eh, sad za bolovanje nisam sigurna, valjda ti ga daje ginekolog! Pravo na bolovanje imaš svakako!

  39. #239
    Mala28 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    181

    Početno

    bila sam danas na vv vaditi T slob. i ukup., shbg, guk i inzulin na tašte i sestra mi je rekla da je nalaz za 10 dana
    sva sreća da mm nije išao sa mnom jer ne bi mogao napraviti spermio.
    e, sad, nije mi jasno kako mi je dr. A rekao da dođem sa mm 3-5 dc, vadim ove hormone, mm spermio, pričekamo par sati i kada stignu nalazi kod njega na pregled i dogovor, a sad mi kažu 10 dana.
    u pon planiramo otići gore, vidjeti dali mm može spermio obaviti i da saznam kad će mi biti nalazi i što dalje.
    tada će mi biti 7 dc.
    na to pitanje sestri, rekla mi je ne znam, nema ih do pon, zovite u pon i pitajte ili dođite.

  40. #240

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    vadila si hormone kao vanjski pacijent, zato 10 dana. da si ih vadila u ponedjeljak, vadila bi ih kao alebiceva.

  41. #241
    Mala28 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    181

    Početno

    ah...kad je M dosla ranije...a vidjet cu u pon kaj kazu

  42. #242

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Bez brige, sve je to ok

  43. #243

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    194

    Početno

    Na mojoj uputnici ne piše naziv bolnice,kaže dr.moja da po novom više ne mora to pisati samo humana repro.!? pojma nemam nadam se da me neće zbog toga vratiti

  44. #244

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ne mora pisati naziv bolnice.
    Posljednje uređivanje od bubekica : 10.01.2014. at 07:23

  45. #245

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    81

    Početno

    hvala vaki, u međuvremenu sam uvidjela da vozi neki nocni bus tak da sam u 7 u ZG ... Sve za bebu,,,Vaki vidim da ti u potpisu pise da si imala prirodnjak s klomifenima, jel to znaci da je to bio tvoj prvi postupak kod alebica, i znas li mozda jel on uvijek ide prvo s tim ' priordnjacima'..... ja kad sam radila inseminacije pila sam klomifen, uvijek imala 3 folikula, ali tanak endometrij najvjerovatnije zbog klomifena jer on stanjuje isti.... takodjer sad sljedeci tjedan kad napravim hormone i pregled, pa me bas zanima sta ce dr reci tj sto slijedi dalje...

  46. #246
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    zdravka, post o TSH sam premjestila na ovu temu: http://forum.roda.hr/threads/10701-TSH

  47. #247
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Citiraj mari80 prvotno napisa Vidi poruku
    hvala vaki, u međuvremenu sam uvidjela da vozi neki nocni bus tak da sam u 7 u ZG ... Sve za bebu,,,Vaki vidim da ti u potpisu pise da si imala prirodnjak s klomifenima, jel to znaci da je to bio tvoj prvi postupak kod alebica, i znas li mozda jel on uvijek ide prvo s tim ' priordnjacima'..... ja kad sam radila inseminacije pila sam klomifen, uvijek imala 3 folikula, ali tanak endometrij najvjerovatnije zbog klomifena jer on stanjuje isti.... takodjer sad sljedeci tjedan kad napravim hormone i pregled, pa me bas zanima sta ce dr reci tj sto slijedi dalje...
    Da, bio je to moj prvi postupak, ali ne kod doktora A., ja sam kod doktorice. Ne idu uvijek prvo prirodnjacima, ovisi o vašoj dijagnozi. Mi smo htjeli probati klomifenima u nadi da će nam to biti dovoljno, no ipak nije. Pošto si ti već pila klomifene možda ti ipak da nešto drugo. Sretno!

  48. #248

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    78

    Početno

    Cure zanima me koliko dugo vrije uputnica po novom,moja gin.mi je rekla kao 3 mj?!

  49. #249

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

  50. #250

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    72

    Početno

    Pozz, u utorak sam kod dr.A na prvom pregledu, nosim sve papire iz dosadašnjih postupaka i uputnicu, mm bi taj dan mogao napraviti spermiogram zar ne?
    Može li biti više dana apstinencije od 5 , šta mislite?

Stranica 5 od 51 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •