a dodatak na zubic vilu je i da nece svi roditelji prepoznati djetetov zaostatak u skoli, nece prepoznati da li je to zbog losih nastavnika ili zbog stresa jer ga recimo neko zlostavlja. more roditelja ce ljutnju usmjeriti na dijete, proglasiti ga za lijeno i neodgovorno ako uopce i pokaze neki interes za djetetov razvoj
Jel za ovo gore navedeno rješenje HS? Pa nisam ni napisala da će svi roditelji adekvatno reagirati, a ovima koje gore opisuješ klinci imaju veće šanse u školi nego da ih roditelji koji nisu ni onaj roditeljski dio odradili još i podučavaju.
Zato stalno govorim- kruške i jabuke. Krivi argumenti. Meni je najbolji argument za HS- zašto ne? Ako su roditelji sposobni, dajmo im priliku da naprave stvari na za obitelj zgodniji način, kreativnije, individualnije, važno da dijete ne zaostaje u
obrazovanju i da su mu opcije otvorene.
Tu se s jedne strane omalovažava školovano znanje kao takvo, a s druge strane školu proglašava odgovornom i za to da netko funkcionira i u društvu i u braku ili skrene u droge i sl. I u osnovnu školu djeca već dolaze dobrano formirana (prve 3 su najvažnije, zar ne?) i čitavo to vrijeme ona su i dalje naša djeca i mi smo ti koji ih prvenstveno odgajamo iz dana u dan i koji ih nadziremo i o nama i njima isto jako puno ovisi kako će se u svemu tome snaći.Nije škola za sve kriva niti zaslužna. I od 30-ere djece koja su zajedno išla 8 godina u razred - 30 tako različitih životnih priča koje se u nekom dijelu preklapaju.