Stranica 51 od 94 PrviPrvi ... 41495051525361 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,501 do 2,550 od 4691

Tema: Atopijski Dermatitis

  1. #2501
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj Indija prvotno napisa Vidi poruku

    Glavica nam je puna krastica, dr. Pavičić rekao ekcema, ništa ja to nekužim. Pedica me cijelo vrijeme uvjeravala da je to tjemenica i špotala mama, pa zašto to ne rješavate?!
    A ja non stop prala više od mjesec dana sa Mustelom.

    Dr. Pavičić nam je dao Abitima kremu da mažemo po vlasištu. Te ljuske iliti kraste stvarno ružno izgledaju, debele su, smeđe i smrde po loju-

    Ja ih naravno nisam četkala na silu, mada mi to svi govore
    Lagano ih perem Atoderma gelom za kupanje ( pročitala ovdje od jedne forumašice post) pa namažem kremom.

    Lice, uši, iza ušiju i zatiljak držimo odlično pod kontrolom sa Eucerinom 12 % omega. Nekad bude ful crveno, pa se jadan samo češe i po licu i po kosi, pa to bude još gore.

    Mene zanima, kako ste vi rješavale ove ljuske po vlasištu? Da li ste ih četkale? Koliko ste četo ih prale?
    Tin je isto imao te ljuskice po glavi, smeđe, krasta do kraste. I nama je pedijatrica rekla da se radio o tjemenici, dermatologica nije osporila iako je u isto vrijeme dijagnosticirala i dermatits. Riješili smo to kombinacijom Mustelinog šampona protiv tjemenice i maslinovim uljem koje bi pustili oko sat vremena, a zatim bih mu to polako iščešljala. To smo ponovili par večeri za redom i onda je bilo ok.
    No, prije jedno 6 mjeseci te su se ljuskice opet vratile, jedna polovica tjemena je bila sva u krasticama, Tin je tad imao malo preko 3 godine. Prala sam to sa svim i svačim i na kraju sam prije mjesec i pol opet stavila ulje i iščešljala. Dovoljno je bilo jednom i od onda mu je glava čista.

    Inače, ovdje sam pročitala zgodan savjet za bebe koje se češu - obući bebu u malo veću odjeću tako da im rukavići prekriju šake da se ne može češkati. Opet, bebi trebaju šake, moraju ih gledati i stavljati u usta , ali možda tako raditi samo po noći.

  2. #2502
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa Vidi poruku
    Jel to znaci da svako mlijeko od zitarica (rizino, zobeno, sojino...) i kada nije dodatno obogaceno kalcijem, sadrzi dovoljno kalcija?
    Mislim, osim kalcija, ne vidim razlog davanju odredjene doze mlijeka od zitarica, jos posebno ako dijete ne voli kasice, osim pak ako je mlijeko dodatno obogaceno kalcijem, a to je jedini veci izvor tog minerala u djetetovoj prehrani.
    Zanima me jer ni sama ne nalazim nikakve kompetentne izvore, a i sama razmisljam o tome unosi li moje dijete dovoljno kalcija ili ne.
    Thanks!
    napitci od žitarica ne sadrže dovoljno kalcija da zadovolje dječje potrebe.
    govorim iz iskustva desetogodišnjeg vegetarijanstva kombiniranog s makrobiotikom.
    da bi bila sigurna da ti dijete dobija kalcij treba uzeti mlijeko obogaćeno tim mineralom ili više pažnje obratiti na druge namirnice bogate kalcijem, primjerice poput sezama i tamno zelenog povrća.
    sezam je sjajan izvor kalcija. ako ne znate kako bi ga unosili, evo recepta.
    par velikih žlica sezama popržiti na suhoj tavi dok ne počnu puštati fini orašasti miris. paziti da ne izgori. potom zgnječiti u mužaru ili ako nemate mužar natući batićem na nekoj dobroj podlozi (kamenu ili drvetu). pospremiti u staklenku i posipati po jelima, može slatkim, može slanim. super je na tjestenini.
    ovo se inače radi u kombinaciji sa solju i zove se gomashio, ali ja radim bez i skroz je ok. sjemenke se motraju stući, jer ako se to ne učini sezam samo prođe kroz probavni trakt.
    odličan izvor kalcija su i alge, ali one su daleko skuplje od sezama.
    ja inače uzimam integralni sezam od alnature.

  3. #2503
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    zaboravila sam napisati da se moja Anja češe bjesomučno. noću joj stavim čarapice na rukice, a danju ju zabavljam da zaboravi na svrbež.
    zbog svraba, jako loše spava i ja sam na rubu živaca zbog toga
    a tek smo počeli borbu s ad-om. ona ima 4 mjeseca.

  4. #2504

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    6

    Početno

    Hvala na odgovorima.

    Ma to mi je najgore što ga jadnog svrbi pa mu cijelu noć držim rukice

    Ja sam probala četkati, ali je onda ispod tih krastica curila nekakva vodica, pa me bilo strah da se to ne upali

    Da li mažete običnim maslinovim uljem?
    Da li mogu stavljati obloge od hrastove kore na glavicu? Mislim da sam tako nešto pročitala ovdje...

  5. #2505
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa Vidi poruku
    napitci od žitarica ne sadrže dovoljno kalcija da zadovolje dječje potrebe.
    govorim iz iskustva desetogodišnjeg vegetarijanstva kombiniranog s makrobiotikom.
    da bi bila sigurna da ti dijete dobija kalcij treba uzeti mlijeko obogaćeno tim mineralom ili više pažnje obratiti na druge namirnice bogate kalcijem, primjerice poput sezama i tamno zelenog povrća.
    Upravo o tome govorim.
    Zbog cega onda razmisljati o potrebnoj mjerici tog "zamjenskog" mlijeka kao mlijeka, pogotovo ako nije obogaceno kalcijem?



    Citiraj anamar prvotno napisa Vidi poruku
    sezam je sjajan izvor kalcija. ako ne znate kako bi ga unosili, evo recepta.
    par velikih žlica sezama popržiti na suhoj tavi dok ne počnu puštati fini orašasti miris. paziti da ne izgori. potom zgnječiti u mužaru ili ako nemate mužar natući batićem na nekoj dobroj podlozi (kamenu ili drvetu). pospremiti u staklenku i posipati po jelima, može slatkim, može slanim. super je na tjestenini.
    ovo se inače radi u kombinaciji sa solju i zove se gomashio, ali ja radim bez i skroz je ok. sjemenke se motraju stući, jer ako se to ne učini sezam samo prođe kroz probavni trakt.
    odličan izvor kalcija su i alge, ali one su daleko skuplje od sezama.
    ja inače uzimam integralni sezam od alnature.

    I ja radim gomashio, ali sam ga samo par puta poprzila, no onda mi ima preintenzivan, gotovo zagoren okus, a ne zagorim ga. Tako da sada samo smeljem isti taj integralni i obavezno stavim soli
    Inace, i prije ove dijete trpam sezam posvuda.

    No, nadoknadjivanje kalcija u slucaju nemlijecne dijete nije svejedno, posebno ako se radi o djetetu, koje recimo ne voli sve namirnice koje, nakon mlijecnih proizvoda, sadrze dosta kalcija.
    Recimo, djetetu od 4-8 godina je potrebno 800mg kalcija dnevno (ima raznih RDA-ova, no tu se negdje vrte brojke).
    E, sad, dva jogurta dnevno (od 200ml) bila bi dovoljna. No, kako to u nasem slucaju ne uzimamo u obzir, kad gledamo recimo sezam, koji ga ima najvise od svih zitarica, onda bi dijete po toj logici trebalo pojesti, ako se dobro sjecam, preko 100 i nesto g sezama dnevno, sto je dosta sezama u djetetovoj prehrani, kod nekih i nemoguce. OK, jedu oni i drugu hranu koja sadrzi kalcij, no ipak nije svejedno svakodnevno osigurati tu potrebnu dozu (fakat je najlakse jogurtima :/ )

  6. #2506

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    i ja se brinem radi kalcija..mi ne smijemo mliječnim proizvodima niti blizu..konzumira sojino mlijeko koje je obogaćeno kalcijem.još plus hrana..ali, ne znam baš da li mu je to dovoljno..jedno vrijeme sam mu davala šumeće tabletice od kalcija..ali, pošto su oni s okusima agruma ( a on to ne smije) i to sam sad izbacila..
    ima li kakvi dodatak za djecu gdje ima kalcija i vitamina d ?neke tabletice, sirup?

    moj mali nikad nije imao kao tjemenicu, nego više kao suho
    vlasište, toliko da mu se perutalo..mažem mu vlasište svaki dan atodermom i onda je koliko toliko ok..

    nego, baš sam neki dan kao skuhala zob, precjedila i omotala mu rukice navečer s tim baš kad je zaspal..u roku par minuta su ga počele jako svrbjeti..pa sam mu morala skinuti i staviti normalne obloge..baš mu ta zob na koži smeta..

  7. #2507
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj stela2 prvotno napisa Vidi poruku
    i ja se brinem radi kalcija..mi ne smijemo mliječnim proizvodima niti blizu..konzumira sojino mlijeko koje je obogaćeno kalcijem.još plus hrana..ali, ne znam baš da li mu je to dovoljno..jedno vrijeme sam mu davala šumeće tabletice od kalcija..ali, pošto su oni s okusima agruma ( a on to ne smije) i to sam sad izbacila..
    ima li kakvi dodatak za djecu gdje ima kalcija i vitamina d ?neke tabletice, sirup?

    Stela, u nekom od gore postova sam bas napisala da svom malom dajem kalcij od Childlife-a (sirup, kalcij je na nemlijecnoj bazi)

  8. #2508
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    dobri izvori kalcija su i srdele (s kostima) i soja, ali riječ je i o čestim alergenima :/

  9. #2509

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    mony, da porčitala sam to gore negdje da si napisala za taj sirup..
    da li je taj sirup od childlife isključivo samo za kalcij ili ima i drugih vitamina? sumnjam da to ima u našoj ljekarni...provjerit ću..ima li stranica na netu za taj sirup?

  10. #2510
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja sam maloj znala držati ruke punih 1.5 godinu, i mazali smo je s čistim maslinovim uljem, ali tak da kad se tuširala mi smo je malo posprejali s tim uljem i razmackali po koćže, a kad bi se kupala stavljala bi ulje u vodu.

  11. #2511
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj stela2 prvotno napisa Vidi poruku
    mony, da porčitala sam to gore negdje da si napisala za taj sirup..
    da li je taj sirup od childlife isključivo samo za kalcij ili ima i drugih vitamina? sumnjam da to ima u našoj ljekarni...provjerit ću..ima li stranica na netu za taj sirup?

    To je bivsi Childlife, sada se zove Lifetime (sve zajedno Twinlab), ali se radi o istom proizvodu:
    http://www.lifetimevitamins.com/prod...g_citrate.html

    Otvoris imenik na t-portalu s ljekarnama i zoves jednu po jednu jel imaju.
    Ja nasla u onoj ljekarni na Savici - ul. Ljerke Sram.

  12. #2512

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    Indija, i mi smo imali identični problem s vlasištem. Isto nam je pedijatrica interpretirala kao tjemenica, ali - naravno - ni Mustela ni iščešljavanja nije nikada pomoglo.
    Što se desilo da se iščistilo? ovako, dermatologica nam je dala Betrion (antibiotsku mast) koji sam stavljala nekoliko dana, a nakon toga kortikosteroidnu kremu, Afloderm.
    tek tada su se ljuske počele normalno iščetkavati bez da je curila limfa od ispod...
    inače, kada doše do toga što opisuješ, "krusti", navodno je potrebno tretirati antibiotskom kremom zbog eventualne stafilokokne infekcije...i treba jako paziti da slučajno neki herpes ne navučeš na te ranice...
    da, gadno zvuči, a i izgleda, ali - da te utješim - nakon što smo to iščistili (s cca 3-4 mjeseca nam je bilo tako) do sada je sve čisto (tu i tamo suho ljuskavo vlasište., ali ni blizu onome)

  13. #2513

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    baš smo jučer bili kod alergologa i spomenula je mogućnost da od CZSS tražimo nekakvu pomoć za kupnju "specijalne" hrane... jeste li probale dati zahtjev?
    inače, na nekom drugom forumu sam slučajno nabasala na info da je jedna mama malog alergičara dobila na recept i mlijeko i brašno (doduše, nekako između redaka skontala sam da možda postoji sumnja na celijakiju pa možda zato?)

  14. #2514
    Achan avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    188

    Početno

    Mony, eto anamar ti sve rekla. Kelj npr. sadrži puno kalcija. Sardele su super ali još malo riskantne, plava riba nam još nije dozvoljena. Da i meni je to zvučalo čudno sa dva deca, ali to je možda više bilo da ne bi ljudi sad nalivali djecu mlijekom od žitarica. Pejić naglašava da bi djeca trebala piti vodu, lagane čajeve i razrijeđeni jabučni sok, a znam i sama da ima ljudi koji djeci daju mlijeko i ujutro, pa za doručak, pa popodne, pa za spavati. Mislim da je željela savjetovati da se pije ono drugo a mlijeko tako za upotpuniti doručak ili večeru a ne stalno. Posebno obzirom da ona ni ne spominje mlijeka od žitarica kao izvor kalcija već isključivo kao napitak. Inače i ja sam se kao i ti mučila sa tim kalcijem pa sam na kraju posustala i sada mi mala pije Pregomin, tako sam barem mirne duše.

    Što se tiče krusta na glavi. Možda je čak i moj bio onaj post sa Bioderminim gelom, ustvari bez možda. Ali to nam je funkcioniralo par tjedana, i onda kao i sve vezano uz ad, više nije pomagalo. Onda joj je jedan period bilo super ulje od alverde pa i to prošlo.
    Moja mala ima navršenih 14 mjeseci i još uvijek ima ljuskice po glavi. Samo se sada ne zamaram jer nisu onako upaljene, više izgledaju kao pojačana prhut, ali dobrano pojačana. Iskreno, kada joj je lošije pojačaju se ljuskice, kada joj je bolje smanje se ljuskice. Tjedan dana sam joj davala fenistil radi proljetne hunjavice, i koža i glavica su bile čiste. Prošo fenistil vratilo se sve. A pedijatri po meni za ljuskice na glavi ništa ne razumiju. Ja sam tjednima i državnim i privatnim tupila da to nije tjemenica i uopće me nisu doživljavali. I dalje se snalazimo kako znamo i umjemo.

  15. #2515

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    6

    Početno

    Je, bio je baš tvoj post

    Probala sam i to, ali ne ide baš. Zvala sam Pavičića danas i rekao mi je da malo mogu tu i tamo četkati. Ja sam mu glavicu namazala Weledinim balzamom protiv vjetra jer je masan pa malo četkala. Ali kakva korist od toga?

    Ništa i dalje to mažem Abitima kremom koju smo dobili od doca.

    Maya, drago mi je da ste vi to uspjeli rješiti. Ja idem na kontrolu za dva tjedna pa ćemo vidjeti šta će reći Pavičić, hoće li nam dati kakvu drugu kremu.

    Inače, danas smo se probudili crveni po glavi i licu kao da nas je netko zalio vrelom vodom

    Mislim da mu se stanje pogorša vani, tj. da reagira na pelud. I Tata i ja smo isto alergičari na pelud i to veliki. Eto, možda je to

  16. #2516

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    6

    Početno

    E da, još nešto.

    Kako znate da se pojavila bakterija?
    Toga me baš strah.

  17. #2517
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    dogovorili pregled kod doktora Gverića (dermatologa) u Zadru u ponedjeljak.
    javim se nakon toga.

  18. #2518

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    59

    Početno

    Evo i nas ovdje... Čitam ali ne stignem sve pratiti, pa da si skratim muke po monitoru, molim vas da mi pomognete.
    Vidjela sam neke postove o produjenju, ostanku doma i slično, znači li to da sa dijagnozom AD-a mogu dobiti njegu djeteta nakon 1. godine?

  19. #2519

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    da, možeš dobiti njegu djeteta s dijagnozom ad-a..ali, to mora biti jaki ad..npr..na temelju 3 fleka ne znam da li će odobriti..
    dermatolog ili alergolog mora preporučiti njegu da bi to prošlo na komisiji..

  20. #2520
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Micika_8 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i nas ovdje... Čitam ali ne stignem sve pratiti, pa da si skratim muke po monitoru, molim vas da mi pomognete.
    Vidjela sam neke postove o produjenju, ostanku doma i slično, znači li to da sa dijagnozom AD-a mogu dobiti njegu djeteta nakon 1. godine?
    Pogledaj si malo na http://forum.roda.hr/threads/41775-N...godine-III-dio

  21. #2521

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    59

    Početno

    hvala
    Srećom, nije tako jako. Ja svejedno ostajem doma na neplaćenom, teško da će mi za to "malo" odobriti njegu. Malo uopće nije malo, ali dkotori kažu: "Joj, ma nije vam to ništa da viite kako to može biti"

  22. #2522
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    i malo može biti ubitačno i trajati godinama. A veliko ponekad može samo skoro prek noći prestati.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 09.05.2010. at 06:42

  23. #2523
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa Vidi poruku
    dogovorili pregled kod doktora Gverića (dermatologa) u Zadru u ponedjeljak.
    javim se nakon toga.
    evo nas.
    pregibi nisu gljivice nego dermatitis. tjemenica nije tjemenica nego dermatitis!
    dobili Beloderm kremu (koja se radi u ljekarni) s manjim postotkom kortikosteroida.

  24. #2524

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    90

    Početno

    pozz,nemam vremena čitati prijašnje postove,ali bi se ipak priključila temi. Moja bebica od rođenja ima problema sa kožom,rekli su da će mu brzo proći , da bi mu nakraju ustanovili AD . Zasada nije tako strašno,ali na licu mu se nikako ne povlači to crvenilo. Mažem mu betrion mast ,ali pomaže kratkotrajno. Koristimo i A-dermu svakodnevno.Dojim ga i već se dvaput osuo , mislim da je to bilo od keksiju sa lješnjacima jer sam ih oba puta konzumirala. Sada ima 6 mj i 15 dana , danas smo započeli sa dohranom,te nam je savjetovano uvođenje 1 namirnice tjedno.Zanima me kako ste vi započeli sa uvođenjem dohrane? Da li ste ustanovile osnovu atopije i kako?

  25. #2525

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    dok dojiš, obavezno izbjegavaj osnovne alergene: kravlje (i kozje) mlijeko, pšenično brašno, jaja, soju, agrume, orašaste plodove i ribu (i sve proizvode koji sadrže ove namirnice pa čak i u tragovima, npr. salame i sl.)
    i, naravno, nikako bebici to davati dok se ne ustanovi eventualna alergija ili ne
    započni s najmanje alergenim namirnicama:
    mi smo prvo počeli s prosom (ima dobrih ***** pahuljica ili samelji one iz DM-a i skuhaj u vodi ili promiješaj s tvojim mlijekom)
    za početak zaboravi na žitarice s glutenom, koristi rižu, kukuruz, proso, amarant, kvinoju..
    onda počni s povrćem (kuhana tikvica, mrkvica, buča....)
    uglavnom, usredotoči se prvo na jednu namirnicu, npr. jednu žitaricu i pokušaj par dana pratiti reakcciju, ako je nema, dijete je podnosi i nastavi mu je davati...
    isto dalje s povrćem...
    pa s voćem...
    Roda ima odličnu tabelu na stranici
    Posljednje uređivanje od Maya_78 : 13.05.2010. at 20:22

  26. #2526
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    curke, već sam pisala o našoj borbi i, recimo, dobivenoj bitki s AD (homeopatijoa, probiotik, dijeta,..).. ukratko, problemi su počeli s mjesec i pol starosti, riješili smo ih se s nekih pet mjeseci i do sad (godinu dana) nije bilo baš ničeg. s godinom smo pokušali uvesti kravlje mlijeko i probudili zvijer, i mučili se sa svrbežom neka tri tjedna.. s obzirom da je mačak sad već spretan, poprilično jako i efikasno se čohao.. bili smo na rubu da napokon popustimo i uvedemo kortikostač, dok nam dr. Metka Regan nije rekla za neku potpuno prirodnu kremu (na bazi propolisa) - problemi su kuckuckuc nestali nakon drugog dana, pa prijavljujem! preporučujem je od srca svim mamicama i bebicama koji se muče s ovim čohavim gadom!

  27. #2527
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    jel to možda žuta krema od Petrovića????

  28. #2528

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa Vidi poruku
    dok dojiš, obavezno izbjegavaj osnovne alergene: kravlje (i kozje) mlijeko, pšenično brašno, jaja, soju, agrume, orašaste plodove i ribu (i sve proizvode koji sadrže ove namirnice pa čak i u tragovima, npr. salame i sl.)
    i, naravno, nikako bebici to davati dok se ne ustanovi eventualna alergija ili ne
    započni s najmanje alergenim namirnicama:
    mi smo prvo počeli s prosom (ima dobrih ***** pahuljica ili samelji one iz DM-a i skuhaj u vodi ili promiješaj s tvojim mlijekom)
    za početak zaboravi na žitarice s glutenom, koristi rižu, kukuruz, proso, amarant, kvinoju..
    onda počni s povrćem (kuhana tikvica, mrkvica, buča....)
    uglavnom, usredotoči se prvo na jednu namirnicu, npr. jednu žitaricu i pokušaj par dana pratiti reakcciju, ako je nema, dijete je podnosi i nastavi mu je davati...
    isto dalje s povrćem...
    pa s voćem...
    Roda ima odličnu tabelu na stranici
    ali ja sam većinu tih namirnica jela dok nisam doznala da ima ad ,mlijeko pijem normalno i med sam čak jela,nisam primjetila nikakvu reakciju.Dva puta sam jela nešto što je imalo lješnjake i osuo se nakon toga ,ali sam tek drugi puta skužila. Čak sam i na onom čaju od (kršitelj koda)a pročitala da sadrži gluten ,doduše zanemarive količine ali ipak bi odreagirao i na tako malo ako je alergičan ? Počela sam sa jabukom ,drugi tjedan mislim rižine pahuljice . A onda bi možda tikvicu .Zar baš treba svaku namirnicu testirati 7 dana ?Prva dva dana davala sam mu sokić od jabuke i to 2-4 žličice pomiješano sa čajem ,treći dan dala sam mu 3 žličice pirea od jabuke i tako mislim povećavati svaki dan duplo . rečeno mi je da nikako ne miješam novu namirnicu sa onom već isprobanom,već ih pojedinačno testiram.Da li ste i vi dobile takav savjet?

  29. #2529
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    velika jabuka, napišeš sve , ishvališ kremu i ne kažeš o kojoj se radi. pa nemoj nam to raditi.

    koja je to krema?

  30. #2530
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj lopa29 prvotno napisa Vidi poruku
    Počela sam sa jabukom ,drugi tjedan mislim rižine pahuljice . A onda bi možda tikvicu .Zar baš treba svaku namirnicu testirati 7 dana ?
    pazi kakve bi to bile pahuljice, ( jer ih većina sadrži gluten ,) zato bolje provjeri. A i bilo bi bolje da prvo probaš s kuhanom rižom , mi čak i kuhali rižino brašno ( smelješ u mlincu) i skuhaš ko gris.

  31. #2531

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    pazi kakve bi to bile pahuljice, ( jer ih većina sadrži gluten ,) zato bolje provjeri. A i bilo bi bolje da prvo probaš s kuhanom rižom , mi čak i kuhali rižino brašno ( smelješ u mlincu) i skuhaš ko gris.
    Ali nešto mi nije jasno, ja jedem sve namirnice koje sadrže gluten i to u velikim količinama , zašto onda moram toliko paziti kod njega ? Pa i čaj koji mu dajem sadrži neznatno glutena , ne bi li mu već i to izazvalo alergiju ?

  32. #2532

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa Vidi poruku
    dok dojiš, obavezno izbjegavaj osnovne alergene: kravlje (i kozje) mlijeko, pšenično brašno, jaja, soju, agrume, orašaste plodove i ribu (i sve proizvode koji sadrže ove namirnice pa čak i u tragovima, npr. salame i sl.)
    i, naravno, nikako bebici to davati dok se ne ustanovi eventualna alergija ili ne
    započni s najmanje alergenim namirnicama:
    mi smo prvo počeli s prosom (ima dobrih ***** pahuljica ili samelji one iz DM-a i skuhaj u vodi ili promiješaj s tvojim mlijekom)
    za početak zaboravi na žitarice s glutenom, koristi rižu, kukuruz, proso, amarant, kvinoju..
    onda počni s povrćem (kuhana tikvica, mrkvica, buča....)
    uglavnom, usredotoči se prvo na jednu namirnicu, npr. jednu žitaricu i pokušaj par dana pratiti reakcciju, ako je nema, dijete je podnosi i nastavi mu je davati...
    isto dalje s povrćem...
    pa s voćem...
    Roda ima odličnu tabelu na stranici
    pa proso spada u žitarice , šta nema on onda i glutena ili sam krivo zaključila ?

  33. #2533
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj lopa29 prvotno napisa Vidi poruku
    Ali nešto mi nije jasno, ja jedem sve namirnice koje sadrže gluten i to u velikim količinama , zašto onda moram toliko paziti kod njega ? Pa i čaj koji mu dajem sadrži neznatno glutena , ne bi li mu već i to izazvalo alergiju ?
    nemora značiti ako mu je alergija na gluten mala do cca 2 razreda iz tvog mlijeka mu ne treba smetati, ali u ovoj priči trebaš biti oprezna i gluten uvoditi malo kasnije, a ne odmah na početku dohrane.

  34. #2534
    Achan avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    188

    Početno

    Nema svaka žitarica gluten, riža, proso, amaranth, quinoja i kukuruz ga ne sadrže. A što se tiče tvog mlijeka, u načelu naš organizam probavi sve i u mlijeko stižu samo kvalitetni sastojci, ali obzirom da su nam organizmi ponekad oštećeni desi se da manja količina alergena stigne i u mlijeko. Zato se oni osipaju ali ne toliko strašno i ne dobivaju one užasne alergijske reakcije. Mala od moje kolegice je alergična na gluten a mama je jela sve sa glutenom dok je dojila i ona se nije osipala, tek sa godinu dana se počela osipati nakon odvajanja od mame i odlaska u vrtić. Tako da činjenica da je mama nešto jela dok je dojila i beba se nije osula ne mora značiti da bebi ta namirnica ne smeta već joj može zasmetati tek kad je pojede u izvornom obliku.
    Slušaj savjete ostalih mama sa foruma i idi polako sa uvođenjem namirnica. I meni bi bilo najrađe da sam joj mogla dati komadić kruha i gledati ju kako žvaće, ali nisam do alergotesta koji je napravila sa navršenih godinu dana. Malo je teže jer moraš stalno misliti na namirnice, ali to je jedini način da im se pomogne, nema te kreme koja će pomoći koliko naša pažnja.

    Inače, eto još jedne vesele. Znate kako uvijek svi moraju bebama dati nešto da jedu, i ti govoriš ma ne treba... ma tek je jela...moramo paziti, znate alergija... A ljudi i dalje guraju i guraju i onda nekad popustiš. Tako sam ja u petak, sušeno voće, mislila sam ne može joj škoditi ... evo nam ga na, osula se i odmah navećer kortizon, onda znate kako se jako osula. Bila sam užasno ljuta na sebe jer sam popustila a istovremeno i na te ljude koji moraju gurati i gurati, ko da im kroz glavu propuše kad kažeš da moraš paziti radi alergija. Eto, ovo je bilo malo mojeg ispuhavanja. Pusa svima

  35. #2535
    Nimrod avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    282

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa Vidi poruku
    napitci od žitarica ne sadrže dovoljno kalcija da zadovolje dječje potrebe.
    govorim iz iskustva desetogodišnjeg vegetarijanstva kombiniranog s makrobiotikom.
    da bi bila sigurna da ti dijete dobija kalcij treba uzeti mlijeko obogaćeno tim mineralom ili više pažnje obratiti na druge namirnice bogate kalcijem, primjerice poput sezama i tamno zelenog povrća.
    sezam je sjajan izvor kalcija. ako ne znate kako bi ga unosili, evo recepta.
    par velikih žlica sezama popržiti na suhoj tavi dok ne počnu puštati fini orašasti miris. paziti da ne izgori. potom zgnječiti u mužaru ili ako nemate mužar natući batićem na nekoj dobroj podlozi (kamenu ili drvetu). pospremiti u staklenku i posipati po jelima, može slatkim, može slanim. super je na tjestenini.
    ovo se inače radi u kombinaciji sa solju i zove se gomashio, ali ja radim bez i skroz je ok. sjemenke se motraju stući, jer ako se to ne učini sezam samo prođe kroz probavni trakt.
    odličan izvor kalcija su i alge, ali one su daleko skuplje od sezama.
    ja inače uzimam integralni sezam od alnature.
    super ideja, ali sezam je također alergen meni je trebalo neko vrijeme da shvatim da mi i njega reagira.
    Posljednje uređivanje od Nimrod : 19.05.2010. at 10:10

  36. #2536
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    evo i nas na ovoj temi...nazalost

    uglavnom, Damir ima 4 mjeseca i 20 dana, i od kad je imao otprilike mjesec dana vuče jedan lišaj na licu, mazali smo Maxidex masti, pa Geokortonom, pa Mustela Stelaprotect kremicom, pa Bepanthenom i nista..... i otisli jucer kod drmatologa i rekla nam da ima blazi atopijski dermatitis, ima nesto i na nogici suho, i po glavi si je sve kraste napravio jer se češe do krvi...... i tako dobili terapiju...... A-derma exomega uljna kupka, krema i šampon, Geokorton mast 2x dnevno 3 - 4 dana, pa pauza od 5 - 6 dana, pa opet, Fenistil kapi 3x dnevno i poslije kupanja uljem da mu mazemo glavicu......
    Ja da se klonim kikirikija i kostunjicavog voca, a za sve ostalo da vidim da li ima reakciju kakvu pa da izbacim..... e sad imam pitanje: koliko treba da neka namirnica dodje do mlijeka?

    kad krenemo s dohranom rekla je da se strogo drzimo tablice ( a ionako sam to namjeravala )

    i tako... krecemo i mi u borbu protiv AD

  37. #2537

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj crnka84 prvotno napisa Vidi poruku
    evo i nas na ovoj temi...nazalost

    uglavnom, Damir ima 4 mjeseca i 20 dana, i od kad je imao otprilike mjesec dana vuče jedan lišaj na licu, mazali smo Maxidex masti, pa Geokortonom, pa Mustela Stelaprotect kremicom, pa Bepanthenom i nista..... i otisli jucer kod drmatologa i rekla nam da ima blazi atopijski dermatitis, ima nesto i na nogici suho, i po glavi si je sve kraste napravio jer se češe do krvi...... i tako dobili terapiju...... A-derma exomega uljna kupka, krema i šampon, Geokorton mast 2x dnevno 3 - 4 dana, pa pauza od 5 - 6 dana, pa opet, Fenistil kapi 3x dnevno i poslije kupanja uljem da mu mazemo glavicu......
    Ja da se klonim kikirikija i kostunjicavog voca, a za sve ostalo da vidim da li ima reakciju kakvu pa da izbacim..... e sad imam pitanje: koliko treba da neka namirnica dodje do mlijeka?

    kad krenemo s dohranom rekla je da se strogo drzimo tablice ( a ionako sam to namjeravala )

    i tako... krecemo i mi u borbu protiv AD
    i moj ima iste smetnje ,samo ja mu nisam htjela davati fenistil kapi (pročitaj upute u kutijici ,poseban oprez treba kod tako malih beba ) .Dala sam mu ih tek dva dana po dva puta i nikako prije spavanja . Preporučeno mi je bilo tri puta tri dana , ali mislila sam si da je bolje da se organizam sam izbori nego da ja taj prirodan proces blokiram . Možda je to ludo , ali čim mu se smirio kašalj ja sam prestala to koristiti. Osut je još uvijek , ali od kada pazim šta jedem sve je bolje . Kupam ga u vodi u koju sam ulila skuhanu kamilicu , više puta dnevno perem mu lice kamilicom i pomaže . Isto tako nekoliko puta ga mažem a-dermom i između maslinovim ulje , radim to kod svakog previjanja . Znači vrlo često i uopće se više ne češe toliko često. Čak mu i tjeme mažem a -dermom čim se počne češati . Na naborima oko vrata stavljam sve to i još i ponekada bepanten mast. Danas sam baš čula da običan lanolin odlično pomaže , pa ću i to probati , ali za sada nam ide . I da , dobio je i one masti elocom - belobaza i to sam koristila samo dva puta isto tako nisam ga htjela trovati sa time . Mislim ako je baš strašno i nužno onda bih koristila , ali dok još uvijek nije toliko alarmantno trudimo se sa svime ostalim. Vrijedi probati ....

  38. #2538

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    6

    Početno

    Evo Parfenac krema se prestaje proizvoditi do daljnjega dok se ne ispitaonaj sastojak bufexamac.
    Tako piše na netu, a to su mi rekle i neke magistre po ljekarnama.

    Nama je tu kremu preporučio Pavičić i fakat mom malom starom 3,5 mjeseca je samo to pomoglo.

    A inače kod nas je to samo na glavi, a bilo je koma.

    Ja ne znam njemački, može li mi netko reći šta piše u prijevodu?

    Ja po svom instinktu nisam pretjerivala s ovom kremom, samo kad je bilo gadno, a znalo je biti...

  39. #2539

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    moj miš u zadnje vrijeme nekako stalno hropće iako nije prehlađen...
    mislite da je do alergijske reakcije na nešto?
    (pitam ovdje jer su atopičari atopičari, ne?)

  40. #2540

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj crnka84 prvotno napisa Vidi poruku
    evo i nas na ovoj temi...nazalost

    uglavnom, Damir ima 4 mjeseca i 20 dana, i od kad je imao otprilike mjesec dana vuče jedan lišaj na licu, mazali smo Maxidex masti, pa Geokortonom, pa Mustela Stelaprotect kremicom, pa Bepanthenom i nista..... i otisli jucer kod drmatologa i rekla nam da ima blazi atopijski dermatitis, ima nesto i na nogici suho, i po glavi si je sve kraste napravio jer se češe do krvi...... i tako dobili terapiju...... A-derma exomega uljna kupka, krema i šampon, Geokorton mast 2x dnevno 3 - 4 dana, pa pauza od 5 - 6 dana, pa opet, Fenistil kapi 3x dnevno i poslije kupanja uljem da mu mazemo glavicu......
    Ja da se klonim kikirikija i kostunjicavog voca, a za sve ostalo da vidim da li ima reakciju kakvu pa da izbacim..... e sad imam pitanje: koliko treba da neka namirnica dodje do mlijeka?

    kad krenemo s dohranom rekla je da se strogo drzimo tablice ( a ionako sam to namjeravala )

    i tako... krecemo i mi u borbu protiv AD
    joooj crnka84, vidi ako je to samo nešto malo, diskretno.. dobro razmislite, idite na drugo mišljenje!!!

    mi imamo jaaako puno iskustva, moja curka ima 3 godine, a AD od 3 mjeseca, ali nije bio jako i naša je pedijatrica (ja dakle ne znam tvoj slučaj, ali ako mi pošalješ slikicu na pp, reći ći ti je li to po mom doživljaju jako ili ne) dala samo A-dermu i ništa više..

    pišem ti zato što evo imamo staž od gotovo 3 godine jer još uvijek naša T ima AD, na našu sreću, to nikad nije bilo kritično i mi nismo nikad mazali s kortikosterioidnim mastima...
    zamisli ako sad već kreneš...a te kortikosteroidne kreme stvarno nisu dobre... o tome ćeš naći puno i sama..
    moj savjet, provjerite još i pitajte još...

    a krastice pokušaj nekako fizički zaštititi....

  41. #2541
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa Vidi poruku
    moj miš u zadnje vrijeme nekako stalno hropće iako nije prehlađen...
    mislite da je do alergijske reakcije na nešto?
    (pitam ovdje jer su atopičari atopičari, ne?)
    sprošla je sezona vrbe i breze, sad je bagrem i trava, odvedi ga doktor nek ga malo presluša. Nama su te tegobe počele s 10 mjeseci, a kasnije se učestalo počele javljati tek od godinu i 10 mjeseci.

  42. #2542
    Achan avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa Vidi poruku
    moj miš u zadnje vrijeme nekako stalno hropće iako nije prehlađen...
    mislite da je do alergijske reakcije na nešto?
    (pitam ovdje jer su atopičari atopičari, ne?)
    Potpisujem i jelenu. I moja mala stalno curi i curi iz nosića. Ne bih bila shvatila da ja sama nisam završila kod doktorice koja mi je rekla da je čista alergija, ali obzirom da sam je predugo zanemarivala završila sam na antibioticima. Tada sam shvatila da mala ima isto. Dala sam joj fenistil tjedan dana (6 kapi ujutro i navečer, ima 9 kg) i sve joj je prošlo. Sad joj se nedavno opet vratila i opet na fenistil. Očito je to ono što je jelena spomenula, različiti alergeni u različito vrijeme.

  43. #2543
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    a sunce? mi se skinuli u kratke i ruke se zacrvenile i svrbe...baš do ruba rukavića... :/
    (a na zapešću se pogoršalo pa sam jučer počela betrionom)
    kojom sunčanom ćete se mazati?

  44. #2544
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj bimba iaia prvotno napisa Vidi poruku
    a sunce? mi se skinuli u kratke i ruke se zacrvenile i svrbe...baš do ruba rukavića... :/
    (a na zapešću se pogoršalo pa sam jučer počela betrionom)
    kojom sunčanom ćete se mazati?
    mi smo se prošle godine mazali mineralnom kremom Babylove, probali smo i eucerin i vichy i svašta, ova DM-ova mi se čini najbolja, to ćemo uzeti i ove godine

    sad mi je žao što se nisam sjetila odnijeti uzorak te kreme dr. Jeliću na testiranje.
    cure koje ste bile kod njega, kao da sam negdje pročitala da se može naknadno slati na testiranje .... pitam jel ne znam kako on sada kada više nema kap krvi može vidjeti da li to nešto odgovara ili ne

  45. #2545

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    sad mi je žao što se nisam sjetila odnijeti uzorak te kreme dr. Jeliću na testiranje.
    cure koje ste bile kod njega, kao da sam negdje pročitala da se može naknadno slati na testiranje .... pitam jel ne znam kako on sada kada više nema kap krvi može vidjeti da li to nešto odgovara ili ne[/QUOTE]

    to i mene zanima, da li se može naknadno slati?

  46. #2546
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a zašto ne nazoveš i pitaš, dal može još kaj iščačkati iz krvi???

  47. #2547
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a zašto ne nazoveš i pitaš, dal može još kaj iščačkati iz krvi???
    budem, baš me zanima

  48. #2548

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    Citiraj mamaduda prvotno napisa Vidi poruku
    budem, baš me zanima
    onda nam reci kaj si saznala..

  49. #2549
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj stela2 prvotno napisa Vidi poruku
    onda nam reci kaj si saznala..
    ok

  50. #2550

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    255

    Početno

    Ispričavam se što upadam kao totalni padobranac, ali možda mi možete pomoći.

    Moj mali je alergičan na kravlje mlijeko i banane. Ja ih ne konzumiram od njegovog 2. mjeseca i koža mu je sad gotovo posve u redu (samo je malo crvena i suha na vratu i ispod pazuha). Nismo išli na nikakve preglede i nismo radili nikakve testove.

    Čula sam da je radi alergije na kravlje mlijeko moguće produljiti porodiljni. Moj pedijatar je predložio da idem kod gastroenterologa ili kod dermatologa. Zna li netko možda točno kakve pretrage trebam napraviti prije podnošenja zahtjeva? I koliko "friški" moraju biti nalazi? Jura sad ima 6,5 mjeseci, možda neće više biti alergičan kad napuni godinu dana.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •