Stranica 552 od 581 PrviPrvi ... 52452502542550551552553554562 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 27,551 do 27,600 od 29027

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći

  1. #27551

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    52

    Početno

    A da se konzultiras sa doktorom malo prije? Cisto da te smiri ha?

  2. #27552
    IVANA 86 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Pa radi u pon..nazvati cu. Trenutno mogu na hitnu al mi se cini pretjerano,jako je malo,pa ko da je presto,pa za par sati opet nadem malo na ulosku..

  3. #27553

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj IVANA 86 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure,evo i mene u trudnickim temama. Pa prvo da me dodate na listu, 07.05. i stizu nam dvije bebe . A sad naravno ako mi mozete pomoc, dakle od prvog dana pijem duphastone 3x1 i stavljam utrogestan 3x2. U cet mi je dr. rekao da ukinem duphastone al postepeno kroz tjedan dana. Cim sam smanjila krenuo je smedkasti iscjedak. Inace sam 13+5.. Mislila sam nazvati dr u pon ako ne prestane ali brinem se,pa da li se kome dogodilo slicno?
    Ja sam imala estrofem i utrogestan isto kad sam smanjila estrofem jesam imala smeđe do crveno. Pa sam opet par dana popila onda stane pa otisla na kontrolu sve ok pa obilno krvarenje. Să-mo lezi i pitaj dr. Meni stalo krvarenje u 11tj.evo sad sam u 18tj.sretno

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  4. #27554

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    52

    Početno

    Citiraj IVANA 86 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa radi u pon..nazvati cu. Trenutno mogu na hitnu al mi se cini pretjerano,jako je malo,pa ko da je presto,pa za par sati opet nadem malo na ulosku..
    Jansam inala krvarenje u 8 tjednu,hematom,nije bio prevelik negdje oko ovoja sa strane,i to je slinilo nekih mjesec i pol dana smedjkaato,izludjivalo me,dobila sam duphastone i tako sve do negdje 20 tjedna,i nakon mjesec dana me radi otvaranja stave na utrogestan da stavljam dolje,i tada sam shvatila da se necu rijesit progesterona tihekom cijele trudnoce za koju se nadam da cu izgurat do kraja kako spada sa naravno sretnim zavrsetkom sto zelim i tebi i svima ovdje. Moj slucaj je da sam se nabrala straha od svih tih koplikacija i uvjek savjetujem po nekom svom nahodjenju,idem doktoru pa makar i bezveze jer sam tako mirnija. Oni su tu radi nas,placaju ih radi nas.

  5. #27555
    IVANA 86 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    E hvala puno cure,sad mi je lakse malo. Pa zapravo imala sam i ja hematome al na zadnja dva pregleda nije ih bilo.. Zato je dr odlucio micat duphastone i dobila sam preporuku da secem. Sad propitujem obadvije odluke. Smedarenje sam imala vec jednom,trajalo dva dana al mi je dr rekao tad da ako se ponovno pojavi nek dignem duphastone na 4. Tako da sam sad zbunjena malo...

  6. #27556
    IVANA 86 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Allegra- znam kako ti je,i ja sam se bas veselila rjesit se progesterona,tesko mi pada.. Cijelo vrijeme cekam da produ ta prva tri mjeseca da se rjesim i nadala sam se ko i ti da sad bude mir do kraja. Tebi zelim svu srecu,nadam se da bude sve dobro.

  7. #27557

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    52

    Početno

    P kako je... a nije mi bas bajno... ja sam teze podnosila duphastone na usta nego utrogestan dolje stavljanje... moram strogo mirovati,lezim vecinom odem do kuhinje i balkona cijeli moj domet,ne zelim to nikom,a prva trudnoca. Moj savjet ne forsiraj se i vise lezi odmaraj,i bit ce sve ok.

  8. #27558
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Ivana, endometrioza ovisi jako o progesteronu, ja bi na tvom mjestu vratila duphaston. Smedje je najvjerojatnije stara krv, ali pitanje je odakle. Dovoljno si vec rizicna s obzirom na dijagnozu, jos su duplici sto cini stvar jos rizicnijom...
    I lezi!
    Posljednje uređivanje od Sybila : 04.11.2017. at 10:21

  9. #27559

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    52

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Ivana, endometrioza ovisi jako o progesteronu, ja bi na tvom mjestu vratila duphaston. Smedje je najvjerojatnije stara krv, ali pitanje je odakle. Dovoljno si vec rizicna s obzirom na dijagnozu, jos su duplici sto cini stvar jos rizicnijom...
    I lezi!
    vidis bas interesanto to sto citam,ja imam 36 nisam imala
    Nikakvih problema osim,nekih ponekih infekcija koje su ljecene,pa sam isla na hsg,imala vanmatericnu i nakon toga prirodno zatrudnila brzo. Ali manjak progesterona kod mene sam ja laicki identificirala. A pritom slika hormona mi je bila fantasticna u odnosu na godine. Neznam sto je rezultiralo hematomu i kasnijem otvaranju. Voljela bih da mi neko od doktora mogao obrazloziti ali niko nije imao pojma.

  10. #27560
    IVANA 86 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Hvala na savjetima svima. Sybila-kako mislis ovisi o progesteronu,na koji nacin? Pa mozda najbolje da ja vratim na tri i u pon nazovem...

  11. #27561
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj IVANA 86 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na savjetima svima. Sybila-kako mislis ovisi o progesteronu,na koji nacin? Pa mozda najbolje da ja vratim na tri i u pon nazovem...
    Znas i sama kako se ne zna bas najbolje kako nastaje endometrioza, ali brojnim zenama se kao terapija ucinkovitom pokazao progesteron - smanjuje napredovanje endometrioze. Tako da je teorija da je negdje u podlozi endo manjak progesterona ili tijelo ne zna jednostavno kako gaboptimalno iskoristiti i progesteron je jako bitan kod trudnica s endometriozom. S obzirom na sve sto endo moze zakomplicirati u trudnoci - ja bi na tvom mjestu, sa svim tim rizicima, stala sa skidanjem oralnog progesterona i mozda cak vratila na staru dozu dok doktor ne kaze da je sve ok. Ili otisla na hitnu. Nismo mi tu doktori pa moras sama odvagati za i protiv, mi smo samo neke zene na forumu, odi na hitnu ako se dvoumis. Posteljica bi trebala sad negdje preuzeti svoju ulogu, ali ne mora biti. Ako se dobro sjecam, ja sam utrogestane (nisam imala nikakva krvarenja pa mi nije uvodjen duphastone) koristila cak do negdje 16tt. Tako da mi se cini da ti je jednostavno skidanje s duph krenulo prerano.

  12. #27562
    IVANA 86 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Da tako mi je receno,da posteljica sad preuzima ulogu. u pocetku su cak govorili da ce mi sve ukinut oko 12tt pa se meni nije cinilo prerano. Al dobro da znam i ovo sto si sad rekla,ta endo je bas neistrazena i ja sam do sad citala sasvim neke druge teorije. Pa hvala puno na objasnjenju

  13. #27563

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Ja imam isto jos utrogestan samo 3-1a nemam iscjedak od 11tj. A sad sam 18tj.

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  14. #27564
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,979

    Početno

    Meni su utrogestan ukinuli u 9. tjednu, a sada sam u 12. tjednu, ali ja nemam endometriozu. Najbolje da se još posavjetuješ s dr. pogotovo ako si počela smeđariti..

  15. #27565

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    77

    Početno

    Argente 17.11. 2017. / (M)
    snelly85 24.11.2017. / (Ž)
    glow 24.11.2017. / (Ž)
    Ovan 15.12.2017. / (Ž), (M)
    bubekica 17.12.2017. / (M)
    JUHU 20.12.2017. / (Ž)
    ivancica_001 25.12.2017. / (Ž)
    minic 30.12.2017. / ()
    MonaLi 31.12.2017. / (M)
    Vrci 4.1.2018. / (Ž)
    željkica 10.1.2018. / (M)
    Allegra28 18.01.2018. / (Ž)
    Eci 30.1.2018. / (Ž)
    pak 30.1.2018. / (M)
    dominikslatki 9.2.2018./ ()
    martinaP 9.2.2018. /(Ž)
    Optimist 25.2. 2018. / (Ž)
    Hadasa 3.3.2018. / (Ž), (Ž)
    Muma 24.3.2018. / (M)
    miuta821 9.4.2018. / (M)
    mono111 10.4.2018. / (Ž)
    IVANA86 7.5.2018. / ()

  16. #27566
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Argente, Snelli, Glow - pa vi ste u finalu! Kako se osjecate? Sve spremno?
    Mi smo vidjeli super kolica i sad razmisljam da li je prerano da ih kupim.
    Moja curica skace ko velika, tocno osjetim di je guza, di nogice, di rukice. Pregled je u petak pa pokusavam ignorirati paranoje

  17. #27567

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Ovan, jel tebi navedeni termin 40 tj? Meni je termin 24.01., ali ja to ignoriram i pripremam se da ce biti oko Bozica. Daj Boze da izdrzim par dana iza Bozica. Koliko cesto ides na preglede (mene dr narucuje svaka 2 tj) i jesi li krenula u bolnicu? Kod mene isto kombinacija kao i kod tebe!

  18. #27568

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    52

    Početno

    Citiraj Marijaxy prvotno napisa Vidi poruku
    Ovan, jel tebi navedeni termin 40 tj? Meni je termin 24.01., ali ja to ignoriram i pripremam se da ce biti oko Bozica. Daj Boze da izdrzim par dana iza Bozica. Koliko cesto ides na preglede (mene dr narucuje svaka 2 tj) i jesi li krenula u bolnicu? Kod mene isto kombinacija kao i kod tebe!
    Ja i ti smo blizu onda,meni je 18.1,a volila bi da bude oko bozica ili nove godine,oprosti a zasto kazes da izdrsis do Bozica? Nisam upucena u tvoju pricu pa mi ne zamjeri.

  19. #27569

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Alegra, imam blizance, pa mi je i dr rekla da ako izdrzim do Bozica, dakle do 36.tj je dobro. Nakon 36.tj se ide u bolnicu i dogovara porod. Evo tako sam cula i od drugih mama blizanaca.

  20. #27570

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    52

    Početno

    Citiraj Marijaxy prvotno napisa Vidi poruku
    Alegra, imam blizance, pa mi je i dr rekla da ako izdrzim do Bozica, dakle do 36.tj je dobro. Nakon 36.tj se ide u bolnicu i dogovara porod. Evo tako sam cula i od drugih mama blizanaca.
    Aha,onda je to skroz ok puno srece zelim sa bebicima!

  21. #27571
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Mislim da sam danas prilikom brisanja napipala hemoroid, valjda je to to, kao kvrzica u podrucju anusa? Nije bolno, jedino malo osjetljivo. I sto sad, cime mazati? Hoce proci?
    Cudno mi je da sam ga uopce i dobila, jer redovito imam stolicu i to meksu, bez napinjanja.
    Kako je kod vas?
    Sad sam 24+1 tt. Trebam li napominjati ginekologu?

  22. #27572
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Argente, Snelli, Glow - pa vi ste u finalu! Kako se osjecate? Sve spremno?
    Mi smo vidjeli super kolica i sad razmisljam da li je prerano da ih kupim.
    Moja curica skace ko velika, tocno osjetim di je guza, di nogice, di rukice. Pregled je u petak pa pokusavam ignorirati paranoje
    Kod mene sve spremno
    Bas sam danas do kraja slozila torbu za rodiliste i poslozila stvari od male u komodicu.
    Sutra idem pinovno u TA i nadam se da cu saznat tocan datum carskog.
    Iako,ja jos nemrem vjerovat da cu stvarno postat mama.
    Kad o tome mislim toliko sam uzbudena da bi sad i odmah da je vec pored mene moja cura

  23. #27573

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo vidjeli super kolica i sad razmisljam da li je prerano da ih kupim.
    Koja, koja? Ja zasad gledam rabljena na njuskalu.

  24. #27574
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Mah, ja zatvorena, dr kaže "čep", beba visoko. Ko cepelin sam, sve mi je teško: čučnut, sagnut se, bole križa, naznake išijasa, žgaravica, mučnina, herpes, prehlada, mali bolestan, ali neeema odmora, sve tako troma i kukajući stalno sam u pogonu. Jer "moram obavit još ovo, i ovo, i ovo"...a imam potrebu da zalegnem u brlog i smirim se, da dođem do nekog zena potrebnog da porod sam krene.

    Ozbiljno me strah da ću si na podsvjesnom nivou blokirat porod, završit na indukciji i pod nožem kao i prošli put. A voljela bih VBAC nego boga vidjet
    I pričam ja to sve preksinoć u krevetu MM-u i kontam kako me pažljivo sluša...i nakon jedno 10 min skužim da spava.

    Eto, da skratim- nisam spremna, logistika još i je, ali ja osobno nisam. Živčana sam.

  25. #27575
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Cure ajde pomozite,evo cekam da ponovim ctg.Beba je premirna...
    Jel se kojoj desilo slicno?
    Planirani carski je 17.11.

  26. #27576
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    moja je znala spavati
    pa sam prosetala i pojela cokoladicu i onda je sve bilo ok

  27. #27577
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    a sjecam se jedne trudnice koja je u TA radila cucnjeve...sestra joj tako rekla

  28. #27578
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,979

    Početno

    Snelly, nemam još iskustva s micanjem bebe i sigurno će ti cure s više iskustva dati bolje savjete. Kako proučavam sve dostupne izvore, naišla sam na stranici bolnice u kojoj planiram roditi info da bismo bebu trebale osjetiti minimalno 10 puta na dan. Ako nismo sigurne miče li se beba, da pojedemo ili popijemo nešto što će ju šokirati poput malo šećera, ledene vode...
    Ali, kao što rekoh, ima tu puno iskusnijih cura

    Optimist, na hemoroide je dobro staviti malo leda da se stisnu i pomažu umirujuće kreme poput kantariona i nevena. Ne znam koliko su sigurne za korištenje u trudnoći pa bi bilo dobro da se posavjetuješ s dr.

  29. #27579

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Mog najbolje probudi casa hladne vode.

  30. #27580

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Optimist, ja sam isto ljetos dobila vanjski hemeroid i jos ga imam. Nikad prije nisam imala i imam meku stolicu (od magnezija). Kod kuće sam imala kantarionovo ulje pa sam se s njim mazala. Informirala sam se da se moze koristiti u trudnoci za vanjsku uporabu. Evo ja bas kupila novu bočicu. Rekla sam svojoj dr i ona je rekla da je to ok.

  31. #27581

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj snelly85 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure ajde pomozite,evo cekam da ponovim ctg.Beba je premirna...
    Jel se kojoj desilo slicno?
    Planirani carski je 17.11. ������
    Aha, puno puta

    Jela kolace, radila cucnjeve, svasta. Moji ctg-ovi su uvijek bili prejednolicni, u obje trudnoce, doktorima se to nikako nije svidjalo. Obje trudnoce dovrsene bez problema, djeca na porodu 10/10.

  32. #27582
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Doma imam nase maslinovo ulje pa cu mazati njime dok ne kupim kantarionovo, valjda ce pomoci.

    Led cu za sada preskociti, i ovako sam smrznuta Ali cu ga imati na umu ako bude trebalo.

    Hvala, curke

    snelly, sretno, javi nam se, curka ti vjerojatno nuna po ovom tmurnom vremenu

  33. #27583
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Aha, puno puta

    Jela kolace, radila cucnjeve, svasta. Moji ctg-ovi su uvijek bili prejednolicni, u obje trudnoce, doktorima se to nikako nije svidjalo. Obje trudnoce dovrsene bez problema, djeca na porodu 10/10.
    E to mi je trebalo,hvala na utjesi
    Ponovljeni ctg je malo bolji ali nju nis ne smeta....
    Popila sam espresso,pojela lisnato sa cokoladom,casu ledene vode i jos cuclala led,a i pjesice isla na 3.kat jer ne radi lift.
    Malo se mrdnula ali nis spektakularno.
    Sestra ju drma kod glave i kaze ovo vase dijete je totalno flegma,nece se ni naljutit.

  34. #27584
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    snelly a gle kakvo je vrijeme Važno da si pod kontrolom

  35. #27585
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ja sam skuzila da moja reagira na pad tlaka, kad je vani kisno samo spava. Tak je i jucer, vec sam se zabrinula,
    ali danas skace da nadoknadi.
    MartinaP- bila sam u izlozbenom salonu od web shopa sa fejsa, mislim da se zove Djecja oprema. Sviđaju mi se MiluKids. Gledam ja i polovna, vidla sam jedna ABC design ali mi boja ne odgovara.

  36. #27586
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Kako proučavam sve dostupne izvore, naišla sam na stranici bolnice u kojoj planiram roditi info da bismo bebu trebale osjetiti minimalno 10 puta na dan.
    NE, Munkice. Treba se micati bar 10 puta na SAT. Kod snelly je zadnji mjesec trudnoće i tada je silno važno pratiti pokrete.


    Citiraj snelly85 prvotno napisa Vidi poruku
    E to mi je trebalo,hvala na utjesi
    Ponovljeni ctg je malo bolji ali nju nis ne smeta....
    Uopće te ne želim plašiti, ali izuzetno je važno da pratiš pokrete djeteta. To su ti trebali reći i na pregledu.
    Treba tri puta na dan voditi evidenciju. Legneš na bok, i za svaki bebin pokret upišeš crticu na papir. To može biti udarac, štucanje, meškoljenje, svaki se pokret bilježi. Kad dodješ do 10 pokreta, možeš prestati. Ako je bilo manje od 10 pokreta tokom 1 sata, pojede se nešto i leži još sat vremena brojeći pokrete. Ako ih ne bude deset ni tokom dva sata, tada treba kod doktora.
    Ovo je u zadnjem mjesecu trudnoće najvažniji "pregled" kojeg može mama učiniti i točno pokazuje da je beba u redu.

  37. #27587
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,620

    Početno

    Moj prvorođeni se rijetko kad micao 10 puta na sat. To je bilo toliko mirno dijete da sam sveukupno valjda dobila cijelu trudnoću 2-3 poštena udarca. Redovito sam ga budila drmusanjem, slatkim, muzikom... par puta udario i dalje mir
    Srećom tad me nitko od doktora nije tražio da brojim pokrete

    A ova beba sad, ta se miče 10 puta na minutu valjda. Vrti se i izvija, udara, igra s mjehurom, ono aktivna i previše. Sve me nekad boli od tih udaraca

  38. #27588
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Moja je mirnica, njezna je i najaktivnija oko 22-23 h.
    Pretpostavljam da je jos rano da je stalno i jako osjecam, sad sam 24+2. Ili nije?

  39. #27589
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,979

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    NE, Munkice. Treba se micati bar 10 puta na SAT. Kod snelly je zadnji mjesec trudnoće i tada je silno važno pratiti pokrete.
    Ne bih imala nista protiv da ju osjecam i vise od 10 puta na sat no za to cu se morati jos malo
    Evo provjerila sam jos jednom da nisam napravila lapsus, ali vele na 2 mjesta u bolnickoj knjizici minimalno 10 puta dnevno.

  40. #27590

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Meni isto nikad u prvoj T nisu rekli da brojim pokrete niti vodim evidencije, ni sad mi za sada to nitko nije rekao. Samo su me pitali osjetim li bebicu i to je to. Čak mi se vise puta na ctg dogodilo da sam imala 0 udaraca a neke cure po 20.. isto nikad nitko ništa. Ali da ju ne osjetim duže vrijeme sigurno bi išla “slušat”

  41. #27591

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Mene još uvijek zanima jel uloživost isto sto i otvorenost?

  42. #27592
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Cure koje koriste baby watcher...
    Sigurno ste pratile i broj otkucaja u minuti...
    Meni je u pocezku, znaci od kad sam jasno mogla cuti, od cca 12 tt je bilo cak do 160, a sad oko 140...
    To je ok??
    Da li s vremenom opada broj otkucaja tj.srce kuca sporije nego na pocetku??
    Koliko je vama broj otkucaja koji vam se u prosjeku ispise na ekranu??

  43. #27593
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Dominikslatki,
    Mislim da nije ! Moja prijateljica je od pocetka T bila uloziva za clanak, znaci vrsak prsta ali je do samog kraja bila zatvorena skroz.

  44. #27594

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    52

    Početno

    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    Dominikslatki,
    Mislim da nije ! Moja prijateljica je od pocetka T bila uloziva za clanak, znaci vrsak prsta ali je do samog kraja bila zatvorena skroz.
    Mono,nisam
    Sigurna ali mislim da je jedan clanak prst a vrh prsta jel vrh prsta. A slazem se sto se tice ulozivosti i otvaranja. Dakle nije isto.

  45. #27595

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj dominikslatki prvotno napisa Vidi poruku
    Mene još uvijek zanima jel uloživost isto sto i otvorenost?
    Nije. Ulozivost oznacava koliko prst utone u cervix, a otvorenost koliko prstiju prolazi kroz cervix.
    A bas sam to krasno objasnila

    Mono, to je normalno. Sad ce ti ostati na 140 cca.

  46. #27596
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ulozivost onda mjeri duljinu , a otvorenost sirinu cerviksa. Kod prvorotkinja se prvo skracuje a onda otvara , a kod viserotkinja to ide istovremeno , pa zato otvaranje brze ide.

  47. #27597
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    NE, Munkice. Treba se micati bar 10 puta na SAT. Kod snelly je zadnji mjesec trudnoće i tada je silno važno pratiti pokrete.




    Uopće te ne želim plašiti, ali izuzetno je važno da pratiš pokrete djeteta. To su ti trebali reći i na pregledu.
    Treba tri puta na dan voditi evidenciju. Legneš na bok, i za svaki bebin pokret upišeš crticu na papir. To može biti udarac, štucanje, meškoljenje, svaki se pokret bilježi. Kad dodješ do 10 pokreta, možeš prestati. Ako je bilo manje od 10 pokreta tokom 1 sata, pojede se nešto i leži još sat vremena brojeći pokrete. Ako ih ne bude deset ni tokom dva sata, tada treba kod doktora.
    Ovo je u zadnjem mjesecu trudnoće najvažniji "pregled" kojeg može mama učiniti i točno pokazuje da je beba u redu.
    Svugdje citam da je panika ako se u tih 1h-2h ne osjeti 10 udaraca,a mene zanima zasto bas 10?
    Jasno mi je da je panika ako se primjeti smanjen broj udaraca ali kaj ako od pocetka trudnoce imam mirnu bebu?
    Iskreno to me najvise zamaralo na pocetku trudnoce ali s vremenom sam shvatila da je ona takva i ne zelim se nervirat oko toga.
    Meni je najbitnije da ja nju osjetim

  48. #27598
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo provjerila sam jos jednom da nisam napravila lapsus, ali vele na 2 mjesta u bolnickoj knjizici minimalno 10 puta dnevno.
    Možda misle u 10 navrata kroz dan, a ne broj udaraca/okretanja etc u sat vremena ili kako već

  49. #27599
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,979

    Početno

    E, da, Muma. Mislim da si u pravu Ima logike.

  50. #27600
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Kada se udarci broje, trebaju se brojati na tocno odredjen nacin. To ukljucuje mirno lezanje i brojanje i tada ih treba biti minimalno 10 u sat, Beti je rekla tocno. Kroz dan, dok hodas uokolo, imas osjecaj da ih je sve skupa 10 dnevno jer od vlastitih pokreta ne osjetis one od bebe.
    Nije toliko nuzno da bas tolikom frekvencijom mjeris udarce. Jednom dnevno, ako zelis, je sasvim dovoljno. Ja osobno sam ih brojala kada sam skuzila da su mirni. I tada sam redovno brojala po 10 udaraca u 10 minuta maksimalno. A do tada ih kao nisam osjetila satima.
    Zasto 10? Zato sto su istrazivanjima i praksom utvrdili da je taj broj dobar cutoff za pokazatelje uredne aktivnosti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •