Stranica 43 od 189 PrviPrvi ... 3341424344455393143 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,101 do 2,150 od 9402

Tema: Kako steci dobru formu - vjezbaci/ce

  1. #2101
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,991

    Početno

    krenuti je najteže.. onda kad se krene ide to. Meni osobno nikad nisu išli treninzi doma - NIKAD. Ni u fazama najjačih treninga nisam bila u stanju odraditi niti trbušnjake doma - ono stalno "evo sad ću, ma za pola sata ću, ah sad samo da ovo pogledam, a jooj sad sam umorna pa moram ići spavati aj sutra ću" Katastrofa! A kad odem do teretane, onda i kad mi se ne radi, kad dođem tamo ponese me ta energija i nerijetko odradim savršen treniing - a da nisam otišla, ostala bi spavati doma.

    No eto, baš jučer ostala doma spavati umjesto da sam otišla trenirati

  2. #2102
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,984

    Početno

    U novom "Science"-u (od 1.4.2011) je izašao članak "Girth and the Gut (Bacteria), Mouse, human studies begin to clarify gut bacteria’s role in obesity Mouse, human studies begin to clarify gut bacteria’s role in obesity" gdje razglabaju ulogu nedostatka intestinalnih bakterija u debljanju.
    Sva priča je krenula od uzgoja telića za tov kod kojih se već odavno skužilo da se brže tove ako ih se "na vrijeme" krene filati s antibioticima.
    Sumarum: našli su razne poveznice, ali ništa toliko čvrsto da bi mogli reći - evo 100% smo sigurni.

  3. #2103
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,991

    Početno

    Baš super što sad to znamo a ne znamo

  4. #2104
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,984

    Početno

    Ha čuj, konfekcijski lijekovi dobiju odobrenje i na puno krhkijim nogama. Paz' vamo:

    "Ehrlich and his colleagues have also tested whether the types of bacteria in a person’s gut can “diagnose” obesity. Using just six meta-species, they were able to correctly predict whether a person was lean or obese more than 80% of the time, he reported. When researchers try to make the same predictions by considering all of a person’s genetic risk factors for obesity, they are right only 58% of the time, Ehrlich pointed out."

    - toliko o genetskim predispozicijama za debljanje. Cijela ta parada s genetskim predispozicijama je na najboljem putu da - izađe iz mode

  5. #2105

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    anchie76, znam da bi vjerojatno lakše išlo da nešto upišem, ali nekako imam osjećaj da ovako manje vremena trošim pa eto...

    danas prvi dan vježbanja nakon pauze. ja bih, ustvari, trebala nekog tko će mi srediti prehranu jer imam osjećaj da jedem premalo za trening pa mi fali snage. ili,pak, odem u drugu krajnost ubijanja u slatkom, pizzi...

  6. #2106

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    evo i ja se prijavljujem u klub : zadnjih 10 dana svakodnevno vježbam 13 min na leg magicu ; prva tri dana je bilo pakleno, a sad sam se već naviknula; možda bih trebala skinuti 3-4 kg ( a možda i ne ), veći mi je prioritet zategnuti mišiće stražnjice i bedara ( o trbušnim za sada samo sanjam), primjećujem sve više celulita i ovješenosti kao rezultat 8-satnog sjedenja;
    anchie hvala na fotkama, stvarno su inspirativne, i na linku za proteine, baš se mislim smanjiti unos hrane sa visokim GI i povećati proteine, ali sam inače ljubitelj kruha, peciva i svih slastica a proteini su mi baš zadnji na listi, morat ću se malo pozabaviti s tim i napraviti neku svoju listicu;
    naprijed cure, samo treba biti uporan

  7. #2107
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,194

    Početno

    mene i dalje motivira vaga, kaj mogu! zaboravila sam se izmjerit al su me sve hlače prvelike i vise na meni (uh novi trošak), tak da sigurno tu ima i centimetara. nije da baš jako pazim, al se trudim obzirom na poslove. vaga pokazuje -5,5. sad mi je cilj prvo još 3, a onda ako uspijem još 5 to bi bilo to.

  8. #2108
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,991

    Početno

    što se prehrane tiče, mislim da je najlakše krenuti tako da se jede sve, al da se ne jede rafinirani šećer - dakle slatko ništa, i da se izbjegava bijelo brašno koliko se da izbjegavati. Već ako se ovo prvo napravi, puno se napravilo jer mi svi u prehrani nerijetko imamo previše šećera. Kad vam se jede slatko pojedite bananu ili neko drugo voće. Ja sam znala namazati raženi kruh s kikiriki maslacem (dosta proteina ima) i pojesti bananu uz to - mmmm... prefino

    Moram priznati da otkad se trudim ne jesti šećer (ovaj rafinirani, voće i ostalo prirodno naravno da) i raznovrsno, i trudim se pojesti i koji protein više (jer ja stvarno preferiram ugljikohidrate u odnosu na proteine, meso recimo nikad nije bilo moj izbor br 1), moje tijelo uopće ne traži mahnito nešto (npr slatko), dugo mi se to nije dogodilo i kad se dogodi nije u onim razmjerima panike u kojima je prije bilo A da ne govorim o tome da takva prehrana da max energiju za odrađivanje treninga i da se rad brže manifestira na tijelu.

    Meni najlakše pomaže da stanem i razmislim o tome što planiram pojesti što će to ustvari dati mome tijelu. Ako je to krafna, svjesna sam da ću u tijelo unijeti 0 kvalitetnih stvari koje mu stvarno trebaju (i da ću u konačnici samo unijeti "štetne" stvari) - i to mi pomaže da se zaista trudim odabirati ono što mi zaista treba. Naravno, nemojte sad misliti da ja nikad ne pojedem slatko itd. Pojedem kad mi se jede. No i tada rađe ću uzeti domaći kolač (barem ima pravih jaja u sebi ) ili kruh s kikiriki maslacem i bananu , nego recimo krafnu . Al kad ne jedeš recimo šećer, tijelo ti se relativno brzo navikne i ne traži baš, teško se samo odlučiti i početi.

    my2c

  9. #2109

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    580

    Početno

    Da, da. Kontrola prehrane. Smanjiti količinu hrane pojedenu u pojedinom obroku, ali zato treba imati 5-6 obroka dnevno (obrok je i jedna jabuka ili jedna banana). Pa ako se tako hraniš i jedeš svaka 2-3 sata nešto malo, mora biti rezultata.

    Ja idem redovito na pilates dva puta tjedno i vidim pomake, posebice u gibljivosti.
    A kad ne idem na pilates, kod kuće vježbam s Jillian Michaels (doduše imala pauzu od dva tjedna). I neki dan krenula ponovno gdje sam stala i nije bilo ni upale mišića, a i sve sam odradila.
    Jučer odrađen 30DS level 3.

  10. #2110
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,991

    Početno

    Bravo Švrćo

  11. #2111
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,117

    Početno

    ja bih se slozila sa anchie. moja prva korekcija prehrane je bila prelazak na cjelovite zitarice i izbjgavanje slatkoga. naravno da nekad smlatim svasta slatkoga, ali to vise nisu one kolicine.
    moj izbor za slatko su tostirani orasi i suha smokva...kada kupim orahe, odmah ih tostiram na 100c i budu mi spremni. uz to jedna smokva ili datulja i zelja za slatkim uglavnom prodje.

    druga stvar je da sam si u pocetku dala truda i na zdravoj kravi pratila unos kalorija u toku dana. mi zapravo nismo niti svjesni koliko jedemo.. sada vec otprilike znam procijeniti koliko sam pojela.

    ja inace ne vjerujem ni u kakve dijete, moninjake, unke, kupusovr juhu i sl. mislim da su sve stvorene da bi svojim tvorcima donije pare. a kada bi ih se islo analizirati po kalorijskoj vrijednosti pokazalo bi se da su sve zapravo ispod dnevnih kalorijskih potreba. i da se zato mrsavi. i zato sto smo mi skoncentrirani pa ne jedemo nista izmedju obroka.

  12. #2112

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    ja sam neko vrijeme (nadobudno) probala sa south beach načinom prehrane ( temelji se na unošenju hrane sa niskim GI, ostalo sve uobičajeno, bijelo meso, orašasti plodovi, riba) i iznenadila sam se kako sam se brzo naviknula na obroke bez kruha i kako u stvari velika zdjela salate sa sirom ili rajčicama može biti zasitan obrok i ne traži ubrzo nakon toga desert kao što je uobičajeno nakon obroka sa puno ugljikohidrata; na žalost brzo pokleknem jer mi je strka na poslu i ako mi se žuri kupim pecivo, krafnu ili nešto brzinsko i sve uprskam; velika je stvar barem otprilike isplanirati što ćeš pojesti taj dan i imati nešto rezerve u frižideru kad te uhvati kriza
    - nisam nikad vidjela da su neke brzinske dijete donijele trajno rješenje, većinom se nakon kratkog vremena vrati stara kilaža i nadoda još koja kilica; žao mi je tih ljudi jer se stvarno namuče a ništa ne dobiju ; kad gledam koliko trebaš stisnuti zube (doslovno ) za izgubiti 2-3 kila mogu zamisliti što je s onima koji imaju desetke kila viška
    - ja primjećujem da što idem starija teže mi je mijenjati i kilažu i strukturu tijela, a i koža je drugačija; u zadnjih 10-ak godina sam dobila 8-9 kg koji mi ne predstavljaju problem i dobro mi stoje ali razmišljam prema budućnosti : samo 1 kg godišnje na normalnu kilažu za par godina predstavljaju veliki problem

  13. #2113

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    bila sam na montinjaku i za 3 mj sam skinula 12kg. ali, to je bila ooooogromna promjena u načinu prehrane. prestala sam potpuno jesti kruh, slatko, jaaako povećala unos voća i povrća i otkrila zobene pahuljice koje su mi stvarno odličan doručak. a onda zadnjih pet kila nikako skinuti. i sad stalno krećem ispočetka. već sam i umorna od toga pa se onda prepustim glupostima.

    danas sam vježbala. drugi dan insanity-a.

  14. #2114

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    5

    Početno

    bok cure, ja sam nova na forumu...prvo zelim da nam svima zazelim srecu u skidanju suvisnih kilica...ja sam rodila prije tacno 2 mjeseca i ostalo mi je 10 kg viska, na porodu sam izgubila 12 kg i od kad sam dosla doma pa do sada nisam skinula ni kile, jednako stoji na vagi 78, a jedem sve i svasta...inace sam visoka 179.... tako da zvanicno od sutra krecem ne na djetu ne mogu jer dojim vec da reguliram ishranu...nema slatkog, nema sokova i slicnih besposlica, vec puno puno voca i povrca i samo kuhana hrana...i eto nadam se da cu do ljeta doci u formu....

  15. #2115

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    5

    Početno

    bok cure...ja sam nova na forumu...rodila sam tacno prije 2 mjeseca i ostalo mi je viska 10 kg...izgubila na porodu 12 i dosla kuci sa 78 i sad imam tacno toliko, a jedem sve i svasta, puno slatkog i sve sto mi dodje pod ruke...posto dojim necu da idem na dijetu vec samo i radi zdravijeg mlijeka i radi svog tijela od sutra krecem sa zdravom ishranom, puno povrca, voce i kuhana hrana...dajte mi podrsku prijeko mi je potrebna jer nisam neki karakter...a zalim nam svima da sto rpije izgubimo suvisne kilice koje nas muce...kiss za sve bucke

  16. #2116
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,974

    Početno

    Nova_Nejra dobrodošla!
    Željka šta se dogodilo s montinjakom, zašto si stala? Mene ubiju moji, nije mi problem kuhanje po montiju nego jednostavno mi zamirišu krumpiri , tijesto i onda ne pojedem zalogaj dva nego se natovarim kao da mi je zadnje u životu.
    Svako malo počinem ponovo s montijem. Evo sad ponovo krećem, da mi je barem mjesec dana po montiju jesti da se onak malo očistim.
    Vježbanje i dalje skoro pa nikako, sinoć sam počela vježbat, mali se odmah priključio i za cca 3 minute rekao gotovo idemo se kupati i gasi komp...grrr
    Kupujem bicikl, to je jednia tjelovježba koju mogu s P-om radit, njega u sjedalicu i biciklanje.

  17. #2117
    Lupe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    u oblacima
    Postovi
    281

    Početno

    Pozdrav curke!
    Evo da vam se i ja pridružim.Isnpirirana vama i vašim pričama i savjetima koje sam malo prošvrljala zadnjih dana, skinula sam 30dayshred od Jillian Michaels i jučer počela.Uf uf uf uf.... to je jedino šta mogu reći..nije baš bilo lako...al eto, moram ustrajat a vidim da ste ci poprilično čvrsta zajdenica i dobra podrška pa ako vem se mogu pridružit,bilo bi lijepo.
    btw..imam puno punooooooo "kilica" viška... 40kg viška, znam da sam ih sama nakosala sa svojim zubićima....al boga mi sad moraju i otić...predugo sam ih nosila...eto, odma sam se i malo pojadla.

  18. #2118
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja sam skinula konačno par kila a već pol godine razbijam glavu zašto ne ide dole nego samo prema gore a vježbala sam, jela sam umjereno i pazila na min. unos slatkog... i kad mi je dr. povećao dozu za štitnjaču skinula sam 2 kg bez problema.
    Eto kod mene je "u tom grmu ležao zec", htjela sam ovo podjeliti pa možda nekom pomogne

  19. #2119

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    kosjenka, glavni obroci su nam uglavnom po montinjaku, ali međuobroci me zeznu. posebno na poslu kad jedem ono što se nudi. ili danas nam je moja mama napravila pitu od sira i to je bio ručak. a kile su stvarno išle dolje i nikad nisam bila gladna. i malo me obeshrabrilo što tih zadnjih pet kila nikako skinuti. nešto mi ne štima sa štitnjačom, ali dr je rekla da nisam za terapiju. da zatrudnim, trebala bih imati terapiju zbog većeg napora.

    najgore mi je to-a, nema veze danas sladoled, a nema veze jedan kolač, a nema veze danas pita, a nema veze...i kad to zbrojim, dvije kile gore. uglavnom se vrtim oko brojke 65. mislim da čak i djelomičnim montinjakom održavam težinu. ali, ja bih voljela hlače br.38, a ne 42.

  20. #2120

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    lupe držim ti fige jer je tih tvojih 40 stvarno gadno, nadam se da si spremna na rovovsku borbu
    mimi jesi u hypotireozi ? ja sam već 10-ak godina na hormonima, najprije za hiper a onda za hypo i baš se osjećam nekako tromo ( off t.sa 75/100 mi je tsk oko 2,5), znam da se metabolizam uspori u hypo ali baš toliko....nisam očekivala

  21. #2121

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    183

    Početno

    komadi evo da vas malo motiviram, ja sam uspjela idealna i željena kilaža je tu, 57 kila, čak jedna više nego što sam planirala, uspjela sam tako da sam većinu vremena auto ostavila parkiran, pješačila sam, jednom ili dva puta tjedno sam išla trčat, i to krenem pa koliko mogu, pa prohodam da dođem sebi, pa malo trčim pa hodam i tako nekih 45 minuta, jednom tjedno sam išla plivati po pola sata- sat, kad mi se dalo, plivanje je više bilo za opuštanje nego za trošenje kalorija,nekad bi napravila par trbušnjaka, čučnjeva il što mi se radilo već, izbacila sam lift, zapravo sam se potrudila svaki dan nešto radit sa svojim tjelom i mišićima za koje ni nisam znala da postoje. jela sam i dalje slatko, al nebi pojela kremšnitu već pola, nebi pojela 2 kugle sladoleda već jednu, jednostavno sam sama sebi pokazala da ja to mogu, i da jedan dan u tjednu sam sve to zaboravila i papala šta mi se papalo, gledala tv s smokićima u ruci i provela dan u kućnom ogrtaču
    planiram tim režimom nastaviti, ne radi skidanja kila nego radi osobnog zadovoljstva jer sam vidjela da mi to odgovara i da se bolje osjećam, nutricionist mi je izračunao otprilike koliko mi kalorija treba dnevno i tog se onako okvirno trudim držat , trudim se ne ić ispod i ne pretjerivat puno...i da, osjećam se fantastično, nema onog proljetnog umora prvi put u životu

  22. #2122
    Lupe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    u oblacima
    Postovi
    281

    Početno

    da Mandy, je gadno....al ajde..tješim se jer sam dosta visoka pa ajd...niti ne izgleda tolko strašno kolko zvuči....ljudi kad im sramežljivo priznam(samo vrlo bliski naravno)kolko imam nemogu vjerovat.Hvala na podršci...da bit će i bude i je gadno i bude naporno ali ja to moram i ja to mogu!!!heheh koja mantra :D .... ma ono, ako sam mogla ostavit se cigareta...mogu i smršavit!

  23. #2123

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    183

    Početno

    lupe osobno znam kako se teško ostavit cigareta, pogotovo kad si strastveni pušač i radje ćeš zapalit nego disat :D i moram priznat isto iz osobnog iskustva da je promjenit navike i smršavit manje teško nego se ostavit cigarete, da sad je lako govorit kad sam ja stigla na svoje i sa mojih manje od 10 kila viška koje sam imala, al puno toga je u glavi, i iz glave sve kreće...držim ti fige da dođeš do svog cilja

  24. #2124
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,683

    Početno

    Citiraj Lupe prvotno napisa Vidi poruku
    da Mandy, je gadno....al ajde..tješim se jer sam dosta visoka pa ajd...niti ne izgleda tolko strašno kolko zvuči....ljudi kad im sramežljivo priznam(samo vrlo bliski naravno)kolko imam nemogu vjerovat.Hvala na podršci...da bit će i bude i je gadno i bude naporno ali ja to moram i ja to mogu!!!heheh koja mantra :D .... ma ono, ako sam mogla ostavit se cigareta...mogu i smršavit!
    Lupe, ti ne bih preporučila intezivne vježbe sa toliko kila viška , najbolje bi bilo brzo hodanje, da ne opteretiš zglobove.

  25. #2125
    Lupe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    u oblacima
    Postovi
    281

    Početno

    ah znam....danas ću baš malo s frendom popričat o tome šta bi bilo najbolje.Super mi je što u 30sd od Jillian postoje one dvije tete pa jedna pokazuje malo blažu varijantu vježbi...a pazim kako radim i šta radim i neću se sad na početku preforsat baš da nebi napravila nešto krivo ili neznajući bezveze se povrijedila ili opteretila zglobove.A to Sirius šta kažeš...toga sam jako svjesna pogotovo šta se koljena tiči i nastojim ubacit što više kretanja mada od kad sam kupila auto kretanje mi se svelo na minimum....ma za sad na početku mislim da mi je najbitnije samo ustalit neke navike tipa da mi postane pod normalno ne večerat i kasno jest, otići u šetnju bar pola sata (bolje i tih pola sata nego ništa ko do sad) samo da mi to sve uđe u ritam....stvarno bih htjela da mi uspije jer je to glupa borba s kilama koju vodim čitav život iz vlastite ljenosti što nisam nikad baš bila neka vježbalica ali sad i sama vidim da drugačije neće ići...a još k tome sam i veliki papalica i gurman...hmmm, dobitna kombinacija, ha?

  26. #2126

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    5

    Početno

    bok cure....ja sam vec 2 dana na un dijeti i vaga vec pokazuje 1 kg manje...za nadati se da vaga nije poludila..haahahha

  27. #2127

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    2

    Početno

    bok, svima! meni je montignac super! znala sam biti i na south beachu, slični su jako pa mi isto odgovara! takav plan prehrane + kavitacija - i uspjela sam skinuti 8 kg koje su me mučile. : D prije sam se bavila sportom, ali sada uz klince, to nažalost nije više baš mogućnost...međutim, kavitacija me oduševila...smršavila sam, zategnula kožu i uhvatila se u koštac s celulitom (ipak nije borba s vjetrenjačama, kako sam ranije mislila! : D)

  28. #2128
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ja već drugi tjedan ne stižem na vježbanje, s puta na put i tako ode teško otprljeni muskulfiber, rolam i vježbuckam, ali to nije to... Sad sam krenula paziti i na klopicu i nadam se uspjehu. Zadala sam si 1500-1800kcl na dan i pratim na fitdayu. imam 25kg+

  29. #2129
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,974

    Početno

    Ja sam čak otišla jučer malo trčat, naravno ekipa je bila samnom u parku pa umjesto nekog trčanja smo imali nekoliko utrka na kratke staze, ono brzi šrpint i jedan stvarno brzi šprint kad se manji zaletio prema cesti.
    No srećom proljeće je tu i trava dosta brzo raste tako da sam u rekreaciju uračunala i košenje ,poslje košenja sam napravila koji čučanj i malo vježbala s bučicama i obavezni pozdrav suncu.
    Živi užas, sve živo sam zbučkala inazvala nekom rekreacijom...još kad kupim bajs uračunat ću i vožnju do dućana...

  30. #2130
    Lupe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    u oblacima
    Postovi
    281

    Početno

    Evo curke da se malo pohvalim heheheh, za sad ustrajna i redovito svaki dan odradim marljivo vježbice s Jillian i nastojim prošetat bar malo...samo da se krećem negdi i nekako....za sad ide..svaki dan malo lakše...makar, prvi dan sam mislila da bum odapela na kraju vježbi

  31. #2131
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,991

    Početno

    Hello žene, jel ide?

    Naletila sam ne nešto što sam znala, al dugo nisam čula pa rekoh da to podijelim s vama.

    Ukoliko radite samo cardio vježbe (dakle aerobic, trčanje itd), kalorije trošite samo za vrijeme vježbanja (+ spriječavate odlazak mišićne mase što je dobro!).

    Ukoliko radite anaerobne vježbe (dakle povećanje mišićne mase) kalorije trošite za vrijeme vježbanja i još dugo poslije vježbanja (36-48 sati nakon!) jer tijelu treba energija i da izgradi mišiće. A kad povećate mišićnu masu, dugotrajno ste se doveli u stanje da će vam tijelo trebati više kalorija

    Nemojte se bojati teretane... često čujem žene da se boje da ne dobiju na masi.. da je to tako lagano, ihaj bi bilo... Dobivanje na mišićnoj masi je dobro + gubite masno tkivo. Žene koje se rekreativno ubijaju u teretani ne izgledaju kao Schwarzenegger - miljama daleko od toga - samo dobro istrenirano oko može primjetiti tu i tamo neki mišić koji se nazire, a neistrenirano oko ne kuži ništa i misli da žena tako prirodno izgleda

    Razmislite o teretani, beneficije su višestruke

  32. #2132
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,991

    Početno

    Sprintanje (iako je trčanje) spada u anaerobne vježbe, čisto za info Tako da ako trčite, trčite u intervalima - sprint pa hodanje pa sprint pa sporo trčanje pa sprint pa hodanje i tako stalno max/mid/max/min kombinacija.

  33. #2133
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,991

    Početno

    Pametni savjeti

    http://www.livestrong.com/article/42..._ibsrc=fanpage

    If losing weight were easy, no one would be overweight. Unfortunately, the facts are indisputable: A chili-cheese omelet is more delicious than an egg-white omelet, French fries taste better than side salads and chicken is yummier when battered and fried.

    On the other hand, being a healthy weight feels better than being overweight. And a healthy weight is a lot easier to accomplish when the right choices become second nature. In other words, weight-loss goals are more achievable when healthy choices turn into healthy habits.
    Write down everything that goes in your mouth.
    Nicole Wynne, licensed dietitian and nutritional consultant
    Bad Habits 1-3
    1) Poor Preparation.

    Boy Scouts and healthy eaters have the same motto: Be prepared. Having a refrigerator and pantry stocked with the right foods -- lean proteins, whole-grain carbohydrates, fruits, nonstarchy vegetables and healthy fats -- means you'll be prepared to eat what you should when you should. Similarly, entering a restaurant armed with a plan will keep you on the right track when dining out.

    Preparation also means knowing your cravings and having healthy alternatives on hand to curb them, says Molly Kimball, a nutrition writer and registered dietitian in New Orleans. If sweets are your weakness, for example, keep fresh fruits or single-serve, sugar-free pudding cups on hand to satisfy your sweet tooth without taking a huge caloric hit.

    2) Not Enough Water.

    Drinking the right amount of water promotes overall health, from skin, bones and joints to the digestive system, memory and brain function. But Kimball says proper hydration can also help when you're concerned about weight.

    "Fatigue is one of the first signs of mild dehydration," Kimball said. "A lot of people misinterpret that sluggish feeling as hunger, and they eat to boost energy."

    The impact of hydration on weight loss, however, goes beyond the prevention of misinterpreted body messages. A study published in the November 2008 issue of "Obesity" showed a definite association between increased water intake and increased weight loss. In another study, its results presented at a meeting of the American Chemical Society, researchers from Virginia Tech confirmed that dieters who drink two 8-oz. glasses of water before their three daily meals lose about 5 lbs. more than dieters who do not drink pre-meal water.

    So how much water is the right amount? Kimball says the old "64 oz. a day" rule is too one-size-fits-all; different bodies need different amounts of water. She says a good guideline is to divide your weight in half and drink that number of ounces per day. So a 180-lb. person would shoot for 90 oz.

    3) Not Enough Protein.

    People who get too much of their daily caloric intake from carbs are going to have a hard time losing weight. Kimball recommends including a source of protein with every meal. The body uses twice as much energy processing protein as it does carbohydrates and fat, meaning when you eat protein, your body actually burns more calories digesting it.

    Low-fat meats such as skinless chicken, pork tenderloin, lean cuts of beef and ground turkey and seafood are excellent sources of protein. Kimball says you can also sneak protein into your meals in the form of eggs, cheese, peanut butter, nuts, Greek yogurt, or low-sugar protein bars and powders.
    Quick Fixes

    The switch to a healthier lifestyle isn't all about profound changes. Wynne suggests a few small fixes that can help lower the number on the scale.

    Don't eat in front of the TV. Having meals and snacks in front of the TV usually turns into mindless calorie consumption -- eating not because you're hungry but simply because the food is there. You'll find it easier to lose weight and keep it off if you eat while sitting at the kitchen table.

    Buy smaller plates. People feel the need to fill their plates. If you get smaller plates, you'll eat less. Wynne recommends plates that are 8.5 to 10 inches in diameter instead of the larger dinner plates that run 12 inches in diameter and up.

    Put down your fork after every third bite. If you eat too fast, you may be full without realizing it. Eat more slowly, and you'll likely find yourself eating less. Wynne suggests putting your fork down for a moment after every third bite to give yourself a chance to realize when you're full.

    Increase activity outside of exercise. Boosting your heart rate and burning off calories does not have to be limited to official workouts. You can use up a few extra calories here and there by adding small amounts of physical activity to your everyday activities, like taking the stairs instead of the elevator, walking instead of driving when possible or taking your cart for a few extra laps around the grocery store when shopping.
    Bad Habits 4-6
    4) Too Many Liquid Calories.

    Calories that enter your body in liquid form are inefficient calories. They count against your daily total, but they don't make you feel full. Kimball advises against drinking your calories.

    "No fruit juice, soft drinks or sports drinks," Kimball said.

    Instead, drink water, tea or coffee without sugar. If you must have sweetened drinks, Kimball has no problem with sugar-free soft drinks or low-calorie powdered flavored beverages.

    Liquid calories often come in the form of alcoholic beverages, and those should be limited, too. If you can't do without, Kimball recommends sticking with wine, light beer, or liquor with a noncaloric mixer like water, club soda or diet soda. Women should limit alcohol consumption to one drink per day, and men should stop at two.

    5) Not Enough Zs.

    You don't even need to be conscious to work on losing weight. Getting the right amount of sleep seems to be a major factor in achieving and maintaining a healthy weight.

    A study released in 2006 by researchers at Case Western Reserve University tracked the weight and sleeping habits of 68,000 women over 16 years. The women who reported sleeping five hours or less nightly weighed an average of 5.5 lbs. more than the women who slept seven hours or more at the start of the study.

    The reason is hormones, specifically leptin and ghrelin. Separate studies conducted by the University of Chicago and Stanford University suggested that sleep deprivation causes a reduction in leptin levels, while also causing ghrelin levels to rise. High ghrelin stimulates the appetite, while low leptin makes you feel unsatisfied after eating, leaving you hungrier during your waking hours and, likely, heavier.

    6) Skipping Breakfast.

    It can be hard to make time for breakfast during the rush to get out the door in the morning, but if you're interested in losing weight or keeping it off, you should make the effort to fit it in. Breakfast kick-starts your metabolism, forcing it to begin burning calories.

    But many people simply don't have an appetite first thing in the morning. Kimball says that's fine -- just make sure you eat something within the first two hours of waking.

    She says the perfect breakfast combines complex carbohydrates with protein and a bit of healthy fat. Try two scrambled eggs with a slice of whole-grain toast, a cup of Greek yogurt with a handful of berries and chopped nuts stirred in, or a bowl of oatmeal topped with berries and a splash of skim milk with two slices of center-cut bacon on the side. If you're usually in a rush in the morning, stock up on low-sugar protein bars and have breakfast during your morning commute.
    Bad Habits 7-10
    7) Shopping the Center Aisles.

    A good basic rule to follow at the grocery store is to do most of your shopping near the four walls.

    "The perimeter of the grocery store is what you need to be eating," said Nicole Wynne, staff dietitian at Women & Men's Nutrition and Weight Control Centers of Louisiana. "It's where you usually find the fresh produce, the meats and the dairy. In the middle aisles, you find more of the processed foods you want to avoid."

    Wynne said there are a few exceptions, namely in the freezer section with its frozen vegetables and no-sugar-added frozen fruits and berries, which are nutritious additions to smoothies, yogurt and oatmeal.

    8) Poor Record Keeping.

    You want to lose weight, and you've been trying to maintain a healthy diet, but the pounds are not coming off. The problem may be that you're eating more than you think. A food diary can be an effective solution.

    "Write down everything that goes in your mouth," Wynne said.

    According to Wynne, the act of recording what you consume in a food diary is effective on multiple levels. First, you get the full picture of your daily caloric intake -- it's impossible to forget the handful of candy-coated chocolates you eat every time you pass your co-worker's candy jar if it's right there in black and white. Knowing you'll have to write it down might make you reconsider that late-night bowl of ice cream. Also, once you've kept your diary for a while, you'll probably begin to notice patterns -- like a caloric uptick every time you have dinner at your uncle's house -- enabling you to make adjustments for particular situations.

    How you record your daily food intake is a matter of preference. Some prefer an old-fashion pen and notepad, while others choose to use one of the many food diary applications available online, such as My Daily Plate at Livestrong.com.


    9) No Weights.

    You will not achieve your weight-loss goals easily through diet and cardio alone. A regimen that combines weight training and cardiovascular training optimizes the ability to shed pounds.

    Studies have demonstrated a significant relationship between resistance training and weight loss. While both weightlifting and cardiovascular exercise burn calories and boost the metabolism, cardio only raises the metabolism during the exercise and for a short time after. Weightlifting, however, increases metabolism during the exercise and for a long time after. This "afterburn" -- the continued burning of calories from lifting weights after the training session has ended -- can last for hours, even days.

    During the recuperation period, the muscle metabolism is still burning energy, and that's when it's time to perform cardiovascular activities. Combining low-repetition exercises (weightlifting) with high-repetition cardiovascular exercise will stress muscles in a complementary way to increase the total fat-burning effect.

    10) Throwing in the Towel.

    Cut yourself some slack. It's one of the most important things you can do when you're trying to lose weight. Missteps happen. You succumb to a craving and have an unhealthy lunch. Forgive yourself for it and get back to your plan right away.

    "If you blow a meal, it is not a free pass to blow the rest of the day," Wynne said.

    Those who give up for the rest of the day, week, month or year due to a momentary setback will never achieve lasting weight loss. Mistakes happen, and the weight-loss battle is won and lost by how you respond to those mistakes. The best way to do it, Wynne says, is to forgive yourself for the lapse in willpower and move on at once, immediately resuming your healthy lifestyle.


    Healthy Habits for a Healthy Life

    If you see yourself in any of these 10 habits that make you fat, the best time to start changing them is right now. For every bad habit, there's a good habit. And the only way to turn healthy choices into healthy habits is repetition. So start shedding your unhealthy habits, and you'll be shedding pounds soon enough.


    Read more: http://www.livestrong.com/article/42...#ixzz1KthEe3tl

  34. #2134
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Hello žene, jel ide?

    Naletila sam ne nešto što sam znala, al dugo nisam čula pa rekoh da to podijelim s vama.

    Ukoliko radite samo cardio vježbe (dakle aerobic, trčanje itd), kalorije trošite samo za vrijeme vježbanja (+ spriječavate odlazak mišićne mase što je dobro!).

    Ukoliko radite anaerobne vježbe (dakle povećanje mišićne mase) kalorije trošite za vrijeme vježbanja i još dugo poslije vježbanja (36-48 sati nakon!) jer tijelu treba energija i da izgradi mišiće. A kad povećate mišićnu masu, dugotrajno ste se doveli u stanje da će vam tijelo trebati više kalorija

    Nemojte se bojati teretane... često čujem žene da se boje da ne dobiju na masi.. da je to tako lagano, ihaj bi bilo... Dobivanje na mišićnoj masi je dobro + gubite masno tkivo. Žene koje se rekreativno ubijaju u teretani ne izgledaju kao Schwarzenegger - miljama daleko od toga - samo dobro istrenirano oko može primjetiti tu i tamo neki mišić koji se nazire, a neistrenirano oko ne kuži ništa i misli da žena tako prirodno izgleda

    Razmislite o teretani, beneficije su višestruke
    Uh, ja se već dugo tjeram u teretanu, ali stalno sam u nekoj stisci s vremenom.

    Trenutačno sam na 73 kg, što je -11 kg (s tim da sam se bila debljala opet do 78 pa opet mršavila), majice S size (ili uži model M), hlače 42 broj. Već sam pisala na ovoj temi da mi je teretana najdraža, najbrže i najbolje oblikuje tijelo i od nje se najlakše smršavi, pogotovo u kombinaciji sa aerobnim vježbama. Nadam se da ću krenuti idući tjedan...

    Za bildanje je ključan testosteron kojeg žene imaju u malim količinama u tijelu i da bi dostigle ono što je muškarcima puno lakše, trebale bi se filati inekcijama testosterona.
    Posljednje uređivanje od *mamica* : 01.05.2011. at 14:59

  35. #2135
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,991

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Za bildanje je ključan testosteron kojeg žene imaju u malim količinama u tijelu i da bi dostigle ono što je muškarcima puno lakše, trebale bi se filati inekcijama testosterona.
    Da, mnoge žene nisu toga svjesne.. i bježe od teretane da si ne bi preveliku mišićnu masu napravile. Eeeee da je to baš tako lako moguće

  36. #2136
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ja idem na šta stignem, pa je ispalo da idem na sve (osim stepa). U početku mi je bilo teško i posvuda sam radila sve krivo i na pola, ali sad mi je ovo otkriće, ukočim mišiće statičnim vježbama, protresem sve na zumbi, izvučem na pilatesu- ako imam sreće pa je tim redom. Ali kile ne idu dolje. Sad sam krenula na pravu pravcatu dijetu (valjda prvi put u životu), pa da vidim ko će koga

  37. #2137
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,991

    Početno

    Kakva je dijeta? pazi da ti se ne bi desilo da zbog dijete nemaš energije za odrađivati treninge. Do gubitka mišićne mase ne bi trebalo doći (iako si na dijeti) ako nastaviš s treninzima.

    Po meni bi bilo dovoljno da jedeš sve, da paziš na veći unos proteina i da izbjegavaš jednostavne šećere i već bi bila na konju. Takva prehrana bi ti tijelu dala sve što treba, uključujući i dovoljno energije za odrađivanje treninga i proteina za izgradnju mišića.

    Jel ti to sve odradiš u jednom danu ili kroz tjedan? Puno ljudi ide u teretanu, a kad ih vidim kako rade najradije bi im rekla "e, aj ti rađe ostani doma gledati tv.. džaba se trudiš, kao radiš nešto al tim tempom nećeš ništa postići i samo ćeš biti frustriran(a) što nema rezultata ". Tako da pazi na intenzitet treninga - to je vrlo bitno of course. Kod dizanja utega, bitno je da možeš napraviti max 8-12 ponavljanja, ako možeš napraviti 12 bez beda - diži kilažu, neka zadnja serija bude da jedva izvodiš 8 ponavljanja (ako ne možeš izvesti 6 ponavljanja onda smanji kilažu) . I pauze između serija moraju biti minimalne, idealno drugu vježbu radiš pa se opet vraćaš na prvu. Puls treba cijelo vrijeme šibati ko da praktički trčiš (cijeli trening!). Kad je trening takav - rezultati su zagarantirani

  38. #2138
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,117

    Početno

    a izmedju vjezbi snage je super otrcati recimo 1 min brzinom 9kmph. npr: 2-3 vjezbe snage i onda jedan trk.
    na taj nacin se puls ponovo ubrzava sto je jako dobro za topljenje masti. i koji red trbusnjaka izmedju toga.

  39. #2139
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,991

    Početno

    Ja nemam pauze između setova, tako da je puls uvijek high (nekad se toliko zadišem da moram stati da uhvatim zraka LOL). Recimo to izgleda ovako nekako: bench - trbušnjaci - ramena, bench - trbušnjaci - ramena, bench - trbušnjaci - ramena, bench - trbušnjaci - ramena pa onda na drugi set vježbi. Pauze između nema.. samo šibaš i umireš

  40. #2140
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,414

    Početno

    ok, a daj sad nešto za normalne.
    jer ti odavno nisi u toj kategoriji

  41. #2141
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,991

    Početno

    ma daj, ja da nisam normalna

    Pa to je sve za normalne.. samo je pitanje kilaže koju dižeš i to je to - to može biti jedina razlika između mene i nekog tko kreće s treninzima. Nisam niti ja krenula s ne znam koliko kg.

    Pa šta nije bolje doći i odraditi takav trening u 45 minuta, nego doći i razvlačiti se po teretani 1.5-2 h i onda ne imati nikakve rezultate jer intenzitet nije bio dovoljno jak?

    Bitno je da puls šiba - neće svakome biti isti - niti je bitno. Bitno je da svako radi svoj max. Oš samnom?

  42. #2142
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,991

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Oš samnom?
    Ignoriraš ha?

  43. #2143
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    35,202

  44. #2144
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,414

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Oš samnom?
    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Ignoriraš ha?
    Ne ignoriram.

    Bih ja rado s tobom, ali em si daleko, em je tvoje vrijeme meni nevrijeme.
    U penziji ćemo zajedno.

  45. #2145
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,991

    Početno

    I moje vrijeme je meni nevrijeme al šta'š, da je 48 sati u danu, onda bi mogli kadgod

  46. #2146
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,982

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    ja idem na šta stignem, pa je ispalo da idem na sve (osim stepa). U početku mi je bilo teško i posvuda sam radila sve krivo i na pola, ali sad mi je ovo otkriće, ukočim mišiće statičnim vježbama, protresem sve na zumbi, izvučem na pilatesu- ako imam sreće pa je tim redom. Ali kile ne idu dolje. Sad sam krenula na pravu pravcatu dijetu (valjda prvi put u životu), pa da vidim ko će koga
    Jedan je samo način da kile odu dolje, a to je manje ili drugačije jesti.

    Ja skinula 4 kg u mjesec dana običnom anti-candida dijetom (izbacila kruh i proizvode od brašna, sve slatkiše, gotovo sve voće...) Nisam ni osjetila niti stala na vagu, sve dok mi odjeća nije postala onak fino komotna... Sad jedem npr. krem juhu od šparoge sa zobenim pahuljicama za doručak i kile idu. Nisam prestala sa svojom uobičajenom yogom 2xtjedno u yoga centru i još barem 2xtjedno doma + leg master kad stignem, ali to radim već nekoliko godina, pa kile nisu išle. Sad odlaze i mogu samo reći da se puno bolje osjećam uz ovakvu prehranu. Švercam se povremeno s kavom (minimalno, recimo kod svekrve i kod mame, da im baš ne uvalim košare kad me ponude, a i taman toliko mi paše) a sve ostalo je nekako leglo na mjesto. Namjeravam zadržati ovaj pristup i dalje.

  47. #2147
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, mnoge žene nisu toga svjesne.. i bježe od teretane da si ne bi preveliku mišićnu masu napravile. Eeeee da je to baš tako lako moguće
    Neke (rijetke) zene ipak imaju taj problem... Cak sam isla vaditi testosteron pa vidjeti zasto mi se to dogadja - nije bio povecan...

    Krenula sam u 3. srednje u teretanu u skoli, vjezbala uglavnom trbusnjake i bicikl/steper kad me zapazio ex prvak juge (valjda, davno je bilo pa sam zaboravila) u body buildingu koji je bio trener tamo u fitnessu. Vidio je da vjezbam i pokazao mi neke vjezbe s utezima, vecinom neki iskorak i sl kao da mi je to super za oblikovanje tijela. Vjezbala par puta (ne lazem) i onda je rekao da bi on voilo da ja treniram body building, da imam super predispoziciju, da je to krasno (meni sorite nije) i tak... (vec su mi se opasno poceli pumpati misici). Kad sam vidjela kako misici napreduju nisam se nikad vise tamo pojavila u teretani, a ni nigdje drugde.
    Nedavno sam nakon dugog razdoblja neaktivnosti (osim nosenja djece) kupila bicikl i idem s njim na posao. Pocela sam prije 2 tjedna na pilates i vec su mi misici na nogama natkoljenice jaaako izrazeni... mene to deprimira... (na faksu su me decki iz grupe zezali da se boje mojih listova - imam listove kao bilder, ono prekrasno izrazene misice, ali ne bas zenstvene)
    Posljednje uređivanje od smedja : 03.05.2011. at 10:38

  48. #2148
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,991

    Početno

    Smedja, mnogi bi dali štošta da u tako kratkom periodu uspiju napraviti tako uspješnu transformaciju - većina se mora ubijati (doslovce) za to. Kužim te ako te to smeta.. svi smo različiti. Meni osobno žena teško može biti zgodna ako i je mršava ali vidim da su joj ruke mlohave ili se dupe ponaša ko žele dok hoda Džaba joj mršavost kad to sve ne stoji dobro.

    No dobro sad ću stati, jer ak nastavim pitat ću te da furaš samnom

  49. #2149
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj zhang prvotno napisa Vidi poruku
    a izmedju vjezbi snage je super otrcati recimo 1 min brzinom 9kmph. npr: 2-3 vjezbe snage i onda jedan trk.
    na taj nacin se puls ponovo ubrzava sto je jako dobro za topljenje masti. i koji red trbusnjaka izmedju toga.
    joj obožavam to- tak mi je nekak najlakše, ali kružnitrening je u 21h tako da rijetko odem na njega.
    anchie76 idem na jedan trening dnevno (i od tog rikavam) 2-5 puta tjedno ovisno o obavezama, plus bar jedno rolanje, duga šetnja ili sl sad kad je lijepo vrijeme.
    A dijeta znači da sam skresala kalorije na 1600 kcl, vodim dnevnik na iftdayu već dugo i skužila sam da tak zdravije jedem, ali i održavam stanje stvari, pa sam sad odlučila, naaapokoon nagazit. Već dugo kužim da ne uspijevam (uz svo nakuhavanje za djecu, starce, goste i ostale) popraviti odnos masti i proteina. E sad sam kapitulirala i nakrcala kužu nemasnim kefirićima, jogurtićima, svim mogućim gljivama, sojama i svime što inače nemam jer to moji ne jedu plus onaj nek diet shake u sto okusa za desert. Ma jednostavno sam prelomila da nakuhavanje za djecu i puno žitarica i variva i krem juhiva nije my cup of tea. Sad jedem otprile ovako dor: kava i šnita zrnevlja u obliku kruha, bjelanjak , paradajz užina: neki probiotski jogurt 0.9mm ručak: meso (gljive, soja, riba) i povrće, žlica maslinovog ulja užina: shake
    večera: voće
    Jedem praktički svaka dva- tri sata i planiram ovako barem tri tjedna dok mi se ne stisne želudac i ne navikne na novu situaciju. Cilj mi je prisjetiti kako sam nekad ja papala i bila si super , šmrc

  50. #2150
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Smedja, mnogi bi dali štošta da u tako kratkom periodu uspiju napraviti tako uspješnu transformaciju - većina se mora ubijati (doslovce) za to. Kužim te ako te to smeta.. svi smo različiti. Meni osobno žena teško može biti zgodna ako i je mršava ali vidim da su joj ruke mlohave ili se dupe ponaša ko žele dok hoda Džaba joj mršavost kad to sve ne stoji dobro.

    No dobro sad ću stati, jer ak nastavim pitat ću te da furaš samnom

    Noge mi jesu kao bilderu, mozda i guzica, biti ce brzo i ruke, ali trbuh mi je i dalje žele e tek to deprimira... a vidim i da mi voditeljica na aerobicu bulji u trbuh i misli si valjda da sam 4 mj trudna
    Posljednje uređivanje od smedja : 03.05.2011. at 13:37

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •