Stranica 12 od 13 PrviPrvi ... 210111213 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 621

Tema: POTPOMOGNUTA U AUSTRIJI

  1. #551
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Samo da se nakon dugo vremena kratko ubacim i svima vam poželim dobitne postupke! Moj mali Adebarac šalje slinave puse

  2. #552
    blue bear avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    53

    Početno

    Cure kako da se ja koja sam bila korak pred Adebarom, tj. već sam zakoračila usredotočim na to da mi je beta 6024,0!!!!!!! Naravno da sam u šoku i ne vjerujem. Da se dogodi nekom drugom još bi i vjerovala, ali nama...nemoguće, ili se čuda ipak događaju???
    Za dr. Shutza imam samo riječi hvale. Mislim, čovjek zove od gore i brine se kako smo i što se događa (a znam da ima hrpu ljudi preko sebe). To je u našem svijetu rijetkost. Stvarno je super i ako je ovo kod mene stvarnost ( u koju ja još ne vjerujem) to možemo zahvaliti njemu, jer jedini je on rekao da je moj TSH puno previsoki za postizanje trudnoće. Doktori u Hrvatskoj na to uopće nisu obračali pažnju. Aaaaa cure, ja ću prolupati Idem danas na UZV pa se javim sa novostima Jelena, opusti se, sve će biti u redu. Čuda se ipak događaju Možda je došao red i na nas

  3. #553
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    blue bear, čestitam na trudnoći!!!!!!! Bravo, znali smo, iako ti nisi vjerovala.

  4. #554
    blue bear avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    53

    Početno

    Mare 41, hvala ti Želim svima na ovom forumu da dočekaju pozitivnu betu, a i hoće, samo je pitanje vremena.

  5. #555
    goga69 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Wien
    Postovi
    141

    Početno

    Bravooooo blue bear.....to je bas beta! koji ti je to dan od transfera i kako da odmah ides na uzv??moja je bila 17dpt 5906.0 i danas nakon 8 dana idem na prvi uzv i bas sam uzbudjena!!

    jos jednom najlepse cestitke!!

  6. #556
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    blue bear, čestitke i od mene! javi nam kako je prošao prvi uzv

    ako smijem pitati koja je vaša osnovna dijegonoza zbog koje ste upućeni na mpo

  7. #557
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    bb, požurila sam se čestitati ti na Odbrojavanju, jako me to razveselilo pa nisam mogla dočekati da sama javiš.

  8. #558
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Blue Bear, pa to je genijalno! Čestitam!
    Zbilja predivno! Sva sam se raznježila.

  9. #559

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Blue Bear,pa to je fenomenalno!Čestitam od srca!!!

    Vidim da si spominjala TSH,šta ti je dr.S rekao koja je optimalna vrijednost za postizanje trudnoće?

  10. #560
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,170

    Početno

    blue bear, čestitam!!! stvarno lijepo!

    nina977, TSH bi prema našim doktorima trebao biti do 2, ne znam kakv je stav u Adebaru. ima dosta cura koje ga skidaju, mislim da ima ovdje i cijela tema, malo pretraži.

  11. #561
    blue bear avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    53

    Početno

    Cure, sad mi je sjelo, pa ja sam stavarno trudna Beba ima 5 tjedana, meni je preporučeno strogo mirovanje jer je jućer nešt počelo brljaviti. Sad kad je tu, moram ga čuvati, jer je to jaaako željeno dijete. Držite na fige Želim vam svima pozitivne bete i mirne trudnoće Puse svima

  12. #562
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,170

    Početno

    blue bear, čestitam još jednom. Držim fige da brljavljenje prestane!

  13. #563
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Jelena kako je prošao transfer?

  14. #564
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,170

    Početno

    Sami transfer je bio bez ikakvog problema (tu ja nisam nikada imala problema). Što se punkcije tiče, tu kod mene može biti problema, pošto mi je sve malo pomaknuto i na UZV u Zg me dr. pitala hoće li biti anestezija, s obzirom na nepristupačnost folikula. Punkcija je prošla totalno super, ništa me poslije nije bolilo, niti je krvarilo, ni brljavilo - ništa.

    Što se tiče embrija, ona 4 su se razvijala do 4. dpo, kad je bio transfer, s tim da je jedan bio loš, jedan osrednji (fragmentiran), jedan napredniji - malo fragmentiran i jedan nešto sporiji, ali nimalo fragmentiran i taj se najviše sviđa doktoru (ja naravno stalno pretražujem slike na webu da nađem iste kao naše ). Uglavnom bio je transfer ova 3 embrija, od 4. ništa. Usprkos mojim svim problemima, dr. misli da je kod nas ipak prilično loš spermiogram kriv i za nemiplantaciju do sada. Rađen je IMSI, al svejedno. IMSI će valjda smanjiti vjerojatnost pobačaja, ako dođe do trudnoće.

  15. #565
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    blue bear baš super iznenađenje i sretno
    Jelena nisam skužila da si u postupku, za tebe posebno navijam

  16. #566
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Mali Mimi, Jelenu čuvam u svom potpisu, vjerujemo, nadamo se i ~~~~~~~~~~.
    bb, čekamo UZV i ~~~~~~~~~.
    Posljednje uređivanje od mare41 : 08.05.2011. at 12:57

  17. #567
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Jelo, Jelena naša ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    kad će test a kad beta?

  18. #568
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,170

    Početno

    Ne bih htjela začetavat temu kao stara iskusnjača na forumu.
    Cure, hvala vam na podršci. Mali Mimi, to su zadnji trzajevi i više nisu moji, nego od MM. Ja sam počela radit na stavu da to moje tijelo može. Znaš mene skeptika

    Joj, nemoj sad K. da moram i betu javljat na forum
    Posljednje uređivanje od Jelena : 08.05.2011. at 14:08

  19. #569
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    nisam mogla odoljeti pa također promijenih potpis, DANKE Mare41

  20. #570
    blue bear avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    53

    Početno

    Jelena i ja ti držim fige da sve dobro prođe Čuda se ipak događaju

  21. #571
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj blue bear prvotno napisa Vidi poruku
    jelena i ja ti držim fige da sve dobro prođe čuda se ipak događaju
    x!
    ~~~~~~~~~~~!

  22. #572
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Mislim da je potrebno znati činjenice kakve jesu u IVF-u, uspješnost s tri jajne stanice je ovisno o godinama izm. 6-21%, bez obzira u što Vas Vaši liječnici uvjeravali! To se odnosi na broj stanica po ciklusu, dakle upotrebljavane u jednom ciklusu a ne one neoplođeno zamrznute!!!


    dob žene: 18-34 godine; 35-37 godina 38-39 godina 40+ godina

    3 j.s. 21% 18% 12% 6%

    15 j.s. 40% 41% 26% 17%

    http://forum.roda.hr/threads/65387-Z...jajnih-stanica

  23. #573
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,170

    Početno

    Na žalost, beta je negativna.

  24. #574
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Jelena, žao mi je, grlim te

  25. #575
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, žao mi je, grlim te
    Jako mi je žao...

  26. #576
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, žao mi je, grlim te

  27. #577
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    Uf...draga Jelena, baš mi je žao...jako
    i drž' se

  28. #578
    Mia Lilly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    908

    Početno

    Jelena, žao mi je.

  29. #579
    Miki76 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    586

    Početno

    Jelena draga, baš mi je žao.
    A cjeli dan sam mislila na tebe i nadala se da će me dočekati lijepe vijesti kad se vratim s Juga....

  30. #580
    blue bear avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    53

    Početno

    Jelena, žao mi je;( Stvarno sam imala nadu Odboluj, uživaj u ljetu i u nove pobjede! Jednom će biti pozitivna beta!

  31. #581
    MajaPOP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Wonderland
    Postovi
    190

    Početno

    Evo mene nakon ne bas previse prethodnih postova uglavnom vezanih za biohemijsku,vanmatericnu i sl...
    Naime, na preporuku prijatelja, a uspjeh forumasice Maje Lene dodatno ohrabruje, za par dana krecemo sa postupkom i pripremom za IVF u Welsu... Ima li jos neko ovdje sa pribliznim terminom, iskustvom sa Welsom ili sl.? Svaki savjet mi je dobrodosao.
    I ako nema niko za Wels, ima li neko ko se sprem za isti postupak u istvo vrijeme?
    Zajedno je ipak laske...?
    Btw, svi nalazi kod mene i mm OK, nemaju
    objasnjenje za biohemijske,a za vanmatericnu
    pojasnjavaju da je "bad luck", iako je HSG bio
    uredan prethodno.
    Hvala svima unaprijed na svakoj vrsti podrske!
    Posljednje uređivanje od MajaPOP : 07.08.2011. at 22:12

  32. #582
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Bokić da li znate da li ima u klinici i dovacija jajne stanice i koliko to košta?¨!hvala

  33. #583
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Valiana, u Austriji još uvijek nije dozvoljena donacija j.s. aj mi se javi na kadauna@net.hr, ne mogu ti poslati PP.

    Na donaciju j.s. cure idu u Prag, odnosno u Češku gdje je to legalno i gdje se najnormalnije provodi.

  34. #584

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    58

    Početno

    Drage cure,

    Evo nakon dugo dugo vremena i ja se ponovno javljam na forumu. U nedjelju sam rodila prekrasnog djecaka i eto nas dvoje smo jucer dosli doma.
    Na forumu nisam bila cijelu trudnoću jer mi je psihički bilo preteško. Svaki vaš neuspjeh me je stvarno jako pogađao, a bojala sam se za svoju trudnoću pa sam odlučila da je najbolje za neko vrijeme maknuti se s foruma.
    Od danas vam svima stojim na raspolaganju za sve informacije koje se tiču KinderwunschKlinik u Welsu.... pitajte sve što vas zanima...
    Želim vam svima puno, puno uspjeha.....

  35. #585
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Cestitke Maja Lena na najvecoj sreci!!!

  36. #586
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    Maja Lena, čestitke i od mene na sineku!

  37. #587

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    58

    Početno

    Hvala vam puno na čestitkama

  38. #588
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,170

    Početno

    Čestitam!!!

  39. #589
    blue bear avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    53

    Početno

    Evo, sada kad su se emocije malo slegle, javljam da se rodio moj bebolino Od sveg srca želim vam svima koji se borite sa ovim problemom da iskusite taj trenutak! To je vrhunac života! Ja ga gledam i plaćem svakog dana od sreće. To može iskusiti samo netko ko je tako dugo čekao...netko kao mi na ovom forumu. Sve vas pusamo ja i bebač

  40. #590
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,170

    Početno

    blue bear

  41. #591
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Blue Bear čestitam tebi i taatici, uživajte, mazite se i pazite
    i da još dugo dugo budete ne tom vrhuncu

  42. #592
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj blue bear prvotno napisa Vidi poruku
    Mare 41, šta se dešava kod tog kašnjenja? Svejedno se ide u potupak? Ovu noć sanjala sam dečkića koji mi je rekao: Doći ću ja, al ne onda kad ćeš ti reći Pa i vidim!!! Joooj, nikad nisam toliko čekala m, i veselila se njenom dolasku. Danas je već 7 dan...šta čeka!
    ovaj tvoj post sam zapamtila, predivan je, za one koje ne znaju-a jelena i ja se sjećamo-nagovarale smo te da radiš test jer M nikako doći pred postupak,
    čestitam od srca!!!!!!!!

  43. #593
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno

    Zna li neko da li u Grazu mogu negdje kupit decapeptyl, danas. I ako imate adresu. Hvala.

  44. #594
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,170

    Početno

    BlaBla, zašto misliš da ga nema u svakoj apoteci? Na recept možeš dobiti bilo gdje, a mislim da bi morala biti i neka apoteka i u shopping centrima poput SCW u Strassgangu. Tj. u SCW-u ima skoro 100% apoteka, a valjda imaju i decapeptyle.

  45. #595

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    297

    Početno

    pozdrav cure, jedno pitanje koliko godišnje transfera se može obaviti u Beče i koliko dugo se čeka na postupak?
    da li postoje nekakve liste ili kad se prikupe dokumentacija koja je potrebna može se u postupak?
    možete mi dati neki kontakt da ih pitam što mi je sve potrebno od dokumentacije?

  46. #596
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,170

    Početno

    anaši1507, u pravilu nema čekanja u Austriji. Ne znam gdje si htjela u Beču (ja sam bila u Wiener Neustadtu), ali kad odabereš kliniku obično se dođe na prvi razgovor i već u idućem ciklusu ideš u postupak, ako vam to odgovara i ako vam nalazi to dozvoljavaju. Ako ne možeš dva mjeseca za redom u AT, pokušaj dogovoriti da im poštom/e-mailom pošalješ nalaze. Ja sam folikulometrije odradila u ZG, a dr. mi je po nalazima prilagođavao terapiju, ali moraš kod nekog MPO-ovca. CITO je sasvim dobra opcija za to.

    U pravilu, ako plaćaš, ni kod nas ne čekaš, ali žali bože vremena kod nas na liječenje, ako si može čovjek priuštiti inozemstvo.

  47. #597
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,170

    Početno

    Sad tek vidim da tražiš kontakt, al imaš dosta klinika. Ja se ne bih usudila sugerirati, mogu ti samo napisati što je meni bilo u užem izboru - jedno je Adebar u Wiener Neustadtu kod dr. Schuetza, a drugo je Wels.

    Evo linkovi:

    http://www.adebar.co.at/wn/page.php?lan=1&tuser=a&pg=5

    http://www.kinderwunschklinik.at/en/...tion-wels.html

    Nisam sad već duže pratila austrijske forume, možda bi ti bilo dobro da si daš malo truda da vidiš kakava je situacija gore. Ako znaš njemački, nije problem naći njihove forume. Budi oprezna, recimo dr. Loimer je kupio dosta drugih klinika, ali važno je kakav je laboratorij, odnosno tko radi u laboratoriju, tako da nije svejedno je li neka istoimena klinika u Beču ili Grazu.

  48. #598

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Sad tek vidim da tražiš kontakt, al imaš dosta klinika. Ja se ne bih usudila sugerirati, mogu ti samo napisati što je meni bilo u užem izboru - jedno je Adebar u Wiener Neustadtu kod dr. Schuetza, a drugo je Wels.

    Evo linkovi:

    http://www.adebar.co.at/wn/page.php?lan=1&tuser=a&pg=5

    http://www.kinderwunschklinik.at/en/...tion-wels.html

    Nisam sad već duže pratila austrijske forume, možda bi ti bilo dobro da si daš malo truda da vidiš kakava je situacija gore. Ako znaš njemački, nije problem naći njihove forume. Budi oprezna, recimo dr. Loimer je kupio dosta drugih klinika, ali važno je kakav je laboratorij, odnosno tko radi u laboratoriju, tako da nije svejedno je li neka istoimena klinika u Beču ili Grazu.
    na žalost ne znam njemački, ali engleski znam, valjda i oni znaju engleski? koju kliniku bi mi ti predložila jer već si u tim krugovima pa sigurno znaš bolje od mene

  49. #599
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,170

    Početno

    Je l baš mora biti u Beču ili ti je svejedno gdje u Austriji? Ja sam se odlučila za Adebar u Wiener Neustadtu na osnovi tadašnjih austrijskih i njemačkih foruma (Nijemci idu u Austriju, jer i oni imaju zakonska ograničenja, doduše puno blaža nego mi ovdje). Nisam pratila kasnije scenu, moram priznati, ovo je od prošle godine dojam. Loimer ima bolju reklamu, možda i uspješnost, a i na sjeveru Austrije je pa je Nijemcima blizu. Meni je bio malo preskup, a i neke stvari su mi se činile pretjeranim u njihovim reklamama, pa me to odbilo. Ali i dalje mislim da je Wels solidno rješenje. Oni su malo skuplji od Adebara, a nama su i dalje bili. Osim toga, Wiener Neustadt je blizu granice s Mađarskom, pa smo mi smještaj uzeli u Šopronu, to je bilo dosta povoljno. Za prvi smo pregled našli povoljan smještaj u Beču. Pogledaj si na booking.com kakve su cijene smještaja za period kada želite ići, cijene se jako mijenjaju.

    Ako ti je svejedno u kojem gradu u Austriji, možeš poslati upit na te dvije klinike pa odluči što ćeš.

  50. #600

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Je l baš mora biti u Beču ili ti je svejedno gdje u Austriji? Ja sam se odlučila za Adebar u Wiener Neustadtu na osnovi tadašnjih austrijskih i njemačkih foruma (Nijemci idu u Austriju, jer i oni imaju zakonska ograničenja, doduše puno blaža nego mi ovdje). Nisam pratila kasnije scenu, moram priznati, ovo je od prošle godine dojam. Loimer ima bolju reklamu, možda i uspješnost, a i na sjeveru Austrije je pa je Nijemcima blizu. Meni je bio malo preskup, a i neke stvari su mi se činile pretjeranim u njihovim reklamama, pa me to odbilo. Ali i dalje mislim da je Wels solidno rješenje. Oni su malo skuplji od Adebara, a nama su i dalje bili. Osim toga, Wiener Neustadt je blizu granice s Mađarskom, pa smo mi smještaj uzeli u Šopronu, to je bilo dosta povoljno. Za prvi smo pregled našli povoljan smještaj u Beču. Pogledaj si na booking.com kakve su cijene smještaja za period kada želite ići, cijene se jako mijenjaju.

    Ako ti je svejedno u kojem gradu u Austriji, možeš poslati upit na te dvije klinike pa odluči što ćeš.
    hvala ti Jelena još ću razmisliti...svi hvala tu kliniku Adebar, i ovu koju si i ti spomenula wels...ne znam još

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •