Lijepi pozdrav svima, mama sam skoro dvogodišnjaka, inače je tvrdoglavo i temperamentno dijete, ima učestale tantrume, a što povezujemo i sa sporijim razvojem govora. Strpljivi smo s njim i trudimo se, međutim najveći problem je da on ne želi ništa piti, i već godinu dana traju naše borbe oko pića. Do unazad mjesec dana je bio dojen i iako već odavno imamo taj problem, sada smo posebno zabrinuti.
Jako se bojim da će dehidrirati. Znači nakupovali smo ne znam koliko raznih vrsta bočica i čaša za djecu , pokušala sam mu dati domaće sokiće, čaj, mlijeko... Ama baš ništa ne želi piti. Kako su sada posebno jake vrućine ne znam više kako se postaviti i na rubu sam očaja. Nekada smo mu znali dati na špricu vodu ali to je mučenje, on se vrpolji i naprosto teško mi pada da mu dajemo na silu vodu.
Zbog toga svega još uvijek mu dajem kašice koje obogatim tekućinom tako da su teksturom opet dosta gušće od juhe ali opet se brinem da nije dovoljno. pelene mu nisu baš mokre kao inače. Molim vas ako je netko imao sličan problem za savjet! Da li on nije dovoljno žedan, i kako mu približiti tekućinu? Nastojim mu pokazati primjerom, pred njim piti ali nikako , samo protestira i čim čuje riječ voda počne negodovati. To nas sve jako zabrinjava i rastužuje, ponekad ga sat vremena nutkam s vodom i ništa. Čitam po internetu da koliko djeca njegove dobi moraju piti i on ni približno ne popije. Sam nikada ne uzme bočicu, na rubu sam suza svaki dan i ne znam kako se nositi s ovom situacijom... Unaprijed hvala!