Pa skenira se qr kod za link na udžbenik. Link naravno možeš otvoriti na bilo kojem uredjaju na koji si znaš poslati taj link. Koliko je učenika naših ss tokom dosadašnjeg školovanja naučilo kako se link šalje na laptop ne bih nagadjala, da ne ispadnem previše negativna.
U članku najviše upada u oči "horror technology" koji vlada umovina nase prosvjete, a onda odjednom kad ekipa napuni 21g krene kukanje kako nemamo dovoljno obrazovanih mladih za poslove i poslovno okruženje 21. stoljeća. S obzirom da su kolicina i način korištenja digitalnih sadržaja prepušteni učiteljima na volju očito će se sadašnja situacija nastaviti i idućih godina (desetljeća?)
Inače poznanik je odselio saa zenom i sinom prvasicem u Kanadu, dop***lo im u HR. Prvi tjedan škole je dobio skolski tablet i laptop na koristenje. No što znaju Kanađani...
dobro, de, samo pitam. nisam negativna, ali nemam veze s običnim školama, niti sam takav fan tehnologije, iako imam instaliran čitač qr koda.
pokušavam samo zamisliti kako će to učenje s moba izgledati jer i sama vidim kako mi djeca rijetko što "obavljaju" na laptopu, uglavnom je sve s moba.
Ajde, velika još uvijek posudi papirnatu lektiru, ali na mobu čita svoje engleske distopije. Pa dok se nešto tako ležerno radi, nije problem što na vrhu ekrana stalno iskakuju (makar i bešumno) ikonice novih poruka...međutim, dok ozbiljno uči itekako makne mob daleko od sebe jer zna da mu neće odoljeti.
I ja sam vrlo skeptična prema tom "učenju" s ekrana (bio to laptop, tablet ili mobitel) i to nema veze s digitalnim kompetencijama za 21. stoljeće. Tehnologiju treba koristiti tamo gdje ona ima prednost pred klasičnim načinom usvajanja gradiva - za interaktivne ili neke kreativne zadatke, rješavanje problema i sl., ali ako će se tekstualni udžbenik jednostavno pretočiti iz papirnate u digitalnu verziju, od toga ne vidim nikakve koristi, samo potencijalnu štetu, prije svega za koncentraciju.
Inače, moj 15-godišnji sin koji je gotovo srastao s mobitelom i kompjutorom i dalje preferira čitanje papirnate knjige. Neke lektire je čitao u e-verziji (jer nije mogao nabaviti drukčiju) i nije mu to baš dobro sjelo.
šta stvarno
i sama moram na poslu udaljit mob i izgasit internet ako radim nešto ozbiljno ida bi se koncentrirala. a kamoli da to nešto radim na mobitelu. Sačuvaj me Bože...
X.
uz sve to da ne spominjem koliko se vid pogoršava stalnim gledanjem u ekrane. Nosim naočale za čitanje i daleko mi je lakše čitat bez naočala s papira nego s ekrana. Oči se brže umaraju mah..