Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
Naši su navikli pisati rukom u osnovnoj, ali ipak ju je zaprepastilo kaj se od sad lektira ispod deset velikih pisanih stranica uopće ne konta .
Ta profka joj je ujedno i razrednica (priča se da "nije mogla gore proć" ).
A napredni profesori više uopće ne traže pisanje lektire u gimnaziji samo, čini mi se da su takvi još uvijek rijetke ptice.
(imala sam sreću pa sam naletjela na jednu takvu još u vrijeme vlastitog školovanja)

Pisanje lektire po meni je postao anakronizam i ima mi smisla još jedino u nižim razredima OŠ, kad trebaju vježbati pisanje, prepričavanje, i takve stvari. Stav o pročitanom djelu može se provjeriti i na mnogo drugih načina, a ne preko ispisanih stranica i stranica bilježnice.