Jako puno lažnih vijesti se širi i treba biti oprezan u njihovoj interpretaciji i odgovoran u širenju takvih vijesti koje nisu provjerene i potpune.
Jučer je MM na placu čuo od žene u Vindijinom kiosku da se "od ponedjeljka zatvara tržnica", tj. klupe s voćem i povrćem, a kiosci da će raditi. Nakon toga, čovjek koji je stajao iza njega u redu nekog je nazvao mobitelom i rekao "Ej, od ponedjeljka plac ne radi".
I sat vremena kasnije čitam u novinama ovo: https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...dane/10090234/
To je samo jedan mali primjer kojem sam bila svjedok, a koliko ih samo ima takvih ovih dana.Ipak, od voditelja Holdingove podružnice Gradske tržnice Stanka Gačića doznajemo kako nema nikakve potrebe paničariti.
- Vijest da će se tržnice zatvoriti je potpuna dezinformacija. Kupci mogu biti sigurni, radit ćemo i idućeg tjedna - rekao nam je.
Ljudi često i nenamjerno pogoduju širenju glasina, tako što selektivno čitaju, ili ne čitaju pažljivo, pa interpretiraju na pogrešan način.
Zato ne vjerujem više ničemu što ne dolazi službenim kanalima i nije objavljeno na vijestima.