temu za početnike-daaa, ima nas koje smo gledale vase postove....ali još nismo krenule....
temu za početnike-daaa, ima nas koje smo gledale vase postove....ali još nismo krenule....
Ili posebno tema za trčanje? Zašto zastrašujemo, to ozbiljno
Počela sam ljeti 2011. (praviti društvo MM-u, i teretana mi dosadila, prevruće je bilo). Od 300 m za oko šest tjedana sam došla do 4-5 km u komadu (iznad 7 min/km). Početkom 2012. sam imala malu ginekološku operaciju pa sam pauzirala mjesec-dva. Na ljeto 2012. sam nabavila pulsmetar i počela koristiiti aplikacije za trčanje na mobu i tek je onda krenuo napredak, kad sam mogla pratiti kilometražu, puls, pace...
ja mrzim najviše od svega dive bomberse i sve vježbe koje se rade u down dog ili kako već poziciji. sve vrste trbusnjaka jako volim, a i planka. meni je zwow 26 super i super me zagrije iako me i umori, osobito kraj pike press i ono skakanje u planku. još ne znam što ću danas. ne mogu radit ovotjedni zshred jer nisam uzela kbell na put..
Pretpostavljam da se radilo o Burpee fusion challengu. Ajme, meni je ostao u užasnom sjećanju, bljuvalo mi se od njega. Ali ako idete ti i Anci, eto i mene, pa da bljujemo u društvu
Trkačice zvučite predobro!!!!!
OT: ja odradila sve treninge samo nisam neke volje ovako pa...planiram ubacit više yoge u tjedne aktivnosti. Ima koja cura aktivnija na tom području![]()
ubacit ces se dok kažeš keks. u početku te ionako zanima samo da uspiješ napravit vježbe iz nekog programa s kojim kreneš. onda polako krenu dolaziti skraćenice.
E, to ti ništa ne treba za početak.
To sve izguglaš i zaključiš kako ćeš o tome brinuti sutra. Osim down doga. To je položaj iz joge koji je uvijek koristan.
ja sam za challenge. ali radit cu ga po povratku u zg. treba kbell.
apricot, tako sam se i ja osjećala pred 3 godine
meni su najteže sve vrste plyo push up, imam averziju prema pistolsima i mrzim ninja jump jer mi lijeva noga uvijek zapne. Miša joj njenoga!
Posljednje uređivanje od marta : 07.01.2014. at 11:56
Čim ulovim vremena složit ću uvodni post teme za početnike. Super je i onaj od spajalice na ovoj, ali je sadržaj kasnije možda previše klingonski pa nam se cure ne javljaju.
Ne plašimo trčanjem, nego nazivima vježbi koji je apri boldala u sasinom postu. Fakat nas ima sve više na zwowovima i sličnim treninzima.
A mogli bi i posebnu temu za trčanje, ja sam za
Ja dive bomberse ne mogu još izvoditi pravilno pa ih ne volim. Sve vrste sklekova i burpeeja su mi užasno teški, ali ih obožavam. Trening bez burpeeja mi je bzvz, kao jučer onaj sa zidom, pa ubacim burpeeje.
Danči, idem vidjet jel to to.
Jel bi imao netko volje popratiti temu od početka i popisati sve vježbačice... onak, da imamo sve nickove na jednom mjestu
Danči, yes, to bi moglo biti to![]()
Posljednje uređivanje od kavofob : 07.01.2014. at 12:04
Eto.
Jel ti to trebalo? Nije. Nije ni meni. al šta ćeš, curiosity kill the cat.
ja ću se javiti kada odradim dovoljno da me netko počne shvaćati ozbiljno
nisam ja Cubana!
dodajem na svoj popis: pistolse, ninja jump i dive bomberse
dalje![]()
Kako se uopće može navježbat za čučanj na jednoj nozi? Ja kad tako čučnem, nema više majci gore.
Još se i prevrnem na leđa jer mi je valjda malo kratka Ahilova tetiva.
marta, evo ja sam po ovom članku relativno brzo došla do pistolsa http://www.fitness.com.hr/vjezbe/vje...dnoj-nozi.aspx
istina, nisam imala nikakvih problema s mobilnošću, ali i to se da izvježbati
dizanje trebaš odraditi dupetom, ne kvadrima... treba vremena da gluteusi ojačaju, a i da napraviš taj klik u glavi pa prebaciš s kvadra na gluteus
Ja ni sad ne znam sve kratice iako vježbam par godina, nemam pojma što je w2-c1 itd. Tj. znam kratice samo sa stranice čije programe radim, a i tu biram ono lakše![]()
Misljenja sam da pocetnike zbunjuju nazivi vjezba..dive bombersi,pistolsi i slicno..ne znam postoje li nazivi pojedinih vjezba na hrvatskom jeziku..
Pistolse nema sanse da napravim,mogu samo uz pridrzavanje..
Tesko za poludit..
ah kratice....ja sam ovdje već godinu dana, radim samo ono što razumijem: trčanje i Jillian 30 Days shred (+insanity ali pod vodstvom trenera). skinula sam si i shaunov t25, ali još nisam niti pogledala o čemu se radi. spadam valjda u početničku grupu, jer ovo što cure rade s zwowima i drugim programima meni spada u profesionalke (svaka čast).
pa i ja sam pocetnik. mene ne zastrasuju ovi nazivi ali i ne trazim sta koji znaci, divim se svim curama koje uspiju ozbiljnije same vjezbat.
ja vjezbam samo insanity, t25, asylum, odnosno neke kombinacije svega ovoga u grupnom vjezbanju. kuci odradim za sebe cucnjeve, nesto sklekova, plankova,
neke vjezbe za trbusne i to je to
pa da se tek prikljucis na bilo koju temu ne bi znao kratice i nazive, treba vremena
a vjezbamo vecinom sa engleskim videima pa je i logicno da se vjezbe tako i nazivaju, bojim se da bi prava zbrka tek nastala kad bi ih isli prevoditi
mozda bi trcanje stvarno zasluzilo svoju temu, opsirno je i specificno...
ja sam bila par dana na putu, ali veceras nastavljam s focusom
jos mi je stigao i paket sa sportsdirecta, sve je odlicno pa sam bas zadovoljna![]()
X na summer.
Moje je misljenje da se pocetnici mogu pridruziti bilo kad i kao i dosad, mogu dobiti i odgovor i podrsku odavde. Imali smo i temu s linkovima vjezbi i sifrarnikom kratica.
Ja ne znam kako da zovem zwow kad se zove zwow! :D
Dok nisam znala sto je to, procitala bih da zhang to radi i mislila "kul" i nastavila raditi jillian
Onda dodjes u fazu da si odvjezbao sve jillianine vjezbe i iskreno, dojade ti i onda trazis nesto drugo. I nadjes suborke
Dakle, beginerice, ajmo!!
Posljednje uređivanje od Anci : 07.01.2014. at 14:58
Evo da se i ja prijavim :rookie: Jillian 30 DS, dan sesti. Prije nove godine dosla do sedmog dana pa stala.
Na LCHF-u vec mjesec dana, 7 kila laksa![]()
, (uz puuuno voca, ali i 3-mjesecnu sisavicu)
Za prevodjenje s klingonskog nemam zivaca ni vremena, a osim toga mi koordinacija nije bas najjaca.
Mislim da cu se drzati jillian dok mogu. Je li netko radio 6week 6 pack ili mozda joga meltdown?
Kasnije bi se i ja rado orijentirala na trcanje.
I da, sklekovi mi nikako ne idu, lomim se, tresem i mucim i gibam se po 5-6 cm gore-dolje i nezamislivo mi je da cu ikad dotaknut tlo grudima. Jel moguce da imam kakvu falinku koja me u tome prijeci?
Je, moguće je - atrofirane mišiće
Sorry, ne bih se tako šalila da nisam prošla isto
Sklekovi su jaaako zahtjevna vježba za žene. Mora puno mišića biti razvijeno da bi se mogla odljepiti od poda kad se jednom spustiš. No worries, dođeš i do toga, samo budi uporna, a ako ti je baš cilj štancati sklekove, ovdje imaš dobar tutorijal kako do njih doći. Neka te ne zbuni ovo na jednoj ruci, prati prvi dio do normalnog skleka
http://www.fitness.com.hr/vjezbe/vje...dnoj-ruci.aspx
Lunja, dobrodosla!
Ja sam radila i yogu i 6w6p i super su. Yoga nije laka kako odmah zazvuci no nema bas cardio dijelova, ako me sjecanje dobro sluzi. Znala sam je raditi ujutro.
A 6w6p je odlican! Nije lako, ne, ali ima ucinka.
Posljednje uređivanje od Anci : 07.01.2014. at 15:24
Ja sam radila 6w6p, a level 2 mi je dugo bio i omiljen trening. To je zapravo odličan total body program; Jill je preiskusna koka da ne bi znala da se 6pack vidi tek kad se skine sloj sala s mišića na trbuhu - ne postoji mršavljenje određenog dijela tijela.
Što se sklekova tiče, radi najbolje što možeš, kad ne ide, klekni i radi ih na koljenima. Ojačat ćeš vremenom.
Yoga meldown mi je bzvz. Probaj Boba Harpera.
Posljednje uređivanje od chris blue : 07.01.2014. at 15:29
toga sam se i bojala
Al nisam ja bas tako uporan tip, uzivim se u nesto tek kad vidim da ima rezultata (sto, jelte, obicno nije logican slijed zbivanja). Pa sam i pocela vjezbati tek kad mi je gubitak kg zbog lchf unio entuzijazam u atrofirane misice.
Pa se pitam jesu li mi ti sklekovi bas toliko kljucni za moj sportski razvoj :vjecni zabushant:
Potpisujem anci na onom prethodnom postu, ovdje su svi novi dobrodosli i vecina nas je pocela od nikakve kondicije pa su neki dogurali daleko a neki jos uvijek vjezbaju BR
Ja sam imala vikend na poslu a onda kasnije gosti i prejedanje i oblokavanje, pa je ispalo da sam imala tri rest daya![]()
Danas cu, ako uspijem, ubaciti alpha cardio, opet je jedno dijete bolesno pa... al valjda cemo se organizirati nekako
Ok, onda niš od nove teme. Pozivamo sve curke koje škicaju da se hrabro uključe i prijavljuju vježbanje, sumnje, uspjehe, frustracije... obećavamo aplaudiranje, zagrljaje i podršku savjetima
ali za trčanje bismo mogli novu temu, što kažete?
betty, nemoj omalovažavati BR. nije on uopće lagan, samo prvih nekoliko workouta
ja danas ništa neću prijaviti i ako i pomislim na vježbanje neka me netko polije hladnom vodom![]()
Recimo da nisam početnica u vježbanju, no ne radim zwow i sve te ne znam ni ja kakve vježbe. Ako stignem pogledam što cure rade no ni ne pokušavam. Nekako sam više old school tip, smatram da se trebaju savladati osnove, pa se lako nadograđuje. Ok, imam i deformaciju kralježnice pa sam oprezna sa egzibicijama. Burpiji nisu egzibicija nego nužnost![]()
I sad ne znam kratice jer nisam tip za vježbanje preko tih programa. Samo si zamislim da je očito riječ o teškom, napornom i kompliciranom treningu i divim se. Novima želim dobrodošlicu, ne škicajte, javljajte se!
Od vježbi mrzim skip, baš, baš. I tursko dizanje mi ide na živce a radim ga sa 12, 16 kg i fino, ispravno. I rastezanje mrzim.
A super da ste počele kukati, inače samo ja govorim kako me satralo![]()
Glede prekrasnog formiranja, kako je to fino opisala chris blue, ja sam odma prije ručka napravila 20 sklekova na podlozi koja mi je u visini kukova. Štoćereć, ako mogu to, mogu i niže.
Moze nova tem o trcanju
Trudit cu se bar dvaput tjedno(zasad) trcat uz sprinteve .
Odradene noge,tresu se ajme..jedva idem uz stepenice
Da, nešto sam zaboravila spomenuti - u vezi kettlebella (kad sam ovih dana već u mogućnosti da temu pratim) - pitala sam mm zašto neke od vas koje rade intenzivnije i češće treninge od mene, a swingove i sl. ne mogu sa većom kilažom od 6 ili 8 kg. Kriva vam je tehnika, kaže on. Ne može se to preko youtube-a, nema tamo dobrih i ispavnih videa. Jer, ako ja mogu sa 12, 16 kg možete bome i vi.