Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
Pa vjerojatno je riječ o nekoj gimnaziji, jer se općenito smatra da nitko do gimnazijalaca ne može na daljnje školovanje.
Naravno da može, ali ako netko želi studirati psihologiju, treba mu npr. biologija (koliko se sjećam) i A razina mature iz svih predmeta, i još k tome dobar prosjek u srednjoj školi
Ako će engleski, opet mora imati znanja puno veća (engleski i hrvatski) nego što bi dobio u npr. nekoj tehničkoj školi ...

U koju školu bih ju mogla prebaciti, da nema zahtjevne prirodne predmete (to "zahtjevne" je vrlo relativno, sve gimnazije imaju isti program koji moraju proći), a da dobije znanje za studij psihologije ili stranih jezika? Ili pak, jednom spomenute medicine?
Ako misli studirati nakon srednje, onda mora već sada zapeti.
Želi studirati, dakle ne želim utjecati na dijete, pružati liniju manjeg otpora, jer samim time gubi polaznu točku i smanjuje si mogućnosti kasnijeg izbora.

(Uostalom, kao što sam rekla, ne želi mijenjati školu.)