Pokazuje rezultate 1 do 50 od 89

Tema: Pašticada

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Isto.

    I to ne od komada mesa nego narežem šnicle, po mogućnosti teleće ili juneće. Potpis pod boldano, ali ne pada mi na kraj pameti raditi pravu jer kod mene doma još uvijek ova lažna bolje prolazi.
    To nije pasticada.
    Junetina a la wild ili nesto slicno.

    Za pasticadu ima varijacija na temu paca i toca mali milijon, ali zajednicko svim receptima je da je rijec o spikovanom komadu mesa koji se nakon duzeg kuhanja izreze na tanje snite. Tu nema kompromisa.
    Posljednje uređivanje od maca papucarica : 05.12.2014. at 11:26

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    33,005

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    To nije pasticada.
    Junetina a la wild ili nesto slicno.

    Za pasticadu ima varijacija na temu paca i toca mali milijon, ali zajednicko svim receptima je da je rijec o spikovanom komadu mesa koji se nakon duzeg kuhanja izreze na tanje snite. Tu nema kompromisa.
    Draga, ovaj recept potječe od južnodalmatinske grane obitelji mm-a i sigurno nije prošao kontinentalnu doradu. Nastao je tako što neki nisu imali za veliki komad mesa koji se špika, pa su se snalazili s malim komadićima. Nema luka u ovom umaku, što je mnogima dobrodošlo. Naravno da to nije prava nego LAŽNA pašticada. Junetina a la wild je s lukom i mrkvom je drugo - radim i to (zapravo češće, jer ja sam Koprivničanka i gravitiram austrougarskoj kuhinji), ali nije ovdje tema. Evo mog recepta za lažnu pašticadu - vrlo je jednostavan.

    1/2 -3/4 kg šnicla (telećih ili junećih, mogu biti deblji) prepržim na masnoći u otvorenom ekspres loncu da uhvate koricu s obje strane da zadrže sočnost, pa zalijem umakom od pasirane rajčice, žličice senfa, malo soli i prošeka (ne preslatkog). Dodam papar, nekoliko suhih šljiva, klinčića, komadić lovorovog lista, eventualno dolijem malo temeljca ako je premalo tekućine i ako imam viška juhe, zatvorim ekspres lonac i za pol sata stvar je gotova.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.12.2014. at 11:45

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •