Stranica 49 od 51 PrviPrvi ... 394748495051 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,401 do 2,450 od 2501

Tema: Potpomognuta na VUK VRHOVCU

  1. #2401
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    ne znam kakva je situacija sada oko uvida u medicinsku dokumentaciju i dobivanj kopije iste

    ali evo linka na zakon o zaštiti prava pacijenata (za svaki slučaj)

    http://www.zakon.hr/z/255/Zakon-o-za...ava-pacijenata

    Pravo na pristup medicinskoj dokumentaciji
    Članak 23.
    Pacijent ima pravo na pristup cjelokupnoj medicinskoj dokumentaciji koja se odnosi na dijagnostiku i liječenje njegove bolesti.
    Pacijent ima pravo o svome trošku zahtijevati presliku medicinske dokumentacije iz stavka 1. ovoga članka.
    Medicinska dokumentacija koja se uručuje pacijentu po završenom liječničkom pregledu, odnosno po završenom liječenju propisuje se posebnim zakonom kojim se uređuju vrste i sadržaj te način vođenja, čuvanja, prikupljanja i raspolaganja medicinskom dokumentacijom.

  2. #2402

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    inesz obzirom da ja mijenjam kliniku na oprostaju mi je dr. rekla da dodjem kad god hocu po bilosto iz kartona i da mogu dobiti na kopiranje.

  3. #2403

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    I meni je doktorica rekla da si mogu po nalaze iz kartona doci kad mi pase da nije problem.

  4. #2404
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    meni su čak i bez najave sve dali. super je tamo ona jedna sestra, stvarno je divna!

  5. #2405
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    odlično, za dobivene nalaze na uvid i za kopiranje.

    ali, neka informacije o zakonu za zaštitu prava pacijenata i pravo na uvid u med. dok.

    za svaki slučaj.

  6. #2406
    zdravka82 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    257

    Početno

    MM je u utorak nenajavljeno dosao po nalaze iz kartona i dobio ih je bez problema! Ima ona jedna divna sestra, plave kose, ona mu je dala nalaze!

  7. #2407
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Pozzz.... Ima na forumu kojja cura kome nalaz markera bio pozitivan????? Jako sam zabrinuta zbog toga....

  8. #2408
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    e,da ta, kratke plave kose. divna je... jedino zbog nje mi bilo žao otići!

  9. #2409
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    ljube, ne znam i nemam iskustvo, ali držim fige da je sve ok.

  10. #2410

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj ljube555 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozzz.... Ima na forumu kojja cura kome nalaz markera bio pozitivan????? Jako sam zabrinuta zbog toga....
    Koji ti je pozitivan? Moguce je da je zbog cijepiva protiv hepatitisa.

  11. #2411
    antonija15 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    174

    Početno

    ljube555-nemoj se brinuti,tako sam i ja otvorila nalaz,još k tome bio petak navečer,kad ono pozitivno na hepatitis b,čitavu frku sam napravila,toliko sam jadna bila da sam svog ginekologa u 8 navečer zvala da ga pitam,na kraju se ispostavilo kako bubekica kaže da je od cjepiva protiv hepatitisa koje smo dobili dok smo bili djeca
    Posljednje uređivanje od antonija15 : 27.02.2015. at 17:12

  12. #2412
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    jel moguće da se nalazi na Vuku dobivaju bez problema otkako je Alebić otišao?

  13. #2413

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Meni se isto tako cini...

  14. #2414
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Ljube555...jesi markere vadila u matičnoj bolnici? I ja sam pa sam požalila! Na Staru godinu MM i ja zorom išli u Fran Mihaljević jer sam imala pozitivan nalaz iz moje bolnice. Na svu sreću - test je na kraju bio negativan - pa mi objasnili da ponekad reagensi ne valjaju, pa da znaju reagirati na recimo povišena antitijela (što je u mom slučaju pozitivno) i svašta nešto...savjetovala bih ti da odeš ponoviti nalaze u Fran Mihaljević, da budeš sigurna....obična uputnica, ja se nisam naručivala, došla u 7 ujutro , bila prva na redu, nalazi za 5 dana bili gotovi (zvala ih i maltretirala dok mi nisu rekli)..

  15. #2415
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Mislite da Alebić nije dozvolio da se daju nalazi pacijentima?
    Ja sam svoje dobila na početku svog dolaska na VV. Samo treba tražiti.

  16. #2416
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    zuzy - rekla bih da si iznimka a ne pravilo da si dobivala svoje nalaze na Vuku, cure nisu mogle doći do svojih nalaza iz laba na Vuku (ako si bio njihov i pacijent, za druge ne) bilo je groznih problema s tim..


    Odgovor na šalteru je bio - u vašem su kartonu nalazi, ako vam doktor da, pitajte doktora. A doktor ne bi davao nalaze... Pisalo se i na forumu o tome.
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 28.02.2015. at 11:11

  17. #2417
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Ne znam za davanje nalaza od strane DR i sestara na humanoj, no ja sam dobila poštom kući krvne nalaze -kao pacijent humane, a zatražila ga mailom. Stiglo u roku 2 dana od napisanog emaila!!

  18. #2418
    marincezg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    ZG- Sesvete
    Postovi
    382

    Početno

    moram priznat da nalaze nisam niti trazila pri zavrsetku potp.oplod. ali kad malo bolje razmislim
    sta ce im ti nalazi kad svaka od nas drukcije reagira na stimulaciju, sa cim ce ih usporediti???
    samo im nepotrebno zauzima prostor ili mozda ne

  19. #2419

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    marincezg,
    moraju imati evidenciju lijecenja bivsih pacijentica. Npr marker i kg moraju ostati kod njih (svejedno original ili kopija).

  20. #2420
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Pozdrav ženske! Prije godinu dana bila sam kod dr.Alebića na konzultacijama i taman taj ciklus ostala trudna pa nisam uspjela sve saznati što me zanima. Jel u ivf u prirodnom ciklusu daje doktorica klomifen il se to već broji kao stimulacija? Koliko se dugo čeka na postupak? Hvala vam.

  21. #2421

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Krtica kpd njih se racuna prirodnjak ako ides sa klomicima i ne ceka se dugo.

  22. #2422
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Hvala antony! Koliko dugo otprilike se čeka? Jel još uvijek traže svoje nalaze hormona? Nisam iz Zg pa da znam kako planirati odlaske u Zg.

  23. #2423

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    To ides prvi ciklus i onda ces cuti sta ce dr reci.

  24. #2424

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    39

    Početno

    Meže mi neko reći dali u VV zahtjevaju da se smršavi prije postupka? Hvala unaprijed!!

  25. #2425

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj Krtica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav ženske! Prije godinu dana bila sam kod dr.Alebića na konzultacijama i taman taj ciklus ostala trudna pa nisam uspjela sve saznati što me zanima. Jel u ivf u prirodnom ciklusu daje doktorica klomifen il se to već broji kao stimulacija? Koliko se dugo čeka na postupak? Hvala vam.
    Ako imas sve nalaze sto treba onda ne cekas ja dam cekala nalaze dugo.sretno

  26. #2426

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    23

    Početno

    lela24, nedavno sam bila na prvom razgovoru na VV i doktorica mi je naglasila da po novom u postupak ne primaju žene koje imaju BMI iznad 28,ja imam 40,ali ipak mi je dala da napravim pretrage i naravno usput da smršavim......

  27. #2427

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    39

    Početno

    tinika2 hvala ti na odgovoru! Ja idem u Petrovu imam višak muških hormona i pcos. prije godinu dana sam krenula na postupak al me je odbilo zbog kilaže i morala sam obaviti još dodatne pretrage...na tim pretragama otkrijem da imam šećer...moj bmi bio je 36.4 a sad je 30.4 al moram doći do 27 jer do tada ništa od postupka pa me zanimalo kako je u vv

  28. #2428
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    tinika,

    slušaj doktoricu. koliko kg moraš smršaviti i u kojem roku? sretno!

    evo teme:
    http://forum.roda.hr/threads/82638-I...+tjelesne+mase

  29. #2429
    orhideja. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    368

    Početno

    Citiraj lela24 prvotno napisa Vidi poruku
    Meže mi neko reći dali u VV zahtjevaju da se smršavi prije postupka? Hvala unaprijed!!
    prije sam u postupke išla s preko 32bmi, (jednom su me odbili i savjetovali smanjenje tt) trenutno mi je 29 i nitko mi nije ništa komentirao (u postupku sam)
    moj savjet je pokušaj-ne zbog uspijeha u postupku, nego zbog izdržavanja trudnoće

  30. #2430

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    39

    Početno

    Moj je sada 30.4

  31. #2431
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Citiraj miuta821 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako imas sve nalaze sto treba onda ne cekas ja dam cekala nalaze dugo.sretno
    Nemam nalaze nažalost. Koliko se mogu dugo čekati nalazi? Imam sve napismeno što moram napraviti još kad sam bila kod Alebića. Jel se treba naručiti za dolazak vađenja krvi i muž za sgram?

  32. #2432

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Krtica, pretpostavljam da moras nalaze vaditi za hormone 3-5dc i da zelis u sklopu toga na konzultacije/pregled kod dr.?
    Tada zoves 1.dc sestre (012353907) i one te zabiljeze za konzultacije i/ili pregled kod doktorice.
    Osim ako zelis samo vaditi hormone (bez dolaska kod dr) tada sam ja isto samo nazvala sestre 1dc. i one su mi rekle da dodjem 3-5dc i one su mi upisale u komp.za vadjenje.hormona,ja otisla pred sobu 403 i obavila svoje. U sobi 403 kod vadjenja krvi sam zamolila da mi nalaz salju doma i trajalo je 2-3tjedna.
    Tm moze spermiogram raditi bilo kad, jedino nisam sigurna da li i on treba uputnicu?

    Najbolje nazovi sestre na gore navedeni broj i objasni im sto trebas i one ce ti reci koje uputnice su vam potrebne.
    Ja sestre dobijem obicno oko 7:30h na telefon.

  33. #2433

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Da treba uputnicu za spermiogram od dok opce prakse.

  34. #2434
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Krtica...i da imaš nalaze iz Osijeka, ne bi ti vrijedili na VV (osim markera, briseva i papa testa) - to si obavi odmah kod kuće jer nisu vezani uz dc!
    Da li si upisana kao pacijent dr A (tada kad si bila) ili si samo bila na konzultacijama kod njega? Ja sam bila na konzultacijama kod njega prije 6 g (to sam napomenula sestrama) pa su mi rekle da krećem kao novi pacijent doktorice i sve ide od početka.
    Zato: zovi 1 dc, reci da želiš kod dr J i da ideš na konzultacije. Na tim konzult ćeš od Dr dobiti sve naputke pismene što i kako dalje trebaš napraviti od nalaza. Raditi ćeš hormone, a TM spermiogram na VV - reći će ti sestre koja oznaka uputnica..

  35. #2435

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    tinika,

    slušaj doktoricu. koliko kg moraš smršaviti i u kojem roku? sretno!

    evo teme:
    http://forum.roda.hr/threads/82638-I...+tjelesne+mase
    Inesz, nije mi konkretno rekla koliko moram,aliiiiii po ovom izračunu barem 20-30 kg , nije ni rokove spominjala,a s obzirom da imam 39 godina mislim da jako brzo,ako ne već prije mjesec dana . Iako sam bila već na dva postupka u Osijeku(i tamo nisu radili problem oko kila,znam,znam nije dobro imati viška),relativno sam dobro odreagirala, ali nažalost ništa. A ja i ne papanje nismo baš na ti......

  36. #2436
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Tinika2

    imate li vi problem sa spermiogramom?

    budući da si 39-godišnjakinja , da ne zagušujemo ovu temu, možeš nam na ovoj temi:

    http://forum.roda.hr/threads/83226-3...02#post2742002

    pisati o svojim dosadašnjim postupcima i rekacijama, a i o ostalome

  37. #2437
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Cure, ako se ne varam, povremeno sam znala pročitati da se uz stimulaciju na VV dobiju i neke vaginalete? Ako sam pogriješila - mea culpa ....

  38. #2438

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj zelimo_bebu prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, ako se ne varam, povremeno sam znala pročitati da se uz stimulaciju na VV dobiju i neke vaginalete? Ako sam pogriješila - mea culpa ....
    odmah po zavrsetku menstruacije kreces s vaginaletama natrij tetraborata, prije spavanja, 1 dnevno, ima ih za kupiti samo u ljekarni na vv. sluze za dezinfekciju rodnice...

  39. #2439
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    OOo hvala...onda nisam polupala lončiće... ...ja cuclala antibiotike pa sam sad na drotenoj , ako me razumijete...nadam se da će proći jer mi uskoro 1 dc...

  40. #2440
    marincezg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    ZG- Sesvete
    Postovi
    382

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    marincezg,
    moraju imati evidenciju lijecenja bivsih pacijentica. Npr marker i kg moraju ostati kod njih (svejedno original ili kopija).
    hvala na odgovoru
    a kaj nemogu to sve pohraniti u komp.....
    eh da i ne sjecam se da sam morala reci koliko imam kg
    ili sam mozda zaboravila

  41. #2441

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Mene su pitali za kile, sjecam se o sestrinog komentara da me skoro mora strpat u one s viskom, a da ovak nikad ne bi rekla.
    Imaju oni to u kompu, al za ovo moraju imat fiz dokaz, zakonski

  42. #2442

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Da li se za vađenje krv za hormone 3-5dc mogu samo pojaviti u pon.i predati uputnicu kod sestata na gin. ili da ih sutra nazovem i najavim? Molim savjet

  43. #2443

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Mislim da je svejedno, al bolje nazvati

  44. #2444
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Cure,
    da li je itko dobio DR na telefon u zadnje vrijeme ??? Zovem već 5 dana, više ne znam u koje doba bih zvala...na 23 53 906 ....

  45. #2445

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj zelimo_bebu prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,
    da li je itko dobio DR na telefon u zadnje vrijeme ??? Zovem već 5 dana, više ne znam u koje doba bih zvala...na 23 53 906 ....
    nazovi sestre pa ce te prespojiti...

  46. #2446
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj zelimo_bebu prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,
    da li je itko dobio DR na telefon u zadnje vrijeme ??? Zovem već 5 dana, više ne znam u koje doba bih zvala...na 23 53 906 ....
    Probaj oko 15h,u to vrijeme je ona zvala mene,a i neko je tu več bil napisal da ju je dobio u to vrijeme.
    Vjerojatno je prije zauzeta,pa se ne javlja dok sve ne riješi..

  47. #2447
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Napokon danas poslije 15 h dobila DR
    Zajedno prešli nalaze i kaže da po svemu sudeći (ako ne bude cista) krećemo!!! Dobiti ću kortikosteroide za antitijela i staaart
    Sad čekam nedjelju, M , pa idući tjedan po boc boc!!!
    Planiram se isti dan naručiti u Polikliniku Leptir da mi pogledaju nalaze i čujem trebam li terapiju ili ne.

  48. #2448

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Sretno zelimo_bebu.i ja cekam ove dane da dode meng.pa da idem u vv

  49. #2449
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Hvala...
    Evo nove zavrzlame ..dobila M danas , dan ranije, pa se ne mogu naruciti, nemam uputnicu...aaaauf..
    Idem u pon svakako na VV, u 7 ujutro sam kod svog doca po uputnicu, 2 h do Zg, a sestre nece valjda praviti problem oko narudzbe... za tada trebam uputnicu A??? Koju?
    Ukoliko krenem sa postupkom i dobijem lijekove, jesam opet za 2 dana na UZV (srijeda) do 9:30 - ili u onim terminima poslije sale?
    Kombiniram si radi posla...a imam 2 h do Zg i toliko nazad....

  50. #2450
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    I koju ste oznaku tj. Sifru dobile za bolovanje?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •