Kod nas može sve, baš smo prošli tjedan nosili - štapići, pereci, Kiki bomboni, čokoladni bomboni, keksi, sokovi.
Printable View
Naša odustala od tuša u 1r, rekla vodootporni crni tanji flomaster
danas u spanskom, i dalje skuplje nego i mulleru, na snizenju strumpfovi, sto je odusevilo moju L. al nisam kupovala zato za 2. razred. no ima dovoljno strumpfova za dva prva :D
edit
re na jelku i target biljeznice
e, ne znam.
ovako kao i boxica, naručit će i zbirku i ispite.
Nasi su do sada isto tako radili, sad su rekli da vise ne smiju.
likovni pribor mi je bezveze ostavljat u skoli jer onda moram imati dupli, jedan za doma, jedan za skolu
a vec mi je malo too much sto moram nabavljati toliko puno stvari, ko da se spremaju za nasa program, a to je obicni prvi razred, ja toliko razlicitih pi....darija nisam imala ni za fakultet
eto
i mi moramo dat za testove, 130 kn, obrazlozenje: jer su sareni :cangrizavismajlic:
Mi 57kn
Mi 76 kn.
Mi 66.
Mi smo 117 platili zbirku iz matematike,mapu,i nesto za prirodu.valjda testove.zbrisala sam sa zadnjih deset min sastanka pa nisam cula
Poslano sa mog GT-I8190N koristeći Tapatalk 4
Jutros nisam pratila curku do škole, otišla je sa susjedom i njegovom mamom, baš me neka tuga pere zbog toga :-(
Zasto te pere? Ako je to susjeda u koju imas povjerenja ?
Mi moramo privor za likovni donijet do kraja ovof tjedna. I to mi je ok, kupim tozovu kutiju za 130 kn i ne brinem dalje. A u drugom i svim ostalim razredima samo nadopunim potroseno ( obicno tempere i vodene). - dugorocno puno jeftinija varijanta. Zaato bi teebli imati dupli pribor doma?
Inace ih je u razredu 17 , vise cura ima.
Uciteljice su krasne.
ali naravno da imamo problem. On je tri dana umirao od dosade. I isao doma jako nesretan. Uciteljice su rekle da ce smisliti za njega i jos jednu djevojcicu nesto ali ne mogu bas na halo. Bas me zanima ksko ce biti ovaj tjedan.
pa i doma bojamo, sta vi ne?
pa doma vec sve to imam, ne?
pa da, i ja, ali za skolu onda moram kupit, ili ako ovo od doma odnesem u skolu, moram kupit za doma
kvalitetan pribor bas i nije jeftin, ili ako moras iskesirati odjednom za cijelu godinu
ne znam, valjda ja jedina ne spavam na novcima, pa sam mozda cudna
Rijetko doma boja, tipa 4-5 puta godišnje. Ali je ovo kaj leo kaže, imam doma rasparene tempere, one od litre, vodene razne, play-doh, milijun flomastera i bojica, i tak. Šarene papire.
malo sam se pogubila :D
inace, za doma imam kvalitetniji pribor nego u skoli. za skolu sam uzela tozov i neke kistove u kompletu, najjeftinije u mulleru.
sad tragam za kolazom i to mat i to dvostranim :rolleyes:
Nisi meda čudna, ja gledam na svaku kunu. Evo recimo za tjelesni, svi kupuju tenisice, ja sam iskoristila one baletne papuče s neklizajućim tabanima, od vrtića. Za taj likovni pribor fakat moram kupiti novo jer ne mogu slati litrene tempere, raščerupane kistove i sl. Bilo je u lidlu tog materijala, žao mi je da sam tada samo vodene uzela. Kutiju za likovni ću uzeti od cipela, kaširati ju, nikakve spešl fensi-šmensi kutije.
isto ko jelka osim sto sam morala uzet tenisice koje koristi i ko slape jer je prerasla stare. kipila u cicibanu na 50% snizenju.
majicu ce nositi bijelu koju vec ima, ne pada mi na pamet kupovati cisto bijelu, nosit ce bijelu s necim, kakvu ima.
hlace ce biti tajice koje inace nosi.
kutija je od cipela, ukrasile su je ona i sogorica.
ali nisam imala uljane pastele koje se traze niti vodene koje nisu vec na pola potrosene niti tempere koje se jedva istisnu ili pak su se polusasusile. nemam glinamol niti plastelin koji bi poslala u skolu, a da nije vec iskoristen.
Jedna frendica je na FB napisala da je mimo bandićevih knjiga potrošila novih 550 kn?!!!!!!
mi smo prosle godine potrosili dosta novaca na taj pribor za likovni, ali ove godine imamo minimalne troskove, jer je jos uvijek sve OK. samo sam stavila nove flomice, a stare dala kceri za crtanje.
Jelka, pa nije cudno dok uzmes zbirku, biljeznice, papuce opermu za tjelesni, torba, sve za likovni. jos mi i malo zvuci.
[QUOTE=leonisa;2476229
sad tragam za kolazom i to mat i to dvostranim :rolleyes:[/QUOTE]
ajme ovo je stvarno bizarno. sretno
oh da, i mape od alfe kojih vise nema. juhu.
pa i ja sam uz biljeznice, omote, pribor za likovni, potrosila skoro toliko, ne racunajuci torbu i pernicu sa sadrzajem koje sam kupila povoljno preko ebaya.
nisam jos stavila na papir jer nisam jos sve nabavila (radni listovi uz gore nabrojano za cime tragam)
mi ne trebamo kupiti ništa osim mape za likovni, učiteljici je ostalo svega od prethodnih generacija :-D
Likovnu mapu nismo trebali kupovati posebnu ako smo ju unaprijed imali, inače je alfina.
Torbu ne računam, ali kao info preko ebaya za 370 kn (s uključenom pernicom, platnenom torbom i drugim đinđama).
Oprema za tjelesni? 0 kuna. Bilježnice cca 10 kom. (iako sam previše rekla) - 30-ak kn. Vodene - 15 kn. Likovna mapa - ne znam, kuma kupila.
Još za kupiti - radni listići matematika cca 50 kn, tempere, flomasteri (mislim čak da imamo novo pakiranje doma od prije), kistovi. To je više manje to. Pa ne možete mi reći da to može doći do 500 kn?! Ili imamo sreću s učiteljicom pa je vrlo prilagodljiva (mislim na tjelesni npr.).
tempere i vodene toz, flomici (doma je sve istrosila) najmanji i najjeftiniji paket u mulleru, oko 15kn, pastele (mislim 25), paket od 4 kista 13kn, target biljeznice u mulleru na akciji 5.50kn komad, do 10kom, 3 olovke one trokutaste, novo ljepilo (mislim da je bilo oko 7kn), omoti za jedno 15 kniga, 2kn omot. tu ima oko 200kn. slape-tenisice 150kn.
skare, siljilo, gumice je imala,imala je bakugan informativku koju sam omotala u strip iz casopisa i pretvorila ju u zensku.
nisam jos kupila plastelin, glinamol, mapu, radne listove i jastuk.
platila ispite 57,50 kn.
i to ti dodje na skoro 500kn.
Ja sam toliko ostavila u narodnim novinama za biljeznice ,omote,likovni,gumice,olovke...i takve stvarcice za dva djeteta.prvasici sve novo a za ovog starijeg ono sto mu fali.na to jos ide 120 kn za zbirku ,mapu i testove iz prirode za prvi razred.njoj tenisice za tjelesni 130 kn.a danas cu saznati koliko moram jos kod sina platiti.uglavnom ja sam na 1000.bez torbi.i knjiga.
Poslano sa mog GT-I8190N koristeći Tapatalk 4
Ja sam potrošila 200 kn u NN na bilježnice, olovke, gumice, šiljila, likovni + kupila sam joj novu pernicu (koja je koštala samo 35 kuna jer je bio popust, herlitz puna pernica), 250 kuna smo dali u školi za testove i neke knjige, i još treba dodati mapu i omote.
a mozda nisam kriva ja vec onaj koji pise :)
sad, ako cemo vec cjepidlaciti, ako ce pribor koji koristi sada u skoli koristiti i sljedece godine, ako ga ne potrosi, ne vidim kako si u minusu. naime, da imas samo 1 pribor i nosas ga doma i koristi se doma, prije ce se potrositi nego da je samo u skoli i taj iz skole imas i sljedece godine.
doma imas vec od prije i kupujes ga kad se potrosi, koliko cesto ovisi o afinitetu tvog djeteta.
a sad, pored svega sto treba kupovati, necu propasti zbog 15kn vodenih i 20 tempera sto cu kupiti, duplo. a zapravo necu jer doma vec imam i ne namjeravam kupiti dok se ne potrosi.
tako da ti komentar o parama fakat nije na mjestu.
ja ne spavam na novcima. I imam dva skolarca i na produzenom porodiljnom sam. A tozova jutija je osjetno jeftinija od pojedinacno kupljenog pribora - probala sam i jednu i drugu varijantu.
Starijem smo u 1. Razredu jupila kutiju i onda u drugom teecem i cetvrtom samo didavala sto je potroseno- znatno jeftinije. Za peti smo kupovali pojedinacno, ne najkvalitetnije nego neki srednju kategoriju i kostalo me ko dvije kutije.
A doma bojamo sa rasparenim priborom, iskoristivim ostacima od prosle godine itd. Za to tek ne dam ne znam koju lovu.
A sto se tice tzk - nosi fejk starke iz hm- a. Stariji ima skupe tenisuce, ali nih nosi i na trening za koji su prvotno i kupljene.
vidis, sad sam se sjetila da nam ucka nije nis za mapu rekla :/
Ja se uopće ne sekiram tko koliko potroši. Normalno je da svak troši koliko može prilagođavajući se popisu od učiteljice.
Nekome je nešto skuplje dok neko drugi manje razmišlja o tome, to je tako...
Mene npr smeta da djeca nose nekakve barnije i slatkiše u školu pa mi moja tužna kad drugi jedu i onda naravno svi mole to dijete: daš i meni...
I sad bi ja trebala to isto kupiti svome djetetu, a to mi se stvarno ne kupuje za školu. Pa ja nikad nisam nosala slatkiše u školu i to mi je totalno bezveze, pa ne idu na piknik idu na učenje.
Inače da dopišem svoje mišljenje, iako nisam majka prvašica - meni je ostavljanje pribora za likovni u školi bezveze jer mi je kćer neuredna i sve se to u školi neuredno drži i rastepe, tako da ona meni npr. u nekom trenu izjavi da uopće nema ovo ili ono u školi, a ja pouzdano znam da sam joj to kupila i stavila u kutiju/vrećicu. Čini mi se da bi bilo bolje da su stvari pod (mojom) kontrolom, iako bi tada uvijek postojala opasnost da ne ponese potrebni pribor u školu. S novčane strane mi je baš svejedno - ono što ostane donese kući i onda to ponesemo na more pa taman tamo ima za likovne radove.
NN su najbolja adresa za pribor, napr. Maped trokutaste olovke po 1,35kn meni su najbolje na tržištu - guste, masne, nikad se ne lome u šiljenju, njihove drvene bojice čak su mi bolje i od Steadlera (Faber-Castell su visoka klasa, nepotrebno za školarca), kistovi pojedinačno koštaju valjda po 2 kn, male gumice su po 1 kn....a i inače sve Mapedovo mi je odlično. Na istoj sam adresi kupila Herlitz punu pernicu za 35kn (i lani odličnu H.torbu za 159kn na sniženju - koristi je od ove godine). Često imaju neka sniženja pa napr. kroz mjesec dana budu sve vrste bojica određenog proizvođača 25% snižene.
Pisanke (Hlapić) su bile sad prije škole po 1 kn u Konzumu, dakle nije neka cifra...može se proći po povoljnim cijenama ako baš nije nužno da sva oprema bude iz iste "kolekcije".
Moja nosi užinu jer ne jede u školici. Kupila sam joj dvije čaše za nošenje jogurta u Intersparu i danas je nosila u jednoj musli a u drugoj jogurt pa si je na velikom odmoru zamiješala. Učiteljica je pohvalila da jede musli?! I šljiva ponese pa podijeli s prijateljima. Nikakvi barniji i bakrači. Sutra je mozzarela s maslinovim uljem i šnita kruha na redu, šljive i jabuke. :-) Narezat ću joj jabuke da počasti oko sebe.