Pokazuje rezultate 1 do 50 od 4725

Tema: Kako se nositi s gubitkom djeteta i što dalje 4

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    tvoja sjena avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    140

    Početno

    Imam jedno pitanje, nadam se da će mi koja od vas moci pomoci.
    Danas sam dobila nalaze trombofilije i svega ostaloga, pa osim onog što piše da je normalno i onog što sama uspijem pročitati rezultate tu je i jedan nalaz kojeg nisam uspjela sama dešifrirati pa bih bila zahvalna kad bi mi netko pomogao.

    Nalaz glasi ovako:

    Faktor V Leiden (R506Q) NORMALAN TIP
    Faktor II protrombin (G20210A) NORMALAN TIP
    MTHFR (C677T) HETEROZIGOT
    PAI-1 (4G/5G) HOMOZIGOT 4G

    Dali ova zadnja 2 znače da nešto nije u redu ili to spada pod normalno?

  2. #2
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,402

    Početno

    Citiraj tvoja sjena prvotno napisa Vidi poruku
    Imam jedno pitanje, nadam se da će mi koja od vas moci pomoci.
    Danas sam dobila nalaze trombofilije i svega ostaloga, pa osim onog što piše da je normalno i onog što sama uspijem pročitati rezultate tu je i jedan nalaz kojeg nisam uspjela sama dešifrirati pa bih bila zahvalna kad bi mi netko pomogao.

    Nalaz glasi ovako:

    Faktor V Leiden (R506Q) NORMALAN TIP
    Faktor II protrombin (G20210A) NORMALAN TIP
    MTHFR (C677T) HETEROZIGOT
    PAI-1 (4G/5G) HOMOZIGOT 4G

    Dali ova zadnja 2 znače da nešto nije u redu ili to spada pod normalno?
    evo kejt ti je već rekla, to je trombofilija
    nije ništa strašno tj. ovo je jedan blaži oblik jer ne radi probleme van trudnoće no teško je zatrudnjeti (jer se na mjestu eventualne implantacije stvori ugrušak koji "ispadne" iz maternice pa ne dolazi do ugnježđivanja) i stvara problem u trudnoći (jer je krv pregusta pa slabije ili uopće ne prolazi kroz kapilarice između maternice i posteljice)
    kada ostaneš trudna dobijati ćeš heparin odmah nakon otkucaja (i cijelo vrijeme trudnoće i babinja), a ako ćeš imati problema sa zatrudnjivanjem vjerojatno će ti dati da piješ Andol 100 nakon M

    ja sam inače heterozigot na oba ova zadnja dva gena i evo treću trudnoću sam izdurala preko heparina

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •