Stranica 51 od 383 PrviPrvi ... 41495051525361101151 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,501 do 2,550 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #2501
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Kak me živciraju vijesti da ako se ljudi ne počnu dobro ponašati da će potpuno zatvoriti Bundek, Jarun, Maksimir, Sljeme...
    Pa zar nema netko pametan više da svaki vikend zatvori ta mjesta 8-18 kad je navala bezobraznih neodgojenih budala a ostataka vremena kad ih ionako nema ostane otvoreno za normalne? Jel to tako teško smisliti???

  2. #2502
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Znači budale idu od 8-18, a normalni prije i nakon toga?

  3. #2503
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Znači budale idu od 8-18, a normalni prije i nakon toga?
    Pa da, jer ne shvaćaju da će tad biti hrpa istih takvih poput njih. Jer idu samo u to doba. Predvidljivo do bola.

    Inače jesi ti ono napisala da pametni u izolaciji i karanteni neće nositi mobitel sa sobom dok krše karantenu?
    Onih istih 3000 koji su službeno zatražili propusnicu da putuju okolo?

  4. #2504
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Znači budale idu od 8-18, a normalni prije i nakon toga?

  5. #2505
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da, jer ne shvaćaju da će tad biti hrpa istih takvih poput njih. Jer idu samo u to doba. Predvidljivo do bola.

    Inače jesi ti ono napisala da pametni u izolaciji i karanteni neće nositi mobitel sa sobom dok krše karantenu?
    Onih istih 3000 koji su službeno zatražili propusnicu da putuju okolo?
    Ne, ja to sigurno nisam napisala.
    Inače tih 3000 koje ti svaki dan spominju na presici stožera su uglavnom ljudi za koje su njihove firme tražile propusnice, automatizmom, jer su tražile za sve zaposlene.
    Malo razmišljanja kod traženja unutarnjih i vanjskih neprijatelja ne bi škodilo.

  6. #2506
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    I da i zatvore onda će svi pohititi od 18-21 i onda imaš veću hrpu ljudi na istom mjestu

  7. #2507
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    I da i zatvore onda će svi pohititi od 18-21 i onda imaš veću hrpu ljudi na istom mjestu
    NEĆE. Jer imali su sad tjedan dana da pohrle svaki radni dan u bilo koje doba dana i naprave gužvu. I NISU. Nego jedino i isključivo svaki vikend od 8 ujutro krene pizdarija. Ko po japanskom rasporedu željeznice, 100% predvidljivo. I tako svaki vikend vs svaki radni dan. Svaki put.

    Prema tome - da, budale.

  8. #2508
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ljudi obično šeću vikendom jer radnim danom rade.

  9. #2509
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ljudi obično šeću vikendom jer radnim danom rade.
    Rade 6-20 kad je dan?

  10. #2510
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pa zar ti nisam ja primjer da rade od 6 do 20?

  11. #2511
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Rade od 8 do 16 ili 17 a nakon toga imaju kućanskih obaveza i ne stignu u šetnju, baš kao i u normalna vremena. Ljudi su vikendom slobodni i zato šeću, bila korona ili ne.

  12. #2512
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zar ti nisam ja primjer da rade od 6 do 20?
    Pa ti radiš tako i vikendom...

    ali ozbiljno, ako je svaki vikend vijest da su Jarun i Bundek prepuni šetača i da policija intervenira i ti i opet odeš tamo u tom terminu - za mene si jednostavno budala, bez obzira na radno vrijeme. Imaš iskustvo i informacije pa ipak ponavljaš greške. Znači sposobnost učenja - nula. A glavna karakteristika inteligencije je ono...?

  13. #2513
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Rade od 8 do 16 ili 17 a nakon toga imaju kućanskih obaveza i ne stignu u šetnju, baš kao i u normalna vremena. Ljudi su vikendom slobodni i zato šeću, bila korona ili ne.
    onda se moram složiti sa sillyme da su fakat budale.

  14. #2514
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    oh kakve su ovo promjene u razmišljanju .. lijepo, lijepo

    No, shvatite da ima (dosta) ljudi koji još uvijek misle da je ova bolest obična gripa, i da su mjere pretjerane, i ne žele ih se pridržavati.

  15. #2515
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    sigurno da još uvijek ima puno koji podcjenjuju opasnost gripe, bila sam jedna od njih. ali to nema veze s ovim što pričamo sad mima, s ovim što je spomenula sillyme.

  16. #2516
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    I vjerojatno hrpa ljudi koji misle da se i na takvom Jarunu još uvijek mogu držati mjera.

  17. #2517
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ne znam što oni misle, ali stvarno mi je muka kad čujem da zbog ovih koji se naučili šetati vikendom od 8 do 18 mogu stajati skroz zatvorena u kući što sad hvala Bogu nisam.

  18. #2518
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa recimo, prije ćeš biti zatvorena u kući zbog ovih koji nisu spriječili da virus uđe u staračke domove.

  19. #2519
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Rekla bih da je to sve povezano.

  20. #2520
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja ne bih rekla da je širenje virusa u zatvorenoj ustanovi danima, tako da se zarazi 50 ljudi, povezano sa šetačima na Jarunu ili na Bačvicama.

    U Hrvatskoj je epidemiološka situacija još uvijek prilično pod kontrolom, premda naravno ima i slobodnog širenja virusa, ali u dosta slučajeva se još uvijek znaju izvori zaraze, i to nisu ljudi koji šeću.

  21. #2521
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Baš tako nema to veze sa šetačima

  22. #2522
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Pa sasvim sigurno da je neusporedivo, ali kad drapnu mjeru za opću populaciju bit će to zbog neodgovornog ponašanja i nepridržavanja mjera i one će se na takav način odraziti na sve nas. Stvarno ne vidim smisao da hodaš za ljudima i seciraš, mima.

  23. #2523
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja hodam za ljudima i seciram? A ne odgovaram na temu baš kao ti i svi drugi?

    Ako se uvede potpuna karantena to neće biti radi nepridržavanja mjera, nego radi velikog broja oboljelih, bez obzira na to na koji će način do toga doći. Mi sad vidimo jako veliko povećanje broja oboljelih, do kojeg nije došlo radi navodnog nepridržavanje mjera, nego zato što su oni isti koji nas svakodnevno ribaju kao dječicu i prijete da će biti stroži ako mi budemo zločesti istovremeno dopustili da se virus širi po domu danima, a da nitko na to nije reagirao.

    Meni je ovo stvaranje neprijatelja na koje treba usmjeriti ljutnju ljudi, prvo od ljudi u samoizolaciji, a onda od "šetača" upravo odvratno. To je prava kampanja, koja se kao prvo vodi u medijima, a onda se podgrijava na presicama "Stožera".
    To dovodi do prave atmosfere linča, i katastrofalno histeričnih reakcija, što se recimo jako dobro vidjelo na primjeru pošte u Zapruđu prije neki dan.

  24. #2524

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja hodam za ljudima i seciram? A ne odgovaram na temu baš kao ti i svi drugi?

    Ako se uvede potpuna karantena to neće biti radi nepridržavanja mjera, nego radi velikog broja oboljelih, bez obzira na to na koji će način do toga doći. Mi sad vidimo jako veliko povećanje broja oboljelih, do kojeg nije došlo radi navodnog nepridržavanje mjera, nego zato što su oni isti koji nas svakodnevno ribaju kao dječicu i prijete da će biti stroži ako mi budemo zločesti istovremeno dopustili da se virus širi po domu danima, a da nitko na to nije reagirao.

    Meni je ovo stvaranje neprijatelja na koje treba usmjeriti ljutnju ljudi, prvo od ljudi u samoizolaciji, a onda od "šetača" upravo odvratno. To je prava kampanja, koja se kao prvo vodi u medijima, a onda se podgrijava na presicama "Stožera".
    To dovodi do prave atmosfere linča, i katastrofalno histeričnih reakcija, što se recimo jako dobro vidjelo na primjeru pošte u Zapruđu prije neki dan.
    Mima, apsolutno se slažem, čitaš mi misli.

  25. #2525
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja potpisujem Mimu.
    tTakodjer stvarno duboko ne razumijem dozvoljavanje procesije na Hvaru. Jer ce upravo radi takvih poruka ljudi pomisliticda je sasvim ok da se i oni malo podruze, priceste i tomu sl.
    Ne mozes govoriti ljudima da ne idu na Jarun i u setnju, istodobno dozvoliti procesiju i biti vjerodostojan.

  26. #2526
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Mima , takoder se slazem.
    Ocito je bilo propusta hrpa, cudim se da se vec ranije ovako nesto nije dogodilo .
    Mislim, dogodilo se to i boljima od nas , ljudi se ne znaju nositi dobro sa situacijom.
    Redovi na Dolcu i setaci na Jarunu su znacajno manje opasni od virusa u sustavu.

  27. #2527
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    OK, onda se nemojte ljutiti na one koji ponavljanjem aktivnosti koje su vec do sada prozvane kao nepozeljne i zbog kojih ce i oni koji se pridrzavaju uputa dobiti dodatne restrikcije.

    Ja cu se i dalje ljutiti jer meni i obitelji stete svojim ponasanjem. Ne mislim da histeriziram i lincujem, niti sam iti jednom poslusala presicu, ali ako se iste stvari ponavljaju iz tjedan u tjedan da vec i vrapci na grani znaju za njih - ne pada mi na pamet ne kriviti one koji u tome svjesno i opet sudjeluju.

  28. #2528
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Sto se tice karcinoma , operacija i terapija sto se tice specijalista i bolnica sustav radi. Operira se, zraci i daje terapije. Onkoloske kontrole se rade. Malo je bio zastoj u Zagrebu zbog potresa , ai mislim da je to prilicno razumljivo. Nije da sad sustav stoji i ceka da korona nestane.
    operacije i terapije idu. terapiju dobivam redovito.
    kontrole kod onkologa kako u kojoj bolnici, u nekima se otkazuju.
    ali ono što bi mogao postati veliki problem je da su otkazane sve kontrole uzv i magneta, konkretno mislim na karcinom dojke.
    recimo konkretno ja imam trenutno veliki problem sa operiranom dojkom i trebala sam imati uzv za koji dan pa onda i magnet i ništa od toga.
    polako me sve to skupa ljuti, jer može trajati još...koliko?
    bojima se da nakon korona partyja ne bi imali cancer party, jer koliko čujem, a krećem se u tim krugovima, slično je i kod ostalih karcinoma.
    razmišljam na koje adrese da šaljem mailove, jer ne možemo ovako dovijeka, nekima su te pretrage jako bitne.

    a što se tiče pridržavanja mjera, zadnja dva dana gledam s balkona, vani je more ljudi. odraslih, djece, u grupama, na biciklima, rolama, šetaju i uživaju.
    sinoć ih je policija rastjerivala. ne razumijem i gotovo.

  29. #2529
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Tash probaj poslati na institut navodno doboš termin u toku deset dana,ali to je info iz treće ruke

  30. #2530
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    jelena treća ruka nema dobru info.

  31. #2531
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Gle trenutno ne mogu doć do prve
    Probaj na sve možda nešto dobiš

  32. #2532
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    obzirom da znam situaciju, više sam mislila adrese tipa ministarstvo, hzzo...

  33. #2533
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Tashunica, poslala sam ti pp.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  34. #2534
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    obzirom da znam situaciju, više sam mislila adrese tipa ministarstvo, hzzo...
    Ne mogu ti poslati novu pp. Isprazni inbox.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  35. #2535
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    obzirom da znam situaciju, više sam mislila adrese tipa ministarstvo, hzzo...
    Na Rebru rade CT i magnet, sigurno u manjem postotku nego prije barem ovi koji mi dolaze u lab vaditi krv.
    Ali nadam se da ce svakim danim biti bolje .

  36. #2536
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,701

    Početno

    ja sam prestala gledati presice, samo se nasekiram

    mislim da se ide u krivom smjeru, nas zdrave se zatvara u kuće a oni koji su rizična skupina, njima donesu bez pardona virus (kao ovima u staračkim domovima)

    jasno mi je to s ravnanjem krivulje ali jednostavno će se kad-tad virus trebati "pustiti" da odradi svoje, bez obzira na zdravstveni sustav koji je i ovako na koljenima

    najviše mi se gadi od svega što političari hodaju okolo s onim turbo maskama a onda čitam da u onom staračkom domu u ST nisu mogli dobiti apsolutno ništa od zaštitne opreme, fuj

  37. #2537
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    I ja mislim da se ide u krivom smjeru

    Recimo, zašto oni koji su ostali bez posla i sad primaju vladinu mjeru od 4000kn mjesečno ne bi ušli u sustav civilne zaštite. Oni koji mogu (nemaju malu djecu da čuvaju, zdravi i mlađi od 50) bi mogli raditi npr. dostavu lijekova i hrane starijim osobama,
    ili bi mogli pomoći tamo gdje je nužda, recimo u dezinfekciji bolnica, trgovina hranom, ljekarni.
    Ne znam, sigurno ima puno posla koji nema tko raditi

    Ovako imamo cca 400.000 besposlenih ljudi - i šta da rade nego da šeću po Jarunu.

  38. #2538
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Bio je predlog i da oni koji su prvi ostali bez posla da se zaposle u poljoprivredi,moš misliti koliko ni ljudi pristalo na to ,jer da ih zanima takav posao već bi radili u tom smjeru,s očito je da ih ne zanima

  39. #2539
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa Vidi poruku
    I ja mislim da se ide u krivom smjeru

    Recimo, zašto oni koji su ostali bez posla i sad primaju vladinu mjeru od 4000kn mjesečno ne bi ušli u sustav civilne zaštite. Oni koji mogu (nemaju malu djecu da čuvaju, zdravi i mlađi od 50) bi mogli raditi npr. dostavu lijekova i hrane starijim osobama,
    ili bi mogli pomoći tamo gdje je nužda, recimo u dezinfekciji bolnica, trgovina hranom, ljekarni.
    Ne znam, sigurno ima puno posla koji nema tko raditi

    Ovako imamo cca 400.000 besposlenih ljudi - i šta da rade nego da šeću po Jarunu.
    Zasto mislis da su besposleni?
    MM je samozaposlen i dobio je mjeru zbog pada prometa.
    Ne moze voziti u inozemstvo jer tada mora u samoizolaciju. Sto bas nije opcija jer radim u bolnici pa ako slucajno i ja moram u samoizolaciju djeca ostaju sama.

  40. #2540
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    Pa valjda nije svih 400.000 ljudi koji su dobili potporu VRH u situaciji kao tvoj muž
    Kafići ne rade uopće. Nije valjda da svi konobari brinu o djeci, velika većina može 8 sati dnevno odraditi društveno korisnog rada. Možda bi se našlo posla da tebi pomognu u bolnici

  41. #2541
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa nije '45 da se ljude silom tjera na radne akcije

  42. #2542
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa Vidi poruku
    Pa valjda nije svih 400.000 ljudi koji su dobili potporu VRH u situaciji kao tvoj muž
    Kafići ne rade uopće. Nije valjda da svi konobari brinu o djeci, velika većina može 8 sati dnevno odraditi društveno korisnog rada. Možda bi se našlo posla da tebi pomognu u bolnici
    Pa vecina tih ljudi radi , ali su im prihodi manji.

    To sto bi ti ljude bez znanja , opreme i zastitnih sredstava slala okolo da se izlazu druga je stvar. Hodati okolo i pomagati prilicno je rizicno i skupo , osim sto nismo u proslosti da se ljude prisiljava na rad.

  43. #2543
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Otkazana su mi dva kontrolna pregleda kod oftamologa. Znala sam da će biti otkazani, da nisu otkazali oni, otkazala bih ja jer kontrola koja se radi svakih 8 mjeseci se može napraviti valjda i nakon 10 ili 12 mjeseci i nema šanse da bih sjedila u čekaonici prepunoj ljudi. Obavit ću kad ću već obaviti.

    E sad...što rade ovih tjedana ti zdravstveni djelatnici? Kako to funkcionira?

  44. #2544
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Otkazana su mi dva kontrolna pregleda kod oftamologa. Znala sam da će biti otkazani, da nisu otkazali oni, otkazala bih ja jer kontrola koja se radi svakih 8 mjeseci se može napraviti valjda i nakon 10 ili 12 mjeseci i nema šanse da bih sjedila u čekaonici prepunoj ljudi. Obavit ću kad ću već obaviti.

    E sad...što rade ovih tjedana ti zdravstveni djelatnici? Kako to funkcionira?
    Pretpostavljam da su doma kao pričuva i da su to ti djelatnici koji su dobili manje plaće pa su novinari danas na presici pitali ministra Beroša zašto je to tako.

  45. #2545
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    OK, onda se nemojte ljutiti na one koji ponavljanjem aktivnosti koje su vec do sada prozvane kao nepozeljne i zbog kojih ce i oni koji se pridrzavaju uputa dobiti dodatne restrikcije.

    Ja cu se i dalje ljutiti jer meni i obitelji stete svojim ponasanjem. Ne mislim da histeriziram i lincujem, niti sam iti jednom poslusala presicu, ali ako se iste stvari ponavljaju iz tjedan u tjedan da vec i vrapci na grani znaju za njih - ne pada mi na pamet ne kriviti one koji u tome svjesno i opet sudjeluju.
    Ja dijelim mišljenje sillyme.

    Ne razumijem takvo ponašanje. Ideš na Jarun u 10h,11h,16h ili17h a znaš da tamo policija rastjeruje ljude. Čemu?! Nema drugih mjesta?!

    Svakom njegovo, meni je nelagodno da idem negdje gdje postoji mogućnost da će me policija tjerat, pogotovo ako znam unaprijed da tamo bude policija. :/
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 11.04.2020. at 16:35

  46. #2546
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja dijelim mišljenje sillyme.

    Ne razumijem takvo ponašanje. Ideš na Jarun u 10h,11h,16h ili17h a znaš da tamo policija rastjeruje ljude. Čemu?! Nema drugih mjesta?!

    Svakom njegovo, meni je nelagodno da idem negdje gdje postoji mogućnost da će me policija tjerat, pogotovo ako znam unaprijed da tamo bude policija. :/
    Lili, rekao je ministar Božinović danas na presici da je to ok.
    Da je on u kontaktu s ravnateljstvom zagrebačke i svih drugih policijskih postaja i da je izvješten da ljudi ima, ali da se pridržavaju mjera razmaka i negrupiranja te da neće zatvarati Jarun, Bundek, Maksimir.
    Tako da...

  47. #2547
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Za sad

  48. #2548
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Tanči hvala za info, ne pratim presice, ni portale.

    Al ljudi (velika većina) se nažalost ne drže ni razmaka, ni negrupiranja za Jarun znam 100%. Evo nas su zvali jutros naša ekipa iz kvarta da nas 13 ide na nasip u šetnju. Eeej....ja slušam i ne vjerujem.Helouu?! Da se miješaju 3 obitelji.

    Policija je jutros (iza 10h tako su mi rekli) ponovno bila na Ponikvama i rastjerivala ekipu, neki dan su isto to radili po Jarunu. Bio je nezamisliv mravinjak, vidjela fotke.

    Ako vide nekog solo šetača,trkača,biciklistu, roditelje s djecom neće reagirat al za one silne grupe ljudi..reagiraju.

    Raširi se njih par po stazi da ne možeš proći da ih ne okrzneš ramenom. Ja ljubazno molim da se odmaknu s druge strane pločnika/staze čega već, gdje god se nalazim. Nitko još nije ružno reagirao na zamolbu.

    Mislim i ja sam aktivna na svježem zraku svaki dan, znaš i sama, al pomno biram doba dana i lokaciju.

  49. #2549
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Za sad
    Samo je pitanje dana kad će sve to zatvorit i stavit patrole na cijeli dan.
    A prostora za šetat uz Savu koliko hoćeš,prema Domovinskom mostu, prema Jankomirskom mostu, s druge strane Save, hoćeš po makadamu, travi..al jok ljepše po asfaltiranom Jarunu-mravinjaku. :/
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 11.04.2020. at 16:56

  50. #2550
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Otkazana su mi dva kontrolna pregleda kod oftamologa. Znala sam da će biti otkazani, da nisu otkazali oni, otkazala bih ja jer kontrola koja se radi svakih 8 mjeseci se može napraviti valjda i nakon 10 ili 12 mjeseci i nema šanse da bih sjedila u čekaonici prepunoj ljudi. Obavit ću kad ću već obaviti.

    E sad...što rade ovih tjedana ti zdravstveni djelatnici? Kako to funkcionira?
    Kako mislis gdje su? Pa na radnim mjestima vise manje. Podjeljeni su u timove.
    Trecina ih je premjestena na mjesta gdje su potrebniji , trecina je na poslu, trecina doma u pricuvi. Ovi koji rade izmjenjuju se s onima u pricuvi bez kontakta.
    Moj odjel radi. Obavljaju se sve bolnicke pretrage i sve kontrole onkoloske/ili hitne ako odredi specijalist. Jasno , to je puni manje nego inace , ali manje je djelatnika i moraju se zadovoljiti uvjeti za prijem u cekaoni ( trijaza, minimalan boravak u zatvorenom, razmak kod cekanja 2 m, razmak kod ulaza i izlaza, jasno dodatna zastitna oprema obzirom na kontakt)
    .

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •