Muz kod mas ni u jednoj drzavmoj ne moze ,samo u privatnoj bolnici,al ja idem u drzavnu.
Posjete nisu dozvoljene na ginekoloskom,a pogotovo porodiljnom,bebu mozes pokazat kroz prozor sto gleda na ulicu.
Nisu ga na ctg samnom pustili
Muz kod mas ni u jednoj drzavmoj ne moze ,samo u privatnoj bolnici,al ja idem u drzavnu.
Posjete nisu dozvoljene na ginekoloskom,a pogotovo porodiljnom,bebu mozes pokazat kroz prozor sto gleda na ulicu.
Nisu ga na ctg samnom pustili
Znas kako mi je,ne daju niko da ti dodje ,a sestre ne dolaze satima sem ako imas "poznanstvo"
svele, pa to je nevjerojatno!!!
Kod nas zabrane posjete jedino kad je epidemija gripe ili tako nešto.
Vjerujem da ti onda čistu robu, voće, sok i sl. mogu donijeti i ostaviti kod sestara?
Ali što je - tu je.
Onda ćete ti i bebica na prozor i pokazati se svojima a čuti se mobitelom
Srećom da je to kratko, 3 dana...
Posljednje uređivanje od Teica : 20.02.2014. at 11:32
Jeste zazvoni muz na vrata odjeljenja ,preda kesu sestri ,a ona ti je dostavi.
I ja cu se morat stisnut i pretrpjet kao sve,samo da ova moja mala bude dobro. Ponijet tablete za slucaj nuzde pa dako izguram, nisam ih 7 mjezeci pila.
Bože, stvarno nevjerojatno!
Ali, kad se mora tako glupavo, ajde' - izdržat ćeš tih par dana.
Da, uzmi tablete - najviše zbog osjećaja sigurnosti!
Ako ćeš ih piti, reci to tamo svakako (zbog dojenja).
(Meni su u bolnici davali i tablete koje su moja th i one za zaustavljanje laktacije,
ali za mene se unaprijed znalo da neću moći dojiti.)
Hocu hocu reci cu,mada mozda prodjem bolje nego sto mislim pa ne budu trebale. Danas sam nesto hrabrija cini mi se.
Kako si ti s terapijom teice,nosis li se lakse sa tim sad? Ti si uvijek tu za nas
Allie ima li sto novo?
Kostadinka gdje si?
Kako ste svele i allie jos nista novo????teica draga kako si ti ???ja sam tu uvjek citam vas ali sve manje vrjeme da pisem.Ja sam dan dobra dan lose i tako.Jucer bila u banci uhvatila me jaka panika a vec sam kuci popila pola helex i u banci popila jos pola i onda kao sve da je proslo zaboravila sam na panici.Probala danas da popijem opet jedan cel helex ali stanje ostalo isto.neznam dali da popijem deprozel( to je seroxat) ostalo mi je imam neki 10komada ali me je strah da ih uzmem na svoju ruku.
Kostadinka,ako ne dojis,onda te ne mora biti strah uzet na svoju ruku,probaj sa pola xeroxata,vec ces uocit pozitivan ucinak i djelovanje,ne moras odmah cjelu tabletu!
Eto ja danas bila na pregledu moja žilavica mala jos bi bila u busi,tako da idem ponovo u subotu na kontrolu. Bila sam popila pola helexa (0.25mg) jer me ulovila panika zbog pregleda, hvala Bogu,bio je tako drag i njezan gin.ovaj put,skoro pa ni osjetila nisam,da mi bar on bude na porodu,uf!
Joj, Svele bas je bezveze to kod vas,mislim kao da pricas o karanteni,a ne rodilistu!
Ja se isto bojim napada paniki i anksioz.nadam se da ce nas to nekako zaobic![]()
A ja kao da pricam o zatvoru,al na zalost to je realnost.
Ja imam cudan osjecaj kad hodam boli me pubicna kost i prepone sve se pitam da nije sto krenulo
Kostadinka ,tako samo izlazi makar na silu,tako ces lakse anksioznost prevazic,bar su mene tako ucili
Allie da nema sto novo?
Kako ste sve, sto vas nema?
ACure moje.Ja gotovo stvarno sam popustila sa nervi.Danas sam imala raspravija sa moj muz i dosla sam do stanje da pozelim da se razvedem ne mogu njega da trpim i njegove roditelji.Neznam dal jos divljaju hormone ili sta se desava.Pocinjem da mrzim svi oko mene agresivna sam i puna sa negativnoj energiju.U panici sam zbog pad na temperaturi na mog tela 35.0 pritisak nizak imam uzasne vrtoglavice jedva stojim na nogama
Kako ste mi vi ????
Svele i allie jel ima nesto novo,nema vas????teica draga i tebe nema??????
Kod mene nema,bila danas na kontroli,a i dr kaze da nece prije termina .
Kostadinka to su te hormoni uhvatili,nemoj se uzbudjivat,tijelu treba dosta da se vrati. na stanje prije truudnoce. I dusi i tijelu
Da nije allie postala mama?
bok cure, ništa novog još kod mene! bila sam i ja danas na pregledu, pa ako ne prije onda opet za dva dana...
javila bih se prije, ali me mob. zeza!!!
mi smo prošli rok - a baš sam mislila da nečemo.. sad sam si stvarno več teška i nikakva
svele, kad imaš ti rok? možda češ i prije mene?!!
javim vam se
Posljednje uređivanje od allie.rock : 24.02.2014. at 23:36
Meni za sedam dana ,ali po komentarima dr ne bih rekla da cu prije,mada ne znaci.
I ja teska ,hodam ko patka.
Jos malo i ovo ce proc samo da sve bude ok,pa da setamo s bebama u proljece![]()
cure, kako ste?Eto, ja bila na pregledu... iako imam dosta jake kontrakcije i na ctg-u očituju se trudovi ja se nisam još otvorila kako treba još uvijek samo 1.5 cm.
tako da, idem ponovo 28.
tada če me vjerojatno i zadržati....
a baš sam mislila kako ču se ja lijepo otvoriti i poroditi se i prije termina (buduči da sam toliko otvorena več od 7 mj.tr.)![]()
Allie jedva sam cekLa da se javis,mislila sam ds su te vec ostvili u bolnici. Ni kod mene nema novosti,sutra opet na ctg. Bole li tekontrakcije tvoje?
Mene povremeno probada kroz stomak pa sve iscekujem,al nnista
Kostadinka,teice nema vas?
svele i ja sam mislila da če me zadržati, budući da stalno imam te kontrakcije i menstrualne bolove, danas su me ti bolovi preobudili oko 3 sata u jutro... i mislila sam TO JE TO.. na ctg su mi zabilježeni trudovi , prekjučer sam imala 2 truda jačine 120, a danas svako malo jačine 60 ??
tako da sam stvarno mislila da sam se otvorila... a nisam i sad ne znam.. pokušavam biti čim više aktivna da se otvorim,a ništa osim bolnih i neugodnih kontrakcija....![]()
Ja prvi put cujem da se mjeri jacin trudova. Moj ctg izgleda kao obican ekg, ne znam ni kako se vidi kontrakcija na njemu i njena jacina?
Ako si imal jacinu 120 kolika je najveca? S kolikom dolazi do poroda znas li?
pa obično na ctg-u mjere otkucaje srca, pokrete bebe i kontrakcije/trudove...
pitaj sestru kad te bude prispajala na ctg da ti pokaže.
ne znam koja jačina trudova je ono baš jaka, ali su mi tamo rekli da su to dosta jaki trudovi..
joj mene sad sad strah.. što ako se i dalje neču otvarati'?? ne bih htjela biti dugo u bolnici jer me i sama pomisao na to guši!!!!
I ja bila na ctg ,nista novog,za dvs dana opet. Ne mogu se okrenuti u krevrtu,stomak me boli kad se okrecam,tako da prakticno ne spavam sto od toga sto od cekanja.
Allie,dat ce ti oni neku vaginaletu za otvaranje,ovdje tako rade. Jesi bila na kontroli danas?
Na temi odavno nema niko osim nas dvije i kostadinka i teica su prorijedile,nadam se da su sve dobro
Nema nikoga?
Cure, ja sam tu i mislila sam na vas puno!
Nisam se mogla javljati jer sam više od 3 tjedna provela ležeći s jakom
glavoboljom - imala sam (i još uvijek imam ali je puno bolje) upalu trigeminusa
i još nekih živaca na desnoj strani glave.
I temperaturu konstantno.
Od prošle nedjelje pijem Tegretol (inače je najpoznatiji za liječenje epilepsije)
i od njega mi je bolje.
Dijete mi je cijelo to vrijeme kod bake (moje mame) tako da me i to jako mučilo.
Ona je još mala, hoće doma a ja ne mogu ništa: jedva sam ustajala iz kreveta,
oprala bih se samo kad sam išla doktoru, pojela nešto s nogu (kuhati mi nema tko
a sama nisam mogla; običnu kavu nisam popila danima).
Nezgodna nuspojava Tegretola je mučnina.
Ali, rekla sam, ako moram birati između tako jake glavobolje i mučnine, rađe mučnina.
Probala sam i alternativne metode: homeopatiju i neuromuskularnu masažu (to je
dosta bolna metoda).
Neću vas više daviti!
Vi ste trudnice ili friške mame i ovo je vaš topic!
Čekam vas s novim, veselim vijestima![]()
Hej teice),drago mi je da zi bolje.
Kod mene nista novo,svaka dva dana na ctg i cekam.
Mislim da je allie mozda rodila,nema je dva dana,a prosla je termin
Teice molim te pogledaj pp
Teice,bas mi je zao sto je takva situacija kod tebe,zao mi je sto nemas nekog uz sebe,da sam ti blize barem bi postenu kafu popila!
Ne moj se ljutit,istina je da smo malo skrenule zaneseno s teme,
Uglavnom cure moje,ja rodila jucer curicu ,oboje smo dobro i daleko je anksioznost (dok smo jos u rodilistu)uzivamo,eh,kad dodjemo doma,pa svekrve,pa tete pa ono ovo,e tad ne znam ,nadam se da cu biti flegma s tim pranjem mozga
Pustala mi je voda ,popila misar 0.25mg i ode mi za rodiliste,ugl.porod vam necu opisivat,na kraju smo zavrsili na carskom rezu..
Kostadinka,kako si?
Svele? Jos malo,puno srece i sto manje boli ti zelim, kad ces uzet u svoje ruke svoju mrvu,sve postane nebitno!
Pusu vam saljemo mi dvije![]()
Sretno vam bilo allie draga,rasplakala si me.
Da je ziva i zdrava bebica tvoja i da bude hrabra kao i njena mama.
Sad opusteno. Hvala ti na lijepim zeljama,pa se javljaj kad stignes
Allie kasnije kontrakcije kskve su u odnosu na one koje sii mala kad si bila na ctg ranije?
Allie draga da je zdrava i ziva curica da uvjek budite sretni.Bas sam sretna allie za vas dvoje.
Ja sam neki dan dobro neki loso i tako.Ali se ne predajem
Svele ostala si sad ti da je sa lesno kako mi kazemo u Makedonij ajde da se brze javis sa novosti.
Hvala kostadinka,ja sad svaki dan na ctg.
Bas slabo cura ima na temi od kad ste vi zavrsile
allie., bravoooo!
Velike čestitke tebi a cuki dobrodošlica na ovaj svijet
svele, ti stvarno još jako sitno brojiš i evo i tebi uskoro tvog mirišljavog
smotuljka!
A to što nema cura na temi, možda je i dobar znak: nema žena na psihofarmacima!
kostadinka, izgleda mi da si bolje - hvala Bogu!
Dojiš li?
Ja bila na ctg jutroos,oni me prikljucili i zaboravili na mene cio sat bukvalno. Toliko sam se iznervirala ovo je stvarno necuveno. Tako ce me i na porodjaju ostavi
Stvarno je ovo nevjerojatno!!!
Ali, ipak, ne brini, neće te na porodu ostaviti - svjesni su oni svoje odgovornosti!
Ma vjeruj mi teice da je svasta moguce. Moja dr vise ne radi,ona koja mi je vodila trudnocu,tako d sam saf kod onog ko se zatekne.
Zato ih jutros nije ni bilo briga-ona nije tu,a dr koji je tu bio kaze dodji za dva dana,ja pocela da pricsm,pitam ga kada,on se okrenuo i otisao.
Ma ne znam onda ze mogu i doma porodit ovako
Ma ja sam uvjek tu.Svele sve ce biti ok ne brini se.Teica nisam uopste dobro ali ajde da ne kukam samoa smaram vas.
Ne znam da li sam na dobroj temi, ali ipak ću vas pitati - da li koja od vas možda ima sinus tahikardiju i kako je to kod poroda, pošto je i taj simptom vezan uz anksioznost i panične. Meni je to dijagnoza, samo mi je od bolesti vratne kralježnice + panični. Ništa ne želim uzimati osim povremeno normabela, naučila sam nekako s tim se nositi. Brine me sad porod, može li biti kakvih problema a termin mi je za 14 dana. Spominju inducirani i epi, mada ja to radije ne bih.
Kad se dostigne termin pregleda li dr ginekoloski? ? Mene nije, nisam ni stigla do njega sestra me poslala doma
Uh sto me anksioznost uhvatila za malo panicni n ssd ,a me korisyim nikakve ljekove. Gdje sad pred orod![]()
Ma to ti je normalno!
I žene koje inače nemaju takvih problema budu tjeskobne pred porod.
Bit će sve OK - vidjet ćeš!
Ja juce bila na pregledu i dalje otvorena samo prst. Sta ako se dosta prekoraci termin,a zena se ne otvori sta se onda daje?
svele draga, ti još nisi postala mama, još malo ne brini sve če biti u redu, vidjet češ!!
ako se ne otvoriš dat če ti nešto za otvaranje i drip (ako ga želiš) ne znam kako ide to kod vas...možda te šalju na carski..
ja ti iskreno želim brz i lagan porod!
eto mi smo jučer tek došli iz bolnice, pa se prilagođavamo svi troje... slatke brige,ali i dosta naporno
Kako je kostadinka?
Cure, jučer bila na kontroli, 1. nakon hospitalizacije.
Pogoršalo mi se stanje
Mene taj neki neodređeni strah muči - strah od ne znam ni sama čega.
To je nešto duboko u podsvijesti sigurno.
Eh, da nisam imala takvo djetinjstvo i mladost pune trauma!
Uveo mi dr.još jedan lijek.
Držite mi fige!
Borim se koliko god mogu!
Ja bila na ctg ,sve ok. U ponedelj opet,pa ako nista ne bude u utor mi gledaju plodovu vodu. Izgleda me preuzeo ovaj novi dr,bas ljubazan, hvala Bogu da se neko sjetio povest racuna.
Teice,ako je to neuroza ,nista to neobicno nije da si cas bolje,cas gore. Drzim fige,a znam da ce bit bolje i potpuno te shvatam kolko je maporno nosit se s tim
Allie slatke muke. Jel drip induk
Jel drip indukcija? Ona se daje kroz infuziju?