Pokazuje rezultate 1 do 50 od 497

Tema: Kada ste počeli s dohranom?

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    Prije okvirno 6 mjeseci starosti djeteta ne treba uopće počinjati sa bilo kojim oblikom dohrane!
    Nije potrebno, nije preporučljivo, može izazvati alergijske reakcije, opterečuje probavu..... jel treba dalje????
    Zar je teško biti sretan i zadovoljan što je dijete zdravo i napreduje (normalne vrijednosti težine za pojedinu dob se vrlo jednostavno utvrđuju percentilnim krivuljama).
    Dva, tri mjeseca nama predstavlja tako malo, a djeteovim crijevima, bubrezima, želucu i jetri znače jaaaako puno.
    Razno razne nepotrebne eksperimente bi trebali izvoditi na sebi, a ne na djeci. Danas je gotovo nemoguće naći mrkvu koja bi bila toliko neškodljiva i zdrava da bismo je mogli ponuditi djetetu od 4 mjeseca. (nitriti, solanin, pesticidi...)
    Dobronamjerno molim svakoga da prije donošenja odluke o dohrani dobro promisli jeli nešto zaista potrebno i medicinski opravdano.
    U svojih 39 godina života još nisam naišla na osobu koja ima teškoća sa jedenjem jer u djetinjstvu nije naučila žvakati.
    mama kukunka, strpi se još malo

  2. #2
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,053

    Početno

    Citiraj marijanada prvotno napisa Vidi poruku
    Prije okvirno 6 mjeseci starosti djeteta ne treba uopće počinjati sa bilo kojim oblikom dohrane!
    Nije potrebno, nije preporučljivo, može izazvati alergijske reakcije, opterečuje probavu..... jel treba dalje????
    Zar je teško biti sretan i zadovoljan što je dijete zdravo i napreduje (normalne vrijednosti težine za pojedinu dob se vrlo jednostavno utvrđuju percentilnim krivuljama).
    Dva, tri mjeseca nama predstavlja tako malo, a djeteovim crijevima, bubrezima, želucu i jetri znače jaaaako puno.
    Razno razne nepotrebne eksperimente bi trebali izvoditi na sebi, a ne na djeci. Danas je gotovo nemoguće naći mrkvu koja bi bila toliko neškodljiva i zdrava da bismo je mogli ponuditi djetetu od 4 mjeseca. (nitriti, solanin, pesticidi...)
    Dobronamjerno molim svakoga da prije donošenja odluke o dohrani dobro promisli jeli nešto zaista potrebno i medicinski opravdano.
    U svojih 39 godina života još nisam naišla na osobu koja ima teškoća sa jedenjem jer u djetinjstvu nije naučila žvakati.
    mama kukunka, strpi se još malo
    X
    Sve potpisujem, osim što sam mrvicu mlađa.

    Za dohranu imamo dovoljno vremena informirati se, nije to hitna odluka.
    Posljednje uređivanje od Anemona : 31.01.2010. at 09:29

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •