Ima li vas čija djeca pišu prijemni idući tjedan? Približilo se
Koliko znam u pon je prijemni za matematičke gimnazije,u srijedu engleski za X.gimnaziju.
Sretno svim osmašima s prijemnima!
I naravno svima stalima s upisima!
Ima li vas čija djeca pišu prijemni idući tjedan? Približilo se
Koliko znam u pon je prijemni za matematičke gimnazije,u srijedu engleski za X.gimnaziju.
Sretno svim osmašima s prijemnima!
I naravno svima stalima s upisima!
A vi koji pišete iste prijemne za različite škole, jel stojite isto u sličnim školama?
Sretno
Evo, na jednom mjestu, iako oni kojih se to tiče vjerojatno sve to već odavno znaju
https://www.srednja.hr/novosti/zagre...ju-na-upisima/
Sretno svima!
Lili, koji je kćeri (prvi) izbor?
i na prijemnom se pojaviti u školi koja je prva na popisu
da ne bi bilo - mogu u bilo kojoj školi pisati prijemni za sve matematičke ...
Vrijeska, ne bih se čudila da bude svega. Frendica kaže da je morala po žurnom postupku vaditi osobnu djetetu prošle godine![]()
sretno svima![]()
moj ranoranioc već prijavio svoju listusad čekamo prvu ljestvicu u 14 h da vidimo za početak kakvo je stanje s prijavama
Sretno djeci!.
Kako sam hepi kaj je to sve već iza nas.
Moj je jucer počeo rjesavati stare prijemne, ali kaze da je netu pronasao samo dva proslogodisnja prijemna s rjesenjima. Brzinskim guglanjem ni ja nisam nasla vise pa ako netko zna gdje se može naci vise ispita za vjezbu javite nam
Mislim da rješenja za mioc postoje na YouTubeu.
A što se primjera za druge škole tiče, većina škola je prošle godine prvi put imala prijemni pa ni ne može biti više primjera.
izašle su liste, uh, nama su se na svim željenim programima drastično smanjile upisne kvote, valjda će upasti u bar 1 od prva 3 izbora![]()
Sofia, ako sin zna nekoga tko je išao na pripreme za prijemne neka pita, djeca su tamo dobivala, među ostalim, i zadatke iz ranijih godina s prijemnih.
Willow, zašto su smanjene kvote?
Da je ovako bilo prošle godine kada je moja kćer upisivala, rekla bih joj da na prvo mjesto stavi školu koja joj je najbliža, bez obzira hoće li joj to zaista i ostati prvi izbor do kraja. Sjećam se da je prvi prijemni išla u MIOC, isto je bio ovako u jutro, krenuli jesmo rano, ali ja sam računala da će biti manja gužva nego je bila i bogme smo stigli jako na knap...
Pa možda savjet da date klincima, ako netko živi npr. u prečkom/španskom i želi u Mioc, da ne ide preko cijelog grada u jutro nego ode pisati ispit u Lucijanku... Dok ne prođu prijemni, da se stavi najbliža škola kao prvi izbor, a kasnije to ionako možeš mijenjati 10x dnevno ako te volja
Rekli su u X. na danima otvorenih vrata da je najbolje pisat prijemni di ti je najzgodnije, pa kad prođe prijemni promijeniš i prioritete...
Posljednje uređivanje od Basic : 28.06.2023. at 18:20
I moje mlađe čeljade se upisuje.
Srećom, ima direktan upis zbog izvrsnog plasmana na državnom natjecanju iz HJ..
Sretno svima!!!
Lili, da, možeš mijenjati prioritete dokle god se liste ne zaključaju.
Bitno je samo da škole koje imaju prijemni imaš na listi do već kojeg datuma je određeno, ne pratim datume ove godine... Sretno i smireno na prijemnom!
Kami, čestitke na odličnom plasmanu na natjecanju! Jel čeljade odlučilo u koju će školu?
Willow, bogme za preko 20% smanjen broi! Držim fige!!
Zasto pobogu? Ne kuzim? Normalne kvote su 3 ucenika na predupisima po razredu plus ponavljaci. Uz opet napomenu da se na predupisima u strukovne skole upisuju djeca sa VISE bodova nego na redovitim upisima. Znaci ta djeca bi upisala bez obzira. Obzirom da imam uvod u liste programa koje je imalo moje dijete na predupisima i sad na liste koje vidim na redovitim upisima.
jednostavno su popularni programi (ovi tehničari /elektrotehničari) i dosta ih je upisano na predupisima, na nekim programima nema recimo nijednog s predupisom, eto, to me iznenadilo![]()
Posljednje uređivanje od Willow : 28.06.2023. at 21:29
Mi smo bili na predupisima i curka je upala u Prelogove kozmetičare.Raska mi vec dva puta šalje poruke da ne zaboravimo na dostavu dokumentacije i rokove.
Jasno mi je da treba potpisana upisnica i ugovor o naukovanju,ali mi i dalje nije jasna ta potvrda školske liječnice.
Ja bih nazvala razrednicu i pitala. Možda šalje svim roditeljima istu poruku. Ako ta potvrda stvarno treba, možeš kontaktirati i ambulantu školske medicine. Vjerojatno oni mogu tu potvrdu napisati na temelju postojeće dokumentacije.
Mi smo taj papir imali za starijeg sina (mioc), a za mlađeg (Ruđer) se ne sjećam, ali Ruđer i naša osnovna škola su u istom kvartu i pripadaju istoj ambulanti školske medicine. Već su imali njegov karton. Možda zato nisu tražili papire, ne znam. Za obojicu smo imali i dokumentaciju HZZ-a. Dali smo pri upisu sve što smo imali. Potvrdu za starijega smo imali iz ambulante školske medicine kojoj pripada osnovna škola, a ne srednja. Kasnije smo ishodili IP za starijega i za srednju školu, pa je trebalo papire dostaviti i u njihovu ambulantu prije prvog sistematskog pregleda. Sve je išlo glatko.
na onim webinarima su rekli da ako dijete ide na predupise - onda vrijedi to rješenje koje su dobili jer je tamo već medicina rada uključena
ako se upisuju redovno, onda moraju imati potvrdu medicine rada
svakako, za svaki slučaj, nazovi školu
Ja osobno nisam dobila nikakvo rijesenje o prof.orijt.Sve dokumente su rekli poslati školi.
Da,sve je u osnovnoj.Mislim mogli su i nama na kucnu adresu poslati riješenja da imam.
Ako necije djete ide na prijemni u Titus, moja mala je tek danas skuzila da im treba do danas u 16 sati poslati mail kojim se prijavljujes. Za neke gimnazije pise u upisima pod moj raspored, za Titus ne. Pa evo, da ne propustite
Ove godine su skole dobila potvrde od Zavoda na mail. Meni je Ministarstvo odgovorilo da pregled medicine rada na koju je poslana za predupise -vrijedi. Svakako vrijedi za predupise , kad vrijedi i za redovite upise za isti smjer ( ako dijete nije upalo na predupisima). Zovi osnovnu skolu i oni ce ti dati potvrdu od Zavoda za srednju.
Za djecu koja imaju poseban element vrednovanja zbog zdravstvenih problema i koje će HZZ/škola staviti bilješku (jer od dr. na pregledu gdje nas je HZZ poslao nismo dobili ništa) vidite li kvačicu? Kod moje nema, a vidim da su kvačice kod djece čiji su roditleji dugotrajno bolesni ili preminuli.
Jeste bili na predupisima?
Na predupisima se zdravlje djeteta NE stavlja kao poseban element vrednovanja ( ne , pitaj, suludo. Izmjenila sam hrpu mailova sa raznim institucijama.)
Ako dijete NE upise preporucene programe na predupisima, izlazi na redovite i tada se moze upisati taj poseban element vrednovanja. Unosi ga razrednica, a dokument je onaj koji vam je izdao Zavod za zaposljavanje za predupise.
Ako dijete na redovitim upisima upise jedan od preporucenih programa od strane Zavoda tada NE treba ponovni pregled medicine rada ako to trazi strukovna skola. Za to vrijedi opet onaj papir sa Zavoda jer je na njemu potpis lijecnika medicine rada.
Moja nije išla na predupise nego ide po redovnom rasporedu.
Ne zanima me papir nego joj ne vidim da ima kvačicu za posebni element vrednovanja pa me strah u kojem času će too staviti.
nije blizu zadnjeg mjesta na listi gdje jedino taj element vrednovanja nečem služi, ali bih htjela da joj je evidentirano.
Onda nista. Nema posebnog elementa vrednivanja na zdravlje ako niste prosli obradu na Zavodu za zaposljavanje ( ne pitaj, vec sam dobila 100 slomova zivaca oko diskriminacije djece sa ozbiljnim dijagnozama). Znaci kompletna obrada samo zbog posebnog elementa vrednovanja
Uglavnom, vozi dalje bez toga . Sansa da ti to uopce treba i koristi je toliko minimalna da se ne treba time opterecivati.
Prosli smo obradu, ako se to tako može nazvati. Ispunili smo papir koji smo potpisali i odnijeli u školu, psihologa od HZZ nismo ni vidjeli, nego smo s novog zagreba morali ići u sesvete na pregled, da bi tamo bili doslovno 4-5 min. Samo je pitala za prvu školu na popisu, kako se osjeća, ide li i dalje onkologu i rekla će ta škola biti ok za nju i da može tamo.
E sad, oni nama nisu dali nikakav papir, nego je rečeno da će ono to unijeti u sustav. A ja ne vidim da je uneseno. To me muči.
Posljednje uređivanje od rossa : 30.06.2023. at 22:35
. U nasem slucaju to je papir koji smo dobili za predupise, ali na njemu su navedena i zdravstvena ogranicenja. Nama je taj papir stigao na skolu. Poslala ga je psihologica sa Zavoda.
Probaj u ponedjeljak zvati strucnu sluzbu u skoli i pitati, ako oni nista ne znaju zovi psihologicu na Zavod za zaposljavanje
Ako nemas njezin kontakt neka ti skola da, obicno ista obraduje sve iz iste skole. I onda kad udes u trag papiru razrednica ga unese.
Posljednje uređivanje od sirius : 30.06.2023. at 22:45
Rossa baš mi je žao da sad to prolazite. Pa kakva je to neorganizacija, strašno...
I mi smo bili u Sesvetama na med.rada na obradi.Sve nalaze nosila od hematologa,i normalno sve obavili.
Ps.u školu nosimo upisnicu,riješenje o IP-u,i mišljenje zavoda.
Imam jednostavno pitanje - da li se igdje vidi koliko je djece uopće prijavilo neki program neovisno o tome da li su ispod ili iznad crte i je li im to prvi drugi ili 5 izbor a upadaju u npr neki visi? Znači da se baš vidi koliko ih sve skupa ima taj program na listi.
Mislim da se ne vidi, vide se samo oni koji upadaju u taj program.
Znači ako je netko prijavio MIOC I Prelog i stavio MIOC na 1. mjesto i ima 80 bodova vidi se trenutačno samo na MIOC listi, a izaći će u Prelog na prijemni.