danas palenta s umakom od povrća i miješana salata
sutra: roštilj. ako ne bude padala kiša
danas palenta s umakom od povrća i miješana salata
sutra: roštilj. ako ne bude padala kiša
kajgana sa pancetom i divljim šparogama, mmmmm
Subota:
- roštilj
- krumpir iz role
- krumpir sa špinatom na lešo
- mladi luk
- zelena salata
- baklava (napravila svekrva)
Danas:
- obavezno juha (puno povrća + junetina)
- zelena salata
- ostalo još ne znam, možda ostatak roštilja i još nešto
- jučerašnja baklava
Na kraju je bio ostatak roštilja, pire krumpir, paradajz sos, a ostalo je iznad navedeno.Danas:
- obavezno juha (puno povrća + junetina)
- zelena salata
- ostalo još ne znam, možda ostatak roštilja i još nešto
- jučerašnja baklava
Jučer i danas bolonjez.
Sutra rižoto s mladim lukom i tikvicama. Salata od "običnog" i kineskog kupusa.
Posljednje uređivanje od laumi : 30.03.2010. at 11:55
Mama danas roba prozore, tako da je na meniu joha i pizza. Klinci napokon odusevljeni!
Kod nas danas kompletni meni s Kvatrićkog placa- integralna tjestenina sa šparogama i shitake gljivama, za salatu mišancija, desert jagode i suhe smokve.
Stiglo nam napokon proljeće!![]()
špageti bolonjez + zelena salata (u koju sam zaboravila da stavim juče kupljeni sremuš)
pečena palenta sa sirom i pršutom i čevapi uz to
e da i zelena salata
Juneće-pileća supica sa rezancima
Pire krompir
umak od blitve
pohovano zarolano pileće belo sa sirom i šunkom unutra (industrijski napravljeno i koliko god dobro zvučalo nije nam uopšte bilo fino)
i salata proletnji mix (zelena salata + rotkivce sečene na listiće + sitno seckan sremuš i sitno sečen mladi luk i dresing od limuna i nerafinisanog suncokretovog ulja)
A desert sam samo ja imala i to 2 kockice čokse za kuvanje![]()
Posljednje uređivanje od tina55 : 01.04.2010. at 23:40
Mi jucer imali pastrve sa povrcem pecene u foliji i paradajz juhu. MM danas opet hoce ribu, ali klinci je bas i ne vole pa cu njima morat nesto drugo spremiti.
mi danas imamo palačinke od špinata punjene umakom od sira
a sutra bi radila hamburgere s pljeskavicom od graha, no muči me što piše da u pljeske ide ektrakt kvasca, ja nisam nikad vidjela to u trgovinama i ne znam što je to?mislite da se to može izostaviti, tj. da li to služi za dizanje smjese ili je samo ekstrakt, kao što stoji u nazivu?
Hm, ne znam što je to. Postoji nešto što se na engleskom zove 'nutritional yeast' a nisam baš sigurna kako se kod nas prevodi.
To je zapravo začin koji donekle ima okus kao da ima u sebi MSG (ali navodno da nema).
Npr. vegani to često koriste umjesto sira - posipaš po tjestenini kao parmezan. Od toga se mislim rade oni namazi Marmite/Vegemite.
Gledala sam sad na Wikipediji pa mi se čini da bi taj ekstrakt kvasca mogao biti nutritional yeast.
to je vegeterijanska kuharica (nisam baš upućena u vegeterijanstvo, samo mi ta kuharica ima dobrih recepata) iz serije Suvremena kuharica, možda je prevoditelj krivo preveo
a može li se taj nutritional yeast izostaviti?
Nutritional yeast is different from yeast extract, which has a very strong flavour and comes in the form of a dark brown paste.
Evo nije isto, nutritional yeast je kao prah, pahuljice, a yeast extract je tamnosmeđa pasta; ali u svakom slučaju - to je začin, vrlo je slan i ima okus tipa vegete, tako da mislim da ga možeš izostaviti.
pileći file uvaljan u smjesu za pohanje, umjesto prezli ribani sir i zapečeno u pečnici, pa preliveno vrhnjem za kuhanje i još malo zapečeno.prilog kuhana riža s graškom i mrkvicom umiješanim u to.Zelena salata s dresingom , a najprije juha (koja mi dopadne pod ruku iz zamrzivača)
sutra-lungić punjen kulenom i svježim siro i zapečen + krumpir za prilog isto pečen u pečnici + salata
pet-orada u pečnici pod folijom , blitva i krimpir kuhani.
Grah i ričet + domaći špek i kobasice
danas junece snicle ala pasticada, njoke, mjesana salata.
Couscous s mariniranom piletinom, povrcem, svijezim korijanderom
svinjske šnicle na ulju (ja ih duuuugo dinstam) a prilog lešo kupus sa krumpirom, maloj pohanu piletinu + pureća juhica
Jučer rižoto sa puretinom, brokulom i mrkvicom i zelena salata.
Evo upravo mi sinula ideja za danas, varivo od kelja, krumpira i mrkve i neki fini zrnasti kruh.
Pečeno domače pile sa krumpirićima + juhica +zelena salata
Riblja marinada od skuša (odlična stvar, jer može stajati u frižideru do tjedan dana), uz to salata od krumpira s mladim radičem (jučer ubranim kod vikendice).
Mi smo neki dan imali kelj... Meni je fini, ali klincima bas i ne.
Danas imamo krpice sa zeljem i cevapcice.
Mi smo imali jučer:
- kelj varivo
- tijesto
- mljeveno meso s graškom i mrkvom
- zelena salata
Evo mi pravimo uz ono gore navedeno i francusku salatu te fritulice za desert, imam goste na ručku..
'rizoto' od rize i quinoe, mrkve, luka, tikvice i srijemusa.
Uz to pohano meso.
salata: radic, maslacak, rikola, matovilac, mlada puterica.
Obožavam proljeće zbog zelenja koje donosi....
Bijele sparoge, losos, mladi kuhani krumpir i umak holandaise
danas šiš-ćevap, a za prilog jooš nisam smislila šta bi...
MM brancine i blitvu sa krumpirom, a mi juhu od kafriola, piletinu pohanu sa sezamom i lanom, rizu sa graskom i kukuruzom i mjesanu salatu.
Ma ne radim ih sama, puno mi je to posla... Uzimam one od Mlinara, najbolje su mi. Ali ih u zadnje vrijeme jako tesko nadem, nema ih vise u ducanima.
A za dva rucka...
Mm gnjavi, jede samo ribu, a klinci je bas i ne vole, pa moram nesto i njima skuhati... Nije tako svaki dan, ponekad ih sve otpilim i skuham ono sta se meni da, pa ko voli...
Mi smo danas imali na meniju krumpir salatu i pileća prsa. Čisto ok.
A mi Bobice, tj. zapecenu piletinu sa sirom u umaku od vrhnja i senfa. Uz to pire i salata.
Sutra ne kuham nista, idemo kod moje sisterice na rucak!!
Danas:
- juha: povrće + puretina
- junetina na saft
- špinat s krumpirom kuhan u slanoj vodi
- zelena salata
pileća juha, pohana piletina, restani krumpir, pohani šampinjoni, bukovače pohane, tartar umak, kratavac salata, zelena salata i desert napolitanke Kraš
Krem juha od krupira i poriluka, quiche od kozjeg sira i blitve, salata cherry paradajzići
teleća koljenica u krumpiri pod folijom pečeni, salata-cikla.Juha krem od mrkve i karfijola