Pokazuje rezultate 1 do 50 od 748

Tema: Dogovor oko iznosa alimentacije

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Za moje dvije cure sam izračunala fiksne troškove za vrijeme šk.g. oko 1140 kuna. Znači vrtić, doručak u školi i dvije slobodne aktivnosti.
    Koliko me koštaju u hrani je teško izračunati, jer se kuha za sve. Ali npr. kila pilećih prsa je 30 kn, a sigurno ne pojedemo kilu za jedan ručak. Blitva i krumpir za jedan ručak nije ni 10 kn.
    Higijenski troškovi su mali: šamponi traju po dva mjeseca itd.
    Odjeću ni obuću ne kupujemo svaki mjesec.
    Auto se koristi minimalno. Svi vozimo bicikle.
    Knjižnica je 50 kn godišnje.
    Izleti (sa školom) 2-3 puta godišnje, možda 300-400 kn.
    Kazalište/ostalo (s obitelji) oko 150 kn/mj.
    Apoteka skoro ništa jer su hvalabogu zdrave.
    Medicinske usluge preko hzzo-a. (rijetko nešto privatno).
    Definitivno mogu reći da ISKLJUČIVO na njih sigurno ne trošim 3200 kn.

    Najskuplje je stanovanje (ko ima kredit), ostalo se sve nekako može.

    I privatne zdravstvene usluge (ko ne može ili neće čekati, ili javno zdravstvo ne rješava njegov problem).
    Posljednje uređivanje od Dijana : 24.08.2016. at 15:42

  2. #2
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,764

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Ali npr. kila pilećih prsa je 30 kn, a sigurno ne pojedemo kilu za jedan ručak. Blitva i krumpir za jedan ručak nije ni 10 kn.
    sori dijana što cicijašim, ali ja sam zapela na ovome, tj dug sam vrtila zašto meni ručak piletina + blitva i krumpiri za 4 osobe ne ispada tako jeftin nikako
    otkud 30kn? u konzumu vidim da je 30kn 400g, cijena po kilogramu je 82kn, u Kauflandu je na akciji -33% 52kn, dakle isto redovna cijena 80kn po kilogramu. Obično je normativ mesa po osobi oko 300g, recimo da je za manje dijete nešto manje, iako za diejte od 8 godina i ne toliko manje, moj sedmogodišnjak pojede skoro koliko i ja.

    meni je u kućanstvu hrana daleko najveća stavka na koju trošimo (krediti su nam ostali još mali), i to pričam o hrani tipa meso, voće, povrće, riba, mliječni proizvodi, unutar sezone, ne gotova jela niti restorani

    pa kad vidim ovo, i kad deaedi napiše da skuha varivo za 4 osobe za 20kn, stvarno bih jako volila da mi odate tajnu

  3. #3
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ne znam doduse za split, ali ovo ljeto sam bila u malom mjestu i za istu cijenu kupovala, kod perutnine ptuj.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •